TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 11 Sty 2013 13:43 #110246

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
dala wrote:

0023.JPG

Zatem bardzo ciekawie spędzasz dni :hug: Zazdroszczę, u mnie nie jest już tak różnorodnie :oops:
Gratuluję zaszczytnego I miejsca :flower1: także o nim czytałam ;)
Ale ... za tydzień spotkanie z forumkami :dance:
Pięknie wyglada ta żółta lilia na zielonym tle ogrodu :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 11 Sty 2013 13:57 #110251

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-sympatycznie spędzonego wieczoru życzę.Trochę zazdroszczę Ci tych możliwości.Niestety ale u mnie to cała wyprawa, w grę wchodzi Bydgoszcz lub Gdańsk a to jak by nie było 100 km w jedną stronę.Do tego jeszcze trzeba znaleźć kogoś do opieki nad czworonogami :jeez: Jak pracowałam to problemu nie było, organizowaliśmy wyjazdy zbiorowe prawie co tydzień, było z czego wybierać a teraz? od kilku lat nigdzie nie byłam :oops: :sad2:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Sty 2013 18:32 #110958

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dalu jak liliowo cudnie kolorowo się zrobiło od razu cieplej, za oknem biało i mroźno... :hug:

p.s. ale wrócisz do swojego avatarka (please B) )
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Sty 2013 18:41 #110969

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ja też proszę :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Sty 2013 19:05 #110982

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Isiu, Gosiu, a co jest nie tak z tymi pięknymi liliami w awatarku??? Już mi się trochę ta moja facjata, zresztą niezbyt wyraźna znudziła, myślałam, że Wam również...
Było tak:


P1000723.JPG


Romuś, ja Cię doskonale rozumiem, bo sama mieszkam na wsi i do Wrocławia mam 35 km. Niezbyt to dużo jak się jedzie samochodem, ale wyprawa autobusem staje się już nieco męcząca. Ale ja całe życie mieszkałam w dużym mieście i chociaż kocham moją wieś (no, dobra - małe miasteczko :whistle: ), to co najmniej raz na tydzień jestem we Wrocławiu w różnych sprawach. A to poważniejsze zakupy, a to lekarz, a to spotkanie z koleżankami, a to jakiś spektakl czy koncert, a to moje obowiązki fundacyjne. No, niestety, tak całkiem zakopać się w mojej pipidówce nie da ;) Ale ten piątkowy wypad (nota bene bardzo sympatyczny koncert i uzbieraliśmy kilkanaście tysięcy dla dzieci w czasie aukcji dzieł sztuki!) skończył się potężnym przeziębieniem. Pogoda była fatalna, a zimny autobus i wyczekiwanie na przystankach zrobiły swoje - od wczoraj jestem niezwykle 'pociągająca' i głowa mi pęka :evil: Mam nadzieję, że tylko na przeziębieniu się skończy...

Jolu, wprawdzie czternastego liceum nie kończyłam, tylko w nim pracowałam, ale i tak jestem bardzo dumna z tego pierwszego miejsca w Polsce, bo w końcu mam maleńki wkład w ten sukces :idea1: Sama wychowałam dwóch finalistów Olimpiady!
Spotkania z forumkami zazdroszczę, bo dolnośląskie towarzystwo zimą śpi, tak jak ogrody i pozostaje tylko kontakt internetowy :comp:
Lilie to moje ukochane kwiaty; właśnie wczoraj po kilku dniach oglądania, kombinowania i zastanawiania się, zrobiłam zamówienie w Lilypolu! Tak się cieszę :)


008_2013-01-13.JPG



P1000968.JPG



P1010095.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Sty 2013 19:13 #110987

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
dala wrote:

Jolu, wprawdzie czternastego liceum nie kończyłam, tylko w nim pracowałam, ale i tak jestem bardzo dumna z tego pierwszego miejsca w Polsce, bo w końcu mam maleńki wkład w ten sukces :idea1: Sama wychowałam dwóch finalistów Olimpiady!

Nooo... a już chciałam grzmieć, że się wyrzekłaś naszej słynnej IX-tki :teach:

Wiesz co, a może byśmy sobie też zafundowali jakieś spotkanko? A co, nasza grupa, to od macochy? :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Sty 2013 19:19 #110991

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Magda, ja - wyrzec się IX? No, co Ty !!! Wszak spędziłam tam cztery lata mojego życia i były to jedne z najfajniejszych lat ;)
A jeśli chodzi o spotkanie - to czemu nie? Chyba najprościej byłoby gdzieś 'w połowie drogi', czyli w centrum Wrocka? Chyba że masz inne propozycje...No i jeszcze można zrobić rozeznanie, czy będą chętni na takie karnawałowe spotkanie :drink1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Sty 2013 20:09 #111017

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dalu przede wszystkim życzę zdrowia, mam nadzieję, że żadne grypsko Cię nie dopadnie. Ja też kocham lilie i cały czas zastanawiam się nad wybranymi odmianami w Lilypolu, tak się będę zastanawiała aż te odmiany które mnie interesują zostaną wyprzedane. :happy: Muszę się chyba zebrać w sobie i podjąć ostateczną decyzję. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Sty 2013 07:59 #111147

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dalu :hug: zdecydowanie mnie sie nie znudziła, nie mamy okazji się widywać to chociaż tak jak na Ciebie patrze to jakbysmy rozmawiały :) kwiaty piękne nie przeczę ale wolę jak Jesteś Ty... Miłego dnia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Sty 2013 08:10 #111149

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej ale cudowne lilie. Sama sie zastanawiam jak tu nie zaglądać do lilypolu :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Sty 2013 09:56 #111169

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś czytam, że choróbsko Cię dopadło , współczuję i życzę dużo zdrówka :kiss3:
Twoje lilie są zachwycające, ciekawa bardzo jestem jakie zamówiłaś :P U mnie niestety ciasno w ogródku, miejsca brak na nowe nasadzenia, ale nie oparłam się i kilkanaście cebulek też zamówiłam..... a gdzie je posadzę to nie wiem :dry: Mam wielką ochotę na jeszcze kilka odmian....ale to już pozostawię sobie na kolejną wiosnę B) :happy:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Sty 2013 12:58 #111248

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, ja wychodzę z założenia, że lilie zawsze gdzieś się upcha :whistle: W każdym razie łatwiej niż jakieś krzaczorki czy chociażby moje ukochane azalie...
Zamówiłam:
Easy Dance (azjatka)
Hiawatha (azjatycka zwieszona)
Sunny Morning (martagon)
Shocking (orienpet)
Deep Impact (orientalna)
The Edge (orientalna)
Oczywiście po kilka sztuk z każdej odmiany ;)

Ula, fakt, wszystkie lilie są piękne i dlatego tak trudno zdecydować się na jakieś odmiany, zwłaszcza jak się ma taki wybór...Ale ja tej wiosny kupuję tylko lilie i azalie, no, może jeszcze kilka irysków, więc i tak w porównaniu z innymi forumkami jestem baaardzo wstrzemięźliwa :happy4:

Isiu, chyba mnie przekonałyście i niebawem wrócę do starego awatarka ;) No i już się cieszę na nasze spotkanie w Sulejowie!!!

Gosiu, jak na razie walczę TYLKO z przeziębieniem, więc nie jest źle!
Wiem, wiem jak trudno się na coś zdecydować w Lilypolu B) Ale obawiałam się tego, co TY - że najciekawsze odmiany zostaną szybko wykupione, więc podjęłam męską decyzję i już cebulki na mnie czekają B)

I jeszcze kilka lilijek:

P1040041.JPG



P1040091_2013-01-14.JPG



P1040106_2013-01-14.JPG



P1040125.JPG



P1040101.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Odp: Ogród Dali 14 Sty 2013 15:03 #111281

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku cudne lilie......i dlatego jak na razie zamówiłam tylko kilka sztuk :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Sty 2013 18:03 #111338

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witam Dalu,czas się ujawnić bo Twój ogród podglądałem już kilka razy.Piękny ,dorosły ogród :bravo: .Ach te lilie,czy wykopujesz cebule na zimę czy zimują w gruncie-czy je zabezpieczasz?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Sty 2013 13:19 #112852

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Chester, miło Cię gościć w moim ogrodzie :bye:
Lilie to moja wielka miłość i pasja; sadzę je w każdym wolnym miejscu i jakoś tak się dzieje, że dobrze mi się komponują ze wszystkimi roślinami, ale najbardziej je lubię na kwaśnych rabatach; po przekwitnięciu azalii i Rh, ładnie je urozmaicają...Nornic nie mam w ogóle, a strefa klimatyczna 7a sprawia, że nie muszę się martwić o cebule zimą. Właściwie ich nie okrywam; tylko orientalne sadzę bardzo głęboko i ściółkuję korą :flower1:

Martusiu, ja też zamówiłam tylko kilka...naście sztuk, ale w zeszłym roku naliczyłam około 130 lilii, jesienią też coś tam posadziłam; w tym sezonie mam nadzieję cieszyć oczy od czerwca do sierpnia ok. 200 liliami!

Zima trzyma i trzeba jakoś sobie dawać radę, żeby nie zwariować w oczekiwaniu na wiosnę i kwiaty. Ja pocieszam się myślą, że u mnie pierwsze przebiśniegi pojawiają się już w lutym - poniższa fotka była zrobiona 9 lutego:

063_2013-01-19.JPG


A tymczasem kupiłam sobie kwitnącą azalkę japońską, która ma magiczną moc poprawiania humorku:


DSCF4423.JPG


Więc już niedługo, już za momencik będziemy cieszyć oczy, serca i dusze takimi marcowymi widoczkami:

DSCF4522.JPG


[attachment:4]DSCF4539.JPG[/attachment]


[attachment:5]DSCF4540.JPG[/attachment]
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Sty 2013 13:22 #112854

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Chester, miło Cię gościć w moim ogrodzie :bye:
Lilie to moja wielka miłość i pasja; sadzę je w każdym wolnym miejscu i jakoś tak się dzieje, że dobrze mi się komponują ze wszystkimi roślinami, ale najbardziej je lubię na kwaśnych rabatach; po przekwitnięciu azalii i Rh, ładnie je urozmaicają...Nornic nie mam w ogóle, a strefa klimatyczna 7a sprawia, że nie muszę się martwić o cebule zimą. Właściwie ich nie okrywam; tylko orientalne sadzę bardzo głęboko i ściółkuję korą :flower1:

Martusiu, ja też zamówiłam tylko kilka...naście sztuk, ale w zeszłym roku naliczyłam około 130 lilii, jesienią też coś tam posadziłam; w tym sezonie mam nadzieję cieszyć oczy od czerwca do sierpnia ok. 200 liliami!

Zima trzyma i trzeba jakoś sobie dawać radę, żeby nie zwariować w oczekiwaniu na wiosnę i kwiaty. Ja pocieszam się myślą, że u mnie pierwsze przebiśniegi pojawiają się już w lutym - poniższa fotka była zrobiona 9 lutego:

063_2013-01-19-2.JPG


A tymczasem kupiłam sobie kwitnącą azalkę indyjską, która ma magiczną moc poprawiania humorku:


DSCF4423_2013-01-19.JPG


Więc już niedługo, już za momencik będziemy cieszyć oczy, serca i dusze takimi marcowymi widoczkami:

DSCF4522.JPG



DSCF4539_2013-01-19.JPG



DSCF4540_2013-01-19.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Odp: Ogród Dali 19 Sty 2013 13:34 #112857

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Dalu ale masz piękną kępę śnieżyć wiosennych .u mnie na razie małe po 2-3 kwiatki .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 19 Sty 2013 13:56 #112865

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej kilkanaście? i już masz ich 200? :woohoo: :eek3:
rany ale będzie widowisko latem :woohoo:
oj tak, kupowanie takich kwitnących roślinek zdecydowanie poprawia człowiekowi humor....moje 2 azalki też zaczynają kwitnąć :dance:

a zima trzyma i trzyma....u mnie od 8 rano nic tylko sypie i sypie :dazed:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.656 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum