TEMAT: Mój mały kawałek zieleni

Odp: Mój mały kawałek zieleni 01 Paź 2012 13:36 #73890

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
No i "miałam nosa" ,że kamienie z ciurkadełkiem godne są obejrzenia z bliska ! Bardzo to ładny zakątek ogrodu, oryginalny i fajnie skomponowany . Super !!!


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój mały kawałek zieleni 01 Paź 2012 14:19 #73905

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Ja też za bardzo się nie znam, które kamienie mają jakie ph. Może doczytam i coś "przepiszę", ok?
Iglaczki cudnej urody. Piszesz, że stosowałaś mikroryzę pod nie. A wg tego, co wyczytałam w wątku naszego kolegi waldka727, to wszelka chemia niszczy ją. Kurczę, czyli jeśli pryskamy na choroby, to tę cenną szczepionkę likwidujemy? :think: :sad2:
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2012 14:21 przez dkny.

Odp: Mój mały kawałek zieleni 01 Paź 2012 18:46 #73958

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Na ulotce z mikoryzą było napisane, że preparaty przeciwgrzybowe ją niszczą, a ja do tej pory nic na grzyba nie pryskałam , bo nie było takiej potrzeby , a jak wspomniałam, zapobiegawczo nic specjalnie nie robiłam . Jedynym wyjątkiem jest klon palmowy , którego podlałam Previcurem , bo łysiał i nie mam pojęcia dlaczego.
A, no i gruszę w tym roku potraktowałam preparatem na rdzę gruszy, bo w zeszłym roku ją miała , choć ja nie mam jałowca sabińskiego u siebie, ale najwidoczniej ktoś w pobliżu ma.Tylko że akurat do drzewek owocowych mikoryzy nie szczepiłam ;)
Szkodniki, jakie pojawiły się u mnie wiosną , takie jak ochojnik na świeżo posadzonym świerku , po zauważewniu galasów ręcznie wszystkie zebrałam , bo na oprysk już i tak było za późno, według tego, co piszą :) Osnuję też ręcznie z sosenek mugo zebrałam , dobrze, ze było jej niedużo i szybko zauważyłam.
Muszę poczytać , jak pogodzić jedno z drugim, tzn .tą mikoryzę z profilaktyką przeciwgrzybiczą, może jest jakieś wyjście z sytuacji.
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Odp: Mój mały kawałek zieleni 01 Paź 2012 19:28 #73972

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
"Ciurkadełko" jest bardzo oryginalne i piękne :) Pięknie by na tym wyglądała kępa jakiejś czerwonej żurawki :flower2:

Odp: Mój mały kawałek zieleni 02 Paź 2012 14:05 #74125

  • Waleriana
  • Waleriana's Avatar
Dorotko jako pierwsza mnie powitałaś i sprawiłaś ,ze zbyt długo nie szukałam inspiracji, oglądając twój ogród rozmarzyłam się ... to jest to ! Znalazłam ogród moich marzeń :) Póki co u mnie są tuje wokół ogrodzenia i przed nimi iglaczki, podobnie jak u Ciebie. Trochę problemu sprawiają nam odległości w jakich należy posadzić iglaki od ogrodzenia czy też tuj, ale mąż dzielnie przesadza, póki co żadne drzewko nie padło ;) Będę odwiedzać twój wątek gdyż naprawdę jest na co popatrzeć :)
Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2012 14:06 przez Waleriana.

Odp: Mój mały kawałek zieleni 02 Paź 2012 18:09 #74147

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Leszku , żurawki zaczynają podobać mi się coraz bardziej, ale obawiam się, że akurat koło ciurkadełka to już nie ma za bardzo miejsca na cokolwiek, a tym bardziej na żurawkę :rotfl1: Wprawdzie myślałam o jakiejś funkii za swierkiem , zamiast dziwaczka , który trafił tam trochę z przypadku , ale doczytałam , ze funkie nie za bardzo lubią towarzystwo tuj.
A u mnie tuje odgradzają nas trochę od bliskości sąsiadów , wolałabym, żeby ich nie było, tylko przestrzeń, no ale .... proza życia , tylko dzięki tujom mamy trochę intymności .
Moje żurawki ;) :

jpg040.jpg

żuraweczka Alabama Sunrice

jpg024.jpg


Electric Lime - chyba

Waleriano - aż mnie zawstydziłaś :oops: , dziękuję za wszystkie miłe słowa.
Są jednak piękniejsze ogrody , jak się przegląda wątki ogrodowe naszych forumowiczów,często aż dech zapiera z wrażenia :woohoo:
W moim guście są zdecydowanie iglaki, miniatury uwielbiam za ich nietuzinkowe piękno, a do tego mają tą zaletę, że można ich mieć naprawdę sporo na małej powierzchni :wink4: A ponieważ same iglaki byłyby jednak zbyt monotonne, staram się je przeplatać roslinami liściastymi , do tego w róznej tonacji kolorystycznej.
Czy mi to wychodzi- kwestia gustu ;) , każdy ma własny i według niego sobie urządza :happy: I może to dobrze, bo ile osobowości, tyle ogrodów i każdy znajdzie coś dla siebie.
Pochwal się swoim Waleriano, przyjemnie będzie Cię odwiedzić, bo uważam,,że każdy ogród to własny kawałek raju.

jpg048.jpg

Moja mikro sosenka- parviflorka Richard Lee

jpg001.jpg

i taka hosta NN,bardzo mi wpadła w oko i tez jest w wersji mini ;)
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2012 18:40 przez dorota. Powód: dodałam zdjęcia

Odp: Mój mały kawałek zieleni 03 Paź 2012 14:38 #74472

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Wpadłam z rewizytą i jestem pełna zachwytu w jak krótkim czasie pięknie zagospodarowałaś ogród, zarówno pod względem roślinności jak i pięknych ramek dla nich :) :whistle: . Gratuluję :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): dorota

Odp: Mój mały kawałek zieleni 03 Paź 2012 16:32 #74497

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
dorota wrote:
... każdy ma własny i według niego sobie urządza :happy: I może to dobrze, bo ile osobowości, tyle ogrodów i każdy znajdzie coś dla siebie.
Bardzo ładnie to Pani napisała, bardzo :bravo: Tak jest prawda i z tego się cieszmy :lol:
Dorotka a nie myślałaś o jakimś palmowym klonie przy ciurkadełu, jakiś Dissectum Viridis, Dissectum Atropurpureum :whistle: 'Baby Lace' byłby chyba za mdły ;)
... albo wkop tam swoja cudną Shainę :lol:
Jak dla mnie przy wodzie klon, ale każdy .... ;) to się rozpędziłam :ouch:

Odp: Mój mały kawałek zieleni 03 Paź 2012 17:23 #74513

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ano Pani droga, myślałam o klonie palmowym, bo wszak wiadomo, że klon w towarzystwie wody czuje się szczęśliwy, ale nie wiem, czy odpowiadałoby mu to miejsce, ze względu na duży przeciąg tam panujący , dlatego własnie moja Crimson Queen posadzona jest już za tym płaczącym świerkiem , może i z dala od samego ciurkadełka, ale schowana przed wiatrem . Pewnie przed nim wygladałaby dużo lepiej wizualnie, ale nie wiem czy wyszłoby jej to na zdrowie .
Odkąd tuje podrosły i tak już mniej tam wieje , niż na początku , ale i tak jest to najbardziej wietrzne miejsce w ogrodzie.
Pisałas wprawdzie , ze u Ciebie klony świetnie sobie radzą na takim wygwizdowie , jakim pewnie u mnie jest ten własnie zakątek, ale coś boję się zaryzykować :unsure:

2012-09-23-604.jpg

O tu widać trochę , jak klon Cromson Queen jest schowany za "plecami" świerka Kosterii Pendula , który robi mu za wiatrochron , bo od tamtej strony skalniaka zawsze wieje. ( wiem, że po pierwsze jakość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia, po drugie kolor samego klona jest już o tej porze mało atrakcyjny , nie ma to jak czerwień wiosenna, a po trzecie -przyćmiewa go trochę dający po oczach kwiatek dziwaczek, który stamtąd niebawem zniknie :wink4: )
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 17:43 przez dorota.

Odp: Mój mały kawałek zieleni 03 Paź 2012 17:41 #74523

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dorotko ..bardzo ładne ciurkadełko wkomponowane na skalniaku w ogrodzie ...żurawki śliczne..
Za tę wiadomość podziękował(a): dorota

Odp: Mój mały kawałek zieleni 04 Paź 2012 17:52 #74848

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Alinko dziękuję :)
Teraz natomiast muszę się pochwalić, bo inaczej po prostu pęknę ;) przecież w tym domu nikt mnie nie rozumie :ouch:
Mianowicie byłam dzisiaj na zakupach :wink4:
Czekałam na te zakupy , zaplanowałam je na jutro, ale dzisiaj nastąpiła szybka zmiana planów i oto są moje upragnione:

jpg164.jpg

Pinus parviflora Hagaromo

jpg158.jpg

Pinus cembra David
jpg162.jpg

Pinus peuce Daniel 0j , szukałam go od ponad roku :hearts:

jpg156.jpg

Picea abies Svaty Jan
I na koniec największa perełka :

jpg166.jpg


jpg168.jpg

Pinus mugo Koeman Franz
Nie macie pojęcia jak się cieszę , zwłaszcza z ostatnich trzech pozycji :dance:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2012 17:56 przez dorota.

Odp: Mój mały kawałek zieleni 04 Paź 2012 21:05 #74951

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Noooo, kochana, wcale się nie dziwię, że taki Daniel zawrócił Ci w głowie :cool3: Jest CUDOWNY! Pozostałe kuleczki też piękne :bravo:
Mnie też w domu nie mogą zrozumieć, jak jadę do szkółki. Całe szczęście, że na forum człek jest wśród "swoich" :dance:

Odp: Mój mały kawałek zieleni 06 Paź 2012 08:36 #75425

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
No nie! Spóźniłam się! Wyczytałam w Hanutkowie, że knujesz po nocach i chciałam Cię na wspólne zakupy kulkowe namówić, a tu masz babo placek, a właściwie kilka pięknych kulek! Gdzieś w okolicy nabyłaś te cudeńka?

Odp: Mój mały kawałek zieleni 06 Paź 2012 14:46 #75503

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Oj Dagmaro, no skąd ja mogłam wiedzieć , że też jesteś chętna :jeez: Teraz to po ptokach , a ja nie miałam z kim jechać , mojego tatę sobie wzięłam do towarzystwa , bo mu się nudzi na emeryturze, to się przejechał ;)
A po iglaczki to jechałam około 80 km w jedną stronę ,za Rawicz, to chyba nie za bardzo najbliższa okolica :ouch: no ale jak ma się hobby , to czasem trzeba ;) i tak blizej niż do Krzywaczki, poza tym tam to chyba już wszystko przebrane po wizytach niektórych forumowiczów :rotfl1:
Następnym razem to pisz od razu, jak Ci coś przyjdzie do głowy , chociaż nie wiem, kiedy ten następny raz będzie , bo na ten rok już chyba nic nie planuję.... Iglakowo na razie już osiągnęłam satysfakcję , wprawdzie jeszcze kilka trawek teraz by mi sie przydało , jako uzupełnienie rabat , no ale to już gdzieś na miejscu, przy okazji raczej ( albo nawet na wiosnę)
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Odp: Mój mały kawałek zieleni 06 Paź 2012 15:08 #75508

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
A co to za szkółka za Rawiczem??? Czyżby Nowaczyk?

Wczoraj podziwiałem u Ciebie Daniela, a dzisiaj okazało się, że go mam :rotfl1:

Odp: Mój mały kawałek zieleni 06 Paź 2012 17:41 #75552

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Tak Pawle, dokładnie to miejsce ;) ,jak sądzę, Tobie już znane ? :rotfl1:
To Ty nawet nie wiesz , że coś masz? :eek3: no tak, ale przy takiej kolekcji , jaką zgromadziłeś , dziwne nie jest, ze jakieś maleństwo może się zgubić :)
Moje "perełki" już sobie rosną w ogródku, zrobiłam fotki w lepszym świetle , niż wtedy;

jpg171.jpg

Pinus cembra David

jpg174.jpg

Picea abies Svaty Jan
O nim ciężko cokolwiek znaleźć ...


jpg175.jpg

Pinus mugo Koeman Franz - Podobnie o tej sosence.

jpg181.jpg

Pinus parviflora Hagaromo

jpg180.jpg

Pinus peuce Daniel :)
I na koniec, jesienny sumak sąsiadów;

jpg183.jpg
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2012 17:47 przez dorota.

Odp: Mój mały kawałek zieleni 06 Paź 2012 18:17 #75557

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
dorota wrote:
Tak Pawle, dokładnie to miejsce ;) ,jak sądzę, Tobie już znane ? :rotfl1:
Byłem tam chyba ze dwa lata temu :) Pan Janek ma świetne sośnice i co najważniejsze rozmnaża je na miejscu, a nie sprowadza z Holandii :teach:
Zwróciłaś uwagę na gigantyczną magnolię przed pałacykiem? Do dzisiaj śni mi się po nocach :search:

Odp: Mój mały kawałek zieleni 06 Paź 2012 19:01 #75567

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Sośnice widziałam , Golden Parasol robi wyjątkowe wrażenie, ale uznałam, ze na takie cudo nie mam już miejsca w ogrodzie, poza tym trochę obawiam się problemów z zimowaniem :unsure:
A pod magnolią stałam ,przebierając w miniaturach, bo nie mogłam sobie na wszystkie pozwolić i zwrócił uwagę na nią mój tato, dopiero ja podniosłam wzrok :blink:
Faktycznie ogromna, chyba takiej jeszcze nie widziałam , az zaczęłam się zastanawiać po powrocie, czy moja też kiedyś taka urośnie i czy ja tego jeszcze dożyję :happy4:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.309 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum