TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 22:31 #289198

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Dzisiaj u nas znowu popadało po południu i chyba styknie tego deszczu na razie ;-) Jutro poproszę słoneczko :P
Kurier mi dzisiaj przywiózł zamówione książki Monty Dona, więc pochłonęła mnie fascynującs lektura...odpiszę dzisiaj szybciutko i wracam do czytania :coffe:
Jutro poczytam co u Was :comp:


Julek, chciałabym na białej rabacie piwonie więc jeśli masz na zbyciu, to chętnie przygarnę :dance:
Marta, deszczówka dobra rzecz! Ale co za dużo to niezdrowo...mogłoby już przestać padać.. :whistle:
Aguśka, hortensje są zachwycające, to prawda...a najlepsze jest to, że całkowicie bezobsługowe :dance: Dziękuję za odwiedziny i serdeczności, miłego :bye:
Madżen, stipę pokazywałam na poprzedniej stronie, ma się całkiem dobrze! Wiosną ścięłam nisko, bo nie chciało mi się "czesać" i chyba wyszło jej to na dobre ;-)
Jeżówkom mówię stanowcze TAK i dosadzam :dance:
Doris kochanie, ta jeżówka to Glowing Dream, gdzieś tam jest maleńki podpisik ;-) ładna, kompaktowa odmiana i kwitnie jak szalona :woohoo:
Moniko, moja zawiązała pąki po cięciu - cięłaś już swoją? Czas najwyższy :teach: Pozdrawiam serdecznie!

Kilka migawek i spadam do lektury 'Gardening at Longmeadow' :paper:

Rubrum w donicy



Rubrum w gruncie



Dla Jule - Milkshake i Coconut Lime. Ta druga zdecydowanie niższa, kompaktowa. Mozarella jeszcze nie kwitnie..







Purpurea Plena Elegance - uwielbiam ją :hearts:





W przedogródku:





Ktoś narzekał, że te "smoczki" się nie otwierają?







New Dawn ma nową psiapsiółę w modne paseczki



Pachnący miodem SSL..żeby jeszcze rósł tak, jak u Jule.. :hammer:



Sosny po cięciu ładnie się zagęściły



A Cunnigham's White wypuścił.... 2 kwiatki :pinch:





Krzewuszka nie lepsza...wylatuje na jesieni



Ciemiernik 'Christmas Carol' zakwitł na zielono i to w sierpniu :laugh1:



Piękna i bardzo wigrona różyca. Zakupiona wiosną u Ewuni/Gloriadei. Zdrowa cały sezon - do tego obfite przyrosty i nieprzerwane kwitnienie :woohoo:



Ogrodowy smok



Tą monardę musze przesadzić do purpur..



tego ostrogowca też..



A Piano jedzie jesienią do nowego ogrodu... :whistle:



I Leoś zaraz za nią..



Piekne są, ale mają jedną wadę - nie są BIAŁE :happy3:
Artemis się uratuje, bo śmietankowy :yummi:



WC też, jeno miejscówkę zmieni..



Ta też zostaje na nowej-białej rabacie..



I z przedogródka wracamy wschodnim korytarzem, koło psa z dredami..



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2014 22:36 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Isia, waldek727, Bozi, Adrian, VERA, maria, eda_s


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 22:41 #289202

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Julka wrote:
Kurcze to ta werbena tak sie rozrasta? ja mialam nadzieje, ze znalazlam wkoncu taka fajna smukla roslinke do siebie :placze:
Kasiek chcesz biala piwonie na biala rabate?

edit - u mnie burza przeszla bokiem

Jula, one maja tak ażurowe gałązki, że wcale nie zauważasz, że jest szeroka.
A im więcej kwiatostanów tym lepiej.



Kasiu, patrzę na Twoje rh i chyba moje będa w podobnej odległości rosły. Czyli powinny dać radę.
Na temat twojego ogrodu się nie wypowiadam, bo brak słow.
Szkoda, że znowu nie uda mi sie go zobaczyć na żywca.
Ale kiedyś na pewno.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 22:47 #289204

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Kasiu Twoja biała prawie gotowa :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 23:05 #289207

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
wydaje mi się że to tardiva,mam taką
piękny ogród jak dajecie rade wszystko to zrobić!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 23:52 #289221

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Kasiu pokłony dla Ciebie :thanks: Cudnie masz ech wszystko gra:)
Jeżówki skradły mi serce :) Piano wydajesz ? No tak biała rabatka :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Sie 2014 23:57 #289226

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Na rabatach kolędowanie na całego ;) Piękne ciemierniki!
Nie narzekaj na swój SSL- nie oferuję nawet fotografowania mojego, bo wstyd.. ale jestem przekonana, że Twój okaz na pewno sie stara :hug:

Żeby zdjęcia os pokazywać.. :jeez: ja dużo mogę w ogródku zwierzaków i owadów wytrzymać, ale os na liście nie ma.. :sick: Żałuję bardzo, ale nie widuję w ogóle moich smoków rabatowych.. coś się chowają przede mną- widziałam tylko raz w tym roku. Czyżby się wyprowadziły..? Powinny mieć dobrze- murki do wygrzewania, owadów i ślimaków sporo.. :unsure:

Inspirującej lektury życzę :coffe: ciekawe, czy nie będzie nowych zmian w związku z tym :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 07:54 #289267

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, tak jak pisałam - moja lawenda ścięta - powstało z niej kilka wianków i bukiecików, które w dużej części powędrowały do znajomych. Robisz artystyczne zdjęcia :thanks:
Czytam, że szykują się kolejne zmiany na rabatach :) Będziesz robić zestawienia kolorystyczne?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 09:02 #289286

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Kasiu, pracowity Robaczku ;) Jestem niezmiennie pod wrażeniem zestawień u Ciebie. Piękna feria struktur i cudne połączenia odcieni barw, które tak świetnie ze sobą łączysz, tworzą miejsce jak na polskie warunki bardzo wyjątkowe i niespotykane. Z pewnością jesteś właścicielka prawdziwie oryginalnego ogródka. Bardzo lubię napawać wzrok angielskimi klimatami :thanks: Jeżówki w tym roku jak widzę stały się wisienką na torcie! A propos wisienki to posadzenie wyższych akcentów na pniu przy ścieżce, uważam za pomysł pierwszorzędny!

Jeżówki z ostnicami to już nokaut dla moich emocji ;) :hearts:
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 09:18 #289294

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Spacer wschodnim korytarzem sprawił mi wielką przyjemność. Efekt :eek3: Podziwiam Twój zmysł do tworzenia zjawiskowych zakątków :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 09:30 #289307

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku Kasiu.........jak ja lubię Twój ogród :hearts:
jeżówki i ten jęczmień to mistrzostwo świata :bravo:


ooooooo Madzia......jak fajnie, że jesteś! :hug: :kiss3: :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 09:41 #289313

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek, dzieki za Jezowkowe bialasy - ladne i jedne i drugie :hearts: U mnie chyba te wyzsze byly by "praktyczniejsze", bo ta moja biala rabata jakas taka plaska mi sie wydaje. Nie chcialam przesadzac z wysokosciami na niej, bo przez nia patrzy sie z tarasu na ogrodek ale czegos mi brakuje.
A jeszcze apropo Werben, to dziewuszka z FO napisala mi, zebym jesienia zebrala nasiona i wysiala do doniczki. Doniczke zostawia sie na zime w ogrodku a w styczniu przynosi do domu. Werbena jest zimno-kielkujaca - podpedza sie ja w cieplym, robi rozsady i sadzi na wiosne jak pasuje. U Ciebie moze sie rozsiewac, ja to raczej wole sterowac gdzie bedzei rosla.
PS o piwoni wlasnie gdzies czytalam tzn ze bys chciala a ze ja stwierdzilam, ze one jednak za krotko kwitnal na moj ogrodek, to oddam Ci moja biala.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 09:45 #289314

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Dzisiaj leje od rana, mam nadzieję, że po południu się wypogodzi, bo strasznie mokro się zrobiło.. :unsure:

Margo, moje Rh posadzone trochę za blisko, zwłaszcza że wybrałam duże odmiany...jeśli możesz to posadź nieco dalej. Dziękuję za miłe słowa kochana, czekam na Ciebie - zaproszenie masz zawsze otwarte!
Vero, na białej rabacie jest sporo akcentów czerwieni i czeka mnie wykopanie ok. 10 róż, różowych ostrogowców i monardy. Reszta musi zmienić miejscówki więc roboty jest mnóstwo... :jeez: To dopiero jesienią, ale wolałabym zaczynać od pustej przestrzeni... :whistle: Zazdroszczę Ci areału i rozmachu w tworzeniu rabat..jestem pewna, że Twoja biała mnie zachwyci :oops:
Mario, może to faktycznie Tardiva.. :think: Dziękuję, że zaglądasz! Pracy jest dużo , ale to sama radość :lol:
Aniu, Piano jest cudne, ale...mam 2 krzaki i nie mam gdzie ich przesadzić :-( A biała rabatka mi się marzy... :hearts: Pozdrawiam serdecznie!
Monia, u mnie mieszkają całe rodziny ogrodowych smoków - gdy przechodzę wzdluż rabat słyszę tylko szmery i widzę przemykajace pod krzewami ogonki ;-)
Ciemierniki okazjonalnie zakwitają latem, ale ponoć wtedy słabiej kwitną zimą...wolałabym, zeby jednak skupiły się na właściwym okresie kwitnienia, gdy w ogrodzie nędza, buro i ponuro.... Miłego Monia!
Moniko, pisałam o cięciu glicynii - moja zawiązała pączki po cięciu. Lawenda u mnie też przerobiona, czekam ma drugi rzut kwiatów :dance:
Madziula, jak miło, że zajrzałaś! Stęskniłam się....jak tam motylowe wzgórze? Lawenda przycięta? Pewnie widok był obłędny... :hearts:
Dziękuję kochana za ciepłe słowa, staram się łączyć rośliny w udane duety, z różnym skutkiem, ale zawsze z niegasnącym entuzjazmem ;-) Ja po prostu lubię grzebać w ziemii i nie mogę usiedzieć na miejscu :wink4: Buziaki!
Edytko, witaj! Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Raczej rzadko pokazuję wschodni korytarz, bo wydaje mi się, ze nie ma tam nic ciekawego (pęcherznice, irgi) ale efektownie wygląda jesienią i wtedy pewnie częściej się będzie pojawiać w ogrodowych relacjach. Miłego dnia!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2014 09:54 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 09:58 #289320

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Kasiu to, ze Ty lubisz prace w ogrodzie widać po efektach, jakie osiągasz :) Naprawdę widać.
Wzgórze Motyli, powiem nieskromnie, jest cudne! Lawenda przycięta, ale szałwia kwitnie po raz drugi, do tego zaczynają puszyć się rozplenice a rozchodniki maja pączki, które za chwilkę pokażą różowy kolor kwiatów. Cały czas kwitną liatry a ostróżki i dzwonki brzoskwiniolistne powtarzają w mniejszym stopniu kwitnienie. Kiedy dojrzę do własnego wątku to pokażę to na zdjęciach ;)

We wrześniu ( październiku jak w zeszłym roku?) na Sabacie będziesz mogła zobaczyć tylko rozchodniki, astry i trawy, ale zdjęcia tez pokaże ;)
Bo Sabat przecież musi być, prawda? :dance:
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 10:02 #289323

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Madziu (variegata) tęsknię za Twoim zakątkiem :hug: (przepraszam Kasiu że sobie tak pozwalam u Ciebie :oops: )
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 10:29 #289337

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Edytko :kiss3: Mnie bardzo cieszy to, że mogę czytać Wasze wątki i faktycznie musze się sprężyc do założenia własnego, bo lubię pogaduchy, życzliwe słowa i porady, jakimi mnie zawsze ratujecie w razie pytań.
Kasiula, sorry za OT :oops:
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 11:07 #289349

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a mnie nikt nie zauważył.....buuuuu :placze:
Madziu, na sabat się piszę jak najbardziej :dance:
i czekam na Twój wątek z niecierpliwością :hug:
Kasiu, za OT :oops:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 11:57 #289368

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, dziękuję za spacerek po Twoim ogrodzie. Jak zwykle sprawiło mi to wielką przyjemność . :) Tak przy okazji zapytam o hortensję. Widzę że Twoja stoi ładnie na baczność . Czy ona jest podwiązana ,czy masz inny patent na nią żeby się nie pokładała pod ciężarem kwiatów. Ja swoją musiałam podwiązać i nie za bardzo to wygląda.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 12:06 #289371

  • kania
  • kania's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
Robaczku,
niezwykle miło mi się patrzy na Twój ogród :) uczta dla mojego zmysłu estetycznego.
Jeśli chcesz mogę Ci odesłać kilka wizualizacji żebyś oceniła jak wyszło:)
co do programów to jest kilka, kiedyś używałam gardenpuzzle, teraz trochę bawię się w mygreenspace i kilku innych:)
Pozdrawiam i czekam na więcej zdjęć, może posłużą mi jako inspiracje ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.476 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum