TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 15:41 #698260

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
W nocy było zimno,na pewno przymrozek,bo o 7.30 na termometrze 0*. Przenocowałam wygnańców z inspektu.Cały dzień słoneczny,ale mrożny wiaterek.Teraz 5 na plusie.
inspekt.jpg

100_4436.jpg

Dzisiaj wyłożyłam większość pomidorków na waciki,więc zacznie się walka o przestrzeń.Z żalem wybierałam,bo wysiałabym wszystkie :crazy: Mój facet już pyta,gdzie ja to posadzę,a to dopiero początek.Najważniejsze,żeby pogoda dopisała.Dużo zdrowia i spokoju wszystkim,cierpliwości również. :flower1:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2020 16:02 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia, Krecik stary, rozalia, Miragoral, Betula, bietkae, Pestka, Mamma, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 15:58 #698262

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Raz słońce, a chwilę potem śnieg zimno 4* :mad2:
CHI wrote:
Adrian - co to za pasza? Ma GMO? Czy możesz podać namiary i skład?
No ma, jak jakieś 99% pasz z rynku no ale to standard przy soi :supr: ale i tak tydzień czy dwa przed ubojem kury dostają pszenice i otręby z odpadkami kuchennymi.

89345177_515992436009403_9156278419988676608_n.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia, CHI, bietkae, Mamma, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 16:24 #698266

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Wróciłam z ostatnich zakupów. Jak wyjeżdżałam było +18 w słońcu. Teraz jest 10/6 st słońce/cień.

Ludzi w spożywczym mało. Za to w budowlanych szał.

Adrian dzięki.

Teraz gorąca herbata, wg zaleceń Mądrych Ludzi z Forum, bo trochę kasze, ale że mi z nosa leci, to nie korona :fly: Do czego to dochodzi - człowiek się cieszy, ze smarkaty...

I może wreszcie spalę gałęzie, bo nie wieje...
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2020 16:30 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia, Krecik stary, Betula, bietkae, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 17:12 #698272

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5528
  • Otrzymane dziękuję: 12659
Teraz +3*C, ale w nocy ma być - 5 do - 6*C.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia, Betula, bietkae, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 18:49 #698303

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Słonecznie, ale chłodno, teraz 2*C.
Przy okazji pobytu w ogrodniczym, kupiliśmy kilka krzaczków i drzewek owocowych.
Niestety jeszcze nie wszystko wkopane, bo....trafiliśmy na kolejny zakopany śmietnik :mad2:
Nosz kur zapiał, w każdym miejscu śmieci...jak tak można. Jak kupowaliśmy to na podwórku kwiatki a w każdym kącie śmietniska :mad2:
Na wierzchu cacane a pod spodem osrane :jeez:

image000000.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2020 18:51 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia, Armasza, CHI, Miragoral, Betula, bietkae, najemnik, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 19:15 #698312

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19247
  • Otrzymane dziękuję: 79479
Mamma wrote:
Wczoraj Uzo pożarł zasilacz od firmowego komputera Mariusza. Wyjął z plecaka i poobgryzał końcówki :mad2: Była panika, ale udało się kupić zamiennik.

To i tak mała strata, gorzej, gdyby był potrzebny zamiennik za Uzo :ohmy:
Znam ból, w latach burzliwej młodości Lutnia połknęła niejedną rzecz, która nigdy w świecie nie powinna oglądać wnętrza psa. Póki nie wyszła - jednym lub drugim końcem - stres ogromny.

Mirko, pewnie moja rada musztardą po obiedzie, ja na kwitnący dahurski naciągam worek z agrowłókniny - gdy zapowiadają nocą mróz.

Nawóz udało mi się kupić, wiejska "Mrówka" pracowała najnormalniej w świecie.
Skończyłam zasilanie rododendronów, przycięłam też trochę chaszcze z młodych czereśni ptasich, bo wchodziły różanecznikom na plecy.

Zimno,ledwie +3, ale dzień generalnie śliczny, słońce o 7.30 już się wzbija ponad grzbiet mojego wzgórza



Z wyprawy po nawóz - główna partia Karkonoszy spod Biedronki w Mysłakowicach:



A po południu pierwsze opalanko w wykonaniu suk:



Wracając do "żelaznych zapasów" - karmę od lat kupuję u bezpośredniej przedstawicielki firmy, dowozi mi pod drzwi; akurat mi się kończył worek - dzwonię w czwartek i słyszę, że owszem, pani dostarczy, ale za dwa dni, bo klienci biorą po kilka worów. :jeez:
Spokojnej i cieplejszej niedzieli.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 19:28 #698316

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Ja zastanawiam się czy mogę "bezpiecznie" pojechać do ogrodu w opolskie i zrobić porządek. Czy nie będzie paniki, że przyjechała ze Śląska pozarażać :(
Pozdrawiam
Magda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 19:33 #698320

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Zima na odchodne chce nas godnie pożegnać :rotfl1:

pl.sat24.com/image?type=forecastTemp®...mestamp=202003220300

Tak ma wyglądać dzisiejsza noc oraz 22/23 marca.
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2020 19:36 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, CHI, Miragoral, Betula, bietkae, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 19:47 #698326

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
Dziękuję Aniu. Ślubny został na wsi i przykrył rododendron i opatulił dodatkowo rozsadnik i namiocik z wysadzoną rozsadą sałaty i kapusty.

pozdrawiam
Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 22:11 #698376

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7814
  • Otrzymane dziękuję: 51732
Na termometrze ze wschodu, jest już -4*, od zachodu -2*. To na wysokości 1,5m. Na wysokości 3 m są +2*. Do rana temperatura jeszcze pewnie spadnie. Zostawiłam wszystko w inspekcie ale okryłam je dodatkową tkaniną. Miejmy nadzieję, że to już ostatnia tak zimna noc w tym sezonie :jeez:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Betula, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 22:37 #698381

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11325
U mnie w tej chwili jest -2,8 st. to nad ranem pewnie się sprawdzi zapowiadane - 5 stopni. Trzeba odkręcić więcej kaloryferów na noc.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Mar 2020 22:50 #698383

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1846
  • Otrzymane dziękuję: 6139
Mapa ,którą załączył Pomodoro u mnie(Gdańsk) zupełnie się nie sprawdza.Wszystko jest zamarznięte,a termometr za oknem już pokazuje -2 stopnie.Od północnej strony cały czas leży śnieg,który padał w nocy.
U nas sprawdza się raczej krótkoterminowo pogoda z tej strony:
www.yr.no/place/Poland/Pomerania/Gdańsk/
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59, CHI, Betula, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Mar 2020 07:07 #698396

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7814
  • Otrzymane dziękuję: 51732
Jak zapowiadali, tak było. O godzinie 6, było -6*. Teraz pięknie świeci słońce, więc temperatura powinna podskoczyć. Jak wypiję kawę, to pójdę zobaczyć co tam słychać w inspektach. Na przyszły weekend też mają być zimne noce, ale u nas, już nie tak jak dzisiaj.
Spokojnej i zdrowej niedzieli :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Mar 2020 07:14 #698397

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Słoneczko świeci, ale i tak -2. Też sprawdzę szklarenkę, wystartowały już kalarepy, brokuły i brukselka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Mar 2020 07:18 #698398

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2042
  • Otrzymane dziękuję: 11020
U mnie podobnie -2°C, pięknie słońce świeci i czyste niebo :)
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Mar 2020 07:26 #698400

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 949
  • Otrzymane dziękuję: 4429
Rano godz. 6 * na wysokości 2 - pietra od wschodu - 10 . :eek3: Chyba ostatnie podrygi zimy . :flower1: :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Mar 2020 08:24 #698409

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6896
  • Otrzymane dziękuję: 41765
Nocka zimna,z wieczora było tylko +1,2*C.O godz.4 40 termometr na wysokości 2m,wskazywał -1,5*.Sądzę,że przy gruncie było ok.-3*.Teraz w pełnym słońcu jest 6,9*C i rośnie .Od strony północnej aktualnie termometr wskazuje +4*.To K-33 z jednej rodziny.na obciętym kikucie pokazują się wilki.

002-237.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Pestka, bastis, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 15 Mar 2020 08:31 #698410

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Bardzo słonecznie, pięknie po prostu.

W szklarni 2 na plusie, noc zimną, bo woda w beczkach zamarznięta.

Miłej niedzieli, ja dzisiaj wysieję resztę warzyw, a może i aksamitki zdążę.

Trzymajcie się zdrowo
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Pestka, Zielona, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum