TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 09 Gru 2012 22:35 #99816

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
DPP_0785.jpg


Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 09 Gru 2012 22:43 #99821

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Dalu jestem gotowa oddać każdą beczułkę Biohumusu by móc choć chwilę posiedzieć w tym urokliwym zakątku, ja mogę o takim tylko pomarzyć. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Gru 2012 23:49 #99843

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-obym tylko sprostała wymaganiom, nigdy nie miałam azali ale myślę,że przy Waszym wsparciu dam radę.
Moja Pani leśnik mówiła mi ,że sosna co 4 lata zrzuca prawie wszystkie igły.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Gru 2012 00:05 #99845

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś uwielbiam spacerować po Twoim tajemniczym ogrodzie..... wypoczynkowe zakątki zachwycają mnie zawsze jak na nie trafię i słoneczny i cienisty..... Twój ogród to prawdziwie bajkowe miejsce :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Gru 2012 22:13 #100243

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, dziękuję i ponieważ dawno nie pokazywałam słonecznego kącika, dedykuję Ci taki oto widoczek:


P1030219.JPG


Romuś, będzie dobrze!Będzie pięknie! A z sosny rzeczywiście sporo tych igieł spada. I dobrze, bo bardzo się przydają :)

Gosiu, beczułka Biohumusu? Brzmi bardzo smakowicie :whistle: Ale póki co zapraszam na chwilę relaksu w ...przestrzeni wirtualnej ;)


P1030207.JPG


Marcus, hibiskus piękny! dziękuję i pocztą zwrotną dla Ciebie taki z pozdrowieniami :bye:


P1030333.JPG


Nie lubię fotografować zimy, ale czasami nawet ona jest taka fotogeniczna :eek3: Oto kilka zimowych fotek z mojej najbliższej okolicy i ogrodu:

DSCF4323.JPG



DSCF4324.JPG



DSCF4332.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Gru 2012 22:44 #100262

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Dalu, zaniemówiłam z zachwytu...

_MG_5440_11.jpg


Pozycja przy laptopie wydaje się nie najgorsza, niepokoi mnie tylko szyjny odcinek kręgosłupa...
Przypadkiem nie masz pochylonej głowy :hammer:
Pamiętaj o przerwach w surfowaniu i ćwiczeniach rozciągających mięśnie górnego odcinka słupka kręgów :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogród Dali 11 Gru 2012 08:58 #100352

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Dalu, mam zadanie dla ciebie na przyszły rok:
KONIECZNIE sfotografuj ten fragment ogrodu w poziomej pozycji. Chcę taki obrazek na kalendarzu!!!!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogród Dali 11 Gru 2012 09:05 #100357

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Dalu :coffe: :comp: piękne zimowe jak i letnie widoczki .

Przy tym pięknym stoliczku kiedyś na chwilkę przysiadłam :hug: z przyjemnością ogląda się miejsca które widziało się w realu :flower1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Gru 2012 09:55 #100383

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ja wprawdzie nie przysiadałam :lol: ale od czasu wizyty w Sobótce, ta rabata widoczna w tle, jest dla mnie niedoścignionym ideałem!
Niestety... gabaryty ogrodu wykluczają drzewo na środku :dry: i jeszcze tyle miejsca wokół...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 12 Gru 2012 19:07 #101003

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, nie mam pojęcia co to za paskudztwo, ale niektóre gałązki musze całe wycinać, bo brązowe.
Wiosną musze popryskać decisem, bo promanal niestety do końca nie pomógł.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 12 Gru 2012 20:32 #101054

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu (Margo), może problem sam się rozwiąże! Mroźna zima wytrzebi robactwo wszelakie i obejdzie się bez chemii :)

Gosiu(Gorzatko), to drzewo, o którym mowa to moja duma i ...udręczenie jednocześnie :whistle: To stara jabłonka, ale ilość produkowanych przez nią liści i jabłek jest niewyobrażalna :happy4: Wyobraź sobie wybieranie rączkami spadających jabłek i zalegających liści :evil:

Geniu, zawsze mi miło i bardzo się cieszę z wszystkich gości w moim ogrodzie - i tych realnych, i tych wirtualnych B)

Dorotko, ta fotka była robiona we wrześniu wyjątkowo dobrym aparatem i przy wyjątkowo sprzyjających warunkach pogodowych (delikatne, popołudniowe słońce). Ale, żeby wygrało ostrą konkurencję zdjęć do kalendarza, chyba nie może być pionowe i chyba jest zbyt mało ...wrześniowe...

Siberko, cieszę się, że Ci się podoba fotka przedstawiająca fragment ogrodu bardzo zielony i statyczny. Właściwie brak tam kwitnących kwiatów, z wyjątkiem hortensji, która zaczyna przybierać delikatny, zielonkawy kolorek...
A z tym szyjnym odcinkiem kręgosłupa, to jakbyś zgadła! Głowę mam często pochyloną i ten fragment mocno zniekształcony. Na razie nie boli, ale powinnam zacząć ćwiczyć :happy-old:

Dzisiaj, radząc Norce w sprawie nieformowanego żywopłotu, zaczęłam przeglądać swoje zdjęcia i zatęskniłam za widokiem kwitnących krzewów. To następny element, bez którego nie wyobrażam sobie mojego ogrodu :)
Pęcherznice:


0065.JPG


Kalina Boule de neige:


008_2012-12-12.JPG


Krzewuszka:


0094.JPG


Jaśminowiec:


0103.JPG



0104.JPG


Złotlin:


0194.JPG


Ligustr:


0208.JPG


C.d.n.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 12 Gru 2012 22:01 #101120

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dalu... dlatego, mogąc mieć jedynie namiastkę Twojej rabaty, zdecydowałam się na rozwiązanie skutkujące... wybieraniem gruszek :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 16:25 #101352

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Witaj Dala :)

Twój ogród i Eweliny były zawsze dla mnie inspiracją i cieszę się, że mogę je oglądać.
Przeglądając Twój wątek natknęłam się na zdjęcie hortensji bukietowej 'Kyushu' i coś mi w niej nie pasuje.
Ciemne pędy, inny układ kwiatów w kwiatostanach i liście też ma inne.
Jesteś pewna, że ona jest dobrze oznaczona? Mnie ona wygląda raczej na odmianę 'Floribunda'
'Kyushu' ma jasnozielone, błyszczące liście, bardzo miłe w dotyku.

Wstawię zdjęcie 'Kyushu' dla porównania, póżniej usunę. :)

Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 16:33 #101356

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, zależy, czy Twoja grusza też jest taka płodna jak moja jabłonka :whistle: Życzę Ci jednak, żeby nie...

Ciąg dalszy moich krzewów z nieformowanych żywopłotów, tworzących już teraz, po paru latach żywe, zielone ściany, świetnie oddzielające ogród od ulicy i sąsiadów :)

Lilak Meyera


020_2012-12-13.JPG


Ognik


0264.JPG


Tawuła japońska


0335.JPG



0345.JPG


Ketmia


0347.JPG



0356.JPG


Kalina pagodowa


056_2012-12-13.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 18:17 #101391

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Po tych gigantycznych ognikach i hibiskusach :eek3: widać wyraźnie Twoją inną strefę klimatyczną :tongue2:
Mój ognik od trzech lat nie wyszedł poza 20 cm wzrostu :evil:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 18:31 #101398

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Bardzo się cieszę Dalu , że zawędrowałam do Twojego ogrodu.Do wejścia zachęciły mnie wspaniałe róże ( mówię o stronie 1) , a następnie - Twoje ciekawe opowieści o domku i Sobótce. Czytania i oglądania przed mną jeszcze dużo , ale już chciałam dać znac , że będę częstym gościem
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 19:06 #101420

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piękne duże krzewy, bardzo mi się to podoba. O wiele bardziej niż typowe nasadzenia żywopłotowe z iglaków, choć na taki żywopłot jak Twój potrzeba szerokości.

Życzmy sobie zatem szerokości! :) :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 13 Gru 2012 20:52 #101475

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Danielo, fakt, że żywopłoty iglakowe nie wymagają dużo miejsca i spełniają swoją rolę nawet zimą, ale ja jestem zdecydowaną miłośniczką krzewów iglastych :) Uwielbiam je za bujność, zmienność, piękne kwiaty i sadzę wszędzie, gdzie mogę, chociaż miejsca już coraz mniej - niektóre rozrosły się niemożebnie i muszę je kilka razy w sezonie zdecydowanie ciąć, bo inaczej pożarłyby mi ogród :whistle:


P1020913_2012-12-13.JPG


Witaj, Elżbieto! Bardzo się cieszę, że zajrzałaś do mojego ogrodu :) Ja również od jakiegoś czasu podziwiam Twoje skalniaczki, chociaż na razie po cichutku :flower1: Jeśli podobają Ci się moje róże, fotka dla Ciebie:


056_2012-12-13-2.JPG


Marto, ostatnia zima troszkę przymroziła moje ogniki i w tym roku już tak pięknie nie owocowały, ale nadal są spore. Podobnie zresztą jak hibiskusy i inne krzewy, które tnę bez litości :whistle: Glicynia bez radykalnego cięcia pożarłaby mi pół ogrodu:


0036.JPG


Bożenko, mam te hortensje od prawie 10 lat; miały etykietki Kuyshiu i zawsze tak je nazywałam :eek3: Nie usuwaj swojej fotki, pobuszuję po Internecie i spróbuję zidentyfikować moje leciwe hortensje. Floribunda, powiadasz? W ogóle nie znam tej odmiany...Może jeszcze przyjrzysz się tym moim:


P1010455.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.515 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum