TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 08:23 #711118

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Janeczko, aż mi się nie chce wierzyć w tę prognozę z tak zimnymi nocami. U mnie co prawda jest niezbyt pięknie, 11 stopni i niewielkie szanse na duży wzrost w ciągu dnia, popaduje - ale nocą podobne temperatury do obecnej. Z ciekawości "przestawiłam Niemca" na Twoje regiony - dwie, maksymalnie trzy kreski nocą mniej, czyli zawsze powyżej +8, które Wy, hodowcy pomidorów, zdaje się uważacie za magiczną granicę.
Nie chciałabym, byś się zawiodła, ale może jednak spróbuj coś wysadzić?
Mam malutką przerwę w dostawie mocnych zapachów w mieście, róże "zastygły" z nabrzmiałymi pączkami (prócz tych, co je tu lansowałam ;)). To może piwonia?



To "produkt uboczny", odrastająca wciąż i wciąż bylinówka, na której kawałku zaszczepiono drzewiastą High Noon. Latami z nią walczę. :jeez:
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2020 09:52 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, bietkae, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 08:45 #711125

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7846
  • Otrzymane dziękuję: 51992
Aniu, śledzę prognozy na różnych portalach i zawsze mam nadzieję, że sprawdzą się te najlepsze :happy: Jeśli jednak chodzi o plany w warzywniku, to przyjmuję do wiadomości te najgorsze :dry:
Dalej leje, więc i tak nic w ogrodzie dzisiaj nie zrobię. Nie ma co marudzić i niestety, trzeba coś zrobić w domu :supr:
Edit: Odpaliłam piec do centralnego, tak na dobry początek :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2020 08:48 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, bietkae, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 09:19 #711128

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11367
U mnie pada, wiatru nie ma, niebo całkowicie zasłonięte chmurami a jedyne żółte i pomarańczowe plamy to kwitnące azalie. Wszystkie zbiorniki mam pełne deszczówki ok. 2,5 m3 :). Temperatura między 11 a 12 stopni zależnie od termometru, dla dyniowatych i pomidorów w gruncie niekoniecznie dobrze. Miłego dnia.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 09:35 #711132

  • edek86
  • edek86's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 696
  • Otrzymane dziękuję: 1431
Od rana leje i zimno. Ogólnie cały tydzień ma być chłodny i deszczowy.
Najniższa temp nocą 6*. Zimne noce pokazują do 7.06 :club2:
Pozdrawiam, Michał
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, bietkae, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:18 #711138

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7648
3 dzień z deszczem i chłodnymi nocami. 5-7*a w dzień około 12. Wprzerwie deszczu poszłam wzruszyć ziemię i otworzyć szklarnię ale po 20 minutach znów musiałam szybko zmykać.
20200518_113831.jpg


20200518_113831.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:23 #711141

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 736
  • Otrzymane dziękuję: 4725
Pogoda, no cóż...
W maju miałam mieć komunię syna, pierwotnie był plan, że już wszystko będzie wysadzone, pelargonie będą pięknie kwitły i w ogóle ogrodowo cacy. No ale pandemia i pogoda zmieniła moje plany, wszystkie sadzonki zostały w domu, a ja naiwna myślałam, że komunię przełożą na jesień albo przyszły rok.
W sobotę się dowiedziałam, że komunia będzie w Boże Ciało, a ja mam tylko nadzieję, że do tego czasu uda się wyeksmitować rośliny na zewnątrz i w końcu umyć okna, bo póki co to ledwo mogę je uchylić. Podłogi przy oknach balkonowych też zajęte na maxa. W sadzonkach znajduję klocki, czasem odwrotnie - ziemia jest w zabawkach. Nie żebym narzekała, bo przecież świat się nie wali, tak po prostu muszę się wygadać, zanim pójdziemiemy z synem odrabiać kolejne zaległości szkolne :club2:
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:28 #711143

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1739
  • Otrzymane dziękuję: 12762
Maj nas nie rozpieszcza. Ciepełka brak. Tylko 10 stopni. Pada i wieje.
Drugi raz posadziłam fasolkę szparagową do skrzynki na balkon. Pierwsza, trzymana w domu, wybiegła.


W zeszłym roku posadziłam, od strony południowej, bez.
Jest jeszcze malutki. Na naszym osiedlu,ku mojej uciesze, gdzie nie spojrzysz kwitną lilaki :)




DSC00196a.jpg





DSC00076a.jpg



Dobrego dnia :coffe: :bye:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:28 #711144

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21018
Nie kumam, o co Wam chodzi :P Wszyscy chcieli deszczu, a kto prosił o deszcz i ciepło? Brak precyzji w składaniu zamówienia :ouch:
U mnie +6 i leje. Jeszcze nie wypuszczałam drobiu. Miałam dziś odrobaczać, ale jak leje to nie ma sensu.

Nie wiem w co ręce włożyć, ale to standard. Kawa i po kolei do pracy. W planie była "praca zdalna", ale są ważniejsze sprawy.
Dobrze, że tamten tydzień się skończył.

Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:31 #711145

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Od rana deszcz,teraz trochę ustał,ale w zapowiedziach będzie padać tak do końca tygodnia.
Teraz na zewnątrz 11,4 stopnia,w nocy było 9,6.Na najbliższe noce prognozują spadki do 6 stopni,tylko w środę 9*. Jeszcze trochę się wstrzymam z wysadzaniem pomidorów do gruntu,no może wcześniej koktajlowe.
Na domniemanej antonówce jest mnóstwo małych jabłuszek.Ciekawe ile zostawi.
antonwka19.05.jpg

antonwka2.jpg

W blokach podobno przestali grzać i ludzie marzną.A to przecież końcówka maja :jeez: U mnie piec już wygaszony ale prawie codziennie palę w kominku,by dogrzać.Mieliśmy nosa,żeby wstawić go jesienią :wink4:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:40 #711149

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ewo! Piękne bzy. W mojej okolicy też jest ich sporo. Jak spaceruję wieczorami z psem to mam aromaterapię przy okazji. Na moim osiedlu większość domów pochodzi z lat 60-80 ubiegłego wieku. Przy tych domach sadziło się bzy. Natomiast w nowych ogrodach projektowanych przez "zawodowców", lilaków praktycznie nie widuję. Głównie tuje, trawy, trzmieliny, berberysy, a z kwitnących ewentualnie hortensję i rododendrony. A przecież bzy są efektowniejsze (IMHO) niż rododendrony, a dużo łatwiejsze w uprawie. A że nie nowoczesne? A kogo to obchodzi :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 10:48 #711153

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Od wieczora padało teraz przestało i się przejaśnia. Spadło kolejne 10l od wczoraj 27 od początku miesiąca 70 czyli średnia dla maja u nas wyrobiona :rotfl1: !! Chłodno rano tylko 10*
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 11:08 #711155

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
IMiGW wydał ostrzeżenie o burzach z gradem dla dziesięciu województw. Uważajcie na siebie i Wasz dobytek i trzymajcie się ciepło.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 11:57 #711167

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7813
No i miałem grad, teraz leje, temp 12 stopni

IMG_20200525_114756.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Jan4, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 12:28 #711171

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3641
  • Otrzymane dziękuję: 16693
Niebo zachmurzone temperatura 13*C i pada z przerwami. W nocy było ok. 10*C.
Nie wiem, gdzie ręce wsadzić a szczególnie jak ogarnąć nowe miejsce pod warzywnik :jeez:

Dziś pszczoły zamieszkają (mam nadzieję)w Ulu. Wczoraj dostaliśmy w prezencie taki stary używany i zobaczymy czy się zadomowią i czy my jesteśmy gotowi na takie wyzwanie B)
Wstawię zdjęcie jak już stanie na swoim miejscu (bo miejsce jeszcze nie wybrane ;) ).

No, ale... żeby jeszcze bardziej "zakręcić sobie" rzeczywistość wymyśliłam to.

IMG_20200525_121209541.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2020 12:29 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 15:33 #711206

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
U nas dzisiaj jest interesująco. Deszcze o różnym nasileniu z przerwami na naprawdę ostre słońce. Przeznaczyłam dzisiejsze przedpołudnie na wsadzanie rozsady pomidorów w tunelu i całkiem fajnie się pracowało. Mój tunelik jest mały (2x3m) i zmieściłam w nim 14 pomidorów różnych odmian. Reszta, 12 sztuk będzie wysadzona w gruncie, pewnie w okolicach 1 czerwca. Po wykorzystaniu sałaty i rzodkiewek może zmieści się jeszcze kilka papryk? Wszystko upycham :) tunel też mam wepchnięty.

DSCN4680.jpg


DSCN4683.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 16:41 #711215

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 736
  • Otrzymane dziękuję: 4725
Nimfa wrote:
U nas dzisiaj jest interesująco. Deszcze o różnym nasileniu z przerwami na naprawdę ostre słońce. Przeznaczyłam dzisiejsze przedpołudnie na wsadzanie rozsady pomidorów w tunelu i całkiem fajnie się pracowało. Mój tunelik jest mały (2x3m) i zmieściłam w nim 14 pomidorów różnych odmian. Reszta, 12 sztuk będzie wysadzona w gruncie, pewnie w okolicach 1 czerwca. Po wykorzystaniu sałaty i rzodkiewek może zmieści się jeszcze kilka papryk? Wszystko upycham :) tunel też mam wepchnięty.
Nimfo co ile cm sadziłaś pomidorki? Też mam ciasnawo w tunelu i myślę jak tu upchnąć żeby nie zaszkodzić.
Pozdrawiam Celina
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2020 16:42 przez renmanka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 17:01 #711220

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
U mnie też ostrzeżenie przed burzą
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 25 Maj 2020 17:08 #711224

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5538
  • Otrzymane dziękuję: 12687
renmanka wrote:
...Nimfo co ile cm sadziłaś pomidorki? Też mam ciasnawo w tunelu i myślę jak tu upchnąć żeby nie zaszkodzić.
Ja sadzę w/g tego schematu forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...ylko?start=72#535233
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, CHI, Betula, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.535 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum