TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 09:20 #758707

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6903
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Nocka dziś była cieplejsza od poranka.O godz3,20 termometr wskazywał 10,2* a o godz6,50 już było tylko 8,2.Jest słoneczko i ono ratuje całą sytuację z ciepłem.WIeje mocno zimny a momentami mroźny wiatr.Ogólnie jest b.zimno jak na na koniec kwietnia.KOńczy kwitnąć brzoskwinia zaczęły śliwki.Czy będą owoce na brzoskwini nie wiem,choć w te cieplejsze dni zaobserwowałem zaledwie kilka pszczółek.

003-297.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 09:32 #758708

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Na termometrze 11*, wieje zimny wiatr, niestety słonka nie ma.Niebo zasnute chmurami i ,,czuć" deszczem.

A od kilku dni taki widok mam za oknem, no siedzę i się gapię.
Pani gołabkowa w gniazdku,często siedzi obok pan gołąbek.

IMG_20210422_092527.jpg
pozdrawiam ama
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2021 09:36 przez ama.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 10:34 #758714

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21016
Pogoda jest w. (bardzo bardzo irytująca). Wczoraj lato, dziś znów przedwiośnie z +5 i jakimś takim przenikliwym zimnem. I "Niemiec Ani" straszy przymrozkami.

Może faktycznie Marzanna morsuje:


U mnie kolejny "dzień wariata": przepikowałam pomidory - stoją w domu, bo zimno. Muszą wyjechać do "psiarni", w której stoją rośliny, które nie mogą "wyjechać na zewnątrz" bo zimno, więc muszą wyjechać do foliaka, którego jeszcze nie opróżniłam do końca, bo mi w nim roślinki zakwitły i boję się, że zmarzną. Pigwowiec mi zakwitł, jabłonie mają liście i coś tam jeszcze za wcześnie ruszyło, bo w foliaku było ciepło.
To tzw "efekt domina" = trzeba ruszyć pierwszy "klocek".
No i jeszcze przyszła paczka z Benexu - całkiem mi odwaliło, jak zamawiałam :ouch: Nawet nie mam jak zrobić zdjęcia, bo wszędzie mam przepikowane pomidorki. Nawet zlew chwilowo nie działa. Dobrze, że mam umywalkę, bo by było bez kawy :devil1:

A miałam nadzieję, że z ziemią, doniczkami i sadzonkami wyjadę na zewnątrz, a tu kicha... I dodatkowy worek ziemi trzeba wciągnąć do domu, aby się zagrzał.

Jaka jest optymalna temperatura dla pomidorków? Bo w "psiarni" mogę ustawić termostat.


Kończyć kawę i do pracy.

Wspomnienie z wczoraj:
P4206052.jpg


Kwitną mirabelki - mam je w lesie, chyba ptaki rozsiały, pachną bosko i mają smaczne owoce. Powinnam je pobielić, aby przez pomyłkę nie wyciąć. Tylko KIEDY???

P4216106.jpg


Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 12:19 #758730

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Zimno wietrzenie pada śnieg z deszczem
IMG_20210422_121438.jpg
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, rozalia, CHI, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, czarna2066, JaKasiula, ama, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 12:33 #758732

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7839
  • Otrzymane dziękuję: 51950
CHI wrote:
Jaka jest optymalna temperatura dla pomidorków? Bo w "psiarni" mogę ustawić termostat.

Znalazłam taki wpis, może się przyda :)

pomodoro wrote:
Z temperaturą też należy uważać. Minimalna temperatura podłoża to 16 * C. Podają różne źródła, że temperatury już poniżej 10 *C mogą być groźne dla pomidorów. Przy temperaturach poniżej 8 * C może dochodzić do trwałego uszkodzenia pomidorów, które mogą się objawiać w różnych fazach wzrostu.

U nas też lało, ale teraz świeci śłońce :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 12:37 #758733

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Janinko, a u nas na odwrót :silly:
Rano, słoneczko i 12°C. Aktualnie niebo zasnute ciemno-burymi chmurami i deszcz "wiszący w powietrzu". Temperatura ok 6°C i wieje bardzo mroźny i porywisty wiatr :pinch:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2021 12:38 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Kaja, rozalia, CHI, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, ama, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 13:00 #758735

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30068
U mnie dzisiaj odrobina słońca,przelotne opady i wietrzysko.Temp.13 stopni.Kolejna rabata daliowa zrobiona,rozsada podlana,czas szykować się na terapię.


20210422_123745.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 14:45 #758750

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64591
Wszystkim Ludkom przesyłam ciepło i słoneczne promyczki.
W Poznaniu od kilku dni dopisuje wiosenna pogoda ( pominąwszy epizod burzowy ), słońce, lekki wiatr i przyjemna temperatura, a w przerwach przelotne opady. Nareszcie świat zazielenił się.

Dzisiaj nadszedł dzień szczepienia - tak się szczęśliwie złożyło, że mam wolne, ale cały weekend spędzę w pracy ( sobota 12h, niedziela 10h ).
Na parapecie tłoczno:



Pozdrawiam cieplutko, dobrego, zdrowego i spokojnego dnia :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 16:32 #758757

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 610
  • Otrzymane dziękuję: 6648
9st.ochłodziło się,pogoda zmienna.
Widzę ,że u Was drzewka owocowe kwitną,u mnie jeszcze w pąkach.
Jakiś czas temu wsadziłam trochy cebuli,mam nadzieję że nie zgnije bo w polu już dłuższy czas jest bardzo mokro... :(

Miłego... :coffe: :coffe:


1619101596737-777203692.jpg


16191016277281198572099.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 18:01 #758765

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5674
  • Otrzymane dziękuję: 26875
U mnie też drzewa nie kwitną, ale to mnie cieszy, bo im później tym lepiej. Prace ogrodnicze nie postępują, dziś były plany, ale zdrowie wysiadło, zobaczymy jutro.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 18:11 #758768

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19567
Alicjo, zdrówka :hug:
W dzień na zmianę słońce, chmury u przelotny deszcz. Temperatura niższa niż w ostatnich dniach, teraz 8°.W dodatku wieje dość silny, chłodny wiatr.
Do warzywnika nie zaglądałam,jeżeli nie będzie mocno padać, może w sobotę uda mi się w końcu posadzić dymkę i cokolwiek zasiać?
Wyłożyłam dzisiaj do podkiełkowania nasiona kukurydzy cukrowej, arbuza i melona.
Wysiałam szarłat i tytoń ozdobny (oczywiście na rozsadę).
Spokojnego popołudnia :bye:
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2021 18:16 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 19:21 #758774

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6161
U mnie przestało padać. Na termometrze 4,2 stopnia, a że się wypogadza to w nocy naprawdę może być zimno. Na działce w ziemi nie można nic robić poza ścinaniem suchych zeszłorocznych badyli. Glina na zewnątrz jest zbyt mokra, a w szklarni zupełnie sucho, ponieważ nie włączyli jeszcze wody. Na balkonie poczyniłam pierwsze uprawy, a mianowicie posiałam dla pszczółek i trzmieli facelię.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, CHI, koma, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, ama, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 22:51 #758838

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1253
  • Otrzymane dziękuję: 8132
I u mnie popsuła się pogoda :( Pochowałem wszystkie dalie i aksamitki. Jutro jeśli się da, to wysieję cynie na rozsadę. Wczesna czereśnia zbiera się do kwitnienia.

Muszę przyciąć hortensję bukietową, czy mogę jeszcze ukorzenić ucięte gałązki? Wiem, że powinno się je ucinać w okolicy stycznia- marca. Mam zamiar ukorzenić je w perlicie.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, CHI, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 22 Kwi 2021 23:12 #758841

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64591
Kochani ...
Czworonożny Przyjaciel jest w potrzebie - wiem, że możemy na Was liczyć i z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc
:hug:


forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...0432-dla-gina#758839
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2021 23:12 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 23 Kwi 2021 06:37 #758849

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7810
Tylko 2 stopnie na plusie, najbliższe dni podobne. Może chociaż słoneczka będzie więcej bo moje pomidorki jakieś takie dalej mikre :sad2: .

IMG_20210423_063256.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 23 Kwi 2021 08:28 #758855

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10040
6 stopni , pochmurno, wietrznie , zimno

20210421_161041-3.jpg
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 23 Kwi 2021 08:28 #758856

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19273
  • Otrzymane dziękuję: 79702
Właśnie przebija się słońce.
W nocy padało, trawa mokra, nie nadaje się do koszenia, a trzeba by.
Na razie noc nie aż tak zimna. O siódmej +6.
We Wrocławiu kwitną nie tylko najwcześniejsze śliwy, nie mówiąc o morelach czy brzoskwiniach, ale - zauważyłam wczoraj - również czereśnie.
W moim ogrodzie nektarynka dopiero zaczyna, bo mieszkam na przedmuchu - Niemcy zostawiali takie korytarze wentylujące miasto, później ktoś miał inny pomysł :(



Z powodu łapczywości moich suk (jak tylko owocki są wielkości kasztana, zaczyna się obgryzanie, łamanie gałązek - a co gorsza, zjadanie niedojrzałych nektarynek w całości) wiele razy zastanawiałam się nad likwidacją, ale jak kwitnie, jest taka śliczna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, koma, Nimfa, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, Mejra, Eleni

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 23 Kwi 2021 09:33 #758866

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1253
  • Otrzymane dziękuję: 8132
Zimno, wietrznie i słonecznie - w tej kolejności :angry:

Dziś mam wolne, więc zrobiłem zakupy. W D.no i B-ce są karpy dalii (po niecałe 6 zł), mieczyków i innych cebulowych.

W lokalnym sklepie były także niskie kwitnące już dalie, żółte, pomarańczowe i jeszcze jednej barwy która wyleciała mi z głowy. Cena takiej sadzonki to 8zł. Niestety nie było dalii w kolorze lilaka i bieli, a taki w tamtym roku spotkałem, ale nie wiedzieć czemu jej nie kupiłem.

Były także kwiaty, którym zrobiłem zdjęcia:


IMG_20210423_082416.jpg


IMG_20210423_082418.jpg


Sprzedawca niestety nie wiedział jak się nazywają, może ktoś z Was wie? Ta czerwona przypomina mi trochę gailardię.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, koma, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.831 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum