TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 15:49 #676264

  • Barborka
  • Barborka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 521
Anusiu dziękuję Kochana pozwól że na wyrażenie swych uczuć pozostawię te emotki :hug: :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 17:36 #676270

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Pada i święci słońce tak na przemian. 13 stopni ale nie ma wiatru więc da się wytrzymać. Mieliśmy z synem załatwienie w mieście. Trafiliśmy na akcję,,gmina w zdrowej atmosferze" i przyjeżdżającym na rowerach dawali drzewka. Ja przewaŻnie zawsze jeżdżę na rowerze, więc dostaliśmy 2 drzewka. Jarzębinę i jakieś inne nazwy nie pamiętam. Pokaże jak wsadze, bo czekają na transport. Córcia dziś nos w szkole rozbiła więc pracę połowę trzeba było odłożyć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI, Betula, koma, Agusiak, gazela, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 19:16 #676281

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Lekko słoneczny, bezdeszczowy dzień pozwolił na porządki w ogrodzie, a raczej na odsłonienie walorów jesieni. Lubię trawy. Zimą udają chochoły, wiosną znikają, latem nie przeszkadzają kwiatom, a jesienią... to ich czas.

Było tak
DSCN0839.jpg


A jest tak
DSCN0853.jpg


I tak
DSCN0859.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Pestka, koma, Agusiak, UllaM, gazela, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 19:54 #676285

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Dzisiejszy dzień był chłodny,rano o 8.00 tylko 6 stopni a o 15.00 tylko 12*. Słońce jednak i brak silnego wiatru sprzyjały spacerowi po lesie.Wczoraj dostałam na zachętę kapelusz kani,czyli sowy i dzisiaj pojechałam zobaczyć co tam jeszcze rośnie.Przywiozłam zajączki,podgrzybki,kanię i prawdziwka.Właśnie układam na suszarce.Trochę tego jest,dużo maluchów.Zrobiłam zdjęcie,ale nici z demonstracji,bo telefon,przez moją nieuwagę wpadł do wody :mad2: :club2: i mało mnie coś nie trafiło.Do tej pory mi nie przeszło,ale praca przy grzybach trochę mnie uspokaja.Sezon grzybowy rozpoczęty :search: :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, koma, Agusiak, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 21:13 #676295

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Dziewczyny,jeszcze nie śpicie?Teraz tak szybko robi się ciemno,że wszystko mi się przestawia.Ale muszę się Wam przyznać,bardzo lubię jesień za wieczorny ,melancholijny nastrój,zimę zaś za biały skrzypiący śnieg i czarne niebo z gwiazdami ,no nie mówię o świętach,bo wiadomo :jeez:

Sorki za te święta,ale u mnie już pachnie świetami :happy3: :wink4:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2019 21:18 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Agusiak, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 21:17 #676296

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Po mimo zimnej pogody grzyby rosną, syn mnie uszczęśliwił 7 kg prawdziwków :dance: , długa i pracowita noc przede mną :jeez:
IS_DSCN2441.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Pestka, koma, Sylwiaaa, gazela, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 20 Wrz 2019 21:50 #676303

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
anaka, ja np nie śpię. Niedawno wróciłam do domu, trochę się zeszło, ale najważniejsze,że prawie wszystko w porządku. Wieczór nawet przyjemny, cieplejszy niż wczoraj
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2019 22:40 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 07:27 #676319

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21019
Powtórka z wczoraj - teraz 2 st. przedtem było cieplej.

Mgła się podnosi.

5:56 księżyc nad domowymi brzozami:
P9218284.jpg


Poranne krówki:
P9218288.jpg


Mgła zakrywała tylko pastwisko - góry są powyżej:
P9218290.jpg



A tak mnie witają koty kolegi,jak przyjeżdżam je karmić:
P9208266.jpg


P9208267.jpg


Pierwsze jesienne liście:
P9208281.jpg


Spokojnego dnia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, Betula, koma, Zielona, UllaM, gazela, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 08:20 #676320

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52022
Śliczne tygryski :) . Przy świecącym słońcu na bezchmurnym niebie, na termometrze 5*. Nie ma jednak tego strasznego wiatru. Dzisiaj chyba wyjdę do ogrodu coś zrobić. Wczoraj brakło mi słoików, więc pojechałam dokupić :crazy: . Warto było, wszystkie słoiki mocno przecenione. Kupiłam sobie między innymi takie

C462630E-C902-408A-8C8C-2EDAC335E360.jpeg

Płaciłam trzy i pięć zł za sześć sztuk. Kupiłam jeszcze takie cos :eek3:

386D4B6F-64B6-46F8-940B-605B65C52212.jpeg

Ale spokojnie, nie zeszłam na złą drogę, czy inne manowce :happy: , po zahartowaniu i obcięciu, chcę wsadzić do gruntu, bo mój się gdzieś zapodział.
Jak w skrzynce nie ma pomidorów, to można poleżeć, ach te oczy :)
00AB11A6-7D7B-472E-89DE-83BAE00A6114.jpeg

Miłej soboty :flower1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, Zielona, UllaM, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 08:22 #676321

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41952
Nocka nie za zimna w zakresie temperatur 15,1*C -11,2 rano.Jest słoneczko i ciepełko rośnie .Aktualnie jest 13,1*C.Zapowiada się ciepły i słoneczny dzień.Miłego spokojnego weekendu również w lesie na grzybkach. :coffe: :coffe: :bye: :bravo: :drink1:

003-150.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, UllaM, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 09:25 #676341

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Pochmurno, ale dosyć ciepło , idę kopać ziemniaki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, CHI, Betula, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 10:42 #676351

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
U mnie nie za ciepło. Tylko 16°C i pada niewielki deszczyk.
Pogoda nie sprzyja pracom na zewnątrz. Nic tylko skulić się pod kocem z książką, filiżanką herbaty i kawałkiem szarlotki. Może wieczorem, bo na razie trochę pracy w domu też jest.
Miłego weekendu wszystkim :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, CHI, Zielona, Nimfa, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 13:47 #676368

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
U mnie pod Wrocławiem piękna dziś pogoda na przebywanie na działce. "Odmóżdżanie" się od pracy uważam za rozpoczęte :tongue2:
Przechwytywanie-18.jpg

W tygodniu faktycznie poranki były bardzo zimne (ok. 4 stopni).

Byliny nadal prezentują się świetnie :hearts: Planuje co jesienią zmieni miejsce ..
09.jpg


Porządki w warzywniku zrobione. Dzisiaj miałam więcej czasu.. Truskawki przycięte, pomidory zielone zebrane, papryki także etc.
Przybyła nowa borówka i agrest zmienił miejsce :P Już myślę o przyszłym sezonie, co gdzie posadzić, gdzie uprawiać :hug: :bye:
09.2019warzywnik.jpg

Pozdrawiam wszystkich :)
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2019 13:58 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, CHI, Betula, UllaM, Nimfa, aga, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 14:18 #676375

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
Wszystko się zgadza, co napisała powyżej Sylwia.
Dla mnie po prawie czterech tygodniach ciepełka szok termiczny - dobrze, że choć słońca nie wyłączają ;)
Piękny dzionek, choć po kątach ciągnie ziąb. Póki się zwijam przy przywróceniu ogrodowi jakiego takiego wyglądu, nie czuję - ale jak siądę do komputera, sweter musowo.
Na pociechę zakwitły pod moją nieobecność OT Black Beauty, na których w tym sezonie postawiłam kreskę - i parę kwiatków jeszcze na mnie czekało:



Miłego weekendu wszystkim!
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2019 22:52 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Betula, Zielona, Nimfa, aga, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 18:17 #676394

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Wrześniowa sobota - piękna, ciepła, słoneczna i bardzo cicha - taką jesienną działkę lubię najbardziej. Pomimo, że poranek nie zapowiadał tak przyjemnego dnia, to w miarę budzenia się słońca świat stawał się coraz bardziej przyjazny i zachęcał do pracy.
Temperatura 21 stopni, na niebie lekkie chmury i rozgrzewające promienie słońca - czegóż chcieć więcej :)?

Po powrocie z mojego małego raju zabrałam się za 12 kg śliwek węgierek, wiązanie pęczków włoszczyzny i przygotowanie domowej wegety wg wskazówek Janeczki.









Pozdrawiam cieplutko :coffe: :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, aga, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 18:32 #676395

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Wczesny ranek przywitał mnie temp.7 stopni.W ciągu dnia tak między 14-17.Lekki wiaterek z minimalnymi falami na stawie


020-3.jpg


Piękny widok falujących,wiotkich gałązek mojej wierzby


024-4.jpg


025-4.jpg


Mój plan prać w warzywniku,niestety nie zrealizowany.Mój "M" przywiózł mi 15 kg śliwek węgierek i pokrzyżował plany.

Trochę mi pomógł i jedna partia się gotuje,a druga piecze.
013-11.jpg


014-3.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Łatka, pouder, CHI, Betula, Agusiak, UllaM, Nimfa, aga, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 19:51 #676406

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie. Dzisiejszy dzień był słoneczny i bardzo pracowity. Obowiązki domowe szybko rano, a potem w pole. Ziemniaki wykopane, słoneczniki zebrane, trochę kukurydzy. Sporo jeszcze do zebrania, oby ciepła trochę było.

IMG_20190921_180700.jpg

Teraz 9 stopni. Daleko jeszcze żeby iść spać a ja już mam dość.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, pouder, CHI, Betula, Agusiak, Nimfa, aga, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 21 Wrz 2019 19:53 #676407

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Koma ,niezłe ranczo :search: :hearts:
Dzisiejszy dzień był ciepły,nawet bardzo.Słońce grzało,zero chmur i lekki wiaterek.Dzisiaj dziubałam
przy drobnicy.Byłam znów w lesie,przywiozłam trochę maluchów i będzie jutro polędwiczka w sosie grzybowym.Póżniej dłubałam kolejne nasionka bazylii i układałam miętowe liście do suszenia.A teraz pokroiłam zieloną drobnicę na dżem :happy: Taki dzień jak co dzień ,tylko bez fajerwerków.I bez telefonu :hammer:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, pouder, CHI, Betula, koma, Agusiak, pszczolka, Zielona, Szafirek, Nimfa, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.552 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum