TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 19 Lip 2013 16:13 #180210

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus Gośka :) piekny ten Twoj Swiat naście ostatnich stron przepatrzyć zajęło troche warto było :flower2: niesamowita jestes
..aha pozdrow Dani :)
Pozdrawiam Markus


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 19 Lip 2013 18:25 #180225

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Gosiu przepiękne róże, lilie..... powiedz mi proszę, czy to różane jasno-żółte cudo to Pilgrim??? Jest przepiękny...
Skalniak wspaniały....... świetne wielkie kamory..... uwielbiam je w kompozycjach z roślinami :P

Ogrodowe pasje Gosi. 19 Lip 2013 21:53 #180281

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu- ja nadal siedzę i knuję jak by tu Dawida przeciągnąć na swoją stronę :devil1: :P Choć znając Twoje dobre serce wiem,że te knucia na nic bo i tak podzielisz się ze mną uzdolnionym kolegą :kiss3:
Skalniak cudowny,czy powstał w ostatnim czasie?

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 13:29 #181177

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Aniu rzeczywiście w tym roku mogę uznać, że rośliny odwdzięczyły mi się za opiekę i mimo podtopienia rosną w najlepsze i kwitną przepięknie. Oczywiście nie wszystkim się to udało, ale i tak jestem zadowolona, że tak niewiele się poddało. Lilie przeżyły wszystkie, kwitną ładnie, jedyny ślad po podtopieniu to taki, że są bardzo (jak na możliwości wzrostu u mnie) niskie. Nie umniejsza to jednak ich uroku, a zapach roznoszący się po ogrodzie to to na co czekam całą zimę i wiosnę. :wink4:

Lilium 'Sunny Crown'


Lilium 'Nymph'


Martusiu jak zakupy nie potrzebne, roślinne ZAWSZE potrzebne, a szczególnie te na poprawę humoru. :rotfl1: Tak sobie poprawiam ten humor, że sporo nowych roślin przybyło mi do ogrodu. Nic jednak nie poprawi mi tak humoru jak zakup róż, lub choćby spacer różanymi polami. :wink4: W związku z tym w sierpniu planujemy z Edytką wycieczkę na Lubelszczyznę. Muszę tylko skontaktować się z Pamelką, bo do niej mam tylko telefon, czy kogoś w tym terminie zastaniemy, bo może porozjeżdżacie się na urlopy, i czy spotkanie będzie możliwe. Nie wiem jak daleko od siebie mieszkacie. No nic nie wiem, ale jadę. :wink4: :rotfl1:
Jeśli chodzi o żywopłot to jest ze świerka pospolitego, cięty spalinowymi nożycami do żywopłotów. Bardzo łatwo się formuje, tylko trzeba wcześnie zacząć, zanim od dołu się ogołoci, bo potem już nie wypuści nisko młodych pędów.
Z wiązem poza tarcznikami, zauważonymi przypadkowo, problemów jak na razie żadnych nie mam i niech tak zostanie. :lol:
Liście róż kazałabym pozbierać, ale do tej pory jako rozważna ogrodniczka w trosce o zdrowie roślin pewnie już to zrobiłaś. Zamiast więc coś Ci nakazywać zostawię dla Ciebie liliowce, nie tak piękne jak Twoje, ale co mam tym się dzielę choćby wirtualnie. :wink4: :happy:





Hemerocallis 'Mallard'


Hemerocallis 'Pandorra's Box'


Małgosiu- Lizz podstaw mogę Cię nauczyć, jednak zaawansowanych technik to już za rok Dawid będzie uczył. :wink4:
Na wizytę, a właściwie rewizytę czekam cierpliwe, mam tylko nadzieję, że długo czekać nie każesz. :lol:

Dla Ciebie kompozycja w której skład wchodzą: Róża 'Scarlet Hit', Róża 'Chopichon', Clematis 'Fujimusume', Aconitum firmum, Lilium azjaticum 'Donatello', Lilium azjaticum 'Madras', veronica prostrata ' Erica'


Danielo masz rację, mam wielkie szczęście mieć tylu przyjaciół na których mogę zawsze liczyć i którzy rok rocznie powracają do mnie i mojego ogrodu. Zawsze takie wizyty sprawiają mi ogromną radość, bo nie ma nic piękniejszego jak móc dzielić swoje zamiłowanie, w tym przypadku do roślin, z innymi. :flower2:
Wprawki pergaminowe już nie takie udane w moim wykonaniu, choć Dawid pocieszał, że jak na pierwszy raz to ładnie, ale co też biedak miał powiedzieć. :rotfl1: Tu potrzebna jest wprawna ręka, nad tym popracuję, i dobre oko, na okulary mocniejsze uzbieram. :wink4: :rotfl1: Rezygnować z tej techniki jednak nie zamierzam, choć zdecydowanie decoupage bardziej leży na sercu. :lol:

Kolejne wprawki moje i córki, która czyja nietrudno chyba się domyśleć. :wink4:


Witaj Markus Dani pewnie już pozdrowienia przeczytała :wink4: Świat byłby piękniejszy gdyby nie droga krajowa przy której usytuowane jest siedlisko, z drugiej jednak strony goście nigdy nie mają problemu z trafieniem do mnie. :rotfl1:



Agnieszko tak to 'Pilgrim' jedna z moich ulubionych róż.

Dla Ciebie 'Home & Garden', róża którą dostałam od Danieli. Tu może nie najlepiej wyszła, zdjecie robione w złym oświetleniu, ale jest naprawdę piękna.


Romeczko knuj, knuj, ja też knuję jak go we wrześniu zwabić do Ciebie. Dobrze mu życzę, ale nie powiem, że smutno mi będzie jak mu ten wyjazd do Czech nie wypali. Skakać z radości może nie będę, bo wiem, że mu zależy, ale po cichutku się ucieszę. :wink4: :happy:
Skalniak powstawał w dwóch etapach, pierwszą część ułożył Mirek a dokończył Dawid dodając mu uroku i stawiając tzw. kropkę nad "i".

Tobie zostawiam jeden z moich nowych nabytków Clematis 'Ville de Lyon'
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2013 13:31 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, EmTe

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 14:06 #181184

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Lilie i różyczki śliczne widać po zdjęciach że masz dorodne nasadzenia..malowidła obydwie doniczki śliczne ..macie talent..
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 16:16 #181198

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Kompozycja z róża Scarlet Hit cudowna szczególnie te świece Veroniki to samo kompozycja Lilium 'Sunny Crown'i Gloria Dei .Musze u siebie trochę roszad porobić wiec teraz zbieram wzorce .Roślinki po mimo wszystko dobrze sobie radzą .Obie doniczki są piękne i każda w innym stylu Oby roślinkom dobrze sie w nich mieszkało
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 17:38 #181204

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gosiu, przecież do mnie też masz telefon, nie pamiętasz? ;)
Ja jestem do połowy sierpnia i chętnie służę pomocą w poprowadzeniu do części miejsc :P , ale do wszystkich to chyba drogę zna tylko Jola :rotfl1: ( z Martą oczywiście :happy3: )
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 21:54 #181278

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
markita wrote:
... ale do wszystkich to chyba drogę zna tylko Jola :rotfl1: ( z Martą oczywiście :happy3: )
Jak na rajdzie :lol: jako kierowca rajdowy zawsze mam po prawej nawigatora :happy3: to znaczy Martusię :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 22:31 #181307

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Coś się tu już rozkręca w kwestii wyjazdu. Super :dance: .

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lip 2013 22:37 #181310

  • Roma
  • Roma's Avatar
Za cudownego powojnika dziękuję :kiss3: Dawidowi zaś spokoju nie dam :P
Czyż to nie piękny widok?
Ile wiosen liczy sobie ta kępa?

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 10:00 #181379

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O ten widok zachwycił i mnie :woohoo: , piękna zdrowa kępa i ładnie wybarwione kwiecie :)

A teraz chwalę się u Ciebie Gosiu, bo to właśnie dzięki Tobie mam 'Hanabi', na razie rośnie w donicy ale nie kwitnie :huh: , a jak Twoja?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 10:06 #181380

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Gosiu :bye:
To fajnie,że roślinki sie dobrze zregenerowały po podtopieniach,a ,że deko niższe to nie ważne,ważne ,że są śliczne :)
Liliowce śliczne ;)

Lilia 'Sunny Crown' bardzo piękna dama :hearts:
lematis 'Ville de Lyon' ma piekny kolorek,taki żywy ,ja tez go sobie kupiłam na wiosne ale w tym roku nie zaszczycił mnie kwiatuszkami,Może na drugi rok ;)

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 10:09 #181382

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Alinko dziękuję. :kiss3: Wzory na donicach nie są malowane, aż taka zdolna to ja nie jestem :wink4: , wzór jest naklejany z serwetki.

Jagódko ja też lubię podpatrywać ciekawe kompozycje, jednak najlepiej sprawdza mi się tworzenie ich na rabacie poprzez ustawianie kwitnących roślin w donicach i dopasowywanie ich kolorystycznie i według siły wzrostu. Zostawiam rośliny w donicach w danym miejscu na kilka dni i obserwuję w różnych porach dnia jeśli po kilku dniach kompozycja mnie nie drażni sadzę roślinę do ziemi. :wink4: :happy:

Zostawiam Ci jeszcze jedną kompozycję z różą 'Scarlet Hit', oprócz niej w skład kompozycji wchodzą: Róża 'Mainzer Fastnacht', Róża 'Casanova', Paeonia lactiflora 'Noemie Demay', Aconitum cammarum 'Bicolor' a u stóp 'Scarlet Hit' rozpościera się znana Ci już a na zdjęciu niewidoczna \veronica prostrata 'Erica'.


Jeśli zaś chodzi o doniczki to mój niecierpek nowogwinejski nie narzeka. :wink4:


Markito no pewnie, że mam, sklerozę jak widać też. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: My planujemy wycieczkę na 10 sierpnia i miło nam będzie spotkać się z większą grupą oazowych Lubelszczanek. :wink4: W kwestii dogadania szczegółów będę dzwonić.

Jolu nie omieszkamy skorzystać z Waszego duetu rajdowego. :wink4: :happy:

Edytko czas urlopowy, to trzeba planować wcześniej. :wink4:

Romo ten liliowiec rośnie u mnie siódmy rok i pewnie dziś byłby trzy razy większy gdyby nie to, że ma wielu amatorów i był już silnie kilkakrotnie dzielony. :wink4: Jeśli Ci się podoba to we wrześniu chętnie ukopię i Ci przywiozę o ile Paweł zabierze mnie z roślinami, jeśli nie to podam przez Mirka. :wink4:

W dzisiejszej prezentacji jako pierwszą pokażę różę obiecaną Danieli. Jest to prezent od niej dla moich pszczół. :wink4:
'Bienenweide Rot' to róża pochodząca z produkcji firmy Rosen Tantau wywodzi się z linii hodowlanej róż miododajnych, produkuje olbrzymie ilości pyłku. Róża przepiękna, okrywowa jednak mało fotogeniczna. Bardzo trudno na zdjęciu oddać jej prawdziwy urok. Poniższe dwa zdjęcia są najbliższe wyglądowi oryginalnemu pokazuję kwiat w dwóch odcieniach czerwieni, bo tak na żywo wygląda, kwiaty w zależności od długości kwitnienia mają różne nasycenie barwy.





Skoro jestem przy różach to kolejna z mojej kolekcji 'Mainzer Fastnacht'. Ja tą różę za jej jagodowo śmietanowy kolor i cytrusowy zapach uwielbiam.


Lilium 'Etosha'


I coś z bylin, wiernych towarzyszek róż


Nazwę odmianową gdzieś posiałam jak znajdę dopiszę.


Na pierwszy rzut oka oba floksy mają podoby kolor w rzeczywistości w wieczornym i porannym świetle lub przy pochmurnej pogodzie ten drugi jest fioletowy.

Phlox paniculata 'Laura'


Aconitum cammarum 'Bicolor'


Monarda didyma 'Blaustrumpf' w towarzystwie Belamcandy chinensis


Hemerocallis 'Stella d'Oro'


Hemerocallis 'Frans Hals'


Fragaria x hybr. 'Pagoda'


Gentiana septemfida


Dianthus caesius 'Grandiflorus'


I mój nowy skalniakowy ulubieniec Petrorhagia saxifraga 'Rosette'
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2013 10:14 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, waldek727

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 10:32 #181391

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Wiesiu moja 'Hanabi' odzyskuje siły po podtopieniu, puszcza nowe pędy więc chyba będzie dobrze. Zauważyłam właśnie, że od dłuższego czasu nie robiłam jej zdjęć, muszę to naprawić. :wink4:

Aniu mój Clematis też rośnie u mnie pierwszy rok, a nawet pierwszy miesiąc. :wink4: W szkółce pani uprzedzała mnie, że w tym roku nie zakwitnie bo to młoda sadzonka. Dostał w korzenie obornik koński, biohumus i mączkę bazaltową i zakwitł. :lol:

Różowa kompozycja którą tworzy Róża 'Warwick Castle' i Lilia 'Etosha'


Niebawem dopełni ją rosnąca już w towarzystwie powyższych roślin, ale na razie skromnie wyglądająca Veronica 'Amethyst Plume'


uzupełnieniem powyższej kompozycji są lawendy a tło stanowi róża według metryczki 'Sympathia" ale mam teraz wątpliwości, i ostróżka.

I kompozycja od drugiej strony już z floksem 'Laura' i różą 'Bonicą'
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2013 11:44 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, EmTe

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 10:36 #181392

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gosia wrote:
Róża przepiękna, okrywowa jednak mało fotogeniczna.

Mało fotogeniczna :supr: , tu prezentuje się świetnie i już ląduje na mojej liście z nadzieją, że spotkam ją na swej drodze :lol:

Gosiu, pod Twoją troskliwą opieką Hanabi napewno wkrótce dojdzie do siebie, liczę więc na zdjęcia :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2013 10:41 przez piku.

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 10:39 #181394

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O widzisz,a ja tak nie nakarmiłam swojego to i nie mam kwiatów :( Nawóz koński dajesz nie rozcińczony na kaorzenie??
Lilie i róze różowiaste cuudne :hearts:

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 11:43 #181419

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Wiesiu jeśli tu Ci się podoba, to zapewniam na żywo będziesz nią urzeczona, o ile lubisz czerwone róże. W Polsce dostępna w jednej szkółce, na pw podaję namiary. ;)

Aniu nawóz przekompostowany daję, nie świeży prosto spod konia. :wink4:
Jeśli podobają Ci się tonacje różu to jeszcze jedna kompozycja w podobnej tonacji.

Kompozycję stanowią Aruncus sinensis 'Zweiweltenkind', Thalictrum deavayi, Prunus cerasifera 'Pisardii', Buddleia davidii 'Nanho Blue', Róża 'Jubilee Celebration' (tu niewidoczna), Róża 'Jarocin', Róża 'Schackenborg', Aster amellus, Lilium 'Nymph', Delphinium elatum 'Excalibur Lilac Rose with W.B.', Veronica 'Atomic Silv.Pink Ray', Dianthus plumarius 'Altrosa', Heuchera 'Palace Purple', Heuchera sanguinea o rózowych kwiatach, Phlox divaricata.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lip 2013 12:59 #181443

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Te miododajne różyczki z serii Bienenweide oglądałam w weekend na polach różanych u pani Małgosi Spasówki ;)
Rzeczywiście na żywo robią duże wrażenie :lol:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.689 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum