TEMAT: W ogrodzie Doroty

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 22:26 #124261

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Zdecydowanie cyprysik! To widzę! :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 22:39 #124270

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
No ja tam wodę widzę nawet bez okularów. :rotfl1: Za nazwy dziekuję, będę poszukwiać co to, bo bardzo mi się podoba. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 17 Lut 2013 20:49 #125344

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorotka- coś wspominałaś o powojnikowym zamówieniu :)
Masz już listę zakupów?

Ja też zaczynam układać ,ale rośliny będę kupować wiosną w "prawdziwych"
sklepach :)
Tylko ja chciałabym posiłkować się listą " powojników dla początkujących"
ze strony p.Marczyńskiego i Piotrowskiego.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 18 Lut 2013 11:48 #125575

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nastrojowy zakątek :) Zima daje nam się we znaki tym razem nie ostrym mrozem, ale ogólną ciemnością-słońca było naprawdę mało. Dziś też pada :(
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 18:54 #127471

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie kochane :) Przerwę miałam od forum kilkudniową z powodów zębowych i ocznych :placze:
W pracy jedynie podgląd czasem co tam u was słychać.
Zachcialo mi sie w piatek wymienic ukruszoną plombę i... miałam z głowy ponad połowe tygodnia. Dziś wreszcie założony antybiotyk i ulżyło trochę, może jednak uda się ten ząb uratować.
Do tego zrobilam sobie nowe okulary (niestety znacznie mocniejsze szkła i obawiam sie, że ktoś nawalił, okulista albo optyk. Na razie testuję, bo może sie przyzwyczaje, ale wszystko mi "pływa". A tyle kasy wydałam :mad2:
Pechowy ten koniec lutego.

Madziu, zamówienie na razie tylko zapisane w koszyku, kasa jakos wypłynęła (m.in. na okulary) i czekam na jakis napływ.
Na razie w koszyku najduja się:
powojnik (clematis) Pamiat Serdtsa
powojnik (clematis) Sizaia Ptitsa
powojnik (clematis) Night Veil
powojnik (clematis) Albina Plena
powojnik (clematis) Princess Diana
powojnik (clematis) Beautiful Bride (PBR)
powojnik (clematis) Hagley Hybrid (Pink Chiffon)
Jak widac mieszanka ;)

Pozdrawiam was serdecznie. I BYLE DO WIOSNY!!!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2013 18:55 przez dodad.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 18:59 #127474

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pricess Dianę kupiłam na naszym wspólnym letnim szkółkingu w pierwszym razem zwiedzanym sklepie :P
Pamiętam, że wtedy kilka osób się skusiło na ten powojnik, nie Ty? ;) .
Niestety nie pokazał już nic ciekawego w tamtym sezonie, ciekawe, jak się spisze w tym :think:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 19:07 #127480

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Współczuję Dorotko :hug2:
Jak zmieniałam szkła na mocniejsze miałam podobne uczucie, trochę trwało przyzwyczajanie się. Luty ma jeszcze tydzień na poprawę, a najlepszym prezentem było by ocieplenie i wyraźne oznaki, że wiosna się zaczyna, czego Ci życzę.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 19:08 #127481

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Zestawienie róż i powojników-bajkowe :bravo:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 19:49 #127494

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ojej biedulko :kiss3: :hug:
szybko się przyzwyczaisz do zmiany szkieł, jest to tylko takie chwilowe uczucie ale jaka potem radość, że widzisz wszystko lepiej i ostrzej :hug: i głowa wreszcie nie boli a to potrafi być męczące :sick:
zakupki klemkowe....fiu fiu :whistle:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 19:50 #127496

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Dorotko :hug: imponująca lista zakupowa :bravo:
Ja też przymierzam się do powojników z tym , że na początek włoskie i bylinowe z wiadomych powodów :tongue2:
Zdrowiej szybko :kiss3:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 20:01 #127501

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dorota... mocniejsze szkła to raz, ale może trzeba jeszcze odpowiednio okulary do głowy dopasować?
Bo wiesz... każde inaczej się układają :think:
Miałam kilka lat temu takie, przy których na początku klęłam na czym świat stoi, bo grunt pod nogami przestał być poziomy :crazy:
Po tygodniu codziennego chodzenia do optyka (upierdliwa klientka :lol: ) udało się panu podoginać wszystko jak należy... i już było ok!
A jak naprawdę coś spi... to reklamuj! :idea1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 21 Lut 2013 20:28 #127513

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Też mam nowe okulary od tygodnia, też mocniejsze. Jakoś się już przyzwyczaiłam. :)

Lista klemkowa bardzo fajna, w tym roku chciałabym chociaż Princessę Dianę, od dawna mi się podoba. Dwa pierwsze widziałam na żywo w ogrodzie Gosi i zapamiętałam sobie te z rosyjska brzmiące nazwy, bardzo ładne. :) Jeszcze zobaczę co z klematisami (i zakupami), bo mam ze 3 do przeniesienia w inne miejsca, muszę się z tym uporać. Ale w pionie to miejsca raczej nie powinno zabraknąć. :rotfl1: ;)
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 22 Lut 2013 11:02 #127690

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dorotko, jak wszystko "pływa" po załozeniu okularów, to prawdopodobnie odległość między źrenicami jest zła albo źle ustawiony kąt nachylania szkieł. Zdejmij je szybko, bo sobie zepsujesz oczy. Ja też czasami reklamuję okulary. Optyk poprawia i poprawia aż do skutku. Jak założysz nowe to musisz po prostu lepiej widzieć.Nic nie ma prawa "pływać". :jeez:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 22 Lut 2013 11:12 #127698

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko piękne clematisy masz wpisane na listę .... pieniążki powolutku się znajdą.... wiadomo, że są wydatki ważne i ważniejsze :)
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 23 Lut 2013 16:48 #128139

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Lista z powojnikami piewrsza klasa, zwłaszcza te bylinowe.
Przejeżdżałam przez twoje miasto wczoraj i oczy wytężałam do bólu. Przez moment chciałam nawet do Marty zadzwonić, czy nie ma może numeru telefonu? Zima nie odpuszacza, u nas znacznie gorzej, ale ile jeszcze tej zimy zostało? Tyle co nic! Trzymaj się :)
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 23 Lut 2013 17:30 #128154

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Dodatku mnie się też wydaje że to nie powinno nic pływać ( ja co prawda ku zgrozie okulisty nadal mam dobry wzrok, mimo własnego odczucia żem ślepawa :supr: ale Ciotka Elka miała podobny do Twojego problem, coś jest nie teges, koci Dangar ma rację :idea1: ). O zębach to ja chyba napiszę powieść gotycką :tongue2: , rozumiem Cię doskonale. :kiss3: Powojnikuj sobie wynagradzając ciężkie chwile. :hug:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2013 17:31 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 24 Lut 2013 13:08 #128466

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dziekuję, za wszystkie wyrazy troski i rady - kochane jesteście :kiss3:
Przepraszam, ze nie odpisze każdemu z osobna, mam nadzieje, ze sie nie pogniewacie :hug:
Byłam u optyka, okulary sa zrobione zgodnie z receptą, więc on jest kryty. Twierdzi, ze przy takich szkłach (jakies cylindry, osie, wysoka krótkowzroczność, duża zmiana mocy) mogę sie na poczatku dziwnie czuć, mam poczekac do środy, czwartku. Jesli sie nie polepszy zaprasza na dobór szkieł u nich. Sama nie wiem co robić. Pójdę w poniedziałek jeszcze raz do okulisty, zobacze co ona na to. Kurcze zła jestem jak nieszczęście.

Danusiu, dzięki za radę, bedę tego optyka nachodzić. Niestety obawiam się, ze wina może tkwić w doborze szkieł. Dobrze widzę patrząć prosto przed siebie, natomiast ucieka mi ostrość przy patrzeniu w bok. To denerwujace okropnie.
Gosia, oprawki są idealne, z jakiegoś materialu, który dopasowuje sie do głowy. Nigdy nie miałam oprawek, w których czułabym sie tak komfortowo.
Do tego całą sobote spędziłam z mężem w SOR, kroplówki, środki przecibólowe i na koniec lekarze stwierdzili, ze nie wiedzą co mu jest :mad2: . Wyniki wszystkie dobre. Na razie mam szpital w domu :dry:
Kurczę, niech ta zima się juz kończy!!!


Cieszę się, ze popieracie moje powojnikowe wybory.
"Albina Plena" już kiedys miałam, niestety wykończyła go powódź i zalana działka. A uroczy jest ...



Te dwa "rosyjskobrzmiące" bardzo mnie ujęły kwiatami. Lubię takie lekko skręcone płatki.
Co do reszty - sie zobaczy ;)

Vita, nawet do mnie nie mów takich rzeczy :hammer: Kurczę, ze nie wiedziałam. Szkoda, ze nie wpadałaś, koniecznie musimy nadrobic niedopatrzenie z brakiem numeru (Marta ma!). Ale o ile dobrze kojarzę to ty stosunkowo często odwiedzasz te rejony. Mam nadzieję, że następnym razem zahaczysz o mnie. Zapraszam!

Tabciu, co do okularów to zobaczym a ząb na razie sie uspokoił. Jutro idę na zmiane lekarstwa i mam nadzieje, że uniknę "przyjemności" leczenia kanałowego :)
W Jedzrejówce za sprawą Tabci zapachniało różami. Cudowne! Więc i ja postanowiłam powspominać największe pachnidła u mnie.
Numer jeden to z pewnością Gartentraume. Zapach unoszący sie wokół niej jest przepiekny




Natepna pachnąca niesamowicie to galijka zakupiona jako Cardinal de Richelieu zidentyfikowana początkowo jako Hippolyte ale ostatnio powstały jakies wątpliwości. Nieważne jak ją zwał jest cudownie pachnąca. Ostatnio chyba bylo jakies jej zdjęcie, mam nadzieje, że nie to



edit: Markitko, jak zapewne pamiętasz moja wyprawa na ziemie lubelska odbywała sie w gościnnym samochodzie Izy a powrót zapowiadal sie PKSem więc moje zakupowe zapędy były skutecznie studzone przez zdrowy rozsądek. A i tak kilka roslinek stoi w ogrodzie na piasku i czeka aż je odbiorę :oops: Powojnika nie kupiłam. Mówisz, ze nic ciekawego nie pokazał??? No to się zastanowię :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2013 13:14 przez dodad.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 24 Lut 2013 13:44 #128489

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorotka - ładne powojniki :P

Czy coś wiesz na temat sklepu sklep.clematisy.pl ?
Bezpiecznie tam kupować?

Trzymam kciuki za zdrowie - bo to najważniejsze ! :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.343 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum