TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 29 Sie 2014 00:32 #295278

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Kasiu!

Ta tabliczka z napisem "Jestem w ogródku" powinna mieć dopisek: "Where else?"
Tylko błękit wciąga nas
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 29 Sie 2014 01:22 #295281

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Kasiu,po,,cichaczu''podglądałem twój ogród jest niesamowity :woohoo: - w cztery lata od założenia stworzyłaś mały raj na ziemi-piękne zdrowe i dorodne rośliny :bravo: ,Wisteria prowadzona na drzewko z wijącymi pędami -wielka sztuka ogrodnicza :jeez: :thanks: O zdjęciach specjalnie nie wspominam bo zielenieję z zazdrości-jesteś mistrzem obiektywu.... :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Sie 2014 07:20 #295290

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Kasiu, przez ostatnich kilka tygodni spacerowałam po Twoim ogrodzie, odwiedziłam wszystkie wątki jakie udało mi się znaleźć :happy4: Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co udało Ci się zrobić przez te kilka lat, Twój ogród jest niesamowity :thanks: . Zachwyciły mnie Twoje róże, a ostatnio przychylniejszym okiem spojrzałam na jeżówki i trawy ;) Metaloplastyka pięknie ukwiecona, ślimaki w trawie wymiatają! Wejście przed domem z różami New Down jak z marzeń. Dziękuję Ci, że dzielisz się tym pięknem z innymi osobami a Twój ogród jest źródłem inspiracji :flower1: Pozwolisz, że zostanę częstym gościem tego pięknego miejsca :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Sie 2014 08:43 #295310

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasia bajorko wtopione w ogród wygląda cudnie :hearts:
A towarzystwo Pashminy....bossskie, boszsz jak ja kocham ta różę :hearts:
Wiesz kiedyś też zatęskniło mi się za oczkiem i machnęłam w wielkiej balii oko...do tego pacnełam liście nasturcji i kwiaty begonii...różowo-łososiowe.... :laugh1: no co zrobić jak się tak człowiekowi chce :happy3:
Twoja inspiracja cudowna...te nagie facety chyba długo tak popływają nie :wink4:
Alem się naładowała .u Ciebie ....dzięki Kasiek ...popędzę w dzień jak króliczek Energizer :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Sie 2014 21:46 #295500

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
Oj śliczny ogród :bye: i tyle jeszcze kwitnących roślin.
Musze podpatrzeć co mozna zmienić u mnie ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Sie 2014 22:16 #295511

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kasiu, znów wracam do Ciebie...... :hearts: , Twoje ślimaki z trawkami kocham autentycznie......to ujęcie z hamakiem..uzalezniam się chyba..... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sie 2014 11:55 #295867

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Prawdziwa czarodziejka z Ciebie, Kasiu :hug: Każda rabata zachwyca :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sie 2014 18:06 #295969

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry :bye:
Mamy gości od piątku, więc zaangażowana jestem towarzysko w realu i czasu na wirtualnych gości miałam mniej, wybaczcie :oops:
Po pięknej sobocie, pogoda się spsuła i od rana pada deszcz, ale nic to - dzisiaj czas spędzam pracowicie w domu :P Wczoraj M uszczęśliwił mnie 20 kg pomidorów, które właśnie skończyłam przerabiać :tongue2: Obrane pomidory kroję w kostkę, dodaję cebulkę, sól, pieprz i miksuję delikatnie, a potem gotuję. Tak przyrządzony, gęsty sos pakuję do słoików i mam idealną bazę do zup i innych potraw.
Wczoraj zrobiłam drobne roszady wśród bylin, poprzesadzałam jeżówki i przetaczniki, uporządkowałam przekwitłe kwiaty. Przerzuciłam też kompost i zdążyliśmy z koszeniem przed deszczem :garden:
A jak Wam mija weekend? :bye:

Dorciu, racja, zimą mamy czas na planowanie i rozmyślanie nad szczegółami..w sumie to nawet dobrze, że jest taka przerwa od prac fizycznych w ogrodzie, kiedy można skupić się na wytężonej pracy koncepcyjnej :P Byle tylko ta przerwa nie była zbyt długa.. :whistle:
Lisico, dzisiaj tabliczka nieaktualna, taka zmyłka :wink4:
Witaj Chester! Bardzo miło mi Cię gościć, zwłaszcza, że mijamy się w różnych wątkach! Dziękuję za odwiedziny i sympatyczny wpis. Czasem mi samej trudno uwierzyć, ile udało się osiągnąć przez ostatnie 4 lata, a roślinki co roku wprawiają w osłupienie...jakież to siły drzemią w naturze!
Wisterię kupiliśmy 3 lata temu jako spory okaz, była już wyprowadzona na pniu. U nas dostała solidną podporę i zbudowała potężną koronę, którą staramy się utrzymać w ryzach..z różnych skutkiem ;-)
Dziękuję za ciepłe słowa i pozdrawiam serdecznie!
Jolu, witaj! Cieszą mnie odwiedziny nowych gości, dziękuję! To zawsze bardzo budujące czytać pochlebne opinie o ogrodzie, zwłaszcza jeśli ktoś poświęcił swój czas na przeczytanie tylu wątków ;-)
Fascynacja różami zaczęła się u mnie 3 lata temu, mimo iż broniłam się zaciekle i zarzekałam, że róż u mnie nie będzie... :whistle: Od tamtej pory uzbierało się grubo ponad 300 krzewów i chociaż ostatnio staram się zredukować i uporządkować kolekcję dla dobra ogrodu jako całości, jestem w nich beznadziejnie zakochana :hearts:
Trawy i jeżówki systematycznie odkrywam i dosadzam, to wdzięczne towarzyszki róż i niekwestionowane ozdoby rabat, zwłaszcza późnym latem.
Zapraszam jak najczęściej, będzie mi bardzo miło Cię gościć :bye:
Doris, faceci pływali w oczku prawie tydzień, od wczoraj pływają dziewczynki (My Girl) :laugh1:
Dzięki za odwiedziny kochana, miłego!
Marysiu, dziękuję i zapraszam!
Ewa, trawki są super - nie dość, że bezobsługowe, to wyglądają super od czerwca do późnej jesieni :dance:
Dziękuję, w imieniu ślimaków też :P
Edytko, dziękuję i pozdrawiam!


Fiołeczki neapolitańskie nieśmiało, ale kwitną..









Cisy jeszcze do korekty



First Lady ładnie powtarza











Jeszcze coś z przedogródka









..w korytarzu zachodnim...















I z serii Robaczki i Spółka ;-)



















5* Hotelik czeka na gości :dance:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2014 18:10 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, piku, chester633, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 31 Sie 2014 20:35 #296045

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Kasiu,nie wiedziałam,że masz Morgengruss.
Zamówiłam ją.
Podpowiedz jak długo jest u Ciebie, jaką osiągnęła wysokość?
Jak jej witalność,zdrowotność itd.
Proszę :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sie 2014 21:47 #296087

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewa, Morgengruss mam od jesieni 2011, to jedna z pierwszych róż u mnie. Posadziłam ją razem z New Dawn na pierwszym łuku. Gdy doszły kolejne, jesienią 2012r, miałam ją stamtąd przesadzić, ale w czasie kwitnienia jej kolor nie odróżnia się jakoś rażąco na tle ND, więc zostaje. Szkoda mi jej ruszać, bo ładnie się ukorzeniła, ma już ok. 2 metrów i sporo pędów bocznych, a poza tym bardzo zdrowo rośnie. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek widziała na niej chore liście - mają piękny połysk! Kwiaty pokazują się najliczniej w czerwcu, w kolorze blado-brzoskwiniowym, lekko pachnące. Kwitnie w kiściach, bardzo obficie. Zimą 2012/2013 musiałam ją przyciąć, ale zasadniczo zimuje bardzo dobrze - bez okrywania. Świetny wybór!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): terlica

Ogródek Robaczka 01 Wrz 2014 07:24 #296180

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Uroczy ten zachodni................................... :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Wrz 2014 18:24 #296298

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, piszesz że fiołeczki nieśmiało kwitą a pokazujesz olbrzymiaste kępy. :lol: Też chciałabym takie nieśmiałe kwitnienia. :) Widoczki też pikne . :hearts:
Jak przesadzałaś jeżówki , z kwiatkami czy jakoś je przycinałaś. ? Muszę mojego białaska przenieść i nie wiem jak się do tego zabrać.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2014 07:00 #296384

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasieńko wszystkie Twoje widoczki ogrodowe ,są piękne . :hearts: Róże pięknie powtarzają kwitnienie .Moja Pierwsza Dama się zbiesiła i nie raczy drugi raz zakwitnąć .Może miała za sucho ,albo może kret jej za bardzo dokuczył .Ryje u mnie jak szalony .Co to za paskudne stworzenie .Pozdrawiam Cię Kasiu :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Wrz 2014 07:43 #296392

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kasiek, hotelik zrobiłaś prima sort!
Fiołeczki przeurocze, moje już w ogóle przestały kwitnąć :unsure: ...
Pogoda nas od kilku dni nie rozpieszcza, prawda?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Wrz 2014 21:51 #296762

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Wy też macie wrażenie, że nieco sennie na Forum? :sleepy:
Ale ja też troszkę mniej aktywnie ostatnio, bo już drugi tydzień namiętnie śledzę mecze tenisa z US Open i zarywam nocki :wink4: Ależ emocje w tym roku w Nowym Jorku :woohoo:
A do tego mistrzostwa siatkarzy! :dance:
Po deszczowym początku tygodnia wreszcie dzisiaj zaświeciło słońce! Od razu po pracy ruszyłam do ogrodu i zrobiłam trochę porządków. Kwiaty po deszczach wyglądały słabo, więc musiałam sporo poprzycinać, zauważyłam też objawy mączniaka tu i ówdzie..Potem delikatnie przycięłam cisy i bukszpany - to ostatnie planowe cięcie w tym roku.
Jutro po pracy jedziemy nad morze, więc liczę na słoneczny weekend :dance:


Asiu, pogoda na szczęście coraz lepsza, co bardzo cieszy, zwłaszcza w kontekście planów weekendowych - Twoich też :drink1:
Ewa, współczuję kreciej roboty..mam nadzieję, że nie zrobi spustoszenia i zmieni lokum. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny :bye:
Ina, fiołęczki sadzone w zeszłym roku, ale kupowałam kilka sadzonek i szału nie ma. marzą mi się dywany kwiatów, ale pewnie za dużo oczekuję w drugim roku ;-)
Warunki też nie są dla nich wymarzone, bo u mnie zbita glina, a one lubią drenaż..ale nie poddaję się :)
Jeżówki przesadzałam w całości - nic nie cięłam, doskonale to zniosły, kwiaty nawet nie odczuły przeprowadzki. Kępy były dość zwarte, bo sadzone z donic całkiem niedawno, więc może dlatego było łatwiej. Trzymam kciuki za powodzenie akcji!
Vero, dziękuję :bye:

Jeszcze kilka fotek i..wracam na Flushing Meadows B)

































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2014 22:07 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Ogródek Robaczka 03 Wrz 2014 21:59 #296767

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, świetna seria zdjęć, a fotografie jarzmianek wychodzą Ci mistrzowsko! :)

Wybierasz się nad morze? Ty też? :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Wrz 2014 22:05 #296772

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzięki Aguś :oops: Jarzmianki są nieprawdopodobnie fotogeniczne, uwielbiam je fotografować!
Jedziemy na kilka dni do Międzyzdrojów, niestety do Sopotu daleko. ...a buuuuuuu..zazdroszczę Wam planowanego spotkania :(
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Wrz 2014 22:58 #296803

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasiu noooo te jarzmianeczki mniam ,choruję na te ciemne :wink2: ....cudne :hearts: Ale Pashminy zjawiskowe jak nie wiem co....mi juz chyba nie zakwitną ponownie :think: Ale u ciebie się nagapię za wszystkie czasy :lev:
Kasia powiedz mi jaką wysokość ma Twoja budleja Blue Chip ....bo ona już chyba się zadomowiła u Ciebie :wink2:
Oooo nad morze śmigasz ....super wypadzik :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.654 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum