TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 17 Sie 2023 21:17 #841064

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 3397
Ania! tak mi Ciebie brakowało po powrocie na forum! :flower1: :hearts: :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Kaja, CHI, Mamma, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 17 Sie 2023 21:33 #841066

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 740
  • Otrzymane dziękuję: 4735
Aniu witamy :fly:

Tak jak pisałam była burza. Potem nie wiem, film mi się urwał. Zasnęłam. A nigdy nie sypiam popołudniami. Nawet w przedszkolu wychodziłam przed leżakowaniem...

I tak po tym deszczu, jak się już wyspałam, korciło mnie by iść powyrywać chwasty, ale ostatecznie zrobiłam lepiej, bo w końcu umyłam okna. I jestem taka zadowolona, że mam je z głowy!
Następne mycie na Boże Narodzenie. Może... :lol:
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 17 Sie 2023 21:39 #841067

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 3381
Oh, Adasiowa liczymy, że na dłużej, bo brakuje tych dokładnych opisów różnych kwestii w ogrodnictwie, mogłem sporo się nauczyć dzięki temu od Ciebie. :teach:

Pogoda nie jest tak kolorowa u mnie w mazowieckim, brakuje deszczu znowu od dłuższego czasu, lipiec był suchy a teraz znowu susza. Niby coś zapowiadają burze, ale z lichymi opadami. Codziennie z konewkami :garden1: Z drugiej strony cieszę się na brak opadów, bo zaraza w gruncie nie zbiera żniw, codziennie obrywam liście z koktajlówki black cherry, chyba muszę opryskać dodatkowo innym opryskiem niż finito magnicur.
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2023 21:41 przez Grzebuła.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 17 Sie 2023 21:48 #841069

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Aniu, jak fajnie, że jesteś :hearts: :kiss3:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2023 21:49 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, CHI, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 17 Sie 2023 22:11 #841071

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Zygowa wrote:
Działkowiczka, w jakiej części miasta masz działeczkę (nie chodzi mi o dokładne namiary)? Ja - Stołczyn :lol:

W poniedziałek zawitaliśmy w "Mieście Słonia".



IMG-20230815-WA0014.jpg


Poniedziałek i wtorek temperatura 30 stopni, dwie noce z deszczem i burzą. Środa i czwartek 25 stopni. I takie lato to ja lubię :silly:

Wczoraj podjechaliśmy do Mrzeżyna. Spokojny port i plaża - nie przeludnione.
20230816_095711.jpg


20230816_092810.jpg


20230816_093957.jpg


Mrzeżyno to moje miasteczko , gdzie się wychowałam , chodziłam do szkoły. Moja osada rybacka - rodzinne miejsce ,z którego wyemigrowałam w lubuskie.
A u mnie duszno , gorąco ale dobrze bo mamy żniwa .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, koma, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 07:07 #841080

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3569
  • Otrzymane dziękuję: 30127
Zapowiadana burza i opady w nocy ominęły mnie.
Od rana świeci słońce-temperatura obecnie 25 stopni,więc szykuje się kolejny dzień z temp.ponad 30.


20230818_064645.jpg



Figo na dłuższe spacery wybiera się tylko wczesnym rankiem. W ciągu dnia szuka chłodu w domu.


20230818_064436.jpg



Pogodnego, spokojnego dnia.


20230818_064259.jpg


Aniu- :hug:

20230818_064819.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2023 07:09 przez koma.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:03 #841084

  • amsiz
  • amsiz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 255
  • Otrzymane dziękuję: 337
Aniu ale nam Ciebie brakowało :kiss3:
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Kaja, PaulaPola, CHI, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:19 #841086

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6925
  • Otrzymane dziękuję: 42119
Aniu lubię ciasto ale bardziej interesuje mnie napitek.Witam serdecznie!! :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower2: :flower2: :flower2: :garden1: :garden1: :garden1: :drink1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2023 08:20 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Kaja, PaulaPola, CHI, bastis, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:28 #841088

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Aniu, dobry duszku tego forum jak dobrze że znowu jesteś :flower1:
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Kaja, CHI, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:30 #841089

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19351
  • Otrzymane dziękuję: 80135
Zygowa wrote:
Aniu, my w Szczecinie nie nad samym morzem ;) choć blisko...

Edyto, co prawda pół wieku temu, ale w ogólniaku miałam niezwykłego, szalenie wymagającego nauczyciele geografii i wiele do tej pory pamiętam. ;) A na myśli miałam Waszą lokalizację w strefie najłagodniejszego w Polsce klimatu, tylko Szczecin i okolice leżą w obrębie 7b, na co z największą pewnością Bałtyk ma wpływ, pochłaniając ciepło latem i oddając zimą. Ale jak sprawy potoczą się w przewidywanym przez klimatologów kierunku, Wrocław pewno przesunie się z 7a do 7b, choć nie wiem, czy za mojego życia. Któż wie, młodym dziewczęciem będąc wyśmiałabym kogoś twierdzącego, że będę mieć figi w ogrodzie.



A do rzeczy: wokół mojego ogrodu wieczorem i nocą krążyły odległe burze, trochę padało - nie za wiele co prawda. Od rana znowu śródziemnomorsko :dance: , nie aż tak gorąco,by zasłużyć na "piekielne" przymiotniki (chyba), lecz od kiedy zza blokowiska wyszło - późno, o siódmej :( - wielkie słońce, dobra energia płynie wartko.

Zapach na piątek - pokryta jeszcze ciężką rosą Crown Princess Margaretha, wielkie perfumy i wielka uroda.



Pięknego weekendu!
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2023 08:39 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, CHI, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:32 #841090

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7908
  • Otrzymane dziękuję: 52374
A nie mówiłam Aniu :hug: Czekamy na Twoje wpisy również w innych wątkach :hearts:
Wczoraj od rana był zwariowany dzień. Najpierw załatwialiśmy sprawy urzędowe, później jeszcze były zakupy w paru sklepach. Przyjechaliśmy padnięci do domu, a ja od niechcenia spojrzałam do internetu i zauważyłam ogłoszenie o sprzedaży takiego samochodu, jakiego szukaliśmy. Samochód, jak samochód, ale najciekawsze było to, że był do sprzedania o 4 minuty jazdy od naszego domu :happy: No to pojechaliśmy i kupiliśmy :)
W międzyczasie nawiedziła nas burza z okropną ulewą. To była ściana deszczu. Temperatura spadła do 25*. Wieczorem było przyjemnie i można było posiedzieć na tarasie.
Dzisiaj od rana świeci słońce i zaczyna się robić duszno.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Nimfa, Zygowa, del, renmanka, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:35 #841092

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3694
  • Otrzymane dziękuję: 19697
Aniu, nie znikaj :hug:

Wieczorna burza przeszła bokiem. W nocy kolejna na szczęście nie groźna. Troszeczkę popadało, ale chyba tylko na tyle, że dzisiaj nie pobiegam z konewkami. Dobre i to.Tym bardziej, że przed nami kolejny upalny dzień.

Spokojnego, udanego piątku :bye:
IMG_20230815_104648.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2023 08:36 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, Babcia Ala, Bobka, gregon, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 08:54 #841094

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 3381
22 stopnie w cieniu, słonecznie, mokre liście i trawa po nocnym potężnym deszczu z delikatnymi grzmieniami. Panowie od 8 podkaszarkami działają i koszą przy drodze trawę mimo, że jest cała mokra, nie zazdroszczę.
A pisałem wczoraj wieczorem, że może coś spadnie, a tu zaskoczyło mnie po północy jak dobrze zacinał deszcz z co najmniej pół godziny, trochę się obawiałem, czy nie zrobi szkód w warzywnych lisciach, ale na szczęście bez większych szkód, jedynie hortensja limelight wsadzona tydzień temu położyła się od ciężaru.
Miłego dnia
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, Babcia Ala, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 09:09 #841096

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3936
  • Otrzymane dziękuję: 21047
Aniu :hearts: cieszę się, że jesteś :fly:

Edytko Szczecin jest piękny i prawie :devil1: nad morzem... Kto to palnął w TV? "Stoję na Wałach Chrobrego i patrzę na nasze piękne morze"?
Mieszkałam na Osowie, pracowałam na Gontynce - piękne stare czasy. Potem pracowałam w Nowielicach. Z Nowielic wygonił mnie lekarz - dziwne miejsce - ciśnienie mi szalało. Trzebiatów pamiętam jako takie miasteczko bez wyrazu, jak wiele w Polsce. A tu słoń - fajne :wink2:

Napiszę za Marlenką "ale i tak nie zamieniła bym naszej wiochy na żadne miasto"...

U nas burze, słońce i deszcz. Burze z tych "porządnych". Mimo bliskości "super odgromnika" dwa dni wyłączmy komputery z gniazdek. Wczoraj zaczeło grzmieć, jak tylko siadłam do pracy - "siła wyższa" stwierdziła, że powinnam jeszcze odpoczywać :happy:

Strat u nas nie ma, tyle, że fest podlane. Za to w okolicy wylewają małe rzeczki i Bóbr. Zalało kilka miejscowości.

Zdjęcie z przedwczorajszej burzy - nie moje, stąd, piorun uderzający w Górę Szybowcową

874756__880_1200.jpg




Wyczyściła się woda w Zalewie Pilchowickim:
P8175513.jpg


Pokazały się pierwsze grzyby - na terenie kozaki (2) i stado zajączków, ale na sos było za mało - zostały "na wysiew" :wink2:
Za to za płotem:

P8175503.jpg


P8175522.jpg


Ta roślinka też rośnie "w stanie naturalnym":
P8175521.jpg


Spokojnego dnia, bez "atrakcji".
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2023 09:14 przez CHI.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 10:22 #841103

  • Działkowiczka
  • Działkowiczka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 138
Zygowa wrote:
Działkowiczka, w jakiej części miasta masz działeczkę (nie chodzi mi o dokładne namiary)? Ja - Stołczyn :lol:

W poniedziałek zawitaliśmy w "Mieście Słonia".



IMG-20230815-WA0014.jpg


Poniedziałek i wtorek temperatura 30 stopni, dwie noce z deszczem i burzą. Środa i czwartek 25 stopni. I takie lato to ja lubię :silly:

Wczoraj podjechaliśmy do Mrzeżyna. Spokojny port i plaża - nie przeludnione.
20230816_095711.jpg


20230816_092810.jpg


20230816_093957.jpg
Ja drugi koniec miasta, prawy brzeg, Dąbie konkretnie, mam tu swoje serce, swoją oazę i prawie święty spokój, pozdrowionka śle na drugą stronę :bye: :hug:
Lecim na Szczecin
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, CHI, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 11:09 #841107

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dzień dobry moim Ludkom - bardzo dziękuję za tak ciepłe przyjęcie i powitanie :hug:
Chwilowo nie będę w stanie uczestniczyć w wątkach tematycznych, a to z tej prostej przyczyny, że oprócz czterech ostrych papryczek nie wysiałam żadnej rośliny: działka leży odłogiem, zaniedbana i zapomniana, ale mimo to obdarowała nas papierówkami, poziomkami, porzeczkami, czereśniami, agrestem i borówkami - wykorzystałam je do przetworów. Śliwki i wiśnie poddały się przymrozkom. Na krzakach aronii jest trochę czarnych perełek, więc jakiś dżem lub konfitura są w planach.
Kwiaty i zioła, te najsilniejsze, pozostawione same sobie rozsiały się i rozrosły. Kupiłam na ryneczku parę kg gruntowych pomidorów i zabieram się za przeciery - ku chwale pomidorówki :)
Poznań upalny, duszny, zakurzony i - na szczęście - stosunkowo cichy. Słońce zza chmur, leciutki wiatr i bardzo gorąco.

Śliwa w maju - jeszcze cała w bieli ...

majowaliwka.jpg


Pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 12:45 #841117

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 703
  • Otrzymane dziękuję: 3882
Znowu mamy alerty - burze z piorunami i gradem.

Teraz mam trochę słońca ale jednocześnie jakieś bure chmury. Temperatura 22-23st.C.

Czy ja jeszcze mogę pociągnąć wątek o moim prądzie?
Króciutko - taka ciekawostka, zobaczcie na datę planowej odpowiedzi ... 17-09-2023 :jeez: :jeez: :jeez:

368685241_993233231827660_2966917072947877774_n.png
Pozdrawiam
Emilia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Zygowa, del, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVIII 18 Sie 2023 12:50 #841118

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1819
  • Otrzymane dziękuję: 12602
A nie powinnaś awarii zgłosić?
Ta data to chyba jakiś szablon - po prostu + 1 miesiąc od daty zgłoszenia.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.900 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum