TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 11:23 #287094

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek pomysl z drzewkami przy sciezce superasny :flower2: Ja znowu usilnie rozmyslam nad wsadzeniem 3-4 bukow, tez szczepionych wysoko - tak zebym mogla je posadzic z jednej strony po okregu kola i przycinajac korony (ktore z czasem by sie zlaczyly) uzyskac podniebny hihi plaski zywoplot :happy3:
Sliczne te biale pelne Jezowki :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 11:28 #287095

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Upalne dzień dobry!

Widzę, że niektóre z nas nieustannie nosi i popycha do zmian :)
Zespół niespokojnych rąk, nóg i głów ;-)

Kasiek, bardzo mi się podobają Umraculifery... one dość szybko nabierają ciała, więc powinnaś już za rok odczuć sporą różnicę w masie korony. Ślicznie jest!
Jeżówki :hearts:

Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 12:19 #287107

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, pomysł z bukami w formie żywopłotu na poziomie korony - rewelacyjny. Widziałam takie cudo na tegorocznym Chelsea, tyle że z lipami i po linii prostej, w ogrodzie The Telegraph Garden (proj.T. del Buono). Na okręgu efekt byłby jeszcze ciekawszy...już nie mogę się doczekać realizacji :woohoo: Działaj!
Aguś, właśnie na taki efekt liczę i mam nadzieję, że korony fajnie się rozbudują do zimy, a drzewka dobrze przezimują i będą cieszyć w przyszłym roku :dance: Cieszę się, że pomysł Ci się podoba - chciałam uzyskać efekt trójwymiaru, wynieść nieco ogród przestrzennie, żeby nie był taki "płaski" i widoczny od razu w całości jak otwarta księga.,..wiem, że mętnie się wyrażam, ale rozumiesz, prawda? :oops:
Ściskam poniedziałkowo!
ps. cudny hortensjowy awatarek :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 12:20 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 12:19 #287108

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, z wisienek będziesz zadowolona - pięknie przyrastają i nie tracą naturalnej, kulistej formy :) Poza tym są naprawdę niezawodne i mało wymagające...
Ja wczoraj też spędziłam dzień na hamaku; wieczorem próbowałam pokręcić się po ogrodzie, ale ciągle było tak gorąco, że niewiele zrobiłam B) Dzisiaj powtórka z rozrywki - upały nie odpuszczają, ale poniedziałkowe obowiązki wzywają ;)
Miłego, wakacyjnego tygodnia!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 12:25 #287110

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, ja niestety nie wakacyjnie, ale w kieracie :sick:
Po południu jednak nadrabiam relaksem w ogrodzie i "prawie" jakbym była na wczasach...gdyby tak jeszcze nie trzeba było rano wstawać... :whistle: Umbry wybrałam właśnie ze względu na regularną formę, nie wymagającą cięcia i dobre opinie w kwestii zdrowotności i żywotności. Masz je u siebie?
Mam nadzieję, że będą fajnie rosły bo trafiły mi się wyjątkowe egzemplarze! Mają równiutki pień i ładny kształt korony, teraz tylko czekam na przyrosty B)
Miłego dnia :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 12:26 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 12:32 #287113

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu ,jak pięknie wszystko Ci rośnie mimo tego okropnego skwaru .Kidy ty pielisz ?Gorąc taki ,że nie można nosa wyściubić .
Twój jęczmień wpadł mi w oko .Czy masz go z nasionek ,czy kupiłaś gotowe sadzonki.Wyjątkowo wdzięczna roślinka :eek3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 13:36 #287133

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Moj pomysl narazie swiezy i musze najpierw go "przegryzdz" wizualnie a do tego rozplanowac, bo u mnie nie da sie tak kupic i posadzic :happy: Do tego musiala bym pojezdzic po szkolkach i oblukac czy maja cos takiego, bo buki musza byc dosc wysoko szczepione. Biorac pod uwage to, ze na wypelnienia miedzy matami tez zakupilam na wiosne sadzonki bukow i zywoplot bedzie siegal z czasem do 1.80, to te drzewka musialy by byc szczepione na ok 2 metrach - zeby mialo to rece i nogi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 14:10 #287137

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u nas też wczoraj była wichura i burza i ulewa, lało od 22 do 3 w nocy ale za to dziś......słońce i upał :wink4:
a na pogodę nie narzekać proszę......bo ciepłoluby taką lubią :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 19:24 #287197

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Kasiu super pomysł z wiśniami. Też się nad wisienką zastanawiałam w zeszłym roku.Ostatecznie wygrał u mnie klon pospolity globosum,choć sama nie pamiętam już dlaczego.
A Twój ogród oczywiście piękny :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 22:13 #287278

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Witaj Kasiu!

Wyłaniam się z upalnych kaszubskich czeluści, żeby złożyć Ci gratulacje.
Twój ogród nabiera oddechu!
Dzięki lekkości traw oraz urokowi roślin powiewających niczym lisie ogony, staje się ciekawy, nieco zaskakujący i niepowtarzalny.
Widać, że w Chelsea nie traciłaś czasu!

Pozdrawiam serdecznie, życzę coraz ciekawszych pomysłów!
:evil: :evil:
Tylko błękit wciąga nas
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 22:51 #287295

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Zaległe odpowiedzi:

Ina, bardzo dziękuję! Spodobało mi się to wiankowanie, popełniłam już trzy kolejne :P
Jeżówki podobają mi się w każdej aranżacji - z trawami, bylinami i różami. Przetaczniki świetnie się wpisują w takie założenia, trzeba tylko dobrze dobrać wysokość, a ta czasem zaskakuje, jak z Christą, która ma ponad metr :laugh1:
Żyopłocik celowo sadziłam w dwóch rzędach, chcę żeby był gęściutki, a jak zrobi się zbyt gęsto to będę go przerzedzać i obdzielę inną rabatkę ;)
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie :bye:
Monia, ach te trawki...zaszumiały mi w głowie :hearts: Mogłabym teraz sadzić je w całym ogrodzie, tylko miejsca nie ma :flower:
Ty masz miejsce na takie preriowe aranżacje, planujesz jakieś typowo trawiaste zakątki?
Zapach lawendy uwlelbiam, ale tej ogrodowej..kosmetyczny jest dla mnie zbyt mydlany.
Miłego tygodnia!
Madżen, hortensjowy wianek pewnie też popełnę, tylko oblukam u Ciebie jak się do tego zabrać :coffe:
Przetaczniki sadzę od 2 lat, w zależności od odmiany rosną bardzo różnie. Największe giganty to Christa, sadzona w zeszłym roku ma ponad metr wysokości, ale mam też niższe, Red Fox, Royal Candles i Blue Bouqet.
Adrianie, Twój wpis sprawił mi wielką przyjemność, choć nie zasłużyłam na takie słowa uznania. Dziękuję :kiss3:
Mam nadzieję, że okazja do kolejnego spotkania u mnie wkrótce będzie i tym razem do nas dołączysz :bye:
Januszu, bardzo miło mi to czytać, zwłaszcza z ust takiego perfekcjonisty w sztuce ogrodowej :thanks:
Ewa, Pan Marek to uznany ekspert, zapewne wie, o czym mówi. Ciekawa hipoteza, dzięki za linka :kiss3:
Martuś, :kiss3:
Iwonko, super! Wianek widziałam, pięknie wyszedł, jak wszystkie dzieła Twoich zdolnych rąk :bravo:
Gratuluję nabytku! Jaki masz plan na zagospodarowanie jęczmienia? Pozdrawiam!
Monika-Soczewka, to naprawdę wciąga ;) Ja już robię następny, a aromaterapia gratis B)
Ewa-Nowinka, ostatnio z pieleniem mi nie po drodze, nie mam siły w tym upale… :jeez: Więc chwasty sobie spokojnie rosną, tylko na sesje foto się nie łapią ;)
Jęczmień kupiłam niespełna miesiąc temu, w sadzonkach. Ponoć jest jednoroczny, więc liczę na obfity samosiew - nie chciałabym go stracić :oops:
Julek, jakoś mi umknął ten żywopłot na blisko 2 metry...Ale faktycznie w tej sytuacji górne piętro formowanych drzew może być nieco zbyt masywne…może w takim razie obniżyć żywopłot np. do 120 cm i wtedy polecieć górą na okręgu tymi drzewami? :think: Czy te maty są tak wysokie? Muszę to zobaczyć u Ciebie :search:
Marta, u nas nie padało od tygodnia. Dzisiaj znowu przeszło bokiem i ledwie pokropiło. Sama jestem z ciepłolubnych, ale deszcz też potrzebny :teach:
Ewcia-Terlica, ja na te wisienki kroję się od zeszłego roku, ale nie udało mi się wcześniej trafić takich rosłych egzemplarzy. Mam nadzieję, że będą zdrowo rosły i wichury ich nie pokonają zanim dostaną podpórki :pinch:
Lisico droga, wiesz, że te grzywy jęczmienia też mi się kojarzą z puszystą kitą? B) Cieszę się, że zmiany przypadły Ci do gustu. Chciałabym dalej działać w tym kierunku, ale na totalne rewolucje nie mam sił..i ochoty ;-) Ale "oddechu" mi trzeba było i wciąż go mało.. Odwzajemniam serdeczne pozdrowienia i liczę, że może uda się spotkać na jakimś sabacie..Może w Borach…? :whistle:
Miłego :bye:



Były sobie motylki dwa..









A przecież jeżówek jest więcej ;)



I jaszczurek cała gromada (zameldowane u mnie na stałe) ale tylko jedna załapała się na foto :P





I takie tam..

















Nowość - jeszcze nie wiem czy ją lubię.. :think:








..i wysiało mi się takie "cuś"

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 22:54 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:01 #287298

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu u mnie tak samo......pogrzmiewało i spadło może z kilka kropel i koniec :silly:
i ta ma być ta straszna burza przed którą dziś ostrzegali? hehe :crazy:
oj to niedobrze, że tak długo nie padało.....oj to nie zazdroszczę :unsure:
jaszczurkę widziałam i jest prześliczna...ale jaka szybka - widać, że dobrze się u Ciebie czuje :hug:
oooo zakwitła Ci Herzogin? :woohoo: fakt, że ładna jest ale czy faktycznie tak pachnie jak piszą? :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:05 #287300

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, w sumie nie wąchałam, musiałabym się chyba koło niej położyć :rotfl1: Straszny kurdupel..


Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:10 #287301

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj.....zaraz, zaraz teraz pamiętam.....pokazywałaś ją nam, zanim pojechałyśmy do Rosarium, ach ta skleroza :hammer:
tylko wtedy dopiero miała pączki i się jeszcze śmiałyśmy, że aby ją powąchać trzeba będzie się położyć :hammer:
wybacz sklerotyczce starej :oops: :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:15 #287304

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiu, to "cuś" to ślazówka.
A skoro ja padałam na twarz przed Chippendalem to Ty możesz przed Księżną. :rotfl1:

Sabat w Borach z Lisicą, sabat w Borach z Lisicą..... :dance:
:whistle: :whistle: :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:21 #287308

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewa, ja wszystko rozumiem, ale przed Chippendalem? :pinch: Mam 2 na wydanie, chcesz? :whistle: W dodatku to rosłe chłopy są, będą klękać przed Tobą :happy:
Tak, tak sabat w Borach :dance: Lisico, zabieraj się razem z Jagi na miotle i już :devil1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 23:21 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:27 #287311

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Robaczek wrote:
Były sobie motylki dwa..




A więc Ciebie też Constancja zamieniła w motyla....?
:evil: :evil:
Tylko błękit wciąga nas
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 23:29 przez Lisi Ogon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:28 #287312

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Mam 2 na wydanie, chcesz?
?????
No ja tam mam na piśmie, że 4. I Ty jeszcze pytasz? A pewnie! ;) A jak rosłe to się dobrze składa, bo moje z tych niskopiennych i niech się chłopaki dobrze przyjrzą jak prawdziwy Chippendale powinien wyglądać. :evil:
Ewa, ja wszystko rozumiem, ale przed Chippendalem?
Baaa.... ja nawet Terlicę zmusiłam do klękania przed nim. :funnyface: Akurat był napachniony. :lev:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum