TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 28 Lip 2014 23:37 #287313

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, maty maja 160 na wysokosc ale narazie sa przy samej ziemi. Jak przyjdzie nowy plot, to bedzie wyzej, bo pojda krawezniki dodatkowo - mate podniose, zeby jednak przy ziemi nie stala, bo szybciej sie niszczy. Ale te buki, to i tak musiala bym na plasko przycinac zeby nie byly za masywne - boje sie tylko jednego, bo MINI jest waskie i jak jeszcze przetne je w zdluz, to moze byc dupnie. Ale jak nie wyjdzie, to moge buki przesadzic w miejsce obecnej wielkiej wisni - ktora i tak idzie precz.
Ale zwierza sie dorobilas :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 00:03 #287318

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Lisico, wszak to nie nowina, że z robaczka wyrasta motyl :lev: Ergo - moja sygnatura autorstwa Constancji właśnie :hearts:
Constancjo, mózg mi się zlasował od tego upału :crazy: Ofkors, że 4 mam i są Twoje, jeno dwa już wykopane i "puszczają się" w donicach, a 2 jeszcze w gruncie :laugh1:
Julek, ale wiesz, jakby one były na pół-okręgu to właśnie optycznie poszerzą mini :teach: Bo to złamie linie proste, których masz sporo. Oś widokowa biegnie w mini na wskroś i takie przełamanie byłoby fajnym urozmaiceniem przestrzeni..., tak mi się zdaje, ale ja mały rozumek mam i może nie ogarniam grande zamysłu ;)
Pokażesz to miejsce u siebie? To "obgadamy" na fotach :comp:

...na dobranoc wygrzebałam jeszcze coś z przepastnej bibloteki i spadam lulu :sleepy:





tarasowy busz



























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2014 00:04 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 11:47 #287408

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, pomysł z wisienkami w 100% udany. Jak tylko im czupryny urosną ,to dopiero będzie co oglądać. :woohoo: Busz tarasowy też robi wrażenie. A ta wczorajsza ogromniasta burza była u nas. A co , Mosiniakom też się coś należy. :happy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 13:14 #287435

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia ...Herzogin ....cudna.. :hearts: .no weź się połóż i rzeknij czy ładnie pachnie...marzy mi się...ale poczekam na Twoje recenzje :wink4:
Kurczaki...ciągle zmiany...teraz wisienki... :woohoo: siądziesz w końcu na chwilę :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 13:32 #287441

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, nie martw się chudymi patyczkami Umbraculiffery - ja kupiłam 3 lata temu jeszcze chudsze, a teraz w zasadzie mogłyby rosnąć bez pomocy palików. Ładnie je wkomponowałaś przy ścieżce :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 16:33 #287486

  • AnaAn
  • AnaAn's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 6
Mnie się Herzogin Christiana podoba – i to bardzo :) Jest zdrowa i nie osypuje się jak głupia...
Keetee, zapach przereklamowany ;)
Pozdrowionka :bye:
Pozdrawiam, Ania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 17:02 #287488

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, ja nie mam, ale sama kupowałam je (wisienki znaczy) do zaprzyjaźnionego ogrodu. Rosną przed domem, w kiepskiej ziemi, na patelni, ale są (po paru latach) bardzo ładne :)
Ja tak wypoczywam półwakacyjnie, bo jeden z moich zawodów to nauczyciel, wiec wakacje to wakacje B)
Życzę Tobie miłych wakacyjnych popołudni i wieczorów w ogrodzie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 19:08 #287520

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Oj Robalku, Robalku...Twój ogród wygląda przepięknie...i gdzie ta przerwa w kwitnieniu róż? Gdzie obcięte przetaczniki ? Zrobiłaś jeszcze jakieś wianki lawendowe ? Skończyłaś ciachać ? Ja dzisiaj zmogłam kolejne 4 krzaczki bo się chętni trafili i przerwała mi nawałnica... no i po cięciu ale już nie dużo :dance:
Acha, wisienki cudne - będzie to cudnie wyglądało ! Ba, już wygląda !
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2014 19:09 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Lip 2014 22:46 #287621

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Pooglądałam sobie twoją Vanille Frase bo akurat posadziłam sadzonkę u siebie. Ile lat ma twoja Vanlle? Ciekawa jestem czy szybko rośnie duży krzaczor?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Lip 2014 08:32 #287688

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Przyglądaj się uważnie Herzogin Christiana, bo na zdjęciach bardzo mi się podoba B) Może się na nią szarpnę wiosną.
Na razie upał i susza, żyć się odechciewa, że nie wspomnę o pracy w ogrodzie. Nawet zdjęć od piątku nie zrobiłam, bo żal patrzeć, jak wszystko schnie. Nie padało od 17 dni :(
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Lip 2014 14:40 #287781

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Tez nie widze zeby jakas przerwa w kwitnieniu byla ... wszystko az kipi kwieciem :hearts:
Bylam dzisiaj u krawcowej i przejezdzajac wstapilam do mojego ogrodniczego - kupilam Ci te ciemne pomidorki - Black Cheery, bo jeszcze byly. Nawet ostatnio mialam swoich szukac, zeby odsypac dla Ciebie ale bedziesz miala teraz wiecej. Mozesz sie zapomidorowac w przyszlym roku na cacy.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Lip 2014 15:40 #288126

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Kasiu - czy mogę prosić Ciebie i ew. inne zorientowane osoby o podpowiedź, gdzie kupić słomiane obręcze - spody pod kwietne wianki? Naszukałam się po kwiaciarniach i pasmanteriach i oczy na mnie wytrzeszczali!
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2014 15:41 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Lip 2014 17:24 #288133

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zobacz w hurtowni internetowej granddeco.pl. To hurtownia florystyczne, są przeróżne wianki i druty florystyczne, a także masa innych cudeniek :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Sie 2014 19:14 #288389

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hej hej i jak tam mija dzionek? już weekend to pewnie planujesz jakieś prace ogrodowe, co nie? :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Sie 2014 19:30 #288400

  • Barabella
  • Barabella's Avatar
Wpadłam zaczerpnąć inspiracji w Twoim cudnym ogrodzie Kasiu :) Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Sie 2014 21:20 #288438

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Nareszcie weekend :dance:
Ten tydzień strasznie mnie wymęczył, nie miałam nawet siły pisać, choć Wasze wpisy i odwiedziny sprawiają mi zawsze wiele radości i dodają otuchy - dziękuję!
Co słychać w ogrodzie?
Róże zbierają się na drugi rzut, ale kwiaty szybko przekwitają ze względu na upały i suszę. Solidnego deszczu nie było od 2 tygodni...więc podlewam codziennie. Królują jeżowki, które kwitną jak szalone mimo, że w większości to tegoroczne nasadzenia. Zakwitła też werbena patagońska od Markitki :kiss3: Liczę na obfity samosiew!
Poza tym glicynia powtarza kilkoma kwiatami, widać też kolejne pączki! Nieprzerwanie kwitnie robinia i hortensje, choć te w słońcu szybko zaczynają się przebarwiać i schną od dołu. Ech...deszczu mi trzeba, ale mam nadzieję, że nie będzie takiej nawałnicy jak na południu (Monia - współczuję i ściskam :hug: )
Skończyłam przerabianie lawendy - ukręciłam 6 wianków i kilkadziesiąt woreczków z wsadem kwiatowym, które rozdaję znajomym i wieszam w szafach :lol:
Zrobiłam też jeden wianek z hortensji Annabelle, wyszedł ogromny!

Jutro postaram się o świeże fotki, te cyknięte pod wieczór więc słabej jakości... :pinch:




jeżówkowe przedszkole - jak na sadzonkę sprzed 2 tygodni, nieźle sobie radzi, prawda? :woohoo:



Te niewiele starsze..



Moja ukochana, najcudniej pachnąca...



Do tej mam utrudniony dostęp, ale też pachnie bossssko...

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Robaczka 01 Sie 2014 21:30 #288443

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widziałam,że werbena już kwitnie :P , mówiłam Ci, że nastąpi to szybciej niż myślisz :happy3:
U mnie też koszmarna susza :sick: , temperatury iście afrykańskie, szaleje przędziorek i o dziwo plamistość :jeez:
Zrób też fotki wiankom, ja ciągle nie mogę się zabrać :oops:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Sie 2014 22:54 #288480

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
I zaległe odpowiedzi:

Ina, bardzo się cieszę z tych wisienek! Codziennie patrzę na nie z radością, mam nadzieję, że szybko nabiorą "ciałka" :P Podpory "się robią", mam nadzieję, że wkrótce będą gotowe, bo przy silnych wiatrach kiwa nimi okrutnie...
Doris, zanurkowałam specjalnie dla Ciebie pod kwiatem i niuchałam długo...powiem tak, pachnie ale szału nie ma ;)
Monia, dzięki za info o Umbrach! Dobrze wiedzieć, że szybko rosną! Moje mają pieńki o obwodzie ok. 5-6 cm więc nieźle jak na młodziaki tylko w perspketywie całego ogrodu wyglądają na chudzielców :wink4:
Aniu, jej kwiaty przypominają mi Geoff'a, a to duży atut! W sumie dlatego ją kupiłam :oops:
Dalu, super, że to piszesz. Moje Umbry właśnie na patelni posadzone i mam nadzieję, że będzie im pasować takie stanowisko! Chciałabym zobaczyć w przyszłym roku zobaczyć kwiaty..myślisz, że zakwitną? :flower2:
Pozdrawiam serdecznie i wakacyjnie ;)
Moni, przetaczników sporo ciachnęłam, została tylko Christa, ale jeszcze żal ją ciąć, zwłaszcza, że już raczej nie zdąży zakwitnąć...Sama wiesz, że w różanym ogrodzie zawsz coś kwitnie, ale tego co w czerwcu już pewnie nie zobaczymy... :whistle: Teraz czekam na deszcz, róże bardzo szybko się osypują w tych tropikach :jeez:
Lawendobranie skończyłam, wianki ukręcone, resztki przerobione. Czekamy na powtórkę :dance:
Bozi, Vanilki mam dwie, jedna duża, ma już kilka latek, choć u mnie dopiero 3 sezon. Kupiłam spory egzemplarz. Druga była młodsza, ale bardzo szybko rosną. Zobacz u Ewy-Constancji jak wyglądają krzewy sadzone ubiegłej jesieni, wspaniałe przyrosty!
Ewa, czytałam o suszy...współczuję. U mnie byłoby to samo gdyby nie nawadnianie, które mnie mocno boli po kieszeni. W tym sezonie rachunek będę miała rekordowy, patrząc na zużycie w metrach :supr3:
Julek, dzięki za pomidorki! :kiss3: W zasadzie to dla mojego M - zobaczył je na ChFS i chciał, żebyśmy takie mieli ;-) No to mamy, dzienks :dance:
Małgosiu, ja kupuję na giełdzie, za grosze. Może poprosisz syna i podjedzie tam kiedyś rano? Znajdzie bez problemu. Jeśli nie on, to ja mogę Ci kupić, napisz. Buziaki :kiss3:
Markitko, mam to szczęście, że giełda blisko, ale faktycznie w takich hurtowniach też powinny być :idea1:
Martuś, jestem :bye: Na weekend planuję skwierczenie w tropikach z cydrem lubelskim w ręku, zagryzając jabłkami, a Ty? :drink1:
Basiu-Barabello, witam i zapraszam! Jesteś u mnie zawsze mile widziana, dziękuję za odwiedziny!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.427 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum