TEMAT: W ogrodzie Doroty

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 20:16 #24534

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Uuuu... rzeczywiście... łysawo :unsure:
Czy sąsiedzi nie planują się rozbudowywać pod płotem, że tak wykarczowali?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 21:45 #24623

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jadziu, oby sie sprawdziło. Mam już dość zimna, przymrozków, Ja wreszcie chcę prawdziwej, ciepłej wiosny!
Klasztorna sieloniutka, ale nic nie puszcza. Czekam...

Marto ano pusto. Chciałam żeby sąsiad wyciął olbrzymiego orzecha, który tam rósł, ale on poszedł na całość :club2:
Światłolubne, no tak, ale ja tam azalii nasadziłam właśnie dlatego, że tam cieniście było. I co teraz?

Gosia, raczej budowy nie będzie, chyba, że sąsiad sprzeda działkę. To starsi ludzie i mają mieszkanie w bloku. Działkę traktowali rekreacyjnie i owoconośnie. Inna sprawa, że w planach po tej działce i mojej zresztą też biegnie droga :placze:
Ale na razie brak kasy i oby tak pozostało jak najdłużej.
Planuję powiesić na płocie takie maty jak są u ciebie na ścianach garażu. Chociaż trochę się zasłonię.

Zaczęła kwitnąc wiśnia 'Koju no mai' Śliczny, miniaturowy krzaczek


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 21:46 #24624

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka najtańsza będzie chyba jednak cieniówka 40% :whistle:
Przysłoni nieco, osłoni od wiatru, ale zachowa wrażenie przestrzeni ;)
No nie wiem, ja tak zrobiłam ;)
Na pełne ogrodzenie nie mam szans /u mnie :silly: / ... a maty .... pięknie też by wyglądały :woohoo:
Wszystko zależy od funduszy :jeez:
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2012 21:46 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 13 Kwi 2012 23:10 #24739

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Bez tych świerków to ja znowu mam problemy z orientacją w Twoim ogrodzie! :) Bo to tu były świerki tak?
Dorotka, piękna wisienka, polepszyć Ci humor? Dzisiaj widziałyśmy ją w takim jednym sklepie...63 złote? Jakoś tak...Ubawiła nas też cena i opis : Kruszyna. Nowość! 53 zł? :rotfl1: Ot, fantazja... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 13:16 #24845

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Od czasu, kiedy zobaczyłam rabarbar w dziale "roślin kolekcjonerskich" już nic mnie nie zdziwi :rotfl1:

Ależ cudna paproć nad małym oczkiem... Muszę swoje zacienione powierzchnie w tym roku powiększyć (żurawkowa), żeby móc kilka paproci posadzić.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 17:39 #24868

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Proszę się z róż z R wyspowiadać :)
Natychmiast mi odpowiada ;)
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 18:08 #24873

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jola, wiesz, zastanawiam się poważnie nad tą cieniówką jako dodatkową osłoną. Za płotem łąka mniszka, nie koszona więc desant pewny.

Marta, świerki są, jeszcze ;) (po lewej stronie zdjęcia, niewidoczne). Za płotem rósł orzech, wiśnie i inne owocowe. Wiosną widok przepiękny za wyjątkiem orzecha. Cóż, czekam az sie jaśminowiec zazieleni i tuje podrosną. Jakieś tło się zrobi.
Ależ mi poprawiłaś nastrój. Jaka oszczędna jestem - za moja zapłaciłam 15 zł w zeszłym roku a w tym kupiłam dla szwagierki za jedyne 10 zeta. Po 25 były szczepione na pniu.
Fantazja niektórych sprzedających jest nieograniczona :rotfl1: Może dla nich Kruszyna to rzeczywiście nowość :rotfl1:

Sibi, rzeczywiście coś takiego widziałaś? A może to jakaś kolekcjonerska odmiana była :rotfl1:
O którą paproć ci chodzi? tą nie zieloną? Mogę kawałeczek podesłać :) Jak sie pokaże, bo na razie pusto tam zupełnie.

Izulka, juz się spowiadam. Wydawało mi sie, że gdzieś już pisałam, ale chyba nie tutaj. W pierwszym rzucie nadeszło: Eden Rose, którego miałam nie mieć, bo ciepłolubny a u mnie z tym różnie bywa - najwyżej wymarznie; Boule de Neige; Nevada; Frühlingsgold i Perennial Blue. W drugim rzucie - w donicach dotrą jeszcze 2 x Ghislaine de Féligonde, Maigold i Ascot.

Krata z pnącymi i powojnikami juz osadzona i obsadzona ;) Po kolei, na zmianę róza-powojnik będzie rosło: GdF, clematis Huldine, Perennial Blue, Błękitny Anioł, Frühlingsgold, Ivan Olsson, Hella, Dzieci Warszawy i znów GdF. Ma być kolorowo, kwitnaco i pachnąco.

A na razie widoki nie różane




Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 18:41 #24883

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Twoja wisienka zawładnęła moim sercem, jest piękna :flower2: i nie spocznę dopóki takiej nie posadzę ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 19:05 #24893

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Muszę powiedzieć, że u mnie GdF nadwyraz ładnie przeziomowała, cięcie tylko higieniczne było :silly: chyba .... że trzeba będzie poprawiać, ale na chwilę obecną wydaje się ok.
Ładne zakupy, juz nie mogę sie doczekać 'koratowej' kompozycji :whistle:
U mnie kończy się malować kratka za różankę i także powojniki z różyczkami powędrują właśnie w to miejsce ;)
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2012 13:06 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 19:55 #24910

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Uuuu... przepłaciłaś :rotfl1: ja za tę wisienkę dałam całe 5 złotych na wyprzedaży w LM B)
Też zaczęła kwitnąć... a różnie z tym mogło być, bo ciągle zalicza przeprowadzki... i teraz też jeszcze nie jest tam, gdzie by mogła zostać ;)

Pozachwycam się ciemiernikami, a zwłaszcza zielonością i jędrnością ich liści: jak Ci się to udało?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 20:03 #24920

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Gosia, do najbliższego LM mam 100km więc licząc paliwo i tak mi się opłaciło :rotfl1:
Moja też przesadzałam, ale na tym miejscu chyba już zagości na stałe.
Ciemiernikowe liście to tegoroczne. Stare wycięte jeszcze przed kwitnieniem. zawsze tak postepuje z ciemiernikami, po co mają straszyć suchelcami.

Jola, bardzo mnie cieszy co piszesz o GdF. Marzy mi sie taka złotawa ściana na tle świerków.
Co będziesz sadzić?

Wiesiu, jeszcze dwa lata temu nie mogłam jej nigdzie upolować, teraz pokazuje sie w prawie każdym ogrodniczym więc na pewno uda ci sie ją dostać.
Ma dodatkową zaletę - pięknie się przebarwia jesienią.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 20:15 #24932

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Masz bardzo ładnie skomponowany ogród
Dorotko sama projektowałaś??? Bardzo mi się podoba wyznaczenie miejsca każdym roślinka przez kamienie. Trochę to przypomina "schody" ale naprawdę można ciekawe kwiaty spotkać u ciebie

Te białe kwiatki na tym krzaczku to co to
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 22:56 #25125

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ooooo...Te białe kwiatki na tym krzaczku to coś, czym Dorota kłuje w oczy tych, co wszystkie prawie ciemierniki stracili... :silly:
Eden Rose bardzo dobrze! Ciepłolubna to ona latem ;) , zimę zimną u mnie jakoś zniosła, czego o innych nie wiem, co lubnych ;) powiedzieć nie można :angry:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Kwi 2012 23:14 #25146

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko Twoje ciemierniki są naprawdę obłędne.....wspaniale sie komponują na tle różowiutkich wrzośców, u mnie wszystkie wrzośce przemarzły na amen....a i ciemierniki marnizna....zakwitły tylko 2, reszta zmarzła....na szczęście odbijają od korzeni, ale kwiatków, podobnie jak w zeszłym roku nie zobaczę :angry:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 16 Kwi 2012 11:52 #26088

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Dorotko, cudna ta Twoja wiosna!! Bardzo mi się podoba ta japońska wisienka.
U mnie jednak chłodniej, zawilce jeszcze nie kwitną.
Miłego tygodnia :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 16 Kwi 2012 13:29 #26180

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka mam taką rózyczkę 'Empereur du Maroc', która rośnie ponad 2 metry :whistle: mówisz, ze jestem optymistką :silly: posadzę w okolicach Astrid ;) i jeszcze kilka clemków.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 16 Kwi 2012 15:31 #26240

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Trafiłam dziś przypadkiem taką samą wisienkę w ogrodniczym :woohoo: , za całe 11 zł, kwitnącą :flower2:
Ale się cieszę :P
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 16 Kwi 2012 18:48 #26353

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Michale, witam w moim ogrodzie. Projektowałam to może za dużo powiedziane, ale wszystko planuję i wykonuję sama. Ogród położony jest na lekkim stoku, więc takie tarasy kamienne same się jakoś narzuciły. Najpierw przy oczku a potem już jakoś poszło.
Z resztą lubię kamień, mam do niego dostęp więc wykorzystuję gdzie sie da.
Marta już odpowiedziała. Te kwiatki rosną nie na krzaku tylko pod nim - to ciemierniki.

Marta nie kłuję a przynajmniej nie miałam takiego zamiaru. rzeczywiście wspaniale w tym roku kwitną.
Edenem kusili wszyscy wkoło więc w końcu uległam. Miejsce znalazłam mu cieple i w miarę osłonięte od wiatru. Ma rosnąć ;)

Aga, nie wiem czym to idzie. Tegoroczna zima była okropna, a moja działka dość 'przewiewna' A pomimo to rośliny, które u innych wymarzły u mnie mają się świetnie. Ale śniegu było sporo, to fakt.

Moniko, wisienka zauroczyła mnie w zeszłym roku w ogrodzie u Asi0809 z FO. Szukałam i znalazłam. Ślicznie wygląda też jesienią, przebarwia się na złoto.

Jola, muszę sobie ją pooglądać. 2 metry, och gdyby chciała tak rosnąć, życzę ci tego z całego serca.
Widoki w twoim ogrodzie będą oszałamiające jak to wszystko zakwitnie.

Marto, gratuluję, będziesz zadowolona.

Zdjęć nowych nie ma bo siąpi, leje, kropi....
Ale z wieści ogrodowych zaczynają kwitnąć hiacynty, niestety ślimaki sie już obudziły (zima im nie dała rady) i wychodzi na to, że hiacynty im smakują równie dobrze jak narcyzy. Pierwsza porcja niebieskich granulek rozsypana, druga po deszczach.
Lilie kiepsko wychodzą, wygląda na to, ze około połowa wygniła. Budleja Blue Chip nie daje znaku życia :(
Ostatni kwiat gwiaździstej

Na więcej muszę poczekać do przyszłego roku.
I zachwyca druga kępa kokoryczy. Troszkę bardziej różowa
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.312 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum