TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 09 Paź 2012 09:40 #76478

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Jolu śliczne to 'historyczne ' zdjęcie .............. i chyba ściągnę pomysł do swoich różowych lilii , które mnie tak denerwują :hammer: :hammer: dosadzę po porostu białych jezówek :idea2: :idea2:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 09 Paź 2012 16:59 #76588

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gąszcz jeżówkowo liliowy obłędny :ouch:
Możesz Jolu przypomnieć, co to za różowa jeżówka? Pewnie już o nią pytałam, ale jakaś skleroza mnie dopadła :oops:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 09 Paź 2012 17:18 #76593

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Nie będe sie powtarzać za innymi ,ale cóż mnie również ta fotka przypadła do gustu ,a że dostanę białą jeżówkę połączę z Double Delight .To samo z rozchodnikami zrobię .Przestraszyłaś mnie tym Baronem :jeez: .U mnie jest 2 lata ,ale za bardzo nie przyrasta i bardzo dobrze .Widocznie nie ma tyle żarełka, bo rośnie na lichej ziemi, a róże widocznie nie pozwolą zabrać swojej działki jedzonka :wink4:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 09 Paź 2012 21:47 #76674

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
U mnie miłorzęby jeszcze zielone. :eek3:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 09 Paź 2012 22:34 #76703

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
A ja i tak nie wierzę, że abies pinsapo w naszym klimacie dają radę! :rotfl1: Za to procera Glauca to inna bajka! ;) Śliczna i szlachetna! ;) Tak mi się wydaje, że po raz pierwszy w roku doceniamy iglaki podczas wiosennych przyrostów, a po raz drugi w roku właśnie teraz, gdy one wciąż trzymają fason ;) , gdy wszystko inne jakby mniej! ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 10 Paź 2012 09:10 #76766

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorciu jasne, że możesz ;) Póki co mam patyczki żółtej i białej pojedynczych.
Jeżówki to same z siebie są piękne. Oczywiście zostawiłam sporo siewek, będą jak nic na zjazd :happy4:
Mam nadzieję, że chętni się znajdą ;)
Miruś bardzo dobry pomysł, białe jeżówki to dobry pomysł, piękne i spokojne do krzykliwych różowych lelijek :lol: Choć te drugie, jak kwitną także zachwycić potrafią :silly:
Przyszła jesień i już zaczyna się ten czas w roku, kiedy wszystko co kwitnie zaczyna cieszyć :lol:
Markitko to jest Pink Double Delight we wcześniejszej fazie ...pamelka wrote:

... później jest tak :happy4:


...do towarzystwa dodatkowo biała liatris.
Jadziu to jest bezpieczne, moim zdaniem połączenie i bardzo wesołe. Choć i inne lilijki rosną w okolicy :think: kiedyś przesadzę. Siewek mnóstwo całe, ciekawa jestem jakie będą kolorystycznie :whistle: purpurowe :blink: ?
Mój baronik rośnie w otoczeniu iglaków, czy podkrada im jedzonko? Pojęcia nie mam.
Danuś u mnie pozostałe miłorzęby także jeszcze w odcieniach zieleni ;) choć taki Gingko biloba 'Californian Sunset' ... widoczny w tle za Marikenem :think: Wyraźnie bardziej zółty, niż zielony ;)


Marta widziałaś wszak moje niejednokrotnie :silly: Zobaczyć to uwierzyć, a Ty dalej nie dowierzasz :funnyface:
Masz rację kulki doceniamy w roku najbardziej kilka razy, do Twojej wyliczanki dodałabym jeszcze cały długi okres jesienno-zimowy :lev:

Tymczasem u mnie zakwitła Corydalis flexuosa - kokorycz pogięta :blink: Cyżby zimy miało nie być :happy3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 10 Paź 2012 09:14 #76767

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
A moje kokorycze sz.... trafił :mad2: Chyba za sucho miały :oops:
Ten Twój jeżówkowy las zachwycający niezmiennie :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 10 Paź 2012 11:07 #76799

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka teraz jak przeglądam letnie fotki :whistle: zauważyłam, że mimowolnie się uśmiecham.
Fotki, które jeszcze niedawno nie nadawały się do publikacji - tak sądziłam :oops: teraz odkrywam na nowo.
Jednak rośliny poprawiają nastrój nawet w takie szare, chłodne dni :lol:
Wierzyć się nie chce, że tak pięknie, kolorowo, pachnąco było jeszcze zupełnie niedawno :lev:
Teraz już zdaje się ostatni czas jesiennych tarasowych porządków. Idą przymrozki, więc donice pora znieść do wnętrz. Wczoraj zauważyłam, że nerina ma pąki :blink: zabrałam do środka.
Różane krzaki także mają jeszcze sporo pączków, czy zdążą zakwitnąć :think:

Rabata hostowo-żurawkowo-iglasta jesiennie kolorowa








Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 10 Paź 2012 20:23 #76924

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
U Ciebie i tak jeszcze tak bardzo jesieni nie widać...jak u mnie... Pomijam już kwitnącą kokorycz...Ale hosty w dużo lepszym stanie niż u mnie... Tęsknotę za latem łagodzimy czy wręcz przeciwnie, pobudzamy przeglądaniem letnich fotek? ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 10 Paź 2012 20:45 #76944

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Drepczę i oglądam z zachwytem jak niesamowicie rozwija się Twój ogród...
No i wiem, że znowu zapomniałam, że miałam kupować te kulki co to gold w nazwie mają i się stają na zimę złote... Ale co się odwlecze...
No, to kiedy do Krzwaczki :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 11 Paź 2012 15:47 #77155

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta jakaś taka jesienna melancholia nastała :blink: dobrze, że się jutro spotkamy :funnyface:
Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, aby obejrzeć moje jesienne hostki :lol:
Zmrok tak szybko zapada, że czasu na oglądanie mniej :unsure:
Izka zapraszam, chciałabym i ja dzisiaj podreptać, ale obowiązki :jeez:
Wiesz, jak dobrze, z tymi podokiennymi-różanymi :woohoo: Oby tylko trochę światła i można się zadumać, czasem nawet zachwycić :happy4:
Żółte - zielone kulki :lol: teraz dobrze kupować, to jest ich czas :happy-old:

Na zachętę kilka :funnyface:

Pinus mugo Carstens 'Wintergold' /kosodrzewina/


Pinus mugo 'Jalubi' /kosodrzewina/


Pinus mugo 'Ophir'/kosodrzewina/


Pinus mugo 'Schweizer Tourist'/kosodrzewina/


Pinus mugo 'Dezember Gold'/kosodrzewina/


Pinus parviflora 'Dr Landis' /sosna drobnokwiatowa/


Pinus parviflora 'Goldilocks'/sosna drobnokwiatowa/


Pinus strobus 'Louie'/sosna wejmutka/
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2012 20:26 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aleb-azi

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 11 Paź 2012 15:52 #77156

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, kulki jak kulki, ale ten widoczek jeżówki plus lilie to balsam na moją zbolałą jesienną duszę ;)
Lato dopiero co się skończyło, a ja już tak za nim tęsknię...
Jesień, owszem - lubię, jak jest pięknie, kolorowo i słonecznie, ale ciągle ta nutka nostalgii i melancholii pozostaje, a świadomość przemijania tli się w tyle głowy...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 09:18 #77306

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
pamelka wrote:
Teraz już zdaje się ostatni czas jesiennych tarasowych porządków. Idą przymrozki, więc donice pora znieść do wnętrz.

Właśnie wczoraj uporałam się z wnoszeniem donic do domu. Całe szczęście - dziś w nocy przymrozku co prawda nie było, zaledwie 0,5*, ale i tak roślinki mogły przeżyć lekki szok ( w domu już kominek nagrzewa...)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 10:35 #77324

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś i dla mnie letnie wspomnienia działają doskonale :woohoo: Jak dobrze, że w sezonie zabezpieczamy się w spory zapas kolorowych fotek :lol:
Jesiennie-melancholijnie to zestawienie dla mnie od czasu rozpoczęcia 'ogrodowania' to ... synonimy :oops: niestety. Poprawiam sobie humor jak mogę, najlepiej zaś sprawdza się basen :woohoo:
Anetko, ja jeszcze przed północą ostatnie datury z tarasu znosiłam, temperatura wynosiła już zaledwie 3 stopnie :(
Rankiem zaś pierwsze spojrzenie na paulownię, która jest u mnie wyznacznikiem spadków temperatury poniżej zera. Liście na miejscu, zielone, więc .... :whistle: może nie było tak źle :think:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 10:55 #77327

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
U mnie jeszcze koleus w ziemi - skoro się trzyma, znaczy nie mroziło zbytnio :) Alinka pisała u siebie, że dżdżownice jeszcze przy powierzchni - będzie długa, ciepła jesień :dance:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 13:13 #77349

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja też głęboko w to wierzę :happy4: bo nie mam wyjścia ;-)

Za mało kolorów! Idę do róż :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 16:55 #77379

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Za to mnie przymrozek (już drugi :evil: ) tradycyjnie nie ominął :angry:
Dalie, dziwaczki i częściowo kobea kaput :( . A potem taki piękny dzień :silly:

P.S. Kupiłam dziś nowego iglaka i nie jest to wejmutka :rotfl1: . Zaczynam się trochę martwić ;) :happy3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 12 Paź 2012 18:11 #77387

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Jolu, piękna 'żółta' kolekcja :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.320 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum