TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 21 Cze 2012 21:53 #49312

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko,jutro wyjeżdżam na urlop i jeśli czegoś żałuję to własnie kwitnienia lilii ;) Codziennie pokazują się nowe kwiaty :flower2: Tę już pokazywałam, ale jest coraz ładniejsza; no i to towarzystwo dziewanny, która zaraz też będzie kwitła...

0087.JPG


Agnieszko, może i Diabora - ja z nazwami jestem na bakier :whistle: Ale kolorek ma niesamowity, chociaż mój aparat jak zwykle ma problemy z czerwienią...Spektakl liliowy to piękny moment w ogrodzie!

Romuś, lilii mam sporo, ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa :silly: Lilie są wdzięczne,bo nie zajmują wiele miejsca i można je dosadzać sukcesywnie wśród innych roślinek :flower1:
Ale, żeby nie było, że tylko lilie - mam też liliowce ;) Na razie kwitną te najzwyklejsze, pomarańczowe:

0119.JPG



0106.JPG


Isiu, u mnie od kilku dni pada i pada...A dzisiaj pierwszy dzień astronomicznego lata :eek3: I chyba cieszę się, że wyjeżdżam na urlop w cieplejsze kraje, chociaż będę tęsknić za ogrodem i Wami :placze:
Tojeście u mnie są nie do zdarcia! Rosną, rozrastają się i pięknie kwitną...Podobnie zresztą jak przywrotniki, które niedługo wraz z tojeściami opanują mi cały ogród :happy4:
Nie mogę tego powiedzieć o białej ostróżce, która uwstecznia się i na białej rabacie została sama jedna, bidulka

005_2012-06-21.JPG


Aniu, na pewno będziesz zadowolona z tych ślicznych maleńkich kwiatuszków Million Bells :)
A hortensje potrzebują trochę kwaśnej ziemi i świetlisty półcień. Bukietówki są zupełnie bezproblemowe i warto się na nie pokusić B)

Mireczko, to ubiegłoroczna fotka oleandrów - moje też jeszcze w pąkach ;) Teraz pewnie troszkę przystopują, bo jest zimno i wilgotno...A pozostając w temacie roślin tarasowych - pięknie będzie kwitł w tym roku mój agapant! Ma mnóstwo pąków kwiatowych :dance:

Kochani, zostawiam Was i mój ogród na czas jakiś, ponieważ wyjeżdżam na urlop. Mam nadzieję naładować akumulatorki, wygrzać się, zobaczyć nowe miejsca i piękne krajobrazy. Będą fotki!
A na koniec nasze dzisiejsze trofeum, znalezione w czasie spacerku z pieskami:

0095.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 21 Cze 2012 22:33 #49335

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dalu... miłego wypoczynku w - mam nadzieję - słonecznej Italii :cool3:
I ciekawych doznań ogrodniczych! Albo przyrodniczych? Jak zwał, tak zwał! :lol:
A lilii masz tyle, że na pewno jeszcze mnóstwo kwitnień Cię czeka po powrocie :kiss3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Cze 2012 22:42 #49340

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dalu ..tego ostatniego widoczku to ci zazdroszczę...lili masz masę będzie co podziwiać...a takie jak pokazałaś żółte w dawniejszym roku ktoś sobie u mnie wykopał bo nawet rozkopywałam pazurkami bo został dołek myślałam że wymarały ....w tym roku parę malutkich wyszło ale kwitnąć nie będą...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Cze 2012 07:20 #49392

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu - udanego urlopu :bye: . Baw się dobrze :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Cze 2012 08:28 #49408

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Wypoczywaj, ładuj akumulatorki i wracaj szczęśliwie :bye:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Cze 2012 09:29 #49429

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Dalu miłego wypoczynku życzę :hug: dużo słoneczka i wrażeń :kiss3:
Takie grzybki :eek3: też tak chcę :cry3:
Może ten rok bedzie grzybowy, bo ostatni nas nie rozpieścił :oops:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Cze 2012 22:08 #49640

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, takie grzyby, takie lilie :woohoo: i tyle lilii, a Ty wyjeżdżasz? :bad-idea: ;)
Życzę miłego wypoczynku, niech Ci się lilie śnią po nocach! ;)
I mam pytanie, czy zostaje ktoś, kto będzie je fotografował? Syn na przykład?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Cze 2012 23:37 #49670

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Dalu, znowu byłam u Ciebie na spacerze... Twój ogród już znam, tym bardziej lubię do niego zaglądać .Niedawno byłam w Sobótce , wiesz ? Szczegóły w PW.
Mam nadzieję ,że po urlopie opowiesz , co widziałaś i gdzie tym razem Cię poniosło. A może, jeśli wybierasz się tam , gdzie myślę , może się spotkamy - bo ja też niebawem wyjeżdżam. A przecież świat jest mały ...
Życzę udanego wypoczynku i wielu wrażeń :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Cze 2012 07:53 #49707

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dala,pojechala sobie :) ale to nic pochodzilem po ogrodzie-ma dusze,uspokaja
Na koniec usiadlem w cienistym kaciku,lubie to miejsce
Pierwszy Oleander u mnie juz zakwitl (bialy)poczekam na fotki Twoich

PS milego urlopu i nie wychodz bez aparatu na spacery przyrodnicze :)

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Cze 2012 23:03 #51491

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Markus, w takie upały jak teraz cienisty kącik jest niezastąpiony!
Białe oleandry uwielbiam, ale póki co mam tylko różowe :flower2:
Trochę fotek zrobiłam...

Ewelinko, szkoda wielka, że będąc w Sobótce nie zajrzałaś do mnie :( Ale, mam nadzieję, że w przyszłym roku również będziesz w moich okolicach...
Urlop -tradycyjnie- we Włoszech ;) Tym razem bogata Lombardia - Bergamo, Mediolan i okolice jeziora Como :wink2:

Marto, każdy moment między marcem, a październikiem byłby niedobry...W ogrodzie coraz to coś zakwita; lilii szkoda mi bardzo, ale na szczęście one kwitną dość długo, więc wiele z liliowego spektaklu nie straciłam. A z jaka radością wracałam do domu i ogrodu!
Syn pilnował domu i piesków, a także ostro imprezował (kota nie ma...), więc na fotografowanie roślinek czasu już nie starczyło :happy4:

Dorotko, Marysiu, jestem opalona, wypoczęta, pełna wrażeń, akumulatorki naładowane :hearts:

Alinko, u mnie też sporo lilii orientalnych wymarzło, ale wiosną trochę dosadziłam; tak więc poszczególne odmiany będą kwitły aż do sierpnia :) Nie wszystkie są wysokie i dorodne, ale lilie tak mają - im starsze tym ładniejsze i bujniejsze :flower1:

Gosiu,, Italia była baaardzo słoneczna! Wrażeń też mnóstwo, bo program mieliśmy dosyć napięty...

Wakacje dopiero się zaczęły, a ja już jestem właściwie po urlopie B) Ale nie żałuję, bo lipiec i sierpień na południu Europy jest już zbyt upalny i męczący. Żeby nie zaśmiecać wątku ogrodowego - cztery krótkie konstatacje:
1.Ogólna - Włochów nikt nie zrozumie :eek3:
2.Roślinna - hortensje ogrodowe i piłkowane to nie są rośliny naszego klimatu; kwitnące w północnych Włoszech są zachwycające!
3.Sportowa - mecz Włochy:Niemcy oglądany w towarzystwie "lokalesów" nad brzegiem jeziora - wielkie, pozytywne przeżycie :dance:
4.Kulinarna - po raz nie wiem który, utwierdziłam się w przekonaniu, że kuchnia włoska jest stanowczo przereklamowana; kocham Włochy, ale po tygodniu jedzenia pizzy i makaronu marzę o warzywach i porządnym kotlecie :whistle:

Kilka włoskich, jeszcze ciepłych, a nawet gorących (temperatura przekraczała 30 stopni w cieniu)widoczków:

0035.JPG



01413.JPG



0188.JPG



0209.JPG



Attachment 0107.JPG not found




01610.JPG


W ogrodzie zastałam busz, dżunglę, kłębowisko roślin i trawę po kolana :garden: Jutro będą fotki :garden1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2012 23:05 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01

Odp: Ogród Dali 30 Cze 2012 23:11 #51495

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cudowne widoki, tylko pozazdrościć.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 30 Cze 2012 23:23 #51508

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dalu -jak to szybko minęło .... Już jesteś z powrotem w swoim ogrodzie :P
Zdjęcia i krajobrazy piękne! Najładniejsze z Tobą wśród kwiatów :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Lip 2012 09:18 #51551

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Witaj Dala.....wspaniały urlop.....cudne miejsca,to jezioro wspaniałe...a TY w nim :woohoo: cos mało ludzi koło Ciebie było.....
piękna roślinność nie tylko w słonecznej Italii ale i u Ciebie w ogrodzie.....
Te olki są tam fantastyczne....widziałam je tylko z autokaru.....i raz na spacerku.....nie było okazji podejść blisko i cyknąć sobie fotki bo pilotka goniła....ale i tak cudownie wspominam wyjazd.....
Daj jeszcze zdj.....
Pozdrowionka.....Grażyna
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Lip 2012 09:36 #51555

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Nie lubię jak forum jest zdekompletowane :rotfl1: Dobrze, że jesteś :-)
Czekam na zdjęcia lilii, bo u mnie tylko forpoczta ;-)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Lip 2012 09:50 #51558

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Jeszcze powiedz że masz miętę biało zieloną :woohoo: A jak masz to powiedz gdzie ją nabyć :whistle:
Lilie superaśne - zwłaszcza ta ciemno czerwona - poluję na taką od dwóch lat - bezskutecznie :jeez:
No i nowy Rodek - to chyba najlepszy zakup wg mnie w każdym sezonie :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Lip 2012 11:39 #51582

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Dalu jak wspaniale, że wróciłaś wypoczęta :hug:
Masz całkowitą rację, lato na południu jest zbyt upalne, jak dla miszkańców strefy umiarkowanej :lol:
Jednak tegoroczna czerwcowa pogoda zdaje się niezbyt odstawała od letnich temperatur :whistle: a i rodzinne zakątki powitały Cię temperatura śródziemnomorską :silly:
Nie spotkałaś tam George'a Clooney'a nad tym jeziorkiem? Zdaje się, że chętnie wypoczywa w tamtych okolicach :lol:
Ogród z pewnościę Cię zaskoczył swoim pięknem, teraz wszystko tak dziarsko rośnie :woohoo: /o chwastach nie mówiłam :silly: /.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Lip 2012 12:54 #51600

  • LaViol
  • LaViol's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Dalu :)
Jak zwykle z ogromną przyjemnością pospacerowałam po twoim ogrodzie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Lip 2012 13:42 #51608

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Violu, witam i zapraszam - furtka do mojego ogrodu jest zawsze otwarta dla miłych gości :)

Jolu, w tym roku druga połowa czerwca była upalna we Włoszech, ale po powrocie do Sobótki czekały mnie już istne tropiki! Jednak zupełnie inaczej znosi się upały nad brzegiem jeziora, kiedy w każdej chwili można wskoczyć do orzeźwiającej wody B)
Rzeczywiście okolice Como to ulubione miejsce wypoczynku wielu celebrytów, w tym G. Clooney'a, który ma tam dom. Jakoś jednak nie wpadliśmy na siebie :whistle:
W ogrodzie zrobił się istny busz, ale już go trochę "ogarnęłam", chociaż popracować tak naprawdę można tylko wczesnym rankiem lub po dwudziestej...


0036.JPG


Leszku, a mam również miętę biało-zieloną! Kupiłam sadzoneczkę na jakim kiermaszu ogrodniczym. Jest dużo delikatniejsza od pieprzowej, słabo się rozrasta, ale jeśli się wzmocni i nie zagłuszą ją inne zioła, chętnie się z Tobą podzielę :)
Czerwone lilie rzeczywiście są piękne.

Siberko, coraz więcej lilii kwitnie:

01611.JPG



0177.JPG



0189.JPG



01910.JPG


Grażynko, za każdym razem we Włoszech zachwycają mnie wielgachne drzewa oleandrowe dosłowne obsypane kwiatami. No i ten zapach! W donicy, nawet w najlepszych warunkach i pełni dobrych chęci nigdy nie dochowamy się takich pięknych okazów :( Fotki jeszcze będą, ale ma je M. w swoim aparacie i muszę poczekać, aż mi prześle.
W miejscu, gdzie odpoczywaliśmy nie było ludzi,ale nad Como właściwie nie ma publicznych plaż. Wzdłuż jeziora są prywatne domy i rezydencje, a każda ma prywatną plażę. My z przyjaciółmi wynajęliśmy mały domek nad samym jeziorem i plaża była do naszej dyspozycji :hearts: A widoki mieliśmy takie, że ja mogłabym się nie ruszać z miejsca i podziwiać, podziwiać...Wieczorem jeździliśmy "do cywilizacji", czyli do któregoś z okolicznych miasteczek na spacer, zwiedzanie i kolację - autem lub stateczkiem...

Magdo, dzięki! Dla miłośnika roślin i ogrodów roślinność nad jeziorem Como to nieustające źródło zachwytów. Panuje tam klimat śródziemnomorski, a dodatkowo Włosi mają to "coś" - zmysł estetyczny, dzięki któremu ogrody i parki są przepiękne, wspaniale zaprojektowane, ale takie nieco dzikie, sprawiające wrażenie zupełnie naturalnych...


0048.JPG


Romuś, :kiss3:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.578 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum