TEMAT: Moja oaza wśród familoków

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 07:12 #268437

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Jadziu...chyba w końcu poprawia nam sie pogoda :dance: Będzie się działo w różanym towarzystwie :hearts:
tego srogonia baldaszkowca to nieźle pyknęłaś :whistle: ....ładny on...a wredota to czy nie :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 12:25 #268536

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dorcia sama osądź czy to wredota ;) Srogoń baldaszkowiec – gatunek owada z rzędu pluskwiaków. Jest to owad o długości 13-18 mm. Owad drapieżny, wysysający inne owady przy pomocy trójczłonowej kłujki. Najczęściej spotykany na kwiatach roślin baldaszkowatych. Wikipedia Mnóstwo różanych płatków dostało plamy .Jednak są takie ,którym to po prostu zwisa ;) Taką różą jest ANGELA ani jednej kropki na kwiatach. Kwiaty wyglądają jakby dopiero się otworzyły .Wczoraj i dzisiaj ścięłam mnóstwo przekwitniętych kwiatów także z Doktorka ,ale już wytwarza nowe pędy :dance:
Iwcia noooo taki misz masz czyli to i owo Jak tam dzwonek Prichard zabiera się do kwitnienia .
Martuś z róż najgorzej po deszczach wygląda Gartentraume. Ona musiałaby mieć ciągle słoneczko zero wilgotności w powietrzu, bo zaraz sklejają się jej płatki .Beznadzieja :( .Mojemu Burgundowi czy Angeli żadna pogoda nie przeszkadza .
Karolek A w piegach niby Shropshire również,reszta jako tako .Ta małpa Ogrodnica nawet pożarło moje powojnikowe kwiaty z pięknego Omoshiro :evil: Nie daruję żadnej jak widzę to :club2:, bo na to zasługują.Ciekawe czy one nikomu nie smakują ???? ich cykl dochodzenia do dorosłego osobnika trwa 3 lata z tego co wyczytałam

mojeobrazy810.jpg


mojeobrazy807.jpg


mojeobrazy797.jpg



mojeobrazy767.jpg


mojeobrazy765.jpg


mojeobrazy781.jpg


mojeobrazy790.jpg


mojeobrazy791.jpg
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2014 12:29 przez jagoda5214.
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 12:34 #268541

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja mam prawdziwą inwazję tych choler w tym roku :mad2: , chyba tak jak Ty w ubiegłym. Popieliłam dziś z dwie godziny, ale nie wiem, czy nie więcej czasu zajęło mi uśmiercanie napotkanych ogrodnic :evil: . Na wszystkim :hammer: . Ale z Jacqueline zrobiły wręcz sito :mad2: :mad2: . Plamistość też poszerza kręgi :angry: , a tak się cieszyłyśmy z wcześniejszej wiosny :dry: , to teraz mamy wszelkie plagi :jeez:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 12:48 #268545

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś u mnie też sie uwzięły na Jacquelinę tak wyglądała obraz nędzy i rozpaczy .Plamistość na razie mi nie grozi .Wczoraj zaraz opryskałam EM-ami cały ogródek, a szczególnie środek w bardziej rozkrzewionych krzaczkach takich jak LL bo ma mnóstwo pędów .Chyba będę musiała ją trochę prześwietlić ,bo to wylęgarnia grzyba

mojeobrazy718.jpg


mojeobrazy774.jpg


mojeobrazy802.jpg


mojeobrazy801.jpg


mojeobrazy785.jpg


mojeobrazy687.jpg


mojeobrazy744.jpg


mojeobrazy773.jpg
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 13:36 #268555

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Widzę, że te niszczylistki to chyba preferują takie otwarte róże jak J. du Pre. U mnie tak zniszczyły kwiaty Aichy. :unsure:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 14:47 #268575

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Jadziu, u mnie też inwazja ogrodnicy...zżera wszystko - angielki, wszystkie białe (!) i powojniki, a nawet azalie.
Danielo, u mnie zjada nawet pąki Pashminy, która ma bardzo ciasne pączki..podobnie jak Boule de Neige... :jeez:
Zlatuje mi się to dziadostwo z pól i ile bym nie tłukla ciągle jest tego setki :mad2:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 19:35 #268656

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Jadziu...czyli ten owadzik jest pożyteczny ;) ...no , to dobrze :wink2: mam mase larw biedronek...no masę...a rosną w oczach te żarłoki, a niech jedzą ile wlizie :rotfl1: U mnie tez ta cholera ogrodnica, ale wydaje mi się ,że mniej niż w roku ubiegłym.... :think:
Kurczaki...zakwitł Ci już Artemis.... :whistle: ja się nie mogę doczekać na niego....i na Novalisa ...no i na masę innych :wink4:
Hej, jak tam u Ciebie...bo u nas na wieczór...fantastico pogoda się zrobiła :P
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 20:16 #268683

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Jagoda, ja jak na razie po wiosennych opryskach miedzianem jeszcze nie zauważyłam u siebie czarnej plamistości na różach. Robali jest od metra :jeez:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 20:43 #268695

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Bożenko Miedzianu wcale nie stosowałam tylko wiosną oprysk Promanalem .Niestety im więcej róż tym więcej chorób i robali taka to rzeczywistość :( Trzeba trzymać rękę na pulsie .
Dorcia ano pożyteczny byle larw biedronek czy pszczółek nie szamał .Wciąż poluje na Nuits de young chyba mu przypadła do gustu ;) Dzisiaj zauważyłam młodziutkie biedronkowe larwy na porzeczce czerwonej a mszyc tam zatrzęsienie .No więc zostawiłam im ten pokarm nie będę ich przeca głodzić ;) Zastanawiają mnie jednak te niezidentyfikowane też siedzące na porzeczce .Ciekawe pożyteczne czy nie????


mojeobrazy871.jpg


mojeobrazy869.jpg


życzyłam im smacznego ;)

mojeobrazy879.jpg



mojeobrazy936.jpg


lewa
mojeobrazy913.jpg


i prawa strona LL


mojeobrazy914.jpg


a to całość z milionem pąków w środku rośnie generał


mojeobrazy912.jpg



mojeobrazy841.jpg


Kasiu im smakują wszystkie róże. Dzisiaj siedziały nawet na Doktorku Austinek też ma wygryzione listki .Nie ma dla nich świętości pożywiały się również Werbeną hastatą są wszystkożerne :mad2:
Danielo u mnie preferują wszystko co popadnie ,ale jak czytam u wszystkich smakuje im Jacqueline

mojeobrazy891.jpg



mojeobrazy860.jpg


mojeobrazy890.jpg


mojeobrazy835.jpg


mojeobrazy865.jpg


mojeobrazy744.jpg


mojeobrazy899.jpg


mojeobrazy895.jpg
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2014 20:53 przez jagoda5214.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Moja oaza wśród familoków 04 Cze 2014 21:40 #268739

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dziękuję za fotorelację kwitnienia Coral Luise - piękna jest, cieszę się że ją mam. Te czarne robaczki przypominają mi jakieś komputerowe robaczki z gry Sary :happy3:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 10 Cze 2014 16:29 #270969

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Jadzik .Długo nie zaglądam z różnych przyczyn ,ale teraz wpadam i widzę swoje robale na Twoich różach .Jakaś masakra ,wszystko niszczą .Moje róze tez całe w dziurach .Potem ich nie ma ,ale jeżeli zniszczą róże ,które tylko raz kwitną ,to nawet się człowiek nie nacieszy kwiatami.
U mnie wiele jeszcze w pączkach .Podoba mi się Twoja Maigold ,ale taka duża ,to już mi się nie zmieści.Co to będzie ,jak się zaczną oferty różane? :comp: :flower1:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 10 Cze 2014 22:40 #271204

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Jadziulu gdzie ty jesteś? Pokazuj szybciutko co tam u ciebie kwitnie :hug:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 17 Cze 2014 21:42 #273834

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Jadziu, ale ma pąków Lawender lessi :blink:
Ile masz piwonii drzewkowatych? U mnie w tym roku nareszcie się jedna przyjęła.
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2014 21:43 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 17 Cze 2014 22:47 #273887

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jadziu, a ja mam mam znacznie mniej tych niszczlistek niz w poprzednich latach......przesliczna masz tę piwonię Coral.....moje kolory i jak zawsze podgladam u Ciebie tę Elemelek....... :rotfl1: ,nawet nie próbuję tej nazwy pisać.......straszna..... :rotfl1: ,ja też przerzedzałam dziś srodki krzewów różanych......ileż tam gałązek słabych, wiotkich, bez szans na kwiat.......tylko przewiew utrudniają......
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 19 Cze 2014 09:00 #274273

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Tak sobie pomyślałam, że to dobrze, że moje róże kwitną później, bo ominęła je inwazja niszczylistki :idea2:

Lavender Lassie zakwitła? :think:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 19 Cze 2014 09:49 #274299

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękne róże :)
Westerland aż bije po oczach,pięknym żywym kolorem.
A te niszczycielki to Cyba wszędzie są :mad2:
Temat został zablokowany.

Moja oaza wśród familoków 19 Cze 2014 11:10 #274355

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Córa marnotrawna powróciła na łono rodziny ;) Niestety tak się złożyło :( ,ale najważniejsza jest mama .Dziękuję ,ze jeszcze o mnie pamiętacie :hug: Na razie jestem w domu i mam nadzieję ,że nic się znów nie stanie.Ogródek jakoś sobie poradził beze mnie .Po powrocie zastałam go kwitnący z różnymi kolorami

Aniu one nawet jeszcze teraz się pojawiają jakieś spóźnione pojedyncze okazy .Dobrze ,ze nie była to taka inwazja jak w ubiegłym sezonie ,gdyż tego się bardzo obawiałam

Siberko one dalej są w natarciu tylko mocno okrojonym .Lavender zakwitła setkami kwiatów i wygląda zjawiskowo :hearts:

mojeobrazy988.jpg


mojeobrazy1000.jpg


mojeobrazy1104.jpg


Lavender Lassie i Outta the blue



Ewciu szkoda tylko ,że nie mam fotek dwóch następnych Itohów .Jaki Elemelek :rotfl1: po prostu św. Elżbietka węgierska .Dopiero teraz po kwitnieniu trochę je przerzedzę ,ale aż serce się kroi to robić :( Słabe i wiotkie obcięłam już wiosną teraz mam same grube badyle .No to teraz dla Ciebie Elemelek spodobała mi się ta nazwa :rotfl1:

mojeobrazy953.jpg


mojeobrazy1095.jpg


mojeobrazy1144.jpg


Angela i Elżbietka

Bożenko mam 4 Itohy tylko tyle bo miejsca brak .Oj zaprosiłabym jeszcze parę szt.
Iwonko no niestety siła wyższa zmusiła mnie do opuszczenia Was :hug: bardzo mi przykro z tego powodu ,ale wiesz jak to jest

Ewciu ja już nawet na oferty nie będę patrzyć ,bo nic się nie zmieści.No chyba ,ze cosik wytransportuję z ogródka ;) do innego ogródka :rotfl1:


mojeobrazy997.jpg


mojeobrazy948.jpg


mojeobrazy1204.jpg


mojeobrazy1200.jpg


mojeobrazy964.jpg


mojeobrazy939.jpg


mojeobrazy942.jpg


mojeobrazy944.jpg


mojeobrazy967.jpg


mojeobrazy1151.jpg
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2014 11:16 przez jagoda5214.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Moja oaza wśród familoków 19 Cze 2014 11:51 #274374

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jadziu ja tam liczę na to, że będziesz tu z nami jak zwykle.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.591 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum