TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 09:58 #693605

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1744
  • Otrzymane dziękuję: 12779
U nas 8 stopni powyżej zera. Przewaga chmur. Lekki wiatr.

images6.jpg



Pozdrawiam cieplutko :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, najemnik, Nimfa, Mandorla, anaka, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 10:24 #693608

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Słonecznie, 8* na termometrze właśnie zawiozłem próbkę gleby do analizy wyniki mają być w ciągu 2 dni :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Mandorla, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 10:27 #693609

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Nad Lublinem niebo jasne prawie błękitne ;) i z lekką nieśmiałością pokazuje się słonko.Wieje wiatr ale cieplejszy ,jak przez ostatnie dni.Temperatura +9*.

spokojnego dnia :bye:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Nimfa, Mandorla, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 10:50 #693612

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
sznurki Ani wrote:
Możecie mi polecić jakąś wagę taką która była by dobra do ważenia nasionka
Aniu, ja do drobiazgów używam elektronicznej wagi jubilerskiej - wrzuć w google, ładnie wychodzą. Ale to są maleństwa (no, przynajmniej moja jest), kilograma to tam na pewno nie zważysz...

Wieje, ale jest dość ciepło i słoneczko wygląda. :drink1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 11:17 #693616

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
A mnie wczoraj mało nie trafiło.
Siedzę w domu, wiało jak diabli, w pewnym momencie słyszę huk. Wypadłam jak stałam, bo myślałam, że dach odleciał, tylko nie wiedziałam który...
A to za płotem, po lesie na skarpie jechała banda idiotów na quadach, jednego zdążyłam ufocić:

P2160523-2.jpg



Generalne krosowców i quadowców lubię, ale to było przegięcie. Przy takiej pogodzie, mając trochę poniżej drogę ogólnodostępną i nieasfaltową, ładować się na strome zbocze? I to prawie przy samym ogrodzeniu. Dobrze, że psów nie wypuściłam.

Co niedzielą kolejni idioci "testują mi płot". W ubiegłą niedzielę w tym samym miejscu (na ścianie lasu) jakaś kretynka puściła 2 swoje duże psy i miała ubaw (dopóki nie wylazłam), jak się z moimi "chamią" przez siatkę. Nim dobiegłam, to zwiała. Płot niby mocny, ale jak 100 kg psów dobrze walnie w drewniany słupek :mad2:
Od pozostałych 3 stron mam drogi (powiatowa + leśne), ale "jazdy" ciągle są "na lesie" - psy się nauczyły pilnować tego kawałka. Porąbało tych ludzi, czy co :supr3:

Teraz +11 i jakoś tak sennie...
Spokojnego dnia.
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2020 11:33 przez CHI. Powód: Coś namieszałam
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 11:24 #693617

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1458
  • Otrzymane dziękuję: 7824
Aniu taka waga na jedno nasionko to tylko jubilerska lub jak to kiedyś się mówiło 'dilerka' czyli tani chiński zamiennik ale działający idealnie na drobne rzeczy, a tak do 3-4 kg to elektroniczna kuchenna, też niby duża dokładność na wyświetlaczu ale jak coś lekkiego dorzucisz, to nie koniecznie wyłapie różnicę
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2020 14:23 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Nimfa, sznurki Ani, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 12:12 #693622

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
zwykły_chłopdzięki za radę, kuchenna mam taką od 5 gramów ale nie jest dokładna tak 2 gramy oszukuje. Poszukuje dokładniejszej, ale takiej co nie tylko nasionko czy pierścionek położę. Tak żeby ze 100G włóczki można położyć A ona taką większą objętość
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, anaka, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 13:29 #693630

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Chyba będzie padać, bo góry za blisko:
Śnieżka
P2170563.jpg


P2170576.jpg


Wielki Szyszak (ale zabić się nie dam)
P2170567.jpg


Śnieżne Kotły:
P2170566.jpg


UWAGA

Od dziś do odwołania zamknięte oba szlaki na Śnieżkę.
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2020 13:38 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 14:05 #693633

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
sznurki Ani wrote:
zwykły_chłopdzięki za radę, kuchenna mam taką od 5 gramów ale nie jest dokładna tak 2 gramy oszukuje. Poszukuje dokładniejszej, ale takiej co nie tylko nasionko czy pierścionek położę. Tak żeby ze 100G włóczki można położyć A ona taką większą objętość
Na Allegro, lub na Aliexpress można zamówić wagę o nośności 2 kg i dokładności 0,1 g, mam taką na działce od 2 lat i jestem zadowolona.

Screenshot_20200217_135738_pl.allegro.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Pestka, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 15:16 #693644

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
dziękuję Iwonka ta by była idealna. Ali sobie odpuszczam, za bardzo niecierpliwa jestem. A po za tym jak dojedzie w kwietniu to tak średni będzie mi potrzebna. Teraz sobie chciałam popracować żeby wiedzieć ile wysiać. Niektórych nasion ciężko zliczyć sztukowo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 18:14 #693671

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30088
Dzisiejszy dzień-termometr wskazywał nawet 11 stopni.Ja odczuwałam znacznie niższą.Kilka promieni słonecznych i dość silne porywy wiatru.Od dwóch tygodni planowałam usunięcie darni na niewielkim kawałku z przeznaczeniem na wysadzenie dalii.Zawsze było nie po drodze.To silny wiatr,to opady deszczu,to minusowa temperatura.Dzisiaj czapa na głowę,ciepła kurtka i do roboty.To co zaplanowałam,to zrobione.


20200217_130637.jpg


20200217_133915.jpg


20200217_143049.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Przylepa, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 18:36 #693675

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
W dzien +11°C i pochmurno. Nie chcialo mi się ruszać z domu, jednak jak sie ma psy, to wiadomo iść trzeba. Wybralismy sie na działkę i zrobilo się tak wiosennie, że wyplewiłam cały warzywnik :dance: . Została tylko szklarnia. Przywiozlam też z działki doniczki na rozsady, które umyłam w wodzie z domestosem.
Teraz czas na odpoczynek i kawusię :drink1:
Kawusi nie będzie, ekspres się zepsuł :jeez:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2020 18:37 przez Przylepa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, najemnik, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 18:51 #693677

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1261
  • Otrzymane dziękuję: 8207
U mnie w dzień temperatura dochodziła do ok. 12 stopni C, trochę wiało, ale na wieczorem uspokoiło się.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Przylepa, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 18 Lut 2020 06:23 #693718

  • Evien
  • Evien's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 578
  • Otrzymane dziękuję: 2549
U mnie dziś poranek ( przynajmniej dla mnie :) ) mokry, trochę popadało w nocy, ale czuję się powiew wiosny. Przed 6:00 było +5 stopni.
Łukasz
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marlenka, Betula, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 18 Lut 2020 06:53 #693722

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1458
  • Otrzymane dziękuję: 7824
Poranek przywitał mnie ptasim śpiewem, o ile wczoraj było 10 stopni to ptaszki siedziały cicho pewnie zaskoczone ciepłem po chłodnym weekendzie, dziś 5 stopni na plusie, na razie przyjemnie ale na horyzoncie widać chmury, czyżby zapowiedzi o deszczu i ochłodzeniu były prawdziwe ? Zobaczymy. Jedno jest pewne
wiosna coraz bliżej :fly:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2020 08:26 przez Betula.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 18 Lut 2020 08:04 #693726

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Dzisiaj ciepło, ale wieje.
Do pracy szłam pod wiatr i 8 minut dłużej niż zwykle.

Dzisiaj jest DZIEŃ BATERII.

A taki widok mam dzisiaj z okna w pracy
IMG_20200218_073133.jpg


Miłego wtorku, wtoreczku kochani :flower2:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, CHI, Betula, Nimfa, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 18 Lut 2020 08:32 #693729

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
W nocy 3°C, teraz 5°C i nieśmiało przez chmury przebija się słońce. Od południa zapowiadają przelotne opady i tak przez najbliższe 2 tygodnie. Codziennie mnie ma padać. Rozsady słońca wiele nie będą miały :(
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 18 Lut 2020 08:54 #693730

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
witajcie słoneczko wychodzi ptaszki śpiewają. Pół godziny temu jak zaprowadziła dzieci było chłodno, ale robi się coraz cieplej.Na termometrze 20 stopni w słońcu na ścianie :-) :-D aż chce mi się okna myć hehe ale nie szybkie prasowanie i do ogrodu. Chyba że córką plany zmieni jak wstanie śpiąca królewna.
Taką pogodę to ja lubię aż chce się działać
IMG_20200218_080758.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.777 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum