TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 07:16 #331981

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Ja tak jak Monika czekam na doniesienia z cieplejszych regionów kraju. Jak u Was ruszy, to chwile później i do nas przyjdzie.
Co ta pogoda z nami wyrabia, że pod koniec stycznia już wiosny wypatrujemy :tongue2: .

Kasiu, to morze tulipanów u Ciebie wygląda bajecznie :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 12:04 #332079

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Melduję się w Twoim Ogródku Kasiu. Z czystym sumieniem mogę rzec,że moja przygoda z rejestracją na tym właśnie forum jest spowodowana całkowicie przez Ciebie. Może lepiej by zabrzmiało,że przez Twoje zniknięcie z poprzedniego forum. Tak byłam przyzwyczajona do Twoich widoków ogrodowych,że po ich zniknięciu poczułam się chyba tak, jak narkoman po odstawieniu narkotyków lub jakoś podobnie.Kiedy więc już odnalazłam Twoje roślinki tutaj, z tej radości oczywiście, zdecydowałam się na rejestrację na forum pomimo ciągłego braku czasu. Od kilku lat jestem baczną obserwatorką poczynań ogrodniczych. Przechodziłam przez różne chciejstwa i różne etapy choroby ogrodowo- roślinnej. Dziś jestem na etapie chyba uspokojenia ogrodniczego i większej rozwagi.Dzięki Forum zima na wsi nie jest tak dołująca, bo w zasadzie jest oczekiwaniem na wiosnę. Oglądając Twoje realizacje doświadczam mniej więcej takich uczuć: :thanks: :club2: -Boże ,jestem wciekła,że to nie za moim oknem, :hammer: -przecież też tak to mogłam rozwiązać, :bravo: -cuuuudooooo :eek3: -jeszcze raz cudooo. :fly: -szczęście, :supr3: -nie mogę uwierzyć i wiele innych.
Z uniżonymi pokłonami, nie- hołdami raczej należałoby powiedzieć, Aga.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 12:38 #332090

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Kasiu .U Ciebie wiosna ,za oknem wiosna . Tylko ta u Ciebie ładniejsza .W Twoim ogrodzie kolorowo ale za oknem już tak pięknie nie jest .Chociaż też już cebulowe kły powyłaziły nawet w moim zimnym ogrodzie .Ale wszystko rwie się już do życia .Jaka ta wiosna będzie ,to jest bardzo ciekawe :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 14:41 #332127

  • magenta
  • magenta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Kasiu, tyle kolorów, że wydaje się, że w Pozen już taka wiosna :)w tej chwili :happy4: Na razie potworna zgnilizna na dworzu i nie chce się nosa wyściubić, ale ostatnie wiatry rozdmuchały mi różne śmieci po ogrodzie i jak tylko nie będzie lało idę sprzątać!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 19:25 #332237

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Ale dużo odmian tulipanów, wiosna jest u Ciebie bardzo kwiecista :woohoo:
Widzę też judaszowca, myślałem kidyś nad nim, ale podobno przemarza, możesz napisać czy Twój dobrze rośnie? :)
Też czekam najbardziej na dłuższy dzień, żadna przyjemność wychodzić z domu gdy jeszcze jest ciemno...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 19:38 #332244

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Nie było mnie kilka dni, a tu tylu gości! :woohoo: Cieszę się, że mimo przestoju ogrodowego, aktywność Forum nie słabnie :dance:
Ja nieco wypadłam z bieżącej lektury Waszych wątków, pochłonięta emocjami tenisowymi Australian Open :whistle:
...ale zaglądam i obiecuję kolejną porcję energetyzującej wiosny!
Zmrok zapada coraz później i liczę, że za kilka dni przyjdzie mi zobaczyć ogród również w tygodniu..tymczasem czekam na weekend, bo...kwitną pierwsze przebiśniegi!
Widziałam je z latarką maszerując po drewno do kominka, w weekend postaram się o zdjęcia :dance:

Pogoda wciąż byle jaka, wczoraj wieczorem gęsta mgła, dzisiaj rano -1 i lekki szron, ale potem znowu na plusie.
Melduję zatem, że w Posen zimy nie widać :idea1:


Isiu, styczeń już prawie mamy za sobą, a to zawsze najdłuższy miesiąc zimy..ciągnie się w nieskończoność.
Luty zawsze groźny pogodowo, ale z racji dłuższych dni i nadchodzącej Gardenii, perspektywa nie jest najgorsza. Damy radę! :hug:
Z pierwszych oznak wiosny - pojawiły się przebiśniegi, sadzone jesienią ubiegłego roku :bye:
Marzenko, bardzo miło mi Cię poznać! Z tego co piszesz wnioskuję, że działeczkę masz całkiem sporą, więc możesz rozwinąć skrzydła wyobraźni i sadzić!
Gotowych kompozycji znajdziesz tu na Forum setki, mnóstwo inspiracji i pomysłów, musisz tylko przemyśleć układ nasadzeń. Jeśli korzystacie z ogrodu rekreacyjnie, to warto zastanowić się nad wydzieleniem miejsca na wypoczynek i później przystąpić do planowania rabat. Nie przejmuj się, jeśli coś się nie udaje..każdy z nas popełnia błędy nowicjusza, kupuje oczami i sadzi tam, gdzie jestem miejsce, a potem setki razy przesadza i zmienia. Na początku zawsze jest chaos ;-)
Zazdroszczę drzew owocowe tych! Nie tylko ze względu na wspaniałe plony jesienią, ale też piękne kwitnienia wiosną i miejsce na hamak latem ;-)
Dziękuję za odwiedziny i serdeczność - pozdrawiam i zapraszam!
Doris, już ładuję! Porcja wiosenki raaaaaz!


Wciąż jesteśmy w kwietniu 2014 :flower2:





































cdn. ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2015 19:49 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Amarant

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 20:02 #332266

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Obłędne zdjęcia wiosny wcześniej ich nie widziałem :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 20:16 #332281

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Moniko! Zdjęć z ubiegłego jest mnóstwo, jeszcze Wam się znudzą ;-) A wkrótce będziemy dokumentować tegoroczną :dance:
Dzięki Kondziu, bardzo mi miło! Zapraszam i pozdrawiam serdecznie :)
Cześć Ina! Całkowicie rozumiem, mnie też dopada czasami marazm i totalny brak weny do pisania.
Nie wyobrażam sobie jednak dnia bez Forum ;) Zaglądam do Was codziennie - zawsze miło choćby wirtualnie się spotkać wśród zielono zakręconych :drink1:
Ciemierniki zahartuj kilka dni - wystawiaj w ciągu dnia w osłonięte miejsce koło domu, a chowaj na noc gdyby zapowiadali mróz.
Po kilku dniach, jeśli nie będzie mrozów posadziłabym wprost do gruntu, da sobie radę! W ubiegłym roku sadziłam ciemierniki w grudniu, w tym roku też, nic im nie jest.
Jakie odmiany kupiłaś? Może powinnam się jutro wybrać na zakupy ;-)
Moni, kochana jesteś, dzięki! U Ciebie też była bajeczna wiosna, wracam nie raz do tych pięknych zdjeć gdy zaczynałam poznawać Twój bajeczny ogród :hearts:
Posadziłam trochę cebulowych w donicach, ale mam ciągle problem z kotami, które mi wygrzebują ziemię i wykopują cebule :mad2:
Dzisiaj zauwazyłam kolejne zniszczenia, szlag mnie trafia, bo wkopuję je od nowa i nie wiem czy coś wyrośnie, a już o kompozycjach to można zapomnieć...a takie ładne warstwy układałam :jeez: Chociaż, jakie by nie były... oby tylko wyrosły! Przecież wiosną wszystkie kolory są dozwolone.... ;-)

































..i jeden dzień z życia pewnego bzyka..







:)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2015 20:20 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, piku, Bozi, Amarant, Ewogrod

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 20:23 #332291

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Jestem upojonymi widokami wiosennymi,ciężko cokolwiek wykrztusić . :eek3: :eek3: To przy okazji twoich narzekań na koty ,ja ponarzekam na upierdliwą kurę ,która rozgrzebała mi połowę rabat i poniszczyła żurawki, a o wymieszanych znacznikach to już nie warto wspominać .Nie mogę małpy dorwać(zawsze siedzi w ogródku jak mnie nie ma) ,żeby jej skrzydła przyciąć . :mad2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 20:31 #332297

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no zdjęcia bzyka.....no bomba!
mnie tak zatkały, że się nie odzywam tylko..... :hearts: :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 21:07 #332317

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, u mnie wszystko piętrowo rośnie :rotfl1: Dosłownie! Cebule wtykam pomiędzy byliny, róże i gdzie tylko mogę. Nie mam miejsca na założenia typowo wiosenne, więc staram się urozmaicać rabaty plamami wiosennego koloru. Byliny pomagają też zasłaniać miejsca po przekwitniętych cebulowych, więc taki zestaw się sprawdza.
Nie wykopuę ich, co roku dosadzam kolejne i dają radę!
Dorcia, pojawiły się kwitnące przebiśniegi Co cieszy podwójnie, bo sadziłam je ubiegłej jesieni bez wiekszych szans na sukces! To jeszcze nie rasowa wiosna, ale może już przedwiośnie...? Oby!
Posadziłam też ranniki, ciekawe czy coś z nich wyrośnie.. :think:
Agaros, witaj! Twój wpis sprawił mi wiele frajdy, dziękuję! :kiss3:
Bardzo mi miło czytać, że ogród cieszy nie tylko mnie, ale inspiruje innych. Wspaniałe, budujące uczucie!
Mimo, że ogrodnictwo stało się moją pasją stosunkowo niedawno, zauważyłam również u siebie jak zmieniają się moje upodobania, gusta i jak zmienia się przez to moje otoczenie.
Wciąż dążę do harmonii - równowagi pomiędzy tym, co mi się podoba..., co chciałabym mieć z czystej chęci posiadania pięknych roślin, a tym, co mogę i powinnam sadzić, żeby całość miała jakiś kształt i sens. Miotam się, jak widać ;-) Co roku jakaś rewolucja, zmiany...ale nie żałuję, proces tworzenia cieszy najbardziej!
Nowinko, to prawda, za oknem wciąż szaro..., choć zieleń iglaków przebija się przez ogólną bylejakość ;-)
Jeszcze kilka tygodni i pojawią się kolory, prawdziwe kolory wiosny!
Po takiej dziwnej zimie, aż się prosi o "normalną" wiosnę", ale kto to przewidzi..? :bad-idea:
Kasiu, ja też zaczęłam pierwsze porządki p wichurach i zamierzam kontynuować jeśli pogoda pozwoli..powolutku, ale co weekend do przodu!
Witaj Gabrielu!Judaszowca mam od 2 lat, rośnie zadziwiająco dobrze. Posadziłam go wiosną 2012 jako malutką sadzonkę, ale od tego czasu stał się prawdziwym drzewem! Rośnie przy południowej ścianie domu, na mocnym słońcu, w osłoniętym miejscu. Nie okrywałam go nigdy, nie było potrzeby, zimy były u nas łagodne.
W zeszłym roku zakwitł po raz pierwszy. Urocze drzewo, bardzo dekoracyjne liście, ładny pokrój, u mnie wielopienny, nieco kaskadowy.
Kupowałam u Ogrodnicka, bardzo sympatycznego sprzedawcy i pasjonata roślin. Polecam!

















































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2015 21:15 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, Ewogrod

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 21:22 #332325

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Tylko w milczeniu pooglądałam i :lev:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 21:31 #332331

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Pięknie!
Czy jakieś zmiany na ten sezon szykujesz, Kasiu?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 22:19 #332353

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
I wiosna u Ciebie piękniejsza......czarodziejko ogrodowa... :thanks: :hearts:

Z oglądania płynie wniosek......musi być plama koloru, masa....pojedyncze egzemplarze cebul niczego nie wnoszą......
Kasiu, jaki aminek wysiałaś ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 22:20 #332354

  • sosnina1
  • sosnina1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Przepiekny jest ten ogród, aż dech zapiera patrząc na te zdjęcia. Kasiu już widzę różnice między moim ogródkiem a Twoim. Przede wszystkim Ty jak sadzisz tulipany to widzę, że sadzisz je w jedną wielką grupę składająca się (jak mniej więcej policzyłam) z 40 cebul. A ja jak kupuje to kupuje dużo gatunków, ale po góra 10 cebul i może dlatego te moje rabatki tulipanowe sa takie ubogie. I Kasiu czy Ty swoje tulipany sadzisz prosto do gruntu czy sadzisz je w takich specjalnych koszykach? Ja mam zawsze z tym problem bo jak latem coś przesadzam tu już nie pamiętam gdzie rosły mi te tulipany i najczęściej uszkadzam cebule.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sty 2015 22:35 #332361

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moniko, to chyba pierwsza zima, gdy nie planuję radykalnych zmian :rotfl1: Ale jeszcze się nie zdarzył sezon bez rewolucji, więc nie mówię nie... :whistle:
W duchu marzę jednak, żeby spokojnie dbać o to, co jest i cieszyć się każdym dniem w ogrodzie bez presji, że coś MUSZĘ zmieniać. Byłoby pięknie, prawda? :lev:
Sieriko, plamy koloru faktycznie robią lepsze wrażenie, zwłaszcza wczesną wiosną, gdy zieleń jeszcze nie jest w pełni soczysta. Konkretna dawka jednolitej barwy przykuwa wzrok! Wysiałam Aminka większego (egipski) - nasionka dostałam, a częściowo zebrałam z egzemplarzy, które posadziłam wiosną (darowane). Zobaczymy co z tego wzejdzie..bardzo mi zależy na tej roślince! Masz jakieś doświadczenia w jej uprawie?
Marzenko, staram się sadzić cebule w większych grupach, ale nie zawsze to jest możliwe, bo zwyczajnie brakuje miejsca. Ale faktycznie, grupy po 50 szt wyglądają najlepiej, choć setka zrobiłaby jeszcze lepsze wrażenie ;-) W 2013 roku udało mi się kupić sporo odmian na wyprzedażach w grudniu - posadziłam je od razu i bez problemu wzeszły wiosną.
Mnie też kuszą różne odmiany, ale staram się ograniczać je grupami. Nie sadzę w koszykach, musiałabym mieć ich tysiące ;-)
Zdarza mi się (regularnie) niszczyć cebule w trakcie przesadzania, to norma...ryzyko wpisane w codzienność ;-)

To jeszcze końcówka kwietnia na dobranoc, jutro zaczniemy wspominać maj! :bye:







[











































[/url

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2015 22:42 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Amarant, Ewogrod, Monika

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 00:01 #332377

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- co to za roślinka, która kwitnie białymi i fioletowymi poduszeczkami?

Dziś u nas spadł śnieg.. :angry: Za radością dodaje sobie energii dzięki Twoim zdjęciom! Jeszcze kilka tygodni i spektakl znów sie rozpocznie.. D :hug: obrze pamiętam, że pierwsze krokusy miałaś pod koniec lutego..? Ach, jak ja Ci zazdroszczę tego łagodnego kilmatu
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 06:25 #332388

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Gdybym się nie bała, że mi plomby wypadną, zazgrzytałabym zębami z zazdrości-pierwsze przebiśniegi!
Swoje koty zniechęcałam do grzebania w donicach wtykając w ziemię patyki tawuły japońskiej po cięciu. Może las patyków nie wyglądał zachwycająco, ale cel został osiągnięty i dorobiłam się mnóstwa ukorzenionych sadzonek :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.651 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum