TEMAT: Marzy mi się piękny ogród....

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 10:32 #93357

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Witam gospodynię :bye:
Sylwio od jakiegoś czasu śledzę Twój wątek, zawiera dużo informacji, które także mnie interesują. Mam zamiar zaglądać tu do Ciebie częściej B)


**********************************************

Siberia napisał:
Popiół z drewna to gotowy nawóz mineralny. Zawiera sporo potasu, którego potrzebują rośliny, szczególnie te owocujące, np. pomidory
Można go stosować przez okrągły rok, także zimą wysypując pod rośliny, w odróżnieniu od nawozów azotowych, bo azot powoduje wzrost masy zielonej roślin, która to masa (np. u róż) nie zdąża zdrewnieć przed zimą i przemarza, jeśli zbyt długo lub późno nawoziliśmy nasze krzewy.

W moim piecu do centralnego ogrzewania palę drewnem. Czy taki popiół nadaje się jako nawóz???


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 11:20 #93374

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Danusiu miło im że zagościłaś u mnie, zaglądaj kiedy tylko będziesz miała czas i korzystaj z tych mądrości naszych bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów... może przyjdzie taki czas że i mi się uda coś mądrego napisać..... :rotfl1: A wątek to powinnam chyba nazwać ,,Ogrodowe marzenia zielonej Sylwii'', :rotfl1:
A o ile ten popiół z Twojego centralnego będzie się nadawał to będziesz miała dużo dużo dobrego nawozu....

A tak przy okazji nie obrażając nikogo to nie macie czasami wrażenia że coś mamy z głowami nie tak.... :crazy: Wozić obornik w bagażniku samochodu, warzyć jakieś gnojówki, napary.... latam po ogrodzie i zakopuję koło krzaczków skórki po bananie.... fusy z herbaty i kawy zazwyczaj też zbieram i pod roślinki kwasolubne wylewam... a teraz jeszcze z szufelką popiołu będę latać.... :crazy: no normalnie zakręt totalny.... Tak popatrzeć z boku.... :laugh1:

I kolejne zdjęcie z serii tyle jeszcze przede mną pracy... :happy: zdjęcie poglądowe z jesiennym zachodem słońca w tle....

zdjecie58.JPG
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 11:29 #93379

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Sylwia ja podobnie często myślę o nas jako hmm zakręconych. Ale dobrze, że mamy hihi "tylko takie odchyły" :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 11:38 #93384

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
No tak w końcu doczekałam się jakiś ,,odchyłów" bo pamiętam z lat szkolnych często takie diagnozy po jakiś tam badaniach kontrolnych : nie stwierdza się odchyleń od normy..... :rotfl1: a tu w końcu się jakiś dorobiłam :happy4: :happy4: :happy4:
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 11:39 #93385

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
promyk wrote:
A tak przy okazji nie obrażając nikogo to nie macie czasami wrażenia że coś mamy z głowami nie tak.... :crazy: Wozić obornik w bagażniku samochodu, warzyć jakieś gnojówki, napary.... latam po ogrodzie i zakopuję koło krzaczków skórki po bananie.... fusy z herbaty i kawy zazwyczaj też zbieram i pod roślinki kwasolubne wylewam... a teraz jeszcze z szufelką popiołu będę latać.... :crazy: no normalnie zakręt totalny.... Tak popatrzeć z boku.... :laugh1:

Sylwio, znam to wszystko. ;)
A do tego jeszcze lata człowiek po ogrodzie z aparatem, przyjmuje rozmaite pozycje... :crazy: Już dawno uważają mnie za wariatkę. No i marychy nawet nie mogą posiać, bo "ta to się zna na roślinach". :rotfl1:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 11:47 #93389

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
No tak o lataniu z aparatem zapomniałam.... :rotfl1: a z marychą to też mam problem bo ciągle sąsiadka przez siatkę zagląda :search: co ja tam sadzę... :happy4:
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 12:11 #93400

  • Roma
  • Roma's Avatar
Chyba muszę się z Tobą promyku zgodzić :wink4: Dzisiaj w odwiedziny przyjechał kolega skrzata i wiecie co przywiózł za gościniec??, worek gołębiego guana :dance: :dance: jak to zobaczyłam to uśmiałam się do łez.Do czego to doszło aby g...no dawać w prezencie :devil1:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 12:14 #93403

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Romeczko masz oryginalny prezent i pożyteczny :happy: :happy: :happy:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 12:19 #93405

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
No nie jak chyba nie wyrobie....... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: bardzo oryginalny prezent..... Chyba zażyczę sobię taki od Mikołaja.....tylko czy dam radę spać z takim prezentem pod poduszką...... :happy3:
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 12:30 #93411

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Ja takowy bym chciała, ale nie znam nikogo kto chciałby taki sprezentować :funnyface:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 18:57 #93526

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
No to pisz list do Mikołaja... ostatnio ciągle słyszę w reklamach: Podobał Ci się ten prezent to napisz do mnie na ...." i tu pada adres internetowy... myślę że miałabyś duże szansę że akurat Mikołaj spełni Twoją prośbę.... :rotfl1:

Dzisiaj spacerując po ogrodzie dojrzałam jeszcze trzy małe kwiatuszki:

zdjecie183.JPG


zdjecie188.JPG


zdjecie189.JPG


nic specjalnego ale oczy cieszy...
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 19:45 #93560

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Uhihi uśmiałam się z tego prezentu, :rotfl1:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 20:49 #93600

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Taki prezent sobie sama zrobiłam .U nas sąsiad ma gołębie i kurki ,a wszystko wyrzuca za płot swego ogródka ,bo ma tego dobra za dużo .Tam są nieużytki więc szkoda takiego dobrodziejstwa marnować jak mnie sie akuratnie przyda :rotfl1: Więc wzięłam wiadro i reklamówkę, bo dość kawał musiałam potem drałować z tymi pachnidełkami .Jestem zadowolona, bo 2 razy tak obróciłam .Jutro muszę isć sprawdzić ,czy znów tam cosik nie leży .Ojjjjj te typy tak mają :rotfl1: :rotfl1:,więc Sylwio nie jesteś osamotniona :rotfl1:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2012 20:49 przez jagoda5214.

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 26 Lis 2012 22:15 #93679

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Cudnie ,że jeszcze coś kwitnie , aż miło popatrzeć u mnie już bardzo zimno. :bravo:

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 13 Gru 2012 21:35 #101521

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Ja obornika jeszcze w samochodzie nie woziłam, ale słomę tak! I nie ma w tym nic dziwnego! ;)
Sylwio, promyku, co tak ucichłaś? Listopadowe kwiatki pokazałaś, to teraz pokaż grudniowe! ;)

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 14 Gru 2012 19:21 #101862

  • promyk
  • promyk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witam Was wszystkich serdecznie po przerwie... i jak tam Mikołaj przyniósł Wam wymarzone prezenty.... :rotfl1:
Musiałam sobie zrobić przymusową przerwę od forum bo za bardzo zaczynałam być uzależniona od niego i pierwsze co robiłam rano to z kawką przed kompa i czytałam co tam u Was się dzieję i w ciągu dnia również kilka razy sprawdzałam aby być na bieżąco....Więc trzeba było troszkę przystopować bo trochę pracy miałam no i porządki świąteczne czas zacząć było... no ale już na szczęście się uporałam prawie ze wszystkim tak więc będę mogła znowu pospacerować po Waszych ogrodach...

Marto tak jak wyżej napisałam.... porządki, porządki, porządki..... aż by się chciało na dwór wyjść coś porobić...A grudniowe kwiatki śpią sobie cieplutko pod śnieżkiem... jedyne co mogę pokazać to moje małe brateczki i stokrotki ale to już jutro bo ciemno w garażu a tam właśnie je przeniosłam z obawy żeby mi na dworze nie przemarzły bo już biednie było z nimi......

A tak dla dodania kolorków moje mieczyki

SDC12078.JPG


SDC12096.JPG


SDC12098.JPG


SDC12107.JPG


SDC12106.JPG


a to już wykopane mieczyki mam nadzieję że przezimują i będę miała co na wiosnę sadzić..
zdjecie84.JPG
Pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Marzy mi się ogród-zapraszam

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 14 Lut 2013 10:57 #123478

  • oster
  • oster's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 12
Witaj, Promyku. Witam się, bo zgubię Twój wątek. Pozdrawiam.
(...) wszystko, co chcielibyście, by ludzie wam czynili, wy też im czyńcie podobnie. (Mat.7:12)

Odp: Marzy mi się piękny ogród.... 14 Lut 2013 14:04 #123526

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Sylwio :bye: bardzo sympatyczny Twój wątek - będę zaglądać do Twojego ogródka . :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.247 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum