TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 15:29 #288819

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, no właśnie ,te ceny jeżówek. :angry:
Na widok rabaty na drugim zdjęciu zaniemówiłam. Cuuuuuuuuudna. :woohoo: :woohoo: :woohoo: Fajnie,że pokazałaś ją z dalszej perspektywy . Teraz dokładnie widać jak ona wygląda. Mogłabyś niejednego projektanta uczyć zawodu. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 17:00 #288838

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
U nas właśnie przechodzi spora burza, ogród się podlewa, niestety mocno też wieje i widać, że sporo krzewów się kładzie, róże też poturbowane..ale przynajmniej się ochłodziło nieco i nie trzeba będzie podlewać..Dzisiaj niewiele udało mi się zrobić poza wykopaniem pięciornika, który mnie bolał w oczy i posadzeniu na jego miejsce róży Alden Biesen zakupionej w Rosarium podczas Różanego Weekendu. Męczyła się bidula w ciasnej donicy, teraz powinna się rozbujać.
Poza tym dojrzałam kilka kwiatów na glicynii, którą niedawno przycinaliśmy, widać wyszło jej to na zdrowie, ale cięcie do powtórki bo już wypuściła mnóstwo długich pędów.
Jak przestanie padać, planuję jeszcze kilka drobnych prac w ogrodzie, a tymczasem ogród zalany słońcem na fotkach B)
Odpowiedzi za chwilkę :bye:

Kobea zakwitła - zarówno ta w donicy, która pochłania rynnę, jak i ta na płocie, która przełazi do sąsiada :P









I glicynia








Tegoroczna Alexandrine w donicy, kwitnie cudnie i bajecznie pachnie :hearts: Jesienią trafi na rabatę, w miejsce Chippendale'a



Heavenly Pink zachwyca mnie nieprzerwanie - kwitnie non stop od czerwca, a kiście kwiatów utrzymują się prawie miesiąc na krzewie. Fajnie wygląda koło hortensji bukietowej, posadzona z krwawnikiem kichawcem i gipsówką. Widać za nią pięciornika, który dzisiaj wyleciał.. :whistle:



Powojnik JP2 strasznie marnie kwitnie, ale coś tam wypuścił...



Drugi rośnie na obelisku w narożniku ogrodu:



Jeżówkowy bukiecik na stole






Przebarwiająca się powoli Vanilla Fraise i Patagonka :hearts: Chcę ją mieć w całym ogrodzie :dance:



Heliotrop z siewu kwitnie



Czy ktoś wie jaka to hortensja? Podejrzewana o bycie Grandiflorą... :think:





Pilgrimowe drzewko też:



I zbłakany kosmos z siewu..



I takie tam...









Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 17:19 #288843

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kasiu, weekend upalny i faktycznie ciężko się zmobilizować do ogrodowej harówki...ale to jednak weekend i mamy czas na ogród. W tygodniu wracamy późno z pracy i najczęściej zbyt zmęczeni na cięższe prace...dlatego korzystamy z weekendu aktywnie :flower:
Koło dzbana są dwie hortensje - z tyłu `Pinky Winky' (dopiero zaczyna kwitnienie) a z przodu Grandiflora (pradopodobnie). Pozdrawiam!
Januszu, bardzo mi miło, że tak odbierasz nasz ogród, to cenny i uskrzydlający komplement, dziękuję! :kiss3:
Julek, widziałam u Ciebie miejsce na wodę koło tarasu, rewelacja. Ja bym robiła B)
Nasza druga woda to nieco większy zbiornik, z plastiku (na deszczówkę). Muszę jakoś zakamuflować brzegi, więc poszukam większym kamlotów..zanim lilie zasłonią brzegi liścmi będzie słabo wyglądać, ale chciało nam się drugiego bajora to mamy :wink4:
Moni, dzisiaj mam w planach szarlotkę, zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)
Właśnie przechodzi u nas burza, padał nawet niewielki grad, ale mam nadzieję, że rośliny zbyt mocno nie ucierpią. Czytałam o porządkach poburzowych u Ciebie, ściskam kciuki za dobrą kondycję roślinek, a Ciebie mocno przytulam, bo czytałam, że coś spadek nastroju masz..?Mam nadzieję, że plecy przestają boleć..buziaki :hug:
ps. swoją drogą kochana, jak to możliwe, że masz kiepski nastrój? Ty taka żywiołowa, przy wspaniałej rodzince, ogrodzie.. o hobby i talentach róznej natury nie wspominając...? :hug:
Ina, aż się zarumieniłam od stóp do głów :oops: Dziękuję :thanks:

Dla Ciebie impresje z tej samej rabaty z ulubionym akcentem ostatniego miesiąca:















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 17:22 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 17:27 #288845

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, przepiękny, letni ogród - podziwiam każde ze zdjęć, a najbardziej klimaty jeżówkowo-trawiaste :hearts:
Hortensja, o którą pytasz, na pewno nie jest Grandiflorą - zbyt dużo kwiatów płodnych i zbyt długi kwiatostan.
Mam w ogrodzie identyczną - wzrost obecnie to około 1,8m. Wciąż pozostaje NN.

Upał niemożliwy dziś... wychodzę co jakiś czas wygrzać kości, ale długo nie da się wytrzymac na słońcu...
Mimo to, pięknie jest!

Pozdrowienia,
A
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 17:32 #288846

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ooo widzisz, a ja właśnie chciałam zapytać czy u Ciebie też jest burza? :whistle:
mnie i mamę też ominęło podlewanie no i od razu mycie włosów, siebie i pranie :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 18:03 #288853

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O deszczu się nie wypowiem, bo mnie zaraz czeka codzienny, kilkugodzinny maraton podlewania :hammer:
Kasiu, widzę, że bardzo gęsto powtykałaś szczupłe siewki werbeny ;) , jeśli przezimują, a jest duże prawdopodobieństwo, będziesz mieć spory kłopot w przyszłym sezonie, gdyż drugoroczne kępy to już prawdziwe potwory :woohoo: . Potrafią osiągnąć metr w obwodzie :woohoo: . Jak już będę mogła wstawiać zdjęcia, zademonstruję Ci taką kępkę :P
O matko, a jeśli do tego wysieją się jak u mnie, będziesz mnie przeklinać :ohmy: :funnyface:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 18:11 #288856

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Robaczek wrote:
Czy ktoś wie jaka to hortensja? Podejrzewana o bycie Grandiflorą... :think:

Jest podobna do Pink Diamond.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 18:11 #288857

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, jeżeli przezimują i jeszcze się wysieją, będziesz honorową matką chrzestną każdej siewki i kępy :dance:
Powtykałam je na angielskiej rabacie między róże i liczę na werbenkowy busz :flower2: To jedyna rabata, którą jeszcze mogę poszerzyć więc luzik... :whistle:
Podsyłam Ci deszczowe chmury i pozdrawiam niedzielnie :bye:
Marta, oszczędność iście w poznańskim stylu :rotfl1:
Aguś, dzięki za info o hortensji, dobrze wiedzieć. Jak zidentyfikujesz swoją to i ja będę mądrzejsza :wink4: Dzięki Ci kochana za ciepłe słowa, z Twoich ust to prawdziwy miód na ogrodnicze serce :hearts:



Scepre'd Isle zapączkowana na całości:



Pelaśka angielska 'Apple Blossom' z własnych sadzonek:



CPM powtarza, jedna kiść na parasolce wygląda zjawiskowo, więc załapała się na sesję ;-)

















Puchate kwiatostany w kolorze śmietankowym, wciąż bez polewy malinowej :yummi:



.. trochę kojącej zieleni..



...i pełzający nieśpieszno po trawach ślimaczek :P

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 18:15 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 21:30 #288922

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasiu, ja też mam bardzo podobną, jeśli nie taką samą hortensję kupioną jako Grandiflora, ale i moja, i Twoja na pewno nią nie jest... Identyfikacji się nie podejmę, ale mamy specjalistów od hortensji :)
Kupowanie kilku roślin tej samej odmiany nadal się w mojej głowie nie mieści ;) , ale przyznać, że te jeżówki czerwone z trawami cudnie się prezentują, muszę! :)
I jakąś wielką kępę białej też widzę...
Pięknie nieustająco!
Ty masz bardzo żyzną ziemię, da radę wykarmić werbenę i wszystko wokół! Ja musiałam się jej pozbyć, nie bez pewnego żalu jednak...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 21:35 #288923

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Kasiu,
przepiękne zdjęcia!!
Ale Twoje Róże mają zdrowiutkie, ciemnozielone liście :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 21:37 #288926

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
artam wrote:
(...) , ale przyznać, że te jeżówki czerwone z trawami cudnie się prezentują, muszę! :)
...
Marta, bój się Boga, gdzie one czerwone?!? :supr3: Wypraszam sobie, malinowo-amarantowe :teach: :rotfl1:
Tam jest bagatela ok. 12 sadzonek, a w narożniku kilka sadzonek Milkshake. Sadzone w zeszłym roku, choć nie pogniewalabym się za taką kępę z jednej sadzonki :wink4: Może kiedyś...jak znowu ich nie przesadzę ;-)
Mówisz, ze werbena to taki żarłok? :supr:
Aaaa, jak tam Twoja biała rabata? Ja zakładam białą u siebie, jesienią :dance: Muszę tylko eksmitować kilka(naście?) róż :laugh1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 21:38 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 22:03 #288942

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kurcze to ta werbena tak sie rozrasta? ja mialam nadzieje, ze znalazlam wkoncu taka fajna smukla roslinke do siebie :placze:
Kasiek chcesz biala piwonie na biala rabate?

edit - u mnie burza przeszla bokiem
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 22:13 przez Julka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 22:07 #288946

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku to ja będę miała całą werbenową rabatę! jejku jak super! :woohoo:
u mnie właśnie jest kolejna burza - leje, grzmi i się błyska :whistle:
ale będę miała jutro deszczówki :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 22:16 #288952

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak Ty to robisz, że u Ciebie ZAWSZE pięknie :woohoo: Hortensje zaczynam kochać coraz mocniej. Ukorzeniłam wiosną kilka odmian i zobaczymy co z tego wyniknie :)
Jedna nawet zaczyna pączkować. Nie wiem czy oberwać kwiatek czy zostawić :dry: Na razie mam tylko 2 letnie Anabelki, które wyglądają uroczo no i stare 8-letnie jakieś tam... miały być z tych kolorowych, ale nigdy nie zakwitły. Będę je wykopywać a w ich miejsce dam te co się ukorzeniły.
Zachwycają mnie nadal, a własciwie niezmiennie Twoje róże. U mnie już w zasadzie po kwitnieniu, a Twoje nie odpuszczają, cudne!
Przepiękne wianki uwiłaś, podziwiam Twój zmysł artystyczny, ja jestem z tym trochę na bakier, ale nadrabiam uprawą warzyw :wink4:
Śliczny ten niebieski przetacznik, muszę na taki zapolować, mam tylko fioletowy, a właściwie jakiś taki ciemny róż.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 22:21 #288954

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Shirall wrote:
u mnie właśnie jest kolejna burza - leje, grzmi i się błyska :whistle:
ale będę miała jutro deszczówki :wink4:
A ja właśnie przepompowałam calutką beczkę wody do szklarni, by zrobić miejsce na nową deszczówkę, bo zapowiadała się burza z ulewą. Burza poszła bokiem, ni kropla nie spadła i mam teraz beczki w gotowości :devil1:
Co prawda wody mi nie brak bo parę dni temu nieźle lało. Cała wanna wody koło szklarni stoi :P i kilka mniejszych pojemników. Ziemia dobrze trzyma wilgoć więc podlewałam w tym roku jedynie ogórki i skalniak ze 3 razy.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Sie 2014 22:23 #288955

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Jeżówki to moje tegoroczne odkrycie. Obraziłam się na nie gdy ubiegłej wiosny zżarły mi je ślimaki... Ale w tym roku sadzę je bez opamiętania.
Kasiu jak Twoja stipa? Moja w trzecim sezonie (postanowiła że nie wymarźnie) strasznie się pokłada. Dzisiaj wyskubałam jej wszystkie stare źdźbła i mam nadzieję, że zmieni swoją postawę :)


Ps. Kto by pomyślal że taka pozyteczna pszczółka wycina kóleczka w moich różach.
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 06:05 #288987

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia....u Ciebie nadal odlot.. :hearts: normalnie mnie unosi jak patrzę na te zwiewne trawy ....z jeżówkami (jaka to odmiana?)....ten zestaw jest zarąbisty :hearts: ...jutro sobie idę ukopać jęczmienia...podpowiesz mi czy to grzywiasty ... :devil1:
Kurcze Robak...chyba przez Ciebie przywlokłam 5 sadzonek jeżówek z wystawy kiatów :wink4:
Oby tylko mi nie padły :think:
U mnie nie padało wczoraj....a lubię taki deszcze wieczorne :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 16:30 #289107

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Od razu pobiegłam zobaczyć swoją glicynię, ale nie ma pąków :think: Może jeszcze będą :whistle:
Kasiu, pięknie u Ciebie :)
Ja również robiłam wianki z lawendy Grosso i Grappenhall - mają długie kwiatostany - polecam :garden1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.718 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum