TEMAT: W ogrodzie Doroty

Odp: W ogrodzie Doroty 07 Kwi 2012 22:20 #21873

  • Ania
  • Ania's Avatar
no nie...dosyć,że poużywał to jeszcze jako pasażer na gapę na niej jeździ...świetne zdjęcie.
I jeszcze oczko wyczyszczą...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: W ogrodzie Doroty 07 Kwi 2012 22:54 #21882

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, śliczne żabie ujęcia. Gdy miałem dwa karasie to zostawiałem pompę załączoną na zimę, w tamtym roku dokończyły żywota więć na zimę wyłączyłem. Jakież było moje zdumienie, gdy roztopił się lód po wierzchu pływało 6 żab do góry brzuchem. Musiało chwycić do samego dna. Może w tym roku przywędrują do ogrodu nowe.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 09 Kwi 2012 07:48 #22271

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witam w świąteczni poniedziałek. Zimny zresztą, ale słoneczny.
Mam nadzieje, że się ociepli na tyle, że będzie można posiedzieć w ogrodzie.

Gosia, karasie tez mnożą się bez opamiętania, ale muszę dokupić im trochę podwodnych roślin. Inaczej młode rybki padną ofiarą... rodziców.

Martuś, jak widać zróżnicowanie płciowe duże, no ale gdzieś te miliony jajeczek muszą się pomieścić :rotfl1:
Pan ropuch taki wygodnicki (jak to panowie) i na gapę podróżuje.

Izuś, pąki kwiatowe azalii w wazonie się nie rozwiną, próbowałam nie raz i zawsze to samo, listki owszem.
Co za rok... niestety strat sporo i co najgorsze, wciąż odkrywam nowe. Wygląda na to, że budleja 'Blue Chip' dołączyła do grona zdechlaków :(

Aniu, zawsze czekam na wiosenny spektakl zalotów, jakoś w tym roku nie widzę zielonych żabek, ale może jeszcze za wcześnie.
A kijanki świetnie czyszczą oczko z glonów, które zapewne niedługo przypuszczą szturm :huh: . Niech no tylko zrobi się ciepło.

Romku, żaby i ropuchy zawsze znajda drogę do zbiornika z wodą. U mnie w tym roku padło kilka karasi, ale pompa była wyłączona i jedynym zabezpieczeniem był styropianowy pływak. A zima jaka była każdy wie. Musze się zrujnować na napowietrzacz przed zimą.

Słoneczny, piękny dzień się zapowiada, tyle, że zimno. Przymrozek na szczęście niewielki, rosliny wczoraj okryłam choć dziś patrząc przez okno odkryłam, że zapomniałam o dwóch powojnikach. Mam nadzieje, że nic im nie jest.
Wiosennym kwiatom przymrozek nie powinien zaszkodzić.
Miłego świętowania życzę.




Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 09 Kwi 2012 12:53 #22338

  • GRAZKA2211
  • GRAZKA2211's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 109
Doroto mimo zimna u Ciebie masz bardzo kolorowo.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 10 Kwi 2012 12:02 #22731

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka żabki nieźle rozrabiają :silly:
Mam nadzieję, że dzisiaj już ładny dzień u Ciebie :flower2:
U nas bardzo słonecznie, ale nie wiem co tam w ogrodzie po nocy :jeez:
Tulipanki kolorowe mogłyby już i w naszych rejonach rozkwitnać :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 11 Kwi 2012 12:50 #23297

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Grażynko, zimno minęło, mam nadzieję, że na stałe.

Joluś, na szczęście ostatnie przymrozki nie narobił mi większych szkód. Jedynie nowa brunerka ma przymrożone pierwsze listki, ale myślę, że to nie były ostatnie ;)
Wczoraj cały dzień poświęciłam na prace w ogrodzie. Wszystkie róże rozkopcowane, przycięte. Niby forsycje jeszcze nie w pełni kwitnienia,a le zaczynają już pokazywać kwiatki, więc uznałam, że już można.

W ogrodzie coraz więcej kwitnie, coraz bardziej zielono.
Pierwsze narcyzy zaczynają rozwijać pąki.


Omszone szykują się

Ciemierniki ciągle w formie, tyle, że coraz jaśniejsze się robią.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 11 Kwi 2012 12:55 #23298

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Nic nie piszesz o rózyczkach, znaczy wszystkie przezimowały :woohoo: i dobrze :bravo:
Ciachnełaś już .... ja wciąż się waham :whistle: poczekam do weekendu, moze pokażą dokąd żyją ;)
Kolorowo u Ciebie, wegetacja bardzo do przodu w porównianiu z moim regionem .... o narcyzach mogę pomarzyc :flower2:
Także się wczoraj spracowałam, ale fajnie :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 11 Kwi 2012 13:57 #23311

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękny narcyz :silly: .
A pod ciemiernikami to się chyba położyłaś, żeby cyknąć takie ujęcie :rotfl1: .
Ale to chyba świadczy o tym, że nie są takie malutkie jak moje, bo pod moimi nie da się położyć :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 12 Kwi 2012 08:25 #23678

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jola, róże w gruncie przeżyły wszystkie. jedne lepiej, inne gorzej , Polka na razie najgorsza, ale widać, że coś puszcza. Padła mi natomiast Felicja w donicy i klasztorna nie dale znaku życia, chociaż ta ostatnie jest zielona.
Ogólnie 90% ciętych do kopca. Trudno, będą rabatówki.
Najlepiej wyglądają róże sadzone jesienią.
Wczoraj osadziłam wreszcie kratę na pnące, przyjadą dziś albo jutro z Rosarium. Powojniki juz zakupiłam, teraz zostało tylko przekopanie ziemi, wzbogacenie i posadzenie roślin.

Marto, na szczęście takich akrobacji nie musiałam robić. Mój aparat ma uchylny ekran, więc mogę takie ujęcia podglądnąć nie padając plackiem na glebę :rotfl1: . Ale rzeczywiście ciemierniki wyrosły mi dość wysokie.

Cebulowa drobnica - plan na jesień: posadzić jak najwięcej krokusów, śnieżników, szafirków, puszkinii i innych maluszków :) .
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 12 Kwi 2012 08:31 #23683

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka to super wyszły Ci jesienne nasadzenia, u mnie gorzej niestety :whistle: Nic to w piątk jedziemy na rózyczki :rotfl1: Kilka donic z zagranicznmi dostawami takze czeka.
Czy malowałaś kratę? Moja wciąż w garażu czeka na lepszą pogodę i impregnację :whistle: Clemki takze czekają na wkopanie, akebia strasznie wyrywna, mam już z nia w domu problemy, ale wynosić na zewnatrz chyba jeszcze za wcześnie :silly:
Co tam z Rosarium przyjdzie?
Planowałam dokupic Garden of Roses i szpaler zrobiać, ale jakoś tak ..... źle przezimowała, już się waham :sick: Knirps do wykopania i Summer Song czarna do ziemi :placze:
Jak pogoda dopisze w weekend bedzie cięcie ;)
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 12:54 #24355

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Ta kępa tulipanów pod drzewkiem jest przepiękna.....no i zdjęcia jak zawsze wspaniałe....nie mogę się napatrzeć :P
To cudownie, że tak ładnie przetrwały Ci róże....u mnie niestety nie jest dobrze...ale jeszcze cały czas mam nadzieję, ze odbiją.....
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 12:54 #24356

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Dorotko, jak zwykle piękne zdjęcia wiosny!! Ale teraz zapatrzyłam się na azaliowe rabaty na pierwszej stronie :lol:
Będę podziwiać Twoje magnoliowe krzewy :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 13:53 #24388

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jolu, ciekawość mnie zżera co tam upolowałyście. Krata czeka na malowanie. Ona nie drewniana tylko metalowa. Niestety muszę pomyśleć nad jakimś 'uzupełnieniem' jej bo jest dość rzadkawa, przydałyby się jeszcze jakieś szczebelki.
Z rosarium przyszło (w pierwszej turze) Eden Rose (zarzekałam się, że nie kpie, bo za zimno u mnie,ale uległam), Boule de Neige, Nevada, Perenial Blue i Frühlingsgold. Dojdą jeszcze w donicach Ascot i 2x FdG.
Pomiędzy pnące dosadzę clematisy - tez już zakupione Ivan Ollson, Dzieci Warszawy, Błękitny anioł i Huldine. Mam nadzieję, że będzie pięknie, pachnąco i obficie.

Aguś, tulipany pod jabłonką rzeczywiście pięknie w tym roku zakwitły. Otwiera sie coraz więcej narcyzów, choć niektóre wypuściły same liście :(
Różom daj szansę. U mnie Clair w zeszłym roku obudziła sie dopiero w czerwcu.

Moniko, już nie mogę się doczekać kiedy azalie zaczną kwitnąć. Tym bardziej, że pomieszały mi sie kolory i będę mieć sporo niespodzianek.

Słonecznego i miłego weekendu wszystkim życzę :kiss:

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2012 19:08 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 14:27 #24400

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
dodad wrote:
Słonecznego i miłego weekendu wszystkim życzę :kiss:


Mam nadzieję, że będzie jak na Twoim zdjęciu :)
Piękną masz wiosenkę :whistle:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 19:40 #24503

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dorotko :bye: jestem tutaj pierwszy raz,ślicznie i wiosna taka piękna,oczka zazdroszczę,ja już dwa stracilam,dlatego,że wylżylam folią,a tyle prace w nie wlożyliśmy,cóż,następne będzie z wanny i koniec ;) .Najbardziej to mi się podobają te ciemierniki,bosskie są poprostu :bravo:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 19:54 #24512

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Zosiu, witaj. Jeśli nie zależy ci na dużym oczku to lepszy od wanny będzie kaster budowlany. Mam takie małe ciurkadełko obok tarasu właśnie z kastra, zobacz, można fajnie takie zaaranżować. A wanna zawsze będzie straszyła bielą.

Tutaj jeszcze bez desek tarasowych, ale dobrze widać jak to wygląda


Oczywiście można wkopac głębiej i inaczej zamaskować brzegi.

Wiesiu, wiosna zaczyna się rozkręcać. Niektóre fragmenty ogrodu wyglądają już całkiem, całkiem.
Okolice przyoczkowe już się zapełniły. Słońca w tym roku będzie tam pod dostatkiem bo zza płotu zniknęły wszystkie drzewa. Muszę jakoś pomyśleć nad osłona na płot, okropnie przestrzennie mi się zrobiło a sąsiedzi maja "widoki' na mój ogród :angry:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 20:00 #24517

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Pięknie juz wszystko kwitnie no i żabkom zachciewa sie amorów . Czytałam gdzieś ,ze jak żabki składają skrzek to przymrozków już nie będzie . Ciekawe czy Twoja Klasztorna przeżyła . U mnie jak na razie żyje ,ale nie wypuszcza jeszcze nosków . Robisz piękne fotki Dorotko :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 20:01 #24518

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie do wiary jak pusto bez tych drzew :eek3:
Ale za to wydaje się, że przestrzeń większa, no i pojawiają się nowe możliwości światłolubne ;) .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.287 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum