TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 26 Wrz 2012 09:45 #72467

  • Leosta
  • Leosta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witaj Dala. Pierwsze zdjęcia Twojego ogrodu to wspaniałe rarytasy zwłaszcza róże.
Jak sobie dajesz radę z miachunką? Ja likwiduję ją kilka lat i zawsze wychodzi w nieodpowiednim miejscu.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 26 Wrz 2012 10:15 #72472

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Dalu rzeczywiście u Ciebie prym wiodą marcinki , a wrzosowisko masz przepiekne , zazdroszczę zielonej ręki do wrzosów.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Wrz 2012 12:04 #72487

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
A moja Anabelka brązowieje :( nie wiesz czasami co może być przyczyną. Wprawdzie czekoladowe kule to też ozdoba - pasują mi np. do wystroju łazienki, ale limonkowe podobają mi się dużo bardziej. zastanawiam się czy to czasami nie jest wina tego, że ona rośnie w słonku. Doczekałam się także w końcu pięknie zasuszonego kwiatka na hortensji ogrodowej - z krzaczka rosnącego w cieniu. ta moja śliczna różowa hortensja, którą często pokazuje najnormalniej w świecie więdnie - jej kwiaty nie nadają się do jesiennych bukietów. Tu też nie wiem czy to taka odmiana czy to wina słonecznego stanowiska w którym rośnie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 26 Wrz 2012 15:47 #72535

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iwonko, myślę, że to naturalny proces - brązowienie kwiatostanów :( U mnie kilka też już zbrązowiało, ale ja je po prostu wycięłam. Jeżeli natomiast wszystkie Ci już zbrązowiały, to może rzeczywiście przyczyną jest zbytnie nasłonecznienie...
A ogrodowe tak mają - jedne odmiany pięknie zmieniają barwy i zasuszają się na krzaku, a inne po prostu więdną i brzydko wyglądają. Od czego to zależy? Nie mam pojęcia :think:

Mireczko, w ogrodzie staram się hodować te roślinki, które się u mnie dobrze czują. Marcinki ładnie wyglądają, obficie kwitną, więc chyba sobie jeszcze dokupię jakieś inne odmiany. Tym bardziej, że one kwitną w czasie, kiedy w ogrodzie nie ma wielu kwiatów...
Wrzosy też rosną u mnie dobrze, a to za sprawą kwaśnej ziemi, którą mam w ogrodzie. Niektóre kępy są już tak wielkie, że sama się dziwię, bo rzadko się zdarzają takie mutanty :eek3:

Irowarze (a jak Ci na imię?), witaj w moim ogrodzie! Dziękuję za miłe słowa :kiss3:
Róż nie mam zbyt wiele, ale niektóre - zwłaszcza The Fairy- kwitną długo i obficie :flower2:
A z miechunką walczę tak jak ze wszystkimi nie chcianymi roślinami - po prostu wytrwale wyrywam niepotrzebne odrosty ;) Nie stosuję chemii w ogrodzie, więc pozostaje mi walka "wręcz", ale jakoś daję sobie radę. Podobnie jest z nawłocią, tojeścią, truskawką ozdobną...

Dawidku, ja uwielbiam wrzosowiska w ogrodach! Kibicuję więc Twojemu nowo założonemu :) Kilka rad, co robić, żeby wrzosy dobrze się czuły, napisałam w Twoim wątku :happy-old:

Co tam jeszcze kwitnie teraz w ogrodzie?
Na przykład malwy, które w poszukiwaniu słoneczka wyciągnęły się tak bardzo, że mają ponad dwa metry i zaczepiły się o sąsiednią jabłonkę:

00616.JPG


...cały czas kwitnie też pełna datura jednoroczna (tak, to ta od krotoszyńskiego Grzesia - przyjechała z Sulejowa)
Tak fajnie wygląda w pąku:

00710.JPG


W czasie ostatniego weekendu byłam z M. na wycieczce w Górach Stołowych. Wspaniałe widoki, niekiedy zapierające dech w piersiach. Zwłaszcza wielkie wrażenie zrobiło na mnie Teplickie Skalne Miasto (Czechy).

Nocowaliśmy w Kudowie, w takim pięknym pensjonacie:

00412.JPG


Widok ze Szczelińca (600 kamiennych schodów!)


00811.JPG


Fragment Skalnego Miasta


01116.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, pamelka, r-xxta

Odp: Ogród Dali 26 Wrz 2012 18:58 #72557

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Żyć nie umierać takie widoki :bravo: Skalne miasto zaś szczególnie budzi refleksje :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Wrz 2012 09:52 #72703

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
Dawno nie byłam, pozmieniało się ;)
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Wrz 2012 12:22 #72736

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Byłam W Szczelińcu miesiąc temu z moja wnusią - dziecko było zachwycone i zaaferowane tymi niesamowitymi skałami
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Wrz 2012 20:17 #72894

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Szczeliniec jest niesamowity! Tylko w sezonie niemożliwe zatłoczony :crazy:
Jedynym rozwiązaniem jest wczesne wejście - i tak zresztą uczyniliśmy... bo po zejściu czekała nas jeszcze całodniowa piesza wędrówka szlakiem przez leśne ostępy ;) gdzie nie spotyka się żywej duszy... z przystankiem wśród zatłoczonych Błędnych Skał... aż do Kudowy...
Parę lat już minęło... dzieci nieduże były... a jakoś daliśmy radę :P bo dla tych widoków - warto!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Wrz 2012 20:40 #72916

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, w tamtych okolicach jest mnóstwo bardzo ciekawych miejsc - my tym razem ominęliśmy Błędne Skały i po zdobyciu Szczelińca (nawet nie było wielkiego tłoku), pojechaliśmy do Teplickiego Skalnego Miasta. Tam przejście całej trasy zajmuje ok. 3 godzin, więc też mieliśmy tego dnia sporo wrażeń i duuużo ruchu ;)
Zgadzam się, że Góry Stołowe są niesamowite!

01816.JPG



01914.JPG


Iwonko, te skalne formy są wspaniałe i z pewnością mogą zachwycić:

00311.JPG


Dorotko, ja również Ciebie pozdrawiam :bye:

Jolu, tak - tam można się zadumać nad potęgą Natury...


01320.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Wrz 2012 21:18 #72951

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Oprócz Teplickiego jest jeszcze drugie skalne miasto w Czechach, chyba jeszcze ciekawsze... Ja to po takich miejscach mogłabym chodzić i chodzić, nawet i wspinać się ;) Nabiera się pokory... wobec takiego skalniaka! :rotfl1:
Dalu, w imieniu iglakowców podziękuję za prezentację systemu korzeniowego sosny! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Wrz 2012 22:33 #72983

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dalu, a wczoraj pomyślałem sobie - dawno nie byłem w Skalnym Mieście :) a dziś serwujesz mi takie przypomnienie i zachętę by znów tam zajrzeć :thanks:
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 14:58 #73071

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękna relacja z jesiennej wycieczki !
Dalu, czy pokażesz nam swoje bukiety z suszonych kwiatów i traw ? Jestem ich bardzo ciekawa ...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 16:14 #73088

  • lukos1983
  • lukos1983's Avatar
ciekawe miejsce, idealne na piesze wycieczki a krajobraz z góry bajeczny :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 19:16 #73111

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- dzięki za wspomnienia :kiss3: 25 lat temu przemierzałam te okolice.Do dzisiaj te obrazy pozostały w mojej głowie a teraz po tylu latach dzięki tym fotkom znowu wróciłam w te piękne okolice.
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2012 19:17 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 20:35 #73153

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, okazało się, że sporo osób zna te piękne zakątki, kiedyś je zwiedzało i podziwiało :)
A rzeczywiście są tego warte!

Łukaszu, uważam, że Góry Stołowe mogą konkurować z Tatrami. Oczywiście są zupełnie inne, ale zapewniają równie wspaniałe wrażenia B)

01715.JPG


Ewelinko, co jakiś czas staramy się "wyskoczyć" w górki, chociażby na weekend. W ten sposób ładujemy akumulatory, odpoczywamy, zapominamy o codziennych problemach...
Ewelinko, przejrzałam swoje archiwum fotograficzne i okazało się, że ...nie mam zdjęć moich suchych bukietów. Oglądając moje zdjęcia uświadomiłam sobie, że mam mnóstwo fotek roślinek i widoczków ogrodu, a domu, mieszkania - prawie wcale :( Będę musiała to nadrobić!

Sylwuś, koniecznie! A jesienią jest tam wyjątkowo pięknie B)

Martusiu, zgadza się - kilka kilometrów dalej jest drugie skalne miasto Ardspach, którego dodatkową atrakcją jest śliczne jeziorko. Jednak -powiem Ci w tajemnicy - po zdobyciu Szczelińca i przejściu Teplickiego Skalnego Miasta byłam tak zmęczona, że marzyłam tylko o ciepłej kąpieli i wygodnym łóżku :silly:
A fotka sosny - niesamowita, prawda?

Dzisiaj pokażę Wam moje powojniki, które kwitną powtórnie, oczywiście nie tak obficie jak po raz pierwszy, ale nawet te pojedyncze kwiatuszki o tej porze cieszą :)

01011.JPG



01115.JPG



02018.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 20:35 #73154

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dalu zawitałam znów do Twojego pięknego ogrodu .Bukszpanowy płotek fajnie wygląda, a u siebie robię trzmielinowy płotek .Fajna wycieczka i te naturalne skalniaki .Najładniejsze są korzenie przewalonego drzewa, na których już ulokowały sie roślinki .Szkoda ,ze jeszcze tylu miejsc nie widziałam
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 20:44 #73160

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
dala wrote:
Oglądając moje zdjęcia uświadomiłam sobie, że mam mnóstwo fotek roślinek i widoczków ogrodu, a domu, mieszkania - prawie wcale :(
Skądinąd wiem, że zdjęcia wnętrz domowych robi się, jeśli ma się hojki! :rotfl1:
Dalu, no właśnie, ja w tym skalnym mieście na A ;) byłam! I z kolei nie dojechałam do tego Teplickiego...
Drugie kwitnienie powojników, tak późno? Moje coś tam próbowały nieco wcześniej...ale nic takiego, co zasługiwałoby na uwagę ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 28 Wrz 2012 21:07 #73176

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Powojniki mnie nie lubią, więc i ja im się odwdzięczam nielubieniem ;) W zeszłym roku kupiłam kilka, na próbę, jak im będzie u mnie i tylko Bill M. mnie nie rozczarował :rotfl1: Ale chętnie podziwiam u innych :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.557 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum