TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 18:21 #77389

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
Jolu,piękne barwy jesienne i jeszcze tyle kwiatków :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 22:04 #77476

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Jolu, nadrobiłem zaległości... ostatnio na nic nie mam czasu :huh:
Iglaki niesamowite, zwłaszcza te przebarwiające się.
Zagadka z 4 strony to Belamkanda chińska, u mnie też ma takie fajne koszyczki z nasionami :P
żurawek nie widziałem w bazie Twych, a być miały :evil:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 22:09 #77477

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Wielkie dzięki za ściągę ze złocących się zimą. No, to wybieram kosodrzewiny. Tego mi trzeba :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 23:06 #77492

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
katik wrote:
Jolu piękne i dorodne trawki , ja się martwiłam że moje zajmą coraz więcej miejsca a tak wymarzły że albo ich nie ma wcale albo są 4 źdźbła ;) ale widziałam w obi przecenioną żubrówkę , ślicznie pachniała więc muszę się skusić i kolekcja traw wzrośnie :bye:

O... na żubrówkę trzeba uważać. Zachowuje się jak perz... Proponuję posadzić w donicy. Gdy kupowałam Mariusz Surowiński ostrzegał, że najgorszemu wrogowi nie życzy żubrówki w ogrodzie :supr3:
Moja więc w donicy i jak na razie pod kontrolą. A naleweczka wyszła z niej przednia.
A z kupionych 3 ździebeł szybko urosła krępa kępa :)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 13 Paź 2012 20:12 #77637

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Zaskoczyło mnie, ze Mariken przebarwia się tak ślicznie na żółto.Prawdziwe słoneczko... a co do dereni,zgadzam się, że kolorystyka jesienna najładniejsza :)
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 13 Paź 2012 22:12 #77700

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
aleb-azi wrote:
O... na żubrówkę trzeba uważać. Zachowuje się jak perz... Proponuję posadzić w donicy. Gdy kupowałam Mariusz Surowiński ostrzegał, że najgorszemu wrogowi nie życzy żubrówki w ogrodzie :supr3:
Na własne oczy widziałam, z odrobinka posadzonego wiosną - metr kwadratowy jesienią :-)
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2012 22:28 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 13 Paź 2012 22:21 #77705

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
pamelka wrote:
i jesienne słoneczko Gingko biloba 'Mariken' :hearts:

Ojj, chyba pokuszę się o miłorząb.
Jest boski :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 12:01 #77775

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marysiu u mnie najmniej było -0,5 stopnia, koleusy jeszcze w zupełnie dobrej kondycji :lol:
Jak wysadzałam kuli z donic ... w jednaj także dwie dżdżownice były, te wyszły nawet ponad powierzchnię gruntu ;)
Siberko ocieplenie nadeszło, może więc jeszcze dni kilka słonecznych, jesiennie pięknych będzie :woohoo:
Markito, jak napisałam iglaczek piękny :bravo: już czekam wiosny i Twoich wiosennych portretów Picea pungens 'Lucky Strike' :lol:
Dalie u mnie jeszcze cieszą kolorkami i canny, i róże :happy4: Przymrozek niewielki zresztą zupełnie im nie zaszkodził.
Dziękuję Sylwku, jak się domyślasz, to jeszcze nie wszystkie żołtka ;)
Marzenko wśród tych jesiennych kolorów żółci chyba najwięcej, północna-hostkowa rabata żółknie w oczach. Za to różane krzaki rozwijają kolejne pąki, długo, bardzo długo trzymają kwiaty :think:
Igorku miło, że znalazłeś chwilę, ale zupełnie nie jestem zawiedziona ;)
Twoje postępy w dziale żurawkowym obserwuję i tu jestem zachwycona :hug: Dziękuje za taki wkład pracy.
A moje żurawki ... miały być :oops: i będą, jak znajdę czasu nadmiar :oops:
Izka to prawda kosówki mają jednak te złocenia zachwycające, rozmiary rozsądne, pokrojowo nie są wielkie i rozległe - dobry wybór :bravo:
O żubrówce się nie wypowiem, nie posiadam.
Su Mariken bije po oczach na rabacie intensywnością żółci, piękny jest jesienią i dodatkowo pomalutku rośnie. Polecam więc :lol: Derenia, rzecz wiadoma jesienią najpiękniejsze :funnyface:
Dawidzie o Marikenie napisałam powyżej, cieszę się, że się podoba.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 13:17 #77793

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dzisiaj więc słonecznie-jesiennie-kolorowo :happy4:













Pamiętacie jeżówkę z kwiatami na kwiatku :think: no to u mnie pojawiła się podobna rudbekia :silly:






Poglądowo :happy4:








Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 13:49 #77800

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Poglądowo... to zupełnie nie wiać u Ciebie jesieni! :supr3: :bravo:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 14:50 #77811

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
A ja podglądnowszy Twje ogdowe impresje, chwyciłam aparat i pobiegłam do ogrodu utrwalić co nieco. Szkoda tylko, że u mnie dużo bardziej skromie kolory ;)
Szczególnie do gustu przypadła mi ostatnia fotka :)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 15:19 #77815

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu mówisz nie widać :think: no nie wiem, z dnia na dzień chyba jednak coraz bardziej widać :lol:
Olu miło, że się podoba. Także chciałbym do ogródka, ale dzisiaj dzień dla kuchni trochę :silly:
Zapraszam :)

Zachecając do zaglądania do części rożanej mojego ogródka dzisiaj i w ogrodowej pokażę 'Viridiflorę' :hearts:





Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2012 15:21 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 15:55 #77824

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
KOlory biją wciąż po oczach :bravo: Masz rację co do Marikena: u mnie dwa pozostałe miłorzęby nie są tak urodziwe, a ten lśni (szczególnie w słońcu) na tle zieleni :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 16:06 #77829

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, u mnie już po koleusach :( Przedwczoraj w nocy był przygruntowy przymrozek, no i ...klapły, jako jedyne w moim ogrodzie, zresztą. Chyba rzeczywiście są najbardziej wrażliwe...
Ale za to w ciągu dnia - i wczoraj, i dzisiaj - przepiękna, słoneczna pogoda!
Pozdrówka niedzielne :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 20:01 #77904

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Bardzo fajna skalna rabatka :)
Kłujaczki też bardzo ciekawe i oryginalne, ale Miłorząb bije wszystko - jest rewelacyjny :supr3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 21:49 #77939

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jak pięknie murek się w topił w otoczenie! Inaczej mówiąc, jak otoczenie ładnie zarosło murek! :bravo:
A co to jest na tym zdjęciu murku takie na dole dużo, dużo małego zielonego?
Rudbekie-mutanty! Zapatrzyły się na te cuda wokół, pomyślały, czemu my takie zwykłe jesteśmy... No i coś z tym postanowiły zrobić! ;) :happy4:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Paź 2012 21:58 #77945

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Anetko widziałam Twojego, cudne żółteczko :lol: Niech jak najdłużej będzie jeszcze kolorowo :dance:
Daluś a mnie chyba te największe przymrozki ominęły :whistle: koleusy żyją, paulownia żyje, więc nie było tak źle. Pogoda u nas nie jest taka piękna jak u Was, ale mam nadzieję, że jutro będzie lepiej ;)
Leszku witaj :bye: rabatka wzniesiona zarasta pomalutku, acz systematycznie.
To był taki mój pomysł, na płaską w sumie działkę ;)
Marta mowiłam, że trzeba było chwilkę znaleźć i zajrzeć ;) Pędzimy nieustannie i czasu na wszystko brak :oops:
Murek obrasta, ze stron wszystkich i wkrótce będzie wyglądał, jakby stał tu całe życie :happy4:
Murkowa pergola zaś w kolejnym sezonie dostanie kilka sadzonek miny :woohoo: to dopiero zarośnie.
Dużo niskiego, zielonego ... to Delosperma cooperi :lol: niźle sobie poczyna, prawda ;) Zimuje bez okrycia zresztą :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 15 Paź 2012 10:41 #78046

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Szkoda, że funkie już obsychają. U mnie wycięłam juz kilka. Niektóre zrobiły się przeźroczyste po przymrozkach Minus 2 było w moich stronach. Padły doniczkowe pelagronie i inne. Szkoda. :( A miłorzęby były jeszcze takie zielone i całkiem pomarzły im liście.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.366 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum