TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 21:10 #101494

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Dala - 'Kyushu' jest łatwa do identyfikacji bo ma bardzo charakterystyczne liście. Żanda inna znana mi odmiana nie ma takich liści. Natomiast te z ostatniego zdjęcia, też nie są 'Kyushu' pędy ciemne widzę i liście, też inne. Masz może jakieś zbliżenie gałązkę, czy kwiatostan? To by znacznie ułatwiło identyfikację.

Glicynia cudna :ohmy: Moja w tym roku nie kwitła, zmarzła i została radykalnie przycięta. Powiedziałabym, że nawet bardzo radykalnie bo została tylko jedna trzecia. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zakwitnie. :unsure:
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 14 Gru 2012 19:04 #101850

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dalu, jakiej wysokości jest Twoja tawuła japońska? Bo wygląda mi na to, że się myliłam mówiąc, że na żywopłot się nie nadaje :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2012 19:04 przez piku.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Gru 2012 19:14 #101857

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 391
Co to za róża ta ostatnia? Coś niesamowitego.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 14 Gru 2012 20:25 #101894

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Uleńko, to jest róża, która rosła w moim ogrodzie 'od zawsze', posadzona wiele, wiele lat temu. Niestety, nie znam nazwy odmianowej :(
Ze starych róż, mam jeszcze taką:

P1040007.JPG



P1040008.JPG


Wiesiu, moja tawuła japońska ma ok. metra wysokości, ale ja ją trochę formuję w kulę, więc pewnie swobodnie wyrosłaby nieco wyższa. U mnie stanowi przedostatnie piętro rabaty.



Bożenko, z kwitnieniem glicynii to jest problem - ostrzejsza zima sprawia, że zakwita jednym, albo dwoma kwiatkami :( Mam nadzieję, że w przyszłym roku pokaże na co ją stać...
Jeśli chodzi o moje hortensje, to znalazłam takie zbliżenie:


P1040251.JPG



P1040254.JPG



P1040255.JPG
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2012 20:50 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Odp: Ogród Dali 14 Gru 2012 20:46 #101909

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dziękuję Dalu za piękną różę - szkoda , że nazwy nie znasz , ale to wcale nie ujmuje jej urody.
A ta ostatnia hortensja chyba taka , jak moja NN - sama jestem więc ciekawa odmiany
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Gru 2012 15:17 #102491

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ostatnia zima ograniczyła mój ognik do postaci jednej gałęzi ścielącej się po ziemi :( Póki jednak chce żyć, nie będę go ruszać.
Róże prześliczne jak zawsze :) Żałuję, ze nie potrafię ich rozpoznać.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 16 Gru 2012 15:32 #102497

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja pozbyłam się ognika na dobre. Za bardzo wymarzał. A pozbywanie się tych kolczastych gałęzi doprowadzało mnie do szału. Więc dokonałam eksmisji
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Gru 2012 10:20 #103606

Witaj Dalu !
Brakuje Ciebie na fo. Nawet sobie ulubione zdjęcie z zielonym zlewem - źródełkiem umieściłam w ikonce na pulpicie...
Cudnie rozrasta się Twój bajkowy ogród. :)
Podejrzewam ,że bardzo zmienił się od czasu gdy go widziałam :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Gru 2012 10:26 #103607

  • Poll
  • Poll's Avatar
Margo2 wrote:
A ja pozbyłam się ognika na dobre. Za bardzo wymarzał.

U mnie , w Jędrzejówce identyczna sytuacja.Co odbił w sezonie, to wiosną pojawiały sie nowe gałęzie do wycięcia. :( Szkoda, bo jest pięknym krzewem, ale niestety , muszę się pogodzić z tym,że niektóre rośliny u mnie nie zagoszczą.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Gru 2012 12:36 #103632

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Polu, u mnie też z ognikami różnie bywa, ale generalnie żaden nie wymarzł jeszcze 'na amen'.
Bywały lata, że pięknie kwitły i owocowały, ale bywały i takie, że pokazywał się jakiś marny kwiatek i zero owocków :(

0038.JPG


Pell, jak miło, że jesteś :) FO to już dla mnie prehistoria; nie chcą tam mnie, to trudno ;) Zresztą mi też nie bardzo odpowiadała atmosfera, jaka się w pewnym momencie wytworzyła...Ale najważniejsze, że teraz dobrze się czuję w Oazie, że jest tu większość fajnych ludzi, że sami tworzymy to forum i nikt na nas nie krzyczy :whistle:

Gosiu, u mnie ogniki rosną pod płotem, podobnie zresztą jak berberysy i stanowią naturalną przeszkodę dla intruzów, natomiast ja nie muszę się do nich za bardzo zbliżać. A że są właściwie bezobsługowe, to nie ma problemu B) Powiem Ci, że bardziej męczą mnie moje róże okrywowe - te to mnie zawsze przy okazji jakichkolwiek czynności pokłują :evil:

Ewo, u mnie ogniki żyją, ale bezpowrotnie straciłam piękną, wielką irgę i winnika zmiennego - wymarzły mi do imentu :placze:


P1010585_2012-12-20.JPG


Elu, róże mam w większości stare i nienazwane...A swoje hortensje kupowałam i sadziłam jako Kyushiu...


0022.JPG


Po tej aukubie też już zostało tylko wspomnienie:


P1030499_2012-12-20.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 20 Gru 2012 12:38 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Gru 2012 12:59 #103637

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A zawsze ta akuba kojarzyła mi się z Tobą właśnie :whistle:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Gru 2012 15:22 #103655

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Miałam kiedyś ognika i zginął po pierwszej zimie. Kolejny ma lepsze usytuowanie, zasłonięty od wiatru trwa jakoś, ale uszkodzenia mrozowe są co sezon. Nie kwitł mi w ostatnim sezonie, ale odbudował się. Zobaczymy co będzie po tej zimie. :think: A na działkach w wyższych partiach ROD zimują i mają wielkie krzaki, obsypane potem ślicznymi owockami... [zazdroszczę], ani ich nie okrywają, ani specjalnie działka nie jest użytkowana, trawnik, dzika róża i... ognik.

Co do aukuby to mam ją w tym roku pierwszy raz, zakupiłam zanim poczytałam o wymaganiach :crazy: , więc się teraz martwię co będzie. Posadzona w donicy ładnie urosła, trzymałam ją do mrozów (nie więcej niż -7 st. C) na dworze. Ona podobno znosi mrozy, jeśli za dnia mróz odpuszcza i są temp. dodatnie. Potem zabrałam ją do wiatrołapu, gdzie bywa lekko mroźno, oszczędnie podlewam. Prawie awansowała na doniczkowca domowego. ;) Jak będzie wiosną zobaczymy. Szkoda, że tak mało jest sprawdzonych info o zimowaniu w naszych warunkach (np. na mojej północy). :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Gru 2012 19:26 #104112

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danielo, w moich okolicach (Dolny Śląsk) i aukuby, i ogniki dorastają do słusznych rozmiarów i zazwyczaj dobrze się mają! No, chyba, że przyjdzie taka zima jak ostatnia, kiedy po bardzo ciepłym styczniu robi się nagle kilka dni z 20 stopniowymi mrozami, bez śladu śniegu :evil: Ogniki, jak ogniki - odbiją, ale większość aukub w gruncie takim ekstremalnym warunkom nie daje rady :( Moje dwie, już kilkuletnie, a jedna nawet kwitnąca i owocująca pożegnały się na zawsze z moim ogrodem, ale na przykład w sąsiednim ogrodzie aukuba posadzona w bardzo zacisznym miejscu przetrwała :) Trudno mi powiedzieć, jak zachowywałaby się na północy, ale chyba z uprawą w gruncie w Waszych stronach trzeba się pożegnać...


DSCF4703.JPG


Gosiu, ja też je (bo miałam dwie aukuby) bardzo lubiłam i chyba spróbuję raz jeszcze...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Gru 2012 19:34 #104115

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kochani,

z całego serca życzę wszystkim moim oazowym Przyjaciołom

Wesołych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Szczęśliwego Nowego 2013 roku!!!


*oby roślinki rosły nam zdrowo i pięknie kwitły

*oby pogoda sprzyjała ogrodnikom

*obyśmy przez cały rok byli pełni pomysłów, pozytywnej energii i pasji



P1050856.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Shirall, gorzata, grazynarosa22, iwa27, Gosia, markussch01, Isia, piku, waldek727, Margolka, Bea, Daniela

Odp: Ogród Dali 26 Gru 2012 17:27 #104509

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, niestety nie zdązyłam z życzeniami świątecznymi :(
Nie miałam w ogóle czasu na wejście na forum.
Mam nadzieję, że święta spędziłaś w miłej, rodzinnej atmosferze.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Sty 2013 22:12 #107376

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Dalu, zawitałam do Twojego ogrodu i od furtki mnie zauroczyło :flower2: . Cóż to za piękne róże znajdują się na Twojej awatarowej fotce?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Sty 2013 12:37 #110220

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, z opóźnieniem, ale szczerze dziękuję za życzenia świąteczne :kiss3:

Edytko, witam w moim ogrodzie! Róże, o które pytasz, to The Fairy :)

Kochani, ogród śpi, za oknami zima ;) Po kilkunastu dniach pluchy, w końcu mamy mały mrozik i kilkucentymetrową warstewkę śniegu. Ja tęsknię za ogródkowaniem, ale wolny czas, w długie zimowe wieczory wypełniam lekturą, oglądam filmy, spotykam się ze znajomymi...Dzisiaj miałam spory powód do dumy, bo Perspektywy jak co roku ogłosiły wyniki rankingu szkół ponad gimnazjalnych i MOJE liceum - XIV Liceum Ogólnokształcące z Wrocławia jest na zaszczytnym pierwszym miejscu. Właśnie w TV leci wywiad z dyrektorem, moim kolegą z lat, kiedy pracowałam w czternastce :idea1:
Wieczorem biegnę na fajny koncert Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego; zimowe wieczory też mogą być fajne!
To koncert charytatywny - cały dochód jest przeznaczony na dzieci z naszego Hospicjum, więc - przyjemne z pożytecznym :)
Ale żeby nie było, że zaniedbuję swój ogród i wątek, kilka liliowych foteczek - wszak lilie zyskały miano forumowego KWIATU 2013!

0012.JPG



0023.JPG



0024.JPG



0033.JPG



0066.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Odp: Ogród Dali 11 Sty 2013 13:06 #110228

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To ja dorzucę, że Beata Rybotycka kończyła to samo liceum co ja! :happy4:
Miłych doznań życzę!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.421 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum