TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 12:52 #289385

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Moja glicynia młodsza, więc może nie zakwitnie? Cięta była. U mnie już pojawiają się pierwsze kwiaty drugiego kwitnienia lawendy :dance: Kasiu, widziałaś nową Wedding Piano? Cudeńko się zapowiada - chyba warto się skusić, zwłaszcza, jeśli tworzysz białą rabatę :garden1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 17:58 #289476

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu - co tu dużo mówić - bajecznie jest u Ciebie i taki porządeczek i różnorodność roślinek :dance: w zasadzie to mi mowę odebrało ...no ! Mój PPE już przekwitł i smętnie wygląda więc go chyba ciachnę- też go uwielbiam za to morze kwiatów. SSL ma u Ciebie niesamowity kolorek. Nie mam go ale widziałam na żywo i wyglądał bardziej blado i bardziej ciemno różowo. W Twojej odsłonie bardziej mi się podoba. Jan Paweł 2 u mnie w tym roku też kiepsko kwitnie.
miłego popołudnia :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Sie 2014 23:36 #289565

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, Twój wpis zobaczyłam dopiero dzisiaj, celowo nie pomijam nikogo :flower1:
Jule, białaski są cudne, te wyższe mogą się jednak pokładać, więc dobrze je czymś podsadzić. Piwonię zaklepuję :idea1:
Madziula, daj znać kiedy planujesz sabat, bardzo chciałabym znowu dołączyć :dance: Widzisz jak wszyscy za Tobą tęsknią...otwieraj wątek kochana, nie ma na co czekać :happy-old:
Edytko, Januszu, Marta - namawiajcie ile się da, może Madziula się wreszcie zbierze ;)
Ina, witaj! Hortensje w tym roku podparłam obręczami z metalu, dotychczas się to sprawdza. Zwłaszcza po deszczach, pędy się kładły więc zadziałałam prewencyjnie w tym roku. To zwykła obręcz o dużej średnicy na jednym paliku. Jak nastrój? Mam nadzieję, że lepszy? :hug:
Kaniu, cieszę się, że zaglądasz i mam nadzieję, że coś Cię zainspiruje. Ciekawa jestem Twoich projektów :woohoo:
Monika, a czy masz glicynię z nasion czy odkładów/wegetatywne? Te drugie zakwitają szybciej, po kilku latach. Wedding Piano widziałam, ładna nie powiem...ale mam ban na róże :lol:
Moni, dziękuję kcohana...ale właśnie ta różnorodność czasem męczy..są takie momenty, że chciałabym tylko trawy i cisy ;)


Kochani, potrzebuję sadzonek/cebulek przebiśniegów - czy ktoś ma do podziału, wymiany, sprzedaży?
Mogę zaoferować.... róże na wymianę i duuuuuużą wdzięczność :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 00:10 #289572

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Robaczek wrote:



Hortensja o którą pytałaś z pewnością nie jest Grandiflorą, ale najlepiej poproś o identyfikację Bożenkę - Babopielkę.
Ja z kolei chciałabym zapytać Cię, o nazwę hortensji na tym zdjęciu. Bardzo mi się podoba :hearts: .
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 00:11 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 00:13 #289574

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Edytko, ta z przodu kupowana była razem z tymi nn do identyfikacji :oops: Z tylu jest Pinky Winky :-)
Zapytam Bożenkę, dzięki :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 08:40 #289600

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
wiem, wiem ale wczoraj już miałam taki dzień, że strach :sick: więc pszeplasiam :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 08:42 #289601

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Moja glicynia jest na pniu jak Twoja, rozmnażana wegetatywnie - kwitła pięknie na wiosnę, ale teraz jeszcze nie. Muszę jej chyba zrobić mocniejszą podporę, bo rośnie szybko i robi się mocna, a ma póki co tylko paliki przypięte do pnia i boję się, że korona przeważy i się złamie. Muszę zamówić jakąś podporę u kowala :bad-idea: Czy ta forma jaką masz sprawdza się? Widziałam w Rosen Doenewein na róże w podobnym kształcie, ale to na róże, więc delikatne, a tu chyba trzeba z mocnych prętów? Z jakiej grubości pręta jest podpora Twojej glicynii, pamiętasz może?
Kasiu, szkoda, że masz ban na róże, bo chciałam Ci jeszcze polecić Kastelruther Spatzen - cudna nieduża róża o pięknych i trwałych kwiatach. Oczarowała mnie w tym roku :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 09:35 #289617

  • kania
  • kania's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
Robaczku,
wizualizacje są dobre,ale najwięcej frajdy i satysfakcji sprawia mi wirtualny spacer po ogrodzie:)wizki nie równają się z tym:)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 10:23 #289639

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
O mamuniu jestem w raju :hearts: Rozłożyłam sie na hamaku i żadna siła mnie stąd nie przegoni nawet ulewa :wink4: Rewelacyjny ogród ,powtarzam to za każdym razem ,ale co innego można powiedzieć o ogrodzie doskonałym .
Buziaki!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 13:38 #289690

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
O to nie, jak sie poklada, to w to miejsce nie moge jej posadzic. W moim ogrodniczym jest Coconut Lime ale to juz Jezowkowe ostatki i sadzonki przebrane i marnawe, to szkoda bylo mi kupowac - tym bardziej, ze ja bym z 4-5 sztuk potrzebowala. A do tego niedlugo wyjezdzam a pozniej koniec sezonu, to w tym roku sobie odpuszcze - na wiosne i tak napewno bede jechac do Mariusza do Szczytnicy z dziewczynami, to tam sobie kupie.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 16:31 #289719

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia mogę Ci podrzucić trochę przebiśniegów :funnyface: Dużo tego potrzebujesz :happy4:
To chyba na białą rabatę tak :wink4:
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 16:32 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 20:44 #289772

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek mnie się przebiśniegi nie trzymają więc nie mam jak poratować :( Ja też ostatnio myślę na cholerę mi to całe badziewie, roboty przy tym co niemiara, choroby, przycinanie i cała ta męcząca reszta ...człowiek wychodzi z ogrodu jak z poligonu ...`Trawy, iglaki (niekoniecznie same cisy chociaż te kocham miłością iglakową największą) no i ewentualnie hortensje i rozchodniki brzmią jak heaven :whistle: ale i tak zostaniemy przy różach i bylinach ..wariatki :drink1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 21:03 #289782

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Kasiek, ode mnie masz drugą białą peonię. Białe liatrie kłosowe jeśli tylko zechcesz i mam białego fiołka ale on ma takie drobniutkie niebieskie piegi..... może się nada.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 21:12 #289791

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Miałam wcześniej napisać ale jakoś mi umknęło. Twoja hortensja to chyba Kyushu. Mam taką i wygląda jak bliźniaczka Twojej. :) Mam czysto białe fiołeczki tylko teraz nie wiem które to są. :oops: Mogę na wiosnę wykopać kwitnące . One się przyjmują nawet z kwiatami. :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 21:31 #289800

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasiek białą to Ci mogę w razie co werbenę hastatę jeszcze dorzucić...ale ona sporawa rośnie ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Sie 2014 23:57 #289841

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kochani, dziękuję za odzew, jesteście wspaniali :thanks:
Doris, werbena fajowa, ale obawiam się, czy ona się zmieści...jak wykopię różyce to poprzymierzam wszystko i będę mądrzejsza! Ale póki co rezerwuję, bo jak nie tam, to gdzie indziej ;-) Przebiśniegi masz? :woohoo: Wezmę każdą ilość! Chciałam obsadzić ścieżkę pod oknem kuchennym, przy białej rabacie.. :oops: Jak masz miejsce na róże kochana, to wykopię Ci co zechcesz :dance:
Ina, dzięki za identyfikację, faktycznie podobna :idea2:
Na białe fiołeczki jestem baaaaardzo chętna :dance:
Constancjo, a czemu chcesz ją wydać? Jesteś pewna, że u Ciebie się nie przyda? Nie chcę ograbiać świeżo-zasiedlonej piaskownicy :unsure:
Moni, ja do rozchodników nie pałam szczególnym uczuciem, ale cała reszta jak najbardziej. Choć powiem Ci kochana, że w tym naszym różano-bylinowymi szaleństwie jest mimo wszystko sporo frajdy i radości :wink4: Oby jak najwięcej! :drink1:
Jule, Coconut Lime będzie lepsza do Ciebie, jeszcze Mozarelkę obczaisz jak zakwitnie B)
Dana, witaj! Wypoczęta po urlopie? Ogrod wylizany, widziałam :wink4: Slimaki zrobione?
Buziaki :bye:
Kaniu, wirtualne spacery fajne, ale te w realu - bezcenne :lev:
Moniko, a masz foty z kwitnienia? Pokaż koniecznie :woohoo: zrobię przy okazji fotę podpory, choć mocno zarosła i niewiele widać..ale to grube, stalowe pręty, wbite ponad metr w ziemię. Całą konstrukcję montowaliśmy na drzewie - złożona była z dwóch części połokrąglych, zespolonych śrubami grubości kciuka ;-) To potwór, musi mieć solidną klatkę :jeez:
Za rózyczki podziękuję chwilowo ;-) Czy Twój ogrod jest w większości róźany? Może dasz się namówić na własny wątek i pokażesz nam swoje zakątki? Wyczuwam rosomanes z daleka ;-)
Martuś :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2014 00:03 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Sie 2014 06:15 #289847

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Kasik .U Ciebie niewielka zmiana dekoracji ,lecz nadal cudownie .Piękne rabatki :thanks:
Hortensje ,to jest to na co ja stawiam .Są niezawodne i ładne .Warto mieć ich więcej .Rododendrony też stoją na baczność ,szykują się z pąkami na przyszły sezon .Ja mam jednego do przesadzenia i tak czekam aż będzie trochę chłodnej ,a drugi maluch czeka w doniczce .Może się doczeka :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Sie 2014 07:39 #289856

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, nie pogodzę czasowo prowadzenia kilku wątków jednocześnie - zostałam na FO i tam mam wątek (Wichrowe Wzgórze, jeśli pamiętasz). Mój ogród jest w stylu angielskim, głównie różano - bylinowy. Róże w ilości ok.300 szt. są w części różanego ogrodu łączone na rabatach w plamy kolorystyczne - są dwie symetryczne duże rabaty biało - niebieskie przed ławeczką, a po bokach ogrodu, po obu stronach, ciągną się ponad 40metrowe rabaty w tonacji różu, bieli i fioletu. Na tyłach prowadzących do części grillowej ogrodu są symetryczne rabaty biało - żółto - lawendowe :devil1: W pozostałych częściach ogrodu jest większość traw, cisowych żywopłotów, bukszpany, hortensje, hosty kwitnące na biało i wyłącznie białe dodatki - róże (niedużo), byliny.
Fotki Kastelruther Spatzen mam, muszę ściągnąć z aparatu - nie są dobrej jakości, bo bez słoneczka, ale mniej więcej zobaczysz. Kwitnie obficie, jest niedużą różą, kwiaty wielkości Swany, bardzo trwałe, z zielonym oczkiem jak u Mme Hardy ;) Moje Kastelruthery rosną w gruncie pierwszy sezon, ale to doskonała róża również do donic i dlatego jeszcze dokupię na wiosnę :garden1:
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2014 07:44 przez Monika.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.493 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum