TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 11 Sie 2015 12:09 #395011

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Przed chwilą z przymulenia upałowego wyrwał mnie dzwonek kuriera. Przyjechały ostnice Jana... szybko jechały i skwar im nie zaszkodził :)

OstniceJana11.08.15.jpg


Aga, chyba wszyscy czekamy na koniec upałów :jeez:, boję się myśleć co zastanę w sobotę w ogrodzie :sad2: . Wygląda na to, że w tym roku nie zima a lato nas zaskoczyło :silly:

Anulka :kiss3: chatka ma ok.60m2 parteru plus poddasze plus taras 20m2. Właśnie o dziełżany się boję najbardziej, bo to nowe nasadzenia.Ten wyjazd działkowy będzie urozmaicony :lol: , mamy w planach wypad nad morze, liczę na to, że wraz z końcem upałów ubędzie wczasowiczów :dance: .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 11 Sie 2015 12:40 #395020

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiu jakie fajne sadzonki :woohoo: a miał jakieś inne trawy w sprzedaży ten szybki sprzedawca :ohmy:

Zauważyłam wczoraj przy podlewaniu, że róże dają sobie radę bez problemów, za to krzewy i powojniki nie najlepiej. Obok całkiem ładnie wyglądającej róży podsycha tawułka i berberys, mus je wymienić na jakieś trawy z sawanny :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 11 Sie 2015 12:42 #395021

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Kasieńko :)
Piękne zakupy i .... porządna firma kurierska, to wraca wiarę w ludzkość ....
O dzielżany nie musisz się martwić; obserwując wcześniej moje świeżutkie nasadzenia i panujące obecnie upały, śmiem twierdzić, że są silne, dzielnie zniosły największe temperatury i wysuszające wiatry.
Wszystko będzie dobrze, głowa do góry...
Domek jak marzenie .... ( moje mieszkanie ma 42 m2 ;-) ) ale przede wszystkim jest taki .... zaczarowany ... jak z bajki ...
ściskam Cie mocno i życzę bardzo udanego w y p o c z y n k u !!!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 11 Sie 2015 13:10 #395031

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Maju, to kurier był szybki, a sprzedawca solidny, bo prosiłam o wysyłkę w poniedziałek i miałam. Trochę słabo przed wysypywaniem ziemi zabezpieczone były poszczególne doniczki, ale reszta bez zarzutu. To ta szkółka. O... widzę, że stipa Jana podrożała :woohoo: . W trawach specjalizuje się szkółka pana Smala trawki.pl, kiedyś tam kupowałam. Teraz wolę stacjonarnie, ale nie wszystko jest.

Anulko, przyjazd trawek, to takie urozmaicenie w tym marazmie, który mnie ogarnął. Dzięki za słowa pocieszenia :kiss3: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogród Kasi 11 Sie 2015 15:18 #395056

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu śliczne :hearts: Dzięki temu upewniłam się ,że i ja tam kupię .Ciekawe ,jak przezimują :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 11 Sie 2015 21:54 #395153

  • peonia
  • peonia's Avatar
Kasiu, i ja zauważyłam wyższą cenę i napis -większa doniczka przy ostnicy Jana, śmieję się czy sadzonki starsze czyli większe? :eek3: Jednak kupię u nich pozostałe ostnice- wybór ciekawy, a jedna z nich-Stipa calamagrostis , czyli ostnica trzinnikowata zmarzła mi podczas mocnej zimy a była piękna, spróbuję je mieć u siebie. :tongue2:

Ogród Kasi 11 Sie 2015 22:14 #395162

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Beatko, popyt rozkręciłyśmy :happy: , a podaży brak... wydaje mi się, że trochę przesadzili i tak nie były tanie. Ale fakt, wybór stipek ;) spory, jak nigdzie. Dzięki za namiar :kiss3: .

Ewcia, czekasz do wiosny? Właśnie, teraz muszę dobre miejsce im znaleźć, żeby przezimowały i się rozszalały :wink4: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Ogród Kasi 17 Sie 2015 22:13 #396315

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, nie chcę krakać, ale nie wiem, czy nie dostałaś ostnicy włosowatej.
Ja dla mnie ma za grube źdźbła jak na Jana.
Mam nadzieję, ze się mylę.
Hortensje masz super.
Moje wyglądają okropnie.

Ogród Kasi 19 Sie 2015 17:59 #396629

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gosiu, całkiem możliwe..., mogę tylko na podstawie zdjęć w necie wnioskować, a tych nie ma za wiele, jeśli chodzi o sadzonki, przeważnie są dorosłe rośliny.
Beatko, Twoje ostnice Jana, które od nich dostałaś, też tak wyglądają?

Gosiu, hortensje, które są na wcześniejszych fotkach wyglądały tak przed 3 sierpnia.

Tego dnia wyjechałam z działki i zaczęły się mega upały. Od soboty czyli prawie po dwóch tygodniach jestem z powrotem. Bałam się co zastanę... ogród nie był w tym czasie podlewany. Hortensja Wim's Red ma niestety przyschnięte z wierzchu kwiatostany, ale to również za sprawą słonecznego stanowiska. Little Lime miały tylko suche dolne liście, a przytarasowe Polar Bear i Magical Candle ze wschodnią ekspozycją wyglądają jakby suszy nie było :) .
Tu wciąż nie pada... Strat, po tym upale nie mam, mój pseudo trawnik uschnięty... odrośnie, ale i tak by usechł jakbym była, bo go nie podlewam. Trawa posiana w czerwcu miedzy kamieniami zieloniutka, dziełżany posadzone w lipcu w porządku, o nie się bałam. Dżdżownice, zabezpieczone mokrym kartonem i ręcznikiem, z zapasam jedzenia, zresztą tak zawsze je zostawiam na dłużej... przetrwały bez szwanku. Uff... odetchnęłam po przyjeździe.
Teraz od pięciu dni latam z wężem... takie to lato. A jutro wyskakuję na dwa dni nad morze :dance: .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Ogród Kasi 19 Sie 2015 19:12 #396631

  • peonia
  • peonia's Avatar
Kasiu,
pytałam o te z nową ceną, odpisali ,ze wysłali nam ostnice Jana w większych doniczkach po starej cenie , bo mniejsze sadzonki się im :bravo: ;) skończyły.
Udanego wypoczynku nad morzem, może będziesz mieć niedaleko Dobrzycę?
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2015 19:12 przez peonia.

Ogród Kasi 19 Sie 2015 21:50 #396676

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Myślisz, że ostnice Jana nam wysłali, bo Gosia ma wątpliwości? Jakby co, to i tak planowałam wiosną kupić włosowatą ;).
Beatko :kiss3: , z działki mam najbliżej do Trójmiasta i na Mierzeję Wiślaną i tam jeżdżę najczęściej ;). Tym razem mały wypad do Sopotu.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2015 21:52 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Ogród Kasi 20 Sie 2015 01:31 #396715

  • peonia
  • peonia's Avatar
Kasiu, ja też sie nie zrażam, kupuję Stipę calamagrostis = Achnatherum calamagrostis. (ostnica trzcinnikowata. = chropatka trzcinnikowata), ostnicę bródkową oraz ostnicę włosowatą u nich.Pewnie wiosną by było pewniej z przyjęciem,
a.. muszę Cię zachęcic do sadzenia nawet teraz astrów-marcinkówgatunku-amerykańskie, bo belgijskie marzną posadzone jesienią, już sie przekonałam, choc mam jedną odmianę , której zima nie ruszyła.:ohmy:
Uwielbiam Trójmiasto. :happy-old:

Ogród Kasi 25 Sie 2015 22:33 #398033

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Beatko, z pozostałymi stipami czekam do wiosny. Przyjrzę się tym astrom amerykańskim, dzięki :kiss3: .

Głowaczek dla Gosi... na fotce są, posadzone wiosną, trzy głowaczki :woohoo:

DSCF3795.jpg


a tu z bliska jeden

DSCF3794.jpg
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 25 Sie 2015 23:08 #398049

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Faktycznie olbrzym :woohoo:
Może dam radę go wsadzić? :huh:
Porównasz sama moje ostnice i swoje, będziesz wiedziała co masz :)
Masz świetnie dobrane rośliny, jeśli wytrzymały te upały bez Twojej pomocy.
U mnie 2 , 3 dni bez podlewania i więdły

Ogród Kasi 26 Sie 2015 20:15 #398198

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Głowaczk fajna roślina ,szkoda ,że ja muszę zerkać tylko na mniejsze okazy .Ale za to mam na oku kilka floksów .Już pomału szykuję miejsca .Na razie mam trzy ,ale kilka roślin opuszcza mój ogród więc miejsca się znajdą .Floksy ruskie ,to wielkie nie rosną :fly:

Ogród Kasi 26 Sie 2015 22:12 #398239

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewo, ale chyba głowaczek nie jest za szeroki.
Raczej za wysoki :)

Ogród Kasi 26 Sie 2015 22:17 #398241

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ciekawy ten głowaczek i do tego podobno dobrze rośnie na słabych glebach :woohoo: trzeba będzie się za nim porozglądać :search:

Ogród Kasi 26 Sie 2015 22:20 #398243

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na mojej słabej glebie rośnie dość słabo i nie jest wysoki ;) . Może nawet powinnam zmienić mu miejscówkę :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.716 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum