TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 14:25 #329974

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Kasiu wybierasz się na Gardenie w sobotę 28.02?
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 14:56 #329981

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Zdjęcia jak zwykle obłędne już się nie mogę doczekać nowego sezonu jak się wszystko zmieni :)Ile nowości się pojawi :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 16:35 #329994

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!

Rozpoczęłam sobotni wypoczynek od wypadu na giełdę i jak zwykle się nie zawiodłam! Było co obejrzeć, powąchać, podziwiać i kupić :-)
Skusiłam się na pierwsze cebulowe w donicach, prymulki i świeże tulipany. Niby niewiele, a jak cieszy!
Zdaję sobie sprawę, że połowa stycznia to nieco przedwczesne świętowanie przedwiośnia, ale nie mogłam się powstrzymać.. :oops:
Posadziłam nabytki w donicach i w razie mrozu schowam je w garażu B)

Kilka minut grzebania w ziemii (ach, co za radość!) i tadaaaaam, mam mini-wiosnę na tarasie!



Miniaturowe tulipanki w płomiennym odcieniu, do tego fioletowe hiacynty i miniturowe narcyze Tete-a-Tete:





Prymulki w kremowym i fioletowym odcieniu dołączyły do ubiegłorocznego bluszcza. Do tego białe hiacynty i narcyze:









Poza tym upiekłam też chlebek i zaczęłam porządki w ogrodzie :dance:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee, chester633, Amarant

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 16:42 #330001

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, przy takiej ilości róż, to do maja nie skończę, więc przyjeżdżaj bez obaw, zapraszam!
Dzięki Tobie, zmotywowałam się by zacząć, a to już duży krok do przodu ;)
A tak serio, to z punktu widzenia ogrodowych wrażeń, najlepiej wybrać się na Gardenię, 28 lutego - wybierasz się?

Marta, a czemuż to czemuż leżysz w domu?? Co się stało bidulo? Przytulam.. :hug:
Madżen, jasne! Planuję też wypad na dni branżowe, wtedy jest nieco mniejszy tłum. A Ty przyjeżdżasz? Planujecie pewnie wspólny wypad?
Kondziu, w tym roku niewiele będzie nowości, bo nic nie dosadzam, ale kilka róż będzie kwitło po raz pierwszy, więc liczę na nowe doznania estetyczne B)

A to dzisiejsze tulipanki, który zagościły w salonie:









Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 16:42 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee, chester633, Amarant

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 16:51 #330006

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
No nie mogę, wiosnę sobie już zrobiła :tongue2: :tongue2: . Wiesz co Kasia, już mnie ten przebiśnieg wystraszył, bo myślałam, że to z tego roku, ulżyło mi... a tu co widzę? Taras wiosenny/ No nie :tongue2: :tongue2: :supr:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 18:37 #330055

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Miło popatrzeć na cebulki.....gdyby nie to, że luty przed nami i ja cieszyłabym się z ciepła ale......luty to luty ;) Pewnie postara się popsuć nam nerwy...a pączki różane nie za bardzo uśpione.... :evil:
Nawet białe tulipany są śliczne....skoro śniegu brak.... :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 18:53 #330065

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
kochana jesteś :hug: :kiss3: od razu mi lepiej :hug:
a leżę i wyję bo mnie nasza miesięczna przyjaciółka odwiedziła....tak mnie dopadła jak nigdy dotąd.....robienie dziś zakupów to koszmar :sick:
oooo Gardenia to super rzecz, szczególnie, ze w tym roku idealnie ferie przypadły i też mam zamiar się wybrać na dni branżowe ale nie wiem jak na te dni bilety zamówić czy jakie kupić :oops:

wiosenny taras....jejku :hearts: :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 19:00 #330067

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To, że chciałabym kiedyś odwiedzić Poznań nie oznacza, że już mam plany ;) , raczej w lutym to nie nastąpi :silly: , choć bardzo Wam zazdroszczę tej ogrodniczej imprezy z rozmachem :lol:

Jestem pod wrażeniem wiosennego tarasu :woohoo: , choć u mnie pod koniec stycznia ma być -10* stopni w nocy przez tydzień :dazed:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 19:07 #330070

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Kasiu witaj, cóż za piękne foty z twojego ogrodu :woohoo: chyba się ,,zgredzieję'' bo coraz bardziej podobają mi się róże i wszelakie ich odcienie. Pomysł na wiosnę wart naśladowania - super...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 19:28 #330085

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
W Poznaniu już wiosna! :supr3: Pięknie! A u mnie szaro, buro i ponuro i marzy mi się ..... śnieg. Niewiele ... jakieś 30 - 40 cm i mrozik -5. Niech wiosna przyjdzie wiosną. Nie chcę powtórki z ubiegłego roku kiedy czekaliśmy na prawdziwą wiosenkę do maja, a i wtedy jeszcze pomroziło.

Kasiu, o jakiego przetacznika pytałaś u Majeczki? Jeśli o przetacznika siwego to jeszcze mam go sporo.... szepnij tylko słówko. Gipsówkę, jeśli cena będzie przystępna to mi kup, bardzo, bardzo proszę.

Piekłam dzisiaj rogaliki z ciasta francuskiego z surową masą marcepanową i .....konfiturą różaną made in Robaczek. :lev: Mmmniam.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 22:10 #330160

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dobry wieczór !

Pięknie pokazałaś Constance Spry. Cieszę się, że już ją mam. Może zakwitnie w tym roku? Dobrze, że napisałaś, że kwitnie na starszych pędach, bo moja wypuściła długaśne i już, już miałam ją troszku ciachnąć na wiosnę :tongue2:

Siałam, siałam, a jakże ! Skoro wszystkie znaki na Niebie i Ziemi mówiły, żeby siać, to posiałam. Wprawdzie kobeę tylko, ale radochę miałam wielką. Heliotropa jeszcze nie kupiłam, bo albo w jednym ogrodniczym inwentaryzacja, albo w drugim narty ... Dziś byłam w castoramie i był już duuuży wybór nasion, ale heliotropka niet. No, to na otarcie łez kupiłam sobie bazylię Piccolo, rozmaryn i szczypiorek. Do posiania, ofkors :wink4:

Jeśli chodzi o zimę, to parę dni temu Accuw.ją pokazywał, no ale już się rozmyślił :crazy:
U mnie nadal przedwiośnie. I wcale się nie cieszę. Na Palibinie taaakie pąki i do tego pękają, podobnie na głogach. O starych liściach róż już posałam, a i nowe pokazują się w formie dużych, nabrzmiałych pąków (podobnie u pęcherznic i pigwowca). Gdyby to był marzec, to mogłabym już ciąć ...
Nie podoba mi się to, no ale co zrobić. Taki mamy klimat :mad2:

Ślicznie wyglądają tarasowe nasadzenia :lev: Chyba sobie też coś zmontuję, tak na jedną donicę.
Białe tulipany - bardzo elegancko. No, ale Ty już tak masz :whistle:
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 22:11 przez julieta.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 23:03 #330179

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonko, spodziewałam się, że wiosenny taras w styczniu wzbudzi mieszane uczucia! Hahaha, zwariowałam, wiem :tongue2:
Marta, ja byłam w ubiegłym roku na dniach branżowych, bo miałam zaproszenie od Ewy - nie wiem czy w tym roku też się uda, ale będę kombinować ;-)
Jeśli się nie uda, zostaje tylko jeden dzień, dla publiczności - 28.02.
Markitko, zaproszenie masz otwarte cały rok :hug:
U nas mie widac zimy w prognozach, ale jeśli będzie nagły mróz, to donice powędrują do garażu. Liczę się ze stratą, ale ...i tak warto było wydać parę groszy za namiastkę wiosny :hearts:
Chester, witaj! Róże, fiolety i ich odcienie to moja bajka, totalnie :hearts: Ale czy to objaw zgredzie...nia? (jest w ogóle takie słowo? Jak to się pisze??) Protestuję :idea1:
Constancjo, witaj kochana! Ja właśnie wypowiadam wojnę szarości i wprowadzam kolor wbrew orze roku i logice, a co! :P
Pytałam u Majutka o te same przetaczniki, dokładnie! Pamiętam, że mmie obdarowałaś, są śliczne i szukam większej ilości, ale nie ośmielę się skubać Cię z pozostałych roślin, o nie!
Gipsówkę zapisuję, będę szukać w maju. Nie spodziewaj się jednak szału kwitnienia całe lato, bo ona po przekwitnięciu marnie wygląda....po ścięciu jednak odrasta, choć mniej spektakularnie. Ot, taka sezonowa dekoracja. Ale nasionka można z powodzeniem zebrać.
Rogaliki różane powiadasz? Brawo kochana, fajnie, że Cię wzięło na wypieki :dance: Ja właśnie piekę babeczki z jagodami i malinami :yummi:
Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie ok.., na każdym froncie :hug:
ps. aparat w naprawie?
Juliet :kiss3: Wpłoszyłam Ci zimę? O ja niedobra :funnyface:
Jak nie znajdziesz heliotropu to daj znać, u nas powinien być. Ja miałam nasionka ubiegłoroczne. Ciekawe kiedy będą pierwsze wschody! :woohoo:
U nas też pączki mocno widoczne - dzisiaj obserwowałam paki na glicynii i judaszowcu, mocno nabrzmiałe. Glicynię powinnam ciąć w lutym, ale jak tak dalej pójdzie to przytnę wkrótce. Głogi obejrzę jutro.
A porządki robisz czy faktycznie wszystkie liście Ci wywiało?
U mnie zalegają tony, do maja nie skończę tego sprzątać :jeez: Może przyjedziesz z odsieczą? Markitka się wykręciła :laugh1:


Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce będziemy mieć takie widoki, jak w marcu 2014:

























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 23:06 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, chester633, Amarant, Ewogrod

Ogródek Robaczka 17 Sty 2015 23:06 #330182

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek ale masz fajną wiosenkę tarasową :flower2:
Wystarczy popatrzeć na taras a nie w kalendarz i świat wydaję się cudowny :dance:
Tylko że ja bym chciała zimę ze śniegiem i mrozem :cry3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 15:49 #330324

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Z przyjemnością nadrobiłem zaległości w Twoim ogrodzie, robisz świetne zdjęcia :bravo:
To zdecydowanie najbardziej wiosenny ogród na forum :woohoo: Mam nadzieję, że rośliny na tarasie rzeczywiście przyniosą wiosnę :)
Piękne ciemierniki już u Ciebie kwitną, ja na swoje muszę jeszcze poczekać.
Bardzo spodobał mi się sposób posadzenia krokusów, we mchu, igliwiu, w większej grupie. Bardzo naturalnie to wygląda. Jak cały ogród, zresztą :thanks:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 15:52 przez Gabriel.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 17:37 #330362

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiek udało Ci się przekazać wiosenne słonko w tych zdjęciach .Kurcze ,jak mi tego brakuje.Wszystko wiosną wydaje się być takie normalne . Ale teraz ,to zupełnie inny wymiar .Posadziłam jesienią dwie kępki krokusów .Oczywiście nie pamiętam gdzie ,jak zwykle .Od lat przysięgam sobie ,że będę zaznaczać ,ale gdzie tam .Wciąż to samo i skleroza też ta sama :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 18:17 #330391

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Dzisiaj pogoda mało zachęcająca do wyjścia w plener - od rana mgliście, szaro i ponuro, a temperatura w granica 2-3 stopni - ale nie dałam się zniechęcić i po porannej kawce wybrałam się na obchód B) Krokusy wychodzą, hiacynty i tulipany też, a przebiśniegi mają pączki!
W tygodniu powinny zakwitnąć, ciekawe czy uda mi się je zobaczyć... :whistle:

Majutku, zapragnęłam odrobiny koloru w pobliżu tarasu, żeby nacieszyć oczy w weekend i zadanie wykonane! Mnóstwo frajdy z tego mam, choć to tylko kilka roślin. Ale dawka koloru i tak porażająca jak na tą porę roku ;-)
Normalnej zimy dawno u nas nie było, bo ubiegłoroczna była równie ciepła, a ta poprzednia trwała do kwietnia.. :crazy:
Zawsze zazdrościłam Anglikom ich zim, kiedy mogą swobodnie pracować w ogrodzie w styczniu czy w lutym, podczas gdy u nas były siarczyste mrozy i zwały śniegu. Teraz korzystam z ocieplenia klimatu i sprawia mi to radość, bo stęskniłam się za grzebaniem w ziemii :silly:
Inna rzecz, jak to się odbije na kondycji naszych roślin..oby nie było jakiegoś kataklizmu z mrozem, bo może być krucho... :dry:
Januszu, dziękuję, bardzo mi miło, że Ci się podoba moja wiosenna fanaberia :lol: U Ciebie taka wiosna jeszcze bardziej wskazana, bo klimat łagodniejszy i ryzyko mniejsze..wystarczy jedna donica na tarasie!
W styczniowym numerze Gardeners World czytałam właśnie artykuł o zimowych dekoracjach donic - królują w nich prymulki, cebulowe, bratki i cyklameny. Skoro mamy angielską zimą, to czemu nie kompozycje w donicach? ;-)
Gabrielu, witaj! Ogrody naturalistyczne bardzo mi się podobają i gdybym miała większą przestrzeń, przeznaczyłabym fragment ogrodu w całości na zagajnik leśny z paprociami...ale chciałabym też mieć preriową rabatę z trawami...i kilka innych, wszak formalne ogrody też mają swój urok :whistle: Tymczasem ogród mam mały, marzenia i plany wielkie, a efekty pracy jakie widać. Miło mi, że przychylnie je oceniasz!
Ciemierniki 'Christmas Carol' są u mnie dopiero drugi rok, ale spisują się nadzwyczaj dobrze mimo ciężkiej gliny. Kwitną nieprzerwane od listopada, a pączków wciąż całe mnóstwo. Wspaniałe roślinki, będę polować na kolejne odmiany!
Krokusy mam w całym ogrodzie, bardzo je lubię! Najczęściej sadziłam je w pośpiechu, wysypując luźno na ziemię i przysypując delikatnie ziemią tam, gdzie akurat spadły. Z czasem ich przybywa i grupy wyglądają bardziej naturalnie, zwłaszcza te zadomowione pod sosnami, w mchach.
Pozdrawiam serdecznie!
Nowinko, cieszę się, że wiosenne słonko zaświeciło dla Ciebie z tych zdjęć. bardzo lubię fotografować grę światła i cienia, która wydobywa wiele odcieni zieleni, o głębi innych barw nie wspominając.
Z cebulkami mam ten sam problem..Notorycznie przecinam je łopatą, nabijam na widły etc. :jeez: Warto fotografować ogród wiosną, to dla mnie najlepsza wskazówka gdzie co rośnie ;-)
A skoro mowa o fotografowaniu ogrodu wiosną...w tym roku poszalałam. Zdjęć jest mnóstwo, więc będę Was zanudzać...do wiosny ;-)



















... a tu smoki wygrzewają się na słonku :P




















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 18:23 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Ewogrod, IwOnagn

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 18:24 #330394

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasieńko- cudownie zaklinasz wiosnę :woohoo: taras w hiacyntowych cebulach, wazon pełen tulipanów- mogłabym sie przyzwyczaić do takiej aury.. Najpierw oczekiwanie na Boże Narodzenie, po 3 Królach zdejmujemy dekoracje i czekamy na krokusy :silly:

Wspomnienia zeszłoroczne jak zawsze urocze, są też moje ukochane ogrodowe smoki :dance: Ciekawe, gdzie te moje brzdące zimują- pewno w jamkach dookoła murków :think: Nie sądzisz, że to dodatkowa atrakcja związana z ogródkiem. Wcześniej nie wiedziałam, że smoki moga mieszkać w ogrodzie- u moich Rodziców nic takiego nie mieszkało- ale to działka w mieście.. Bywają jeże- które zdaje się mieszkają u Babci na sąsiedniej działce. Nasza działka przy lesie, więc zwierzyniec bardziej egzotyczny- niezmiernie mnie to cieszy!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Sty 2015 18:28 #330398

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, mam dokładnie takie same odczucia! Uwielbiam podglądać, podziwiać i fotografować mieszkańców mojego ogrodu, a smoki szczególnie.
U nas też mieszkają w okolicach murku przy tarasie, lubią ciepłe miejsca. Wiosną wypełzają na wierzch i grzeją się w słonku, ehh..już niedługo!

Znalazłam Ci fotkę rodka, który wygląda jak azalia i kwitnie wcześnie, w kwietniu:





Nie pamiętam nazwy, kupowałam na Gardenii 2 lata temu. Sprawdzę metkę i dam Ci znać, jeśli zechcesz. Jest zupełnie bezproblemowy, kolor mocno amarantowy jak widać ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 18:47 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Ewogrod


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum