TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 00:33 #286153

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Ta Twoja nowa, świecka tradycja to chwila, na którą czekam co wieczór. :lev:
Na lawendowy wianek nie mam w tym roku szans ale już się czaję na hortensjowy i nieco później wrzosowy.
O wrzosy...... chciałabym Ci kiedyś pokazać takie jedno miejsce, na widok którego wszelkie robaczki głupieją ze szczęścia. :funnyface:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 00:46 #286157

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ło matko, jak późno! :supr3:

No to szybciutko:

Ewcia, na kurs się melduję, termin ustalimy wkrótce :kiss3: Wianek przywiozę ze sobą :) Moje nieudolne, bo pierwsze w życiu, ale już zapisuję się na wrzosowy u Ciebie :idea1:
I to magiczne miejsce dla robaczków koniecznie do odwiedzenia!
Monia, wianek prosty jak konstrukcja cepa. Pomysł od Tulipanki :kiss3: Link instruktażowy TUTAJ
Małgosiu, widziałam relację z Twoich żniw i mowę mi odebrało! Wszystko uporządkowane, pogrupowane, zaplanowane do ostatniej gałązki, a nie taki żywioł jak u mnie :supr: Jestem pod wielkim wrażeniem! Myślę, że takie gałązki brzozowe też się nadadzą na podkład, ja robiłam na słomie.
Sieriko droga, czyżbym Cię pominęła w odpowiedziach? Po stokroć przepraszam :oops: Jęczmień kupowałam przez neta w sklepie szkólka-roślin.pl pod Zamościem. Polecam!
Margo, ja odradzam Lovely Green, ale ma też swoich zwolenników. Może mój egzemplarz taki trefny… :crazy: Jeśli szukasz ładnej angieleczki w bieli to polecam William & Catherine, bajecznie kwitnie i ma dosyć trwałe kwiaty jak na angielkę. Zdrowiutka, właśnie się zbiera do powtórki.
Marta, porażek to jeszcze jest sporo, ale wstyd się tak publicznie obnażać :lol: Jęczmień będziemy testować, oby się siał tam, gdzie trzeba ;-)
Niusy o plamistości przyjęłam ze zdziwieniem… :think: Ale może coś w tym jest? Choć w zeszłym roku mogłam na placach jednej ręki policzyc te, które mi chorowały na plamistość, a zimują dobrze…hm.. Teraz jeszcze nie zauważyłam niepojących plam (tfu,tfu), ale przędziorek się pokazał i nie zdążyłam opryskać :hammer:
Moni, sorry za poślizg dzisiaj z fotami, nie wyrabam się na zakrętach po robocie..przydałoby się trochę laby..a Ty jak długie masz te wczasy, hę? Może urlop zaplanuj w Wielkopolsce i wpadniesz przy okazji w odwiedziny? :hug:
Constancjo, zszokowałaś nas niusem to prosimy teraz literaturę na poparcie tej odważnej tezy :teach: Chętnie poczytam jak to dobrze, że róże mają plamy…. :devil1:
Marta, zazdroszczę wolnego czasu bez limitu…eh…życie…lato mi ucieka!
Pamelko, u mnie jeszcze kilka dni cięcia, dopiero "obleciałam" z sekatorem jedną rabatkę ;-) Przetwarzanie takich hurtowych ilości też wymaga czasu, a tego jak na lekarstwo ostatnio.. :jeez: Nie dość, że się realizujesz towarzysko ( i nie tylko!) na szkółkingach to jeszcze uporałaś się na czas z pracami w ogrodzie, zazdroszczę! :kiss3:
Ina, dzięki temu, że lało cały dzień mogłam po pracy zostawić ogród na chwilę i zając się fotami..jak sama widzisz, z tym też się wyrabiam w czasie.. :sleepy:
Madżen, możesz jeszcze zrobić oprysk, ale od połowy sierpnia to faktycznie nie ma sensu. Opryskaj falconem, przynajmniej 3 godziny przed deszczem. Po urlopie od razu rzuciłaś się do prac ogrodowych? Masz dziewczyno powera :dance:

Dobranoc kochani, padam z nóg..








Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 01:05 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): majowa, terlica

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 06:28 #286172

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Kasiek!

Nareszcie mamy piątek :)
Tu przed 6stą zagrzmiało, więc nie mam pojęcia jaki to będzie dzień, ale grunt, że o 16 człowiek będzie wolny aż do poniedziałku!

Piękny wianek Ci wyszedł. Ja nawet się nosiłam z zamiarem ukręcenia lawendowego - niestety nie mam tyle dobra, co Ty ;-)
Cudności w każdym razie pokazujesz.

Rabata z jęczmieniem i jeżówkami - efekt kosmiczny wręcz. Super.
Inne miejsca równie piękne, ale przecież Ty mistrzynią kompozycji jesteś.

No to szybkiego dnia!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 07:23 #286179

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, wiesz, że ja kocham biało- niebieskie połączenia :hearts: - zdradź mi, co to takie piękne kwitnie na niebiesko na przedostatnim zdjęciu?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 07:54 #286188

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek wianek wyszedł ekstra ! :dance: ogród zalany słońcem cudowny ..ech, rozmarzyłam się...jęczmień i jeżówki będą za mną chodziły cały dzień .....szybkiego piątku :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 09:14 #286213

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ciekawa hipoteza co do plamistości. Jednak plamistość kończy kwitnienie.
U mnie po tych deszczach również zauważyła na jednej róży. Do tego przypętał się mączniak na floksach.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 09:22 #286220

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni, jak na pierwszy wyrób rąk własnych z lawendy to jestem bardzo zadowolona :wink4:
Dzisiaj po pracy będę kręcić kolejny :dance:
Monika, na zdjęciu widać laurencję, to jednoroczna roślinka ale bardzo wdzięczna i wytrwale kwitnąca. Polecam!
Aguś, witaj! Tobie również życzę szybkiego piątunia, nareszcie weekend :P Cieszę się, że wianek Ci się podoba! Ty masz inne dobra w ogrodzie, więc materiału nie zabraknie, a inwencję masz bez wątpienia! Możesz kręcić hortensjowe, wrzosowe..poza tym pierwsze udane dzieło masz już na koncie, więc teraz pójdzie z górki! ;)
Dziękuję kochana za przemiłe słowa pod adresem rabaty jęczmieniowej, sprawia mi wiele radości :silly:


Kilka widoczków na zalany deszczem dzionek..




























Miłego dnia :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, mateo, Bozi

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 10:00 #286238

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu,wianek został już pochwalony ,więc ja się tylko pod tym podpiszę. O jeżówkach z jęczmieniem też pisałam , to teraz pochwalę jeżówki z przetacznikami. Bardzo udany duet. :) Obwódka z bukszpanów też już zrobiona. :lol: Nie wiem tylko ,czy podwójnie posadzone nie będą za szeroko rosły . Z tego co widziałam u p. Danusi M. ,to zawsze sadzą pojedynczo. Chyba ,że z założenia ma być szerzej. Cokolwiek wymyśliłaś ,to znając Twoje pomysły, będzie pięknie. :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 10:45 #286255

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasieńko- lawendowy wianeczek śliczniutki- tym bardziej, że fiolet, to mój ulubiony kolor. Nie mam do końca zdania nt zapachu lawendy- tego kosmetycznego bardzo nie lubię, a prawdziwego nie znam.. Jednak sam widok wianka wystarczy, żeby westchnąć z wrażenia!

W ogrodzie kwitnąco.. szczególnie romantyczne wrażenie robi rabata jeżówkowo- trawiasta- świetnie to zrobiłaś! Bardzo fajne kłosy ma ta trawa (jęczmień?)- zwiewne.. dają wrażenie łagodnej bryzy i takiego delikatnego rozmycia. To chyba jedno z bardziej fotogenicznych miejsc u Ciebie!

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 12:10 #286268

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Wianek cudowny i pewnie roztacza nieziemskie zapachy. Jestem jednak zbyt niecierpliwa i zrobię mniej pracochłonny hortensjowy...

Kasiu czy pokazywane niebieskie przetaczniki masz pierwszy rok na rabacie, czy rosna juz dłuzej? Moje wybujały do niebotycznych rozmiarów i denerwuja mnie, na dodatek podeszczu leżą... zastanawiam sie czy je przesunąć na tyły czy dać im szansę, mniej nawozić i podlewać aby nie mialy 1,2 m wysokości?
Czy przycinasz je po przekwitnięciu i na jaką wysokość aby zakwitły Ci po raz drugi?
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 12:12 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 12:15 #286271

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Kasiu,
jak tu cokolwiek skomentować?
Cudowne, zachwycające kompozycje, wspaniałe zestawienia gatunków i odmian, zarówno pod względem pory kwitnienia, pokroju jak również koloru i kształtu kwiatów. Co jedno połączenie to bardziej udane. A wszystko takie zdrowe (mimo problemów z mączniakiem na różach). Inspirujące pomysły, perfekcyjne realizacje, do tego kolejne ujawnione zdolności w postaci okazałego, aromatycznego wieńca lawendowego...
Brak mi słów po prostu! Aż żal chwyta, że nie miałem okazji obejrzeć Twojego niesamowitego Dzieła na żywo (nie zgłosiłem się na wycieczkę do Rosarium bo w sobotnie popołudnie mieliśmy spotkanie z okazji imienin wujka, które zresztą trwało do późnej nocy :))
Pozdrawiam serdecznie
oniemiały z wrażenia Adrian
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 16:25 #286315

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Z tymi dobroczynnymi skutkami czarnej plamistości to bez euforii proszę. :happy-old: Jak już pisałam, to działa tylko w końcówce sezonu. :idea1:
Znalazłam źródło.
Czytamy uważnie i ze zrozumieniem..... żebyście mnie później nie zlinczowały za rozpowszechnianie herezji. :unsure:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 16:37 #286318

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejciu Kasiu...... nic innego nie powiem :hearts: :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2014 19:16 #286359

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
:thanks: wianek piękny, taki "mięsisty". Też dziś poczyniłam wianuszek po lawendokosach, troszkę inny, ale podobnie jak Ty korzystałam z linku, który podałaś. Jak już się zacznie, to okazuje się dziecinnie proste, prawda ;)
Kasiu, nie wytrzymałam i kupiłam jęczmień :oops:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Lip 2014 20:42 #286624

  • Soczewka
  • Soczewka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 1
Kasiu dziękuję . Na pewno skorzystam tylko muszę zakupić materiały
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 09:40 #287066

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry poniedziałkowo :bye:
Czy Wy też macie niedosyt weekendowej laby?
Było i jest upalnie, deszczu nie widać, a ogród aż się prosi o solidna ulewę. Róże zbierają się do drugiego rzutu mimo ataku przędziorka, a ja zamiast zrobić oprysk i trochę poplewić (chwasty mają się doskonale, nawet w suszy) cały dzień przebimbałam na hamaku :happy4:
Niedawno dosadziliśmy wisienki Umbraculifiera przy ścieżce i mimo, że tyczki na razie dość chude, a korony drobne to już mi się podoba ;) Chciałam, aby ogród wynieść nieco "na piętro", a ścieżka poprzez akcent wertykalny - ma docelowo zyskać przytulność alejki..czy to się uda, zobaczymy. Drzewka mają koronę zaszczepioną na wysokości 2,5m, więc dosyć wysoko. Zamówiłam tyczki podpierające u kowala, czekam na dostawę i tymczasowo wbiłam niższe.











I co tam jeszcze kwitnie..



































Odpowiedzi będą, ale później :oops:
Miłego :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 09:41 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 10:07 #287075

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Hej!
Ja przez ten upał ledwo żyję. To nie są temperatury dla mnie. Ogród nadal zapuszczony, ale róże ostro szykują się do 2-go kwitnienia. Może wtedy nabierze trochę rumieńców.
U Ciebie wciąż kolorowo... Jak Ty to robisz?
Wczoraj wieczorem w Biedrusku była upiorna wichura, burza i ulewa. U Was nic?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 10:32 #287078

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Asiu!
U nas nic, nawet kropli. To już kolejna burza, która nas ominęła..
W weekend pewnie cały czas spędzałaś w basenie? A M drinki donosił? :wink4:
Kolor w ogrodzie teraz gwarantują jeźówki i przetaczniki, a róże kwitną głownie przy ścieżce, na rabatach ledwie pojedyncze kwiaty, ale przy takiej liczbie zawsze jest na czym oko zawiesić ;)
Kiedy wyjeżdżacie na urlop? Miłego :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.755 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum