TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 12 Mar 2012 22:20 #9796

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Miałam taką samą hortensję. Niestety mój Flesz ją zmasakrował, a tak podobają mi się jej liście i kwiaty
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 12 Mar 2012 23:08 #9841

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
O laurowiśni nawet nie marzę. Sprawdzone, że u nas trzeba ją mocno chronić przed mrozem, bo wymarza do poziomu gleby. A taki ładny krzew :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Mar 2012 20:31 #10435

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Dalu,trafiłam akurat na pokaz hortensjowy,jak zwykle przepiękny tak jak cały twój ogród.
Dalu,moje rączniki gubią te pierwsze duże liście,myślisz,że bedzie coś z nich?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Mar 2012 21:04 #10471

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Małgosiu, witaj w Oazie :kiss:
Moje rączniki dopiero pokazują główki :dry: Strasznie długo trwało ich kiełkowanie...
To rzeczywiście dziwne, że Twoje gubią liście, ale nie mam pojęcia co im może być. Poczekaj jeszcze trochę i zrób fotkę, spróbujemy coś poradzić :)

Ewuś, chyba faktycznie laurowiśnia potrzebuje łagodniejszego klimatu...Jest wiele roślin, które nam się podobają, a w naszych ogrodach nie mogą rosnąć. Ja teraz robię podejście do figowca - na razie rośnie w doniczce, ale wiosną planuję wsadzić go do gruntu B)

Małgosiu, ja jeszcze z mojej asperki nie jestem do końca zadowolona - liście ma piękne: duże, miłe w dotyku, ale za mało kwiatów. Jeszcze muszę nad nią popracować :angry:

Dzisiaj zapraszam Was na rabatę położoną od wschodniej strony domu. Rosną tam głownie krzewy - zamysłem był taki nieformowany żywopłot.I tak wzajemnie przenikają się: berberys, derenie, dzika róża, pęcherznice, forsycja, lilak chiński, "zwykły" lilak, krzewuszki, złotlin, lilak Mayera...ufff, chyba wszystkie wymieniłam...

062.JPG



P1000773.JPG



P1000774.JPG



P1000777.JPG



P1040298.JPG




P1000779.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Mar 2012 22:21 #10543

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dalu :)
Lilak Meyera też mam na "liście" ;) Widzę ,że faktycznie nie jest on zbyt duży,
tak jak podają w opisach?
Czy rzeczywiście pachnie mocniej niż inne lilaki ?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Mar 2012 23:25 #10574

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Dalu,ja sobie sprawiłam teraz z brico kalinę bonandeńska i świdośliwę.Jestem ciekawa czy przyjmą mi się, bo na razie posadziłam w doniczki,a do gleby dam jak się dobrze ociepli.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Mar 2012 23:44 #10586

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Piękne dojrzałe krzewy :woohoo: w rozkwicie wyglądają rewelacyjnie.
Dalu w jakim są wieku?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 06:02 #10598

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Kupiłam sobie miłorząb-też nie bardzo chce rosnąć :( W zeszłym roku w maju całkiem sczerniał, później odbił, w końcu połowę skosił M. Nie ma krzaczek szczęścia.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 13:47 #10783

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś, doświadczeń z miłorzębem nie mam żadnych, chociaż to rzeczywiście bardzo ciekawe drzewo :) Jestem ciekawa, jak się będzie dalej u Ciebie zachowywał...

Jolu, oj, różnie z tym wiekiem - ale większość ma ok. 8 lat, chociaż niektóre są starsze, bo sadzone jeszcze przez poprzednich właścicieli. W ostatnią sobotę wiele z nich zostało dosyć radykalnie odmłodzonych, bo już bardzo się zagęściły, straciły ładny pokrój i zaczęły mniej obficie kwitnąć...

Małgosiu, przyjmą się na pewno, pytanie tylko jak będą rosły. Kaliny są śliczne, a świdośliwy nie znam. Ja mam śliwy wiśniowe Pissardi i śliwę ozdobną Hessei.

Magdo, lilak Meyera jest zdecydowanie mniejszy od innych lilaków, chociaż potrafi dorosnąć do 1,5 metra. No i pokrój ma bardziej zwarty, kulisty. Bardzo obficie kwitnie, a zapach ma boski B)

Ostatnio były krzewy, więc dzisiaj drzewa ozdobne - jak pisałam wyżej mam trzy śliwy wiśniowe, wiśnię ozdobną, dwie jabłonki ozdobne (NN i Royalty), wisienkę Amanogawę i Kiku Shidare...


DSCF4643.JPG



DSCF4716.JPG



DSCF4718.JPG



DSCF4719.JPG

DSCF4720.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 19 Wrz 2012 22:55 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 14:05 #10789

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
ależ dojrzały i pięknie zaplanowany ogród....a to ostatnie ślicznie się prezentuje(nie widziałam jeszcze ) :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 14:07 #10791

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
och mi się też marzy lilak Meyera........bo po prostu kocham jego zapach :whistle:
nie mogę mieć większego bo działka za mała i by nie pasowało :whistle:
ale taki maluszek to czemu nie.....trzeba bedze się rozglądać za sadzoneczką :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 18:49 #10928

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Martuś - jak znajdziesz to daj znać :kiss3: Ja też poluję na Lilak Meyera 'Palibin' na pniu..
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 20:02 #10996

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Ja też jestem za prześwietlaniem krzewów , ale mój M ma zgoła odmienną koncepcję . ,,Co uroslo to niech siedzi,, Na wiosnę bitwa słowna i sama piłuję wyposazona przez M w najgorszą piłkę
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Mar 2012 20:29 #11020

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dalu, zdjęcia archiwalne zawsze mile widziane, ale...nie zechciałabyś nas pokłuć w oczy zdjęciami aktualnymi, wiosną w Twoim ogrodzie?
A ja w tym roku zamierzam dość nisko ściachać bukietówki, niech się krzewią kosztem wysokości...Zobaczę, czy taki pokrój mi się spodoba...W tamtym nie cięłam w ogóle :oops: , jakoś się spóźniłam...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Mar 2012 10:48 #11362

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś tak zerkam na Twoją hortensję dębolistną i zastanawiam się co będzie w tym roku z moją.....czy w ogóle coś będzie, bo jej nie okryłam na zimę....po prostu zapomniałam :oops: W zeszłym roku po okryciu wprawdzie nie zakwitła, ale była pięknym wielkim krzaczorem, teraz jeśli przetrwała, to będzie musiała stratować od zera :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Mar 2012 17:42 #11522

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, powiem Ci, że moja w zeszłym roku też poszła w liście, a kwiatka miała ...jednego :( Co będzie w tym roku, zobaczymy...U mnie nigdy nie była okrywana, ale i klimat łagodniejszy...

Martuś, powiem Ci, że wyjątkowo nie lubię widoku ogrodu w marcu :evil: Szaro, buro, bałagan po zimie, badylki wołają "zetnij mnie !", liście krzyczą "wygrab i pozbieraj nas !" Stosy gałęzi w rogu ogrodu czekają na zutylizowanie (fuj! jakie brzydkie słowo); lawendy, wrzosy, hortensje, budleje i inne muszą być już przycięte, a ja - nie mogę na to wszystko patrzeć, a zabrać się za robotę też nie mogę, bo zimno i nieprzyjemnie :jeez:
I nawet całe łany śnieżyc, iryski żyłkowane, krokusy i zielone główki tulipków, liliowców, kapustki rozchodników, napęczniałe pączki forsycji nie poprawiają mi humoru :dry:
Mam wielką nadzieję, że jutro będzie lepiej, bo zapowiadają 18 stopni i słoneczko :) Planuję piątek i sobotę spędzić w ogrodzie, więc będą aktualne fotki B)

Ewuś, coś w tym jest, bo mój M. też boi się piły i sekatora! Jemu wydaje się, że ja robię wielką krzywdę roślinkom ścinając je i jakoś trudno mu wytłumaczyć, że to je tylko pobudza do wzrostu. A niby inteligentny facet :silly:

Marto, Kasiu, mój Palibin jest prowadzony na kulisty krzaczek i też ładnie to wygląda...

Aguś, dzięki :kiss3:

Kończymy więc ze wspominkowymi fotkami. Od jutra obiecuję aktualne zdjątka z ogrodu. Trochę go ogarnę, więc może uda się coś pokazać. Pozdrowionka :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Mar 2012 19:32 #11589

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Dalu , przecież do zdjęcia nie musi być wszystko pod sznurek.
Stan ogrodu po zimie to też pewien etap i nie możemy się go wstydzić.
Zrobisz zdjęcie przed ...i potem .... :ouch:
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 15 Mar 2012 19:39 #11599

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
dala wrote:
I nawet całe łany śnieżyc, iryski żyłkowane, krokusy i zielone główki tulipków, liliowców, kapustki rozchodników, napęczniałe pączki forsycji ...

Dalu :) Rozumiem ,że to wszystko musimy sobie wyobrazić :silly: :P :woohoo:
Zamykam oczy i ...pięknie!
"Kapustki" rozchodników bardzo lubię wiosną...
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2012 19:40 przez magdala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.326 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum