TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 18:49 #330404

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Takie 'zanudzanie' bardzo lubię :)
Jaszczurek też mam sporo w ogrodzie, zawsze się cieszę na ich widok.
Jeśli tydzień będzie ciepły i zakwitną przebiśniegi, to już naprawdę będzie wiosna :whistle:
Widzę, że nie tylko mi, ciężko jest wybrać jeden styl ogrodu, który chciałoby się mieć.
Chociaż u Ciebie na zdjęciach tego nie widać, wszystko ma swoje miejsce i ogród tworzy spójną całość.
Widać też, że masz wysokie poczucie estetyki i starannie dobierasz wszystkie elementy :bravo:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 18:50 przez Gabriel.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 18:57 #330408

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, czy ten wczesny rodek to nie P.J.M. Elite? U mnie właśnie on kwitnie już w kwietniu i to bardzo obficie :flower2:
Twoja wiosenka taka piękna :bravo:
Ale do tegorocznej już chyba bliżej niż dalej...U mnie przebiśniegi już kwitną, powojniki i róże wypuściły listeczki, a zimozielony wiciokrzew ma pączki kwiatowe :eek3: Muszę to sfotografować...a jakaś taka ogrodowa niemoc mnie ogarnęła :sad2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 19:34 #330428

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu, bardzo miło mi to czytać, dziękuję!
Do spójności w ogrodzie wciąż dążę, z różnym skutkiem..bo jak już wiesz, wiele roślin i stylów mi się podoba ;-) Prym jednak wiodą róże, których jest u mnie najwięcej. Staram się komponować je tak, by cały rok coś się działo, ale zimą ogród i tak wygląda ponuro...stąd moje desperackie akty popędzania wiosny hahaha
Bardzo podoba mi się styl, który przyjąłeś u siebie aranżując przestrzeń. Ogród jest atrakcyjny cały rok, zróżnicowany, a przy tym niezobowiązujący w wyborze roślin, co daje znacznie większe pole manewru i pozwala dowolnie tworzyć całoroczne kompozycje. Zawsze jest co podziwiać!
Dalu, witaj! Koniecznie zrób zdjęcia swoim symptomom wiosny, pierwsze kwiaty w sezonie to prawdziwe skarby, zwłaszcza w styczniu!
Dziękuję za identyfikację, to PJM Elite, już pamiętam :kiss3: Niezawodny rodek, prawda? Ciekawa jestem jak duży urośnie..ile lat ma Twój okaz?
Pozdrawiam serdecznie i życzę ogrodowej mocy :bye:













Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel, sierika, Amarant, Ewogrod, IwOnagn

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 21:48 #330538

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Wspaniałe wspominki Kasiu :)!!! U mnie wyłazi tulipan... :eek3: o innych nie wspomnę...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 22:11 #330555

  • nifredil
  • nifredil's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 6
Oglądam te wiosenne zdjęcia i już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli podziwiać kolorki we własnych ogrodach.. Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu będę wysiewała kobeę - taki mały kroczek ku cieplejszym dniom ;) Kasiu, dziękuję za Info dotyczące Constance. Trochę jestem w kłopocie, bo zaplanowałam jej słoneczne miejsce, a teraz na gwałtu rety trzeba szukać czegoś bardziej cienistego :jeez: i jeszcze czekać 3 lata na właściwe kwitnięcie.. Zdjęcia u Ewy Gloriadei widziałam, bo u niej ostatnimi czasy zamawiam róże :whistle:
Sabina
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 22:31 #330565

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Kasiek!
Wiosna emanuje z każdego zakątka, do którego się dotykasz - prawdziwa z Ciebie czarodziejka z dobrą energią :)
Taras ukwiecony kwiatami wygląda nieziemsko i chociaż sama jeszcze nie odwazylabym się na taki ruch, to miło mieć świadomość, że u Ciebie jest juz prawdziwa wiosna.
Szkoda tylko, że weekend już za nami! :(
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Sty 2015 19:46 #330882

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Masz pojęcie, że przed chwilą zgasło światło w całej miejscowości? Nawet nie ma wiatru, a biegałam po ciemku do kuchni szukając świeczek :unsure:
Takiej wiosny jak Twoja to u mnie jeszcze nie ma. Widać jakąś drobnicę cebulową, pąki ciemierników, ale na kwitnienie trzeba sobie poczekać. Czekam. Najbardziej wiosenne są teraz koty, które koniecznie życzą sobie często wychodzić na dwór.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Sty 2015 21:12 #330926

  • sosnina1
  • sosnina1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Jejku, że ja tu wcześnije nie trafiłam. Przecudny jest ten Twój ogród. Nie mogę się napatrzyć na te cudowne kompozycje ogrodowe, czy w doniczkach. Robaczku, czy zajmujesz sie może projektowaniem ogrodów, bo chętnie bym powierzyła Ci mój skromny ogródek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Sty 2015 21:17 #330928

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Poniedziałek przeżyliśmy, do weekendu coraz bliżej!
Czeka mnie 2 tygodnie tenisowych emocji związanych z Australian Open, zarwane nocki i epizody oglądania meczy pod biurkiem w pracy ;-)
Ogrodu nie widuję za dnia, ale coraz dłuższa doba napawa optymizmem! Już wkrótce będzie mi dane oglądać zachody słońca w drodze domu, a z czasem nawet spacerować po ogrodzie przed zmrokiem.. :lev:
Zanim jednak to nastąpi, czekam do kolejnego weekendu żeby kontynuować prace porządkowe zapoczątkowane w miniony weekend. A jest co robić!

Kasiu, u mnie wychodzą pierwsze tulipany, pączki na przebiśniegach też widać, ptaki śpiewają..przedwiośnie w pełni!
Nifredilku, mi też coraz mocniej doskwiera tęsknota za wiosną...choć wyjątkowo w tym roku, styczeń nie daje się aż tak okrutnie we znaki, już końcówka!
Luty zawsze przyspiesza w pierwszej połowie, a potem odliczanie do Gardenii i jakoś zleci czas do wiosny :hug:
Kolor tymczasowo zapewniają donice, ale ani się obejrzymy a w ogrodach znowu będzie zielono!
Na Constance Spry warto czekać...bajeczny zapach :lev:
Aguś, witaj! Bardzo mnie cieszy pozytywny odbiór mojej namiastki wiosny, nawet mała dawka koloru napawa optymizmem w połowie stycznia, prawda?
Byle do weekendu! :hug:
Ewa, współczuję awarii...świece stwarzają fajny nastrój, ale brak neta doskwiera ;-)
Wszyscy czekamy na wiosnę, oby nie kazała zbyt długo czekać!

Kwiecień we wspomnieniach - zaczął się na dobre czas tulipanów w ogrodach :dance:





























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2015 21:20 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Amarant

Ogródek Robaczka 19 Sty 2015 21:47 #330938

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Sosnino, jak Ci na imię?
Bardzo mi miło, zapraszam częściej! Dziękuję za pochlebny komentarz, to bardzo budujące. Jest jednak zupełnym amatorem, w dodatku z marnym stażem ;-)
To mój pierwszy ogród, zajmuję się nim od 4 lat, więc nie jestem nawet rasowym ogrodnikiem, a co dopiero projektantem :silly:
Na Forum mamy kilku dyplomowanych fachowców, inni się kształcą w temacie, a jeszcze inni mają wiele lat doświadczeń w swoich ogrodach.
Może załóż wątek, opowiedz nam o swoim ogrodzie i wspólnie coś wymyślimy, jeśli będziesz miała pytania?
Jest tutaj mnóstwo osób chętnych do pomocy, zachęcam!

Wiosny 2014 ciąg dalszy...





































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2015 21:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee, Isia, Amarant

Ogródek Robaczka 19 Sty 2015 21:58 #330942

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Kasiu ależ wiosna u Ciebie widzę w wielu wątkach wiosenne obrazki wszyscy nie mogą się już doczekać mimo że zima rozpuściła nad bardzo. U Adriana pierwsze tulipanki dobrze widziałam ? A u Ciebie w donicach wiosenne nasadzenia :dance: Jeszcze tylko przetrwać połowę stycznia i luty... pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Sty 2015 22:10 #330950

  • sosnina1
  • sosnina1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Mam na imie Marzena i mieszkam w woj. świętokrzyskim. Mam mały przydomowy ogródek w którym najpierw posadzilismy drzewa owocowe. Teraz one sie rozrosły i fajnie owocuja więc szkoda je usunąć. A ponieważ swego czasu zamarzył sie nam ogródek to pomiedzy tymi drzewami gdzie sie dało posadziliśmy krzewy, byliny i rosliny jednoroczne. Jednak patrząc na Wasze ogródki to mój jest bardzo chaotyczny. Jestem typowym scisłym umysłem i kompletnie nie umiem zestawić kolorystycznie i gatunkowo roślin. Jak juz posadzę jakąś roślinę, która mi sie podoba to ona tak wyrośnie z przodu, że wszystko zasłoni z tyłu. Dlatego podgladam co Wy kochani na tym forum sadzicie koło siebie. A u Ciebie Kasiu to juz mistrzostwo. Marzy mi się, żeby skopiować np. ta długą doniczkę wiosenną. Kochani dlatego najbardziej bym chciała, żebyście pisali jakie rosliny sadzicie koło siebie np. ze lawenda ładnie wyglada z różą parkową, a bratek z konwalia, albo jeżówka z czymś innym. I tyle narzekania na mój talent ogrodowy, a ja dalej będę sie Wam przyglądać i marzyć, że moze kiedyś mój ogródek bedzie choc maleńka namistką Waszych.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Sty 2015 19:32 #331311

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasiek dawaj tej wiosny ile tam masz :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sty 2015 17:19 #331722

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, ja też proszę o fotki - wiosna, czy też przedwiośnie, obecne, czy ubiegłoroczne - wszystko jedno, bo wszystkie są piękne :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sty 2015 17:41 #331729

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Piękną wiosnę pokazujesz uwielbiam twój ogród i twoje zdjęcia nie które już znam na pamięć :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sty 2015 20:23 #331817

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Witaj Robaczku. Od razu się usprawiedliwiam. ;) Czytam i oglądam wszystko na bieżąco ,tylko dopadło mnie totalne niechciejstwo,jeżeli chodzi o skrobnięcie chociaż paru słów. :oops: Jak w końcu pojawi się słoneczko i będą dłuższe dni,to i energii będzie więcej. :)
Potrzebuję Twojej porady. Kupiłam dzisiaj w B. cudne ,kwitnące ciemierniki i nie bardzo wiem ,co mam teraz z nimi zrobić. Czy mogę je posadzić w ogrodzie ? Trochę nietypowa pora na sadzenie. Wiem ,że u Ciebie pięknie kwitną ale sadziłaś je w ubiegłym roku. Jaką mają szansę na przeżycie sadzone teraz ? Pewnie są totalnie rozhartowane a w domu z kolei za ciepło. Totalnie nie wiem co zrobić . :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sty 2015 20:40 #331826

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasia - normalnie zawału serca dostanę przez tą Twoją wiosnę ! Czy w tym roku też będą u Ciebie te cudniaste nasadzenia cebulowych w donicach ? Mam nadzieję, że tak bo są dużo fajniejsze niż te, które pokazują w czasopismach ogrodniczych :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sty 2015 21:57 #331874

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasik- zupełnie zapomniałam, jaki u Ciebie wiosną jest szał tulipanowy :woohoo: Jak Ty to robisz- gęsto róże z trawami, jeżówkami, lawendami.. a jeszcze tyle cebul wszędzie.
Jak sytuacja na rabatach- kiełkuje coś..? Bo wiesz- u Ciebie ruszy wiosna, to u mnie za ok 1-2 tyg też powinna sie pojawić- wyczekuję więc z niecierpliwością..
Skoro zima i tak jest nijaka- prawie jej nie ma- to w sumie wiosna już mogłaby przyjść.. :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.640 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum