TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 28 Cze 2015 14:30 #383782

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewa, w ogrodzie, w ogrodzie :flower: :garden: :garden1: ... jeszcze tydzień. Parno i u mnie, słońce świeci, ale nie od rana. Radio Olsztyn mówi, że w nocy może popadać, burza też możliwa ;) .
Sprzątanie mam tylko na LO i RdR, reszta zaczyna, już konkretnie, Semiplena cudna i ten zapach :lev: , rozpięłam ją na modrzewie, na dwa modrzewie :lol: . ND trochę w tyle, ale trzeba było na drabinie grabiami wyciągać pąki spod podbitki :jeez: .

Aniu, witaj, dziękuję :kiss3: i zaglądaj.

Aniu Adasiowa, a wiesz, na kotkę nie działa kocimiętka, ani na jej kolegę Rudego. Ale już waleriany nawet nie próbuję u siebie sadzić :woohoo: .
Dziękuję za przygnanie do mnie chmur, w zeszłym tygodniu solidnie popadało :dance: .
Ogród kwitnie, pachnie, bzyczy... pięknie jest :crazy:

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 28 Cze 2015 20:22 #383877

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wcale by mnie nocna burza nie zdziwiła, zapowiadała się wcześniej i pewnie gdzieś się pojawiła, ale nie u mnie. Na razie nie narzekam, pogoda w sam raz, a wieczór ciepły-od dawna takiego nie było.
Powycinałam trochę piwonii i róż, trochę szkoda, że tak szybko przekwitły.

Ogród Kasi 28 Cze 2015 20:25 #383879

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
katja wrote:
Ogród kwitnie, pachnie, bzyczy... pięknie jest :crazy:

...a jakieś obrazowe potwierdzenie tegoż? :)

Daj jakieś zdjęcia, Kasiu :kiss3:

Ogród Kasi 28 Cze 2015 21:02 #383888

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewa, wieczór rzeczywiście przyjemny, zrobiłam obchód ;) , kotka dostała kolację, weszłam do domu i zaczęło padać :) . Zaryglowałam się już /sama jestem/ i słucham tym razem Trójki :) .

Aguś, uwierz na słowo ;) . Internet mam tu za słaby... będą za tydzień :comp: . Wasze wątki przeważnie tylko czytam :unsure: . Przeczytałam, że pokazałaś u siebie hortensje..., czy Limelighty mają już pąki? U mnie na Little Lime coś widać. Najbardziej do przodu, bo i najwcześniejsza, jest Wim's Red, są już kwiatki. Za to nic nie widać na Polar Bear i Magical Candle :silly: .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 28 Cze 2015 21:07 #383890

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Moje hortensje daleko w tyle, nawet nie próbują udawać, że kwitnienie niedługo :unsure: Wytrzymam i bez nich, może i u mnie w końcu nastąpi właściwe nawodnienie :)

Ogród Kasi 28 Cze 2015 21:32 #383914

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
U mnie jest nadmierne nawodnienie ale też hortensjom daleko do kwitnienia ;)

Ogród Kasi 28 Cze 2015 21:36 #383918

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, Wim's Red otworzyła już pojedyncze kwiaty... pozostałe hortensje są w pąkach.
Tylko patrzeć jak zaczną kwitnąć.
Jeszcze tydzień na działce... zazdroszczę sielanki!

Ogród Kasi 28 Cze 2015 21:44 #383923

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
A masz Polar Bear i Magical Candle? Bo może one późniejsze są :think: . Nie pamiętam, kiedy w zeszłym roku ruszyły :hammer: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 28 Cze 2015 21:54 #383938

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nie, nie mam... o Polar Bear skrycie marzę, ale nie mam na nią miejsca!
Wydaje mi się jednak, że obie odmiany są ciut późniejsze - jeszcze chwila cierpliwości...

Ogród Kasi 29 Cze 2015 21:54 #384296

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie najbardziej zaawansowana jest Vanilka i Bobo i nn.
Dostałam od sasiadki ukorzenioną z patyczka.
Podobno jakaś mniejsza odmiana.
Fotka kota śpiącego w łóżeczku urocze
I bardzo podoba mi się łąka kwietna. Jestem bardzo ciekawa jak ona będzie wyglądała za jakiś czas
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 07 Lip 2015 15:06 #386315

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewa, czasem zastanawiam się nad sensem posiadania hortensji na takiej działce jak moja, sucha wiosna, suche lato, droga woda... :think: Ale przez ostatnie dwa lata kupowałam bukietówki i przyznam się, że jak "obsadzałam" taras, to wybierałam je zamiast róż... tylko nie bij :rotfl1:

Majka, w kwestii hortensji drgnęło? :) Jakie masz odmiany, późniejsze?

Aga, cierpliwie czekam na pąki na Polar Bear i Magical Candle. Orientowałam się i właściwie nie powinnam jeszcze panikować :crazy: ;) .

Gosiu, nie mam tych odmian, chociaż Vanilka za mną chodzi. Nie mam już dla niej dobrego miejsca, bo wbiłam sobie do głowy, że ona powinna rosnąć w miarę blisko płotu, ściany..., żeby w razie potrzeby było ją do czego przywiązać, o coś podeprzeć... , ale właściwie, to można by się posiłkować systemem podpórek :bad-idea: .
Wiesz, teraz mam dwie łąki, które dzieli ścieżka. Starą, sianą, koszoną raz w roku i "łąkę" posadzoną w tym roku, z przewagą traw, z firletką kwiecistą, lnicą, krwiściagiem lekarskim, gaurą, baptysją, werbeną patagońską...Widać ja na fotkach z firletką.

Tak się właśnie zastanawiam, dlaczego dopiero ostatniej zimy odkryłam jej urok, firletki kwiecistej znaczy się ... głównie na fotkach Gabriela :think: .

Nawiązawszy do tematu fotek ;), wstawię kilka przywiezionych wczoraj z działki. Będą w miarę aktualne... uprzedzam ;) , bo ktoś widząc niektóre róże w pąkach, może pomyśleć, że to starocie ;) :rotfl1:, a to taki klimat :P

DSCF3139.jpg


DSCF3410.jpg


DSCF3409.jpg


DSCF2875.jpg


DSCF3066.jpg


DSCF3002.jpg


DSCF3003.jpg


DSCF3010.jpg


DSCF3035.jpg


DSCF3063.jpg


DSCF3076.jpg


DSCF3012.jpg


DSCF3098.jpg


DSCF3141.jpg


DSCF3142.jpg


DSCF3199.jpg


DSCF3256.jpg


DSCF3286.jpg


DSCF3357.jpg


DSCF3358.jpg
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2015 15:11 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, hanya, edulkot, Adasiowa

Ogród Kasi 07 Lip 2015 15:19 #386321

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Piękne lato na Twoich zdjęciach, Kasiu.
Zauważyłam chyba na rabatach wczesnowiosenne parapetowe uprawy - warto było?
Brakiem pączków na hortensjach bukietowych to ja bym się tak bardzo nie przejmowała.
przecież to kwiaty schyłku lata - a za tym nie tęsknię, mimo dających w kość upałów. ;)
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 07 Lip 2015 15:44 #386328

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Lato w pełni i do tego takie piękne :lol: aż żal, że musiałaś wracać do Warszawy.
Ja tam nie widzę jakichś opóźnień, u mnie za to wszystko wyschnięte i żal patrzeć na takie suszki.
Hortensje mają spore pąki ale niech spokojnie przeczekają ten skwar. Kupowałam odmianowe ale i tak są pomylone i nie wiem jakie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 07 Lip 2015 15:57 #386332

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Elu, dziękuję :kiss3: . Stipa tenuissima i werbena pat. są z parapetu. Z werbeną weszło już mi w nawyk, a stipa po raz pierwszy, ciekawa jestem czy przezimuje... Póki co, myślę, że warto.
Czas tak pędzi... lato trwaj! Tylko z hortensjami tak mam... oglądam im pędy..., ale to z ciekawości :silly: .

Zdecydowanie za mało było fotek śmiałka Goldtau ;) , w którym się zakochałam :hearts:


DSCF3426.jpg


DSCF3365.jpg


DSCF3380.jpg


DSCF3426-2.jpg



jęczmień grzywiasty przezimował

DSCF3369.jpg



DSCF3405.jpg


DSCF3216.jpg


DSCF3337.jpg


DSCF3339.jpg


DSCF3237-2.jpg



I prośba do dziewczyn różanych ..., mam taką NN, młodziutka, pachnąca..., jak się okaże, że to wielkokwiatowa... wylatuje :wink4:

DSCF3114.jpg


DSCF3115.jpg


DSCF3117.jpg
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2015 16:06 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Adasiowa

Ogród Kasi 07 Lip 2015 16:17 #386333

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Maju, tam upał dało się przeżyć... ważne, że się kończy póki co. Za 10 dni znowu jadę, a teraz... lato w mieście :devil1:
U Ciebie były wyższe temperatury... Idę nadrabiać zaległości forumowe.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 07 Lip 2015 18:04 #386360

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- piękne Twoje mazurskie lato :woohoo: Nie dziwię się, że szkoda do Wawy wracać, szczególnie jak pogoda iście "działkowa" :whistle:

Uprzejmie donoszę, że w Zielonych Progach mają szałwię Marcus :lol: - maluśkie toto.. ścięte po pierwszym kwitnieniu, ale sadzonki już zawiązują kolejne pąki. Ogromna ilość tawułek, żurawek, sporo jeżówek-ale jeszcze nie kwitną.. Na razie kupiłam 2 sadzonki Marcusa i trochę innej drobnicy, ale pewno się jeszcze tam wybiorę pod koniec miesiąca.. :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 07 Lip 2015 18:34 #386367

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
O, Monika, dziękuję :kiss3:
Może wkrótce się tam wybiorę, dobrze, że robi się chłodniej, bo już sobie wyobrażam tabuny Warszawiaków ciągnących nad Zalew w upalny sobotni poranek :woohoo:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 07 Lip 2015 19:29 #386396

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kasieńko :)

Miałaś wspaniały pomysł z tymi łąkami - nie tylko my korzystamy - podziwiając je - są przecież coraz rzadszym obrazkiem i niemal staroświeckim zjawiskiem, ale wdzięczne Ci będą przede wszystkim wszystkie "stworzenia duże i małe" :)
Wyobrażam sobie poza tym zapach takiej łąki podczas słonecznego dnia i później, już po skoszeniu ...
Cudowny, pełen spokoju i ciszy krajobraz ... czy kocisko wie, że żyje w raju ;-)?
pozdrawiam cieplutko :kiss3:

p.s. pamiętasz może nasze rozmowy o lilii Sweet Surrender ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.695 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum