TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 06:44 #332391

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Pierwsze przebiśniegi :woohoo: - super! Już nie mogę się doczekać fotki :happy-old: .

Wiesz co Kasiu, tak sobie pomyślałam, że żeby u mnie wprowadzić takie plamy koloru wiosną, musiałabym zasadzić przyczepkę tulipanów :happy3: . Dopiero wtedy byłby efekt podobny do Twojego :hearts: . Co roku sukcesywnie dosadzam kolejne cebulowe, ale to i tak jeszcze kropla w morzu potrzeb :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 14:54 #332517

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, Twojego cudnego ogrodu nigdy dosyć. :) Zdjęcia kwietnia obejrzałam n-razy i za każdym razem z wielką przyjemnością . Teraz czekam na obiecany maj. :dance:
Ciemierniki z B. mają tylko polską nazwę - " Róża śnieżna " zamiennie "Róża Bożego Narodzenia " . Kupiłam ostanie trzy. :) Nie bardzo chce mi się z nimi przez parę dni biegać i dlatego od razu wsadziłam je do donicy stojącej blisko domu. Pod krzaczki ułożyłam świerkowe gałązki a że noce ciepłe,to powinny przeżyć. Jak się uda ,to na wiosnę wsadzę do ogrodu. Szkoda,że nie było więcej sadzonek .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 15:40 #332535

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14

Kasiu, co to za odmiana tulipanów?
Wyglądają niczym piwonie - świetne :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 17:52 #332600

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Taka zima w takim ogrodzie- może być, cóż można chcieć więcej. Te zdjęcia, moim zdaniem są wręcz - nieprzyzwoite :lev: :lev: :lev:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 20:14 #332676

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Kasiu cóż poza zachwytem można pisać piękne fantastyczne widoki kolorowe jak wielobarwna mozaika w kalejdoskopie cudnie. Zachwyciła mnie fotografia z paprotką jakoś wcześniej nie widziałam jej u Ciebie na jakim stanowisku i w jakim towarzystwie rośnie ? :drink1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 21:46 #332729

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
agaros wrote:
Taka zima w takim ogrodzie- może być, cóż można chcieć więcej. Te zdjęcia, moim zdaniem są wręcz - nieprzyzwoite :lev: :lev: :lev:

Dobre ! :happy3:

Jestem w połowie lektury Gardeners' World. Muszę jednak zwolnić, bo nie chcę wszystkiego od razu przeczytać :wink4:
To już koniec kwietnia ? Ała, to co my będziemy oglądać do wiosny ? :dry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 22:02 #332737

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Julieta....spoko, znając Kasi ogród i jego podgrzewanie to na początku marca lub pod koniec lutego pojawią się tegoroczne kwiatki :whistle:
Kasiu.....nie bij :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 22:16 #332741

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Aaa, jasne, jasne zapomniałam :jeez: Zresztą przebiśniegi już ma. Tylko obfocić musi :laugh1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 22:28 #332751

  • nyna76
  • nyna76's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 97
  • Otrzymane dziękuję: 59
Kasiu, pisząc o majowych zakupach np gipsówki, którą giełdę masz na myśli?Na Franowie, czy przy drodze Dębińskiej?Pozdrawiam i do zobaczenia na zakupach... :happy4:
Ania.

Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...

Działeczka- powolne spełnianie marzeń
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 22:56 #332762

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No ok - przyznaję się, że kilka odmian tulipanów zgapiłam od Ciebie i jak nie pomylili cebulek i nornice się nie posilą wszystkimi to na wiosnę będę podziwiać te Twoje niektóre cudności na żywo :P
U mnie luzu na rabatach na cebulowe, że ho ho ale to pewnie parę tysięcy cebul trzeba by posadzić by mieć taki efekt jak Ty :crazy: Bajeczna wiosna u mnie ? Eee, chyba ogrody pomyliłaś :rotfl1: ok trochę cebulowych mam ale to kropla w morzu.... a z drugiej strony nie wiem czy bym dała radę z większą ilością.. ja sadzę cebulki w koszyczkach a i tak często nornice zjedzą :mad2: i zostają puste koszyczki. Dobija mnie wykopywanie cebul w czerwcu (w minionym sezonie nie wykopałam :oops: )
Na te koty co Ci cebulki wykopują to może jakaś siatka tymczasowo na wierzch donicy z twardego plastiku lub metalowa ? ... no wiem, że kijowo wygląda ale jakie masz wyjście ? Koty przelezą wszędzie, a Wy w pracy sporo czasu jesteście..nie upilnujesz..
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 23:49 #332771

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie :bye:
Nareszcie mamy piąteczek!
Lista Trójki wysłuchana, w kominku się pali, kolejne winko przywiezione z Prowansji przetestowane - weekend :drink1:
Na jutro zapowiadają ochłodzenie, temperatura koło zera i zachmurzone...ale mimo wszystko humor dopisuje!
Słucham "Sunny" B. Adamsa, a jutro liczę na cud i odrobinę słonka ;-)

Monia, te poduchy kwiatów to floksy kanadyjskie, płożące niskie roślinki. Bardzo łatwe w uprawie i niewymagające, polecam!
W ubieglym roku pierwsze krokusy pojawiły się w okolicy 20 lutego, więc za kilka tygodni powinna być tegoroczna premiera, tak w okolicy Oscarów B)
Ewcia, przebiśniegi powoli się gramolą, pierwszy kwitnący już widziałam!
To bardzo miła niespodzianka, bo cebulki sadziłam jesienią bez większych nadziei na sukces w kolejnym roku :oops:
Muszę jutro jakieś zasieki ustawić na tych donicach bo rozgrzebane wszystko od nowa..nie wiem czy te cebule jeszcze zakwitną..nie wiem jak długo leżały na ziemii :mad2:
Nigdy nie miałam tego problemu, nie wiem co im odbiło w tym roku :crazy:
Dorciu, ja już ze dwie przyczepki cebul posadziłam :wink4: Ja też co roku dosadzam, ile się da. Część się wyrodzi pewnie, bo nie wykopuję, część sama zniszczę przy wykopkach, ale frajda z jesiennego sadzenia i wiosennych kwitnień warta zachodu!
Ina, dzięki :hug: Dobrze, że posadziłaś ciemiernki, na pewno sobie poradzą.
Ja też mam kilka w donicach przed domem, cały czas kwitną. Jutro będę sadzić kolejne ;-)
Monika, to odmiana Crispion Sweet, przecudne. Sadziłam je jesienią 2013, ok. 30 szt, więcej niestety nie było :huh: Zaraz poszukam innych fotek. Pozdrawiam!
Agaros, nieprzyzwoicie mi miło! ;)
Isiu, dzięki! Ta paproć i kilka innych rośnie w leśnym zakątku, pod sosnami (wejmutki). Mam tam poletko krokusów w mchach, które kiedyś pokazywałam, zawilce leśne, ciemierniki, przylaszczki (niedawno doszły) i prymulki. Do tego białe rododendrony i serduszki. Na pewno się jeszcze przewinie na zdjęciach ;)
Juliet, koniec kwietnia kochana, ale całe lato przed nami! Mam tego chyba ze 3 tysiące, jeszcze będziesz wołać DOŚĆ! :happy4: :laugh1:

Poza tym przełom kwietnia i maja to czas wisterii...ach ten zapach! :hearts:











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2015 23:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, eda_s

Ogródek Robaczka 23 Sty 2015 23:54 #332773

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Kasiu napisz jaki masz aparat bo te zdjęcia są zniewalające, powiem więcej to swojego rodzaju dzieła
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 00:10 #332774

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, dzięki za czujność! Oczywiście, że będą kwiaty w lutym - jak nie w ogrodzie, to w donicach z Gardenii :devil1:
julieta wrote:
Zresztą przebiśniegi już ma
Ano ma! hahahaha :funnyface:

Aniu, witaj! Pierwszy raz u mnie? Bardzo mi miło przywitać kolejną Poznaniankę :dance:
Mówię o Franowie - boszzz, kocham to miejsce! :woohoo:
Daj znać kiedy się wybierzesz, ja jestem tam dosyć często ;-) Do zobaczenia :bye:
Moni, na koty jutro się szykuję z zasiekami, muszę jakoś zadziałać bo mi zdemolują wiosenny szoł! :ohmy:
Kochana, skromność przez Ciebie przemawia, zacna cecha, ale bez przesadyzmu, ogród masz przepiękny o każdej porze roku i basta!
Dziwne, że te nornice tak się stołówkują u Ciebie...współczuję strat :hug: U mnie koszyków nie ma, bo miejsca brakuje, o kosztach nie wspomnę :jeez:
Może wypuść czasem do ogrodu swojego psa obronnego, to bestia je wypłoszy? :wink4:
Miłego wieczoru!

Crispion Sweet raz jeszcze, dla Moniki :flower1:











A te zwą się Queensland. Już 4 rok kwitną w jednym miejscu, nigdy nie wykopywane. Solidna odmiana jak widać!







I wciąż w temacie tulipanowym..Claudia:





Te już były - Curly Sue - kwitły od połowy kwietnia do połowy maja. Niesamowita odmiana :woohoo:







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, eda_s, IwOnagn

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 00:16 #332775

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Robaczek wrote:
Juliet, koniec kwietnia kochana, ale całe lato przed nami! Mam tego chyba ze 3 tysiące, jeszcze będziesz wołać DOŚĆ! :happy4: :laugh1:

E, tam. Mnie pięknych rzeczy nigdy dość :coffe: A jak są klimaty ogrodowe, to już w ogóle. A za fotki w letnich klimatach i do tego pachnących różami dam się pokroić w plasteki. To co, chcesz się przekonać ? :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 00:22 #332777

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Michał!
Dzięki za dobre słowo o zdjęciach, staram się, choć z różnym skutkiem ;-)
Bardzo lubię fotografować ogród i jego mieszkańców, sprawia mi to mnóstwo radości i jeśli widać to na zdjęciach, tym bardziej mi miło!
Od lat używam Nikona, aktualnie D90.
Pozdrawiam serdecznie!

Powojnik Montana - posadzony latem 2013, zakwitł już kolejnego roku! Bardzo wdzięczna roślinka, zwłaszcza, że kwitnie tak wcześnie :-)



Czosnki przy tarasie startują jako pierwsze - już pod koniec kwietnia:



Początek maja - kwiaty wisterii są główną ozdobą ogrodu w tym czasie. I ten zniewalający zapach! Pamiętam do dziś... :lev:











Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, Amarant, Ewogrod, eda_s

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 00:24 #332778

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Juliet, Ty jeszcze nie śpisz??? :woohoo:
To mam dla Ciebie szczególną fotkę za wytrwałość :flower1:



Hmmm...Ciekawe kto zrobił tą cudną tabliczkę?? :think:
:kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 00:25 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał, Amarant

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 00:30 #332779

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Dziękuję za odpowiedź
Muszę nadrobić teraz zaległości w twoim wątku.Naprawdę jest zachwycony zdjęciami,
ale również twoim ogrodem. Widać, że włożyłaś w niego mnóstwo wysiłku i ciężkiej pracy. Było warto
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sty 2015 03:12 #332788

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- pamiętam, jak się zachwycałam wisterią w ubiegłym roku na Twoich zdjęciach :woohoo: Nigdy wcześniej tak pięknej nie widziałam u kogos w ogrodzie- jedynie w zagranicznych katalogach.. a tu proszzzz.. :hearts:

20 luty, mówisz.. to jeszcze miesiąc i się zaczyna :dance: u mnie co prawda krokusy gramoliły sie w marcu.. ale jak się u Ciebie zacznie, to i dla mnie będzie nadzieja ;)

Miłego weekendu :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.663 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum