TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 05 Lut 2021 21:50 #746911

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Jestem po skandynawskim kryminale i był tak kiepski, że pozwolę sobie nie napisać jego tytułu i pominąć autorkę :happy: Została mi ostatnia książka na półce Charlotte Link -,,Echo winy '', a tak czekam na paczkę z książkami.
Sporo książek mi brakuje, chciałbym je skompletować czy znacie jakiś dobry i sprawdzony antykwariat internetowy ? :)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Vesper


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy!!!!! 05 Lut 2021 22:22 #746920

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
To ja nie będę taki miły
Stefan Darda "Jedna krew". Horror osadzony w bieszczadzkiej wsi. Niektóre pomysły dość ciekawe, jednak napisane chaotycznie a co gorsza z manierą milicyjnych raportów powtarzających setki razy imię/nazwisko.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Herbatnik, ewakatarzyna, Vesper

Czytamy!!!!! 07 Lut 2021 17:17 #747173

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
Herbatnik, co prawda nie znam żadnego antykwariatu internetowego, ale może pomoże Ci portal lubimyczytac.pl/ ? Tam, po wpisaniu tytułu w wyszukiwarce, pokazują się pod spodem miejsca gdzie możesz ją kupić, nawet linii do prywatnych ogłoszeń, gdzie ten konkretny tytuł był wystawiany- działa tam na stałe bazarek, gdzie można kupić czy sprzedać książki. W przypadku starszych wydań pojawiają się też antykwariaty, które mają konkretną książkę w swojej ofercie. Ja jestem na tym portalu ponad 5 lat, w tym czasie objętość mojej biblioteczki podwoiła się (mam duży problem, żeby wszystko pomieścić).
Szczerze polecam.
Pozdrawiam, Beata.
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2021 17:19 przez Vesper. Powód: podlinkowanie
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 07 Lut 2021 21:44 #747236

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
newrom a ja właśnie się zastanawiałem nad Stefanem Dardą, ale jego inną pozycją, bo jest wyprzedaż książek.

Beato bardzo dobrze znam ten portal ;)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Vesper

Czytamy!!!!! 07 Lut 2021 22:24 #747241

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79616
Elizabeth Strout - "Olive Kitteridge"
Jak ja mogłam wcześniej nie znać tej pisarki???
Powieść-nie powieść, bo de facto jest to zbiór 13 opowiadań, połączonych postacią tytułowej Olive, nauczycielki z małego miasteczka w Nowej Anglii. Pojawia się ona już to jako główna bohaterka, już to postać drugoplanowa - albo wręcz tylko miga w tle, wzmiankowana w kilku zdaniach.
Bohaterka, szczególna, niekoniecznie miła osoba, niekoniecznie atrakcyjna - a jednak w jakiś sposób zjednująca sobie czytelnika/czytelniczkę. Zwłaszcza chyba ci, których życie chyli się na drugą stronę, że tak powiem, obdarzą Olive zrozumieniem - a może współczuciem, w tym głębszym znaczeniu, współ-czuciem.
Dzieło w 2009 roku zdobyło Nagrodę Pulitzera w dziedzinie literatury pięknej. Piękna literatura!
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25, renaa, Herbatnik, ewakatarzyna, Vesper

Czytamy!!!!! 07 Lut 2021 23:29 #747256

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Ja dość ostrożnie podchodzę do wielkich niewiadomych. Mam ochotę przeczytać coś naprawdę bardzo dobrego. Patrzyłem na oferty i pewnie się zdecyduję na komplet książek z drugiej ręki ;) mianowicie chodzi mi o Iwaszkiewicza ,,Panny z Wilka '' , Miłosza ,, Dolina Issy '' , sentyment mam do Williama Whartona reż często jest tylko i wyłącznie w antykwariacie, praktycznie nie wznawia się jego książek, jeżeli już to tylko ,,Ptaśka '' który jest przecież sam w sobie niekompletny....
Szukam sam nie wiem czego....i to jest najgorsze, że nie umiem określić czego poszukuję.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Vesper

Czytamy!!!!! 09 Lut 2021 21:47 #747594

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Na podstawie jednej książki trudno ocenić czy warto czytać inne tego autora, tej nie polecę nikomu poza maniakami wąpierzy ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik

Czytamy!!!!! 11 Lut 2021 04:28 #747794

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
@Herbatnik, a ja właśnie "Ptaśka" szukam już jakiś czas. Whartona czytałam że dwie książki, nawet w tej chwili nie mogę sobie tytułów przypomnieć, ale moja mama ma jego większość powieści (oprócz w/w "Ptaśka"). Ciekawe, że kultowe książki często nie są wznawiane, pomimo tego, że ludzie są zainteresowani. Tak jest np. z moją ukochaną rosyjską "epopeją" : "Pokonani" I. Golowkiny. Polecam każdemu, kto nie czytał, choć może trochę jest tam patetycznie, idealistycznie, ale ma ta książka w sobie coś takiego... (nie bez powodu nazywana jest rosyjskim "Przeminęło z wiatrem").
352x500.jpg


@newroom, jeśli chodzi o Dardę, czytałeś może jego "Dom na Wyrębach"? Od jakiegoś czasu planuję się za to zabrać,
Pozdrawiam, Beata.
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2021 04:37 przez Vesper. Powód: Dopisek
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 12 Lut 2021 18:33 #748048

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Za wąpierzami nie przepadam, ale za to bardzo lubię i szanuję nietoperze :woohoo:

Beato ,,Ptaśka '' Whartona możesz z powodzeniem kupić na taniej książce pl. Ja kupuję od nich od kilku lat. Ceny przystępne . Dlaczego napisałem, że ,,Ptasiek '' jest niekompletny. Ponieważ moim skromnym zdaniem trzeba kontynuować tą podróż. Następny jest ,,Al'' , ,,Szrapnel '' ,,Nigdy, nigdy mnie nie złapiecie '', a ,,Spóźnieni kochankowie '' to jest już mistrzostwo świata. Są tylko dla typy czytelników. Jedni nie znoszą Whartona, drudzy go uwielbiają. Ja należę do tych drugich. Może mamy z Whartonem dużo wspólnego.....

Rosyjską literaturę uwielbiam. Fiodor Dostojewski ma książki ciężkie, ale ja właśnie takie lubię najbardziej. W większości to cuda cudeńka. Ma też kilka takich sobie książek, ale wiadomo jak to jest. Tak jak w życiu. Raz lepiej, raz gorzej.
Jewgienij Wodołazkin i jego ,,Laur '' to mistrzostwo świata. Cudowna książka :hearts:

Obecnie Jacek Komuda i ,,Westerplatte '' od dziecka interesuję się historią. Tą prawdziwą która nie zawsze jest wygodna ;)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 13 Lut 2021 08:04 #748085

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Vesper, nie znam, ta książka wpadła mi w łapki przypadkiem.

Niestety wąpierze bieszczadzkie nie mają nic wspólnego z toperzami ;)

Czytamy!!!!! 24 Lut 2021 23:38 #750060

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Ciąg dalszy kryminałów retro/ tym razem wędrujemy do Płocka/ Jacek Ostrowski i jego dość oryginalna Pani mecenas Zuzanna Lewandowska / plus papuga Zgaga i pies Borys /

Tadeusz Cegielski- Modestostwo w Alei Róż

oraz Martine Madden- Anhusz.

Opowieść będąca dowodem na to, że miłość to dziki kwiat, który wyrośnie na każdym, nawet skalanym krwią gruncie

Urokliwa sceneria wybrzeża Morza Czarnego oraz wesele przyjaciółki wprawiają Anhusz Czarkudian w nostalgiczny nastrój. Kobieta marzy o życiu poza swoją niewielką, nie dającą żadnych perspektyw ormiańską wsią. Realia okrutnego konfliktu zbrojnego nie pomagają w realizacji celów. Na dodatek Anhusz doskonale zdaje sobie sprawę, że miłość to nieprzewidywalna i nieokiełznana siła. Na przekór społecznym normom, wdaje się w sekretny i niebezpieczny romans z oficerem tureckim – Dżahanem Orfaleą. Na tle szalejącej I wojny światowej Ormianie są uznawani za nieprzyjaciół stanu, a okrutnym zbrodniom nie ma końca.
Jak pogodzić się z losem skoro mieszkańcy Armenii to wrogowie stanu, a do szaleństwa kocha się przedstawicielkę tego narodu ?

I nie jest to zwykle, ckliwe love story. Polecam :)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 27 Lut 2021 20:12 #750411

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
C.K Chesterton - Księga wszystkich spraw. Ojciec Brown. Lektura dość ciekawa. Wiele mówiąca o nas samych. A także o tym, żeby dostrzec trzeba umieć patrzeć, żeby usłyszeć trzeba umieć słuchać. I analizować naszego bliźniego .....swego ;) Teoretycznie jest to łatwa lektura, ale zagłębiając się w nią łatwo dość dostrzec przewrotność ludzkiej natury z jednej strony, z drugiej innej krótkowzroczność, nieumiejętność obserwowania ludzi i świata. Jest to niezwykle ważne/ dotyczy to nie tylko amatorskich detektywów w sutannie ;) .
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 09 Mar 2021 18:16 #751783

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Tym razem ciężki kaliber. Marek A . Koprowski- Wołyń. Świadkowie mówią.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 09 Mar 2021 18:27 #751790

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Straszna wróżba - rosyjska nowela fantastyczna, z wątkami niesamowitości. Puszkin,Lermontow, Gogol, Tołstoj i inni. Dobrze się czyta.Bez makabry i obrzydliwości.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 13 Mar 2021 20:42 #752538

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Przeczytałem co prawda do połowy, ale może komuś podpasuje......Maciej Płaza - Robinson w Bolechowie.


Robinson w Bolechowie opowiada rodzinną historię rozpoczynającą się tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Bolechowski hrabia, właściciel pałacu i kolekcji dzieł sztuki, skrzętnie ukrywa bezcenne skarby, by nie dostały się w ręce okupanta. Kiedy hrabia zginie z rąk hitlerowca, strażnikiem kolekcji zostaje pałacowy ogrodnik…
Główny bohater Robert, ceniony malarz, wraca do Bolechowa po kilku latach nieobecności. Na miejscu wspomina bolechowskie perypetie, które zagadkowo go pociągają, i próbuje odkryć największą tajemnicę swojego życia. Na tle posępnego świata wojennej i powojennej grozy i tułaczki stopniowo odsłania się historia dwu rodzin: Roberta oraz miejscowego kamieniarza o niejasnej przeszłości.
Proza Macieja Płazy opowiedziana jest zmysłowym, bogatym i sugestywnym językiem, pełna niezwykłych postaci, prowincjonalnych zdarzeń i obrazów. Na scenie, której centrum stanowi bolechowski pałac, rozgrywają się nieproste historie, z motywem miłości, zdrady, śmierci i lęku.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 13 Mar 2021 22:07 #752559

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3929
  • Otrzymane dziękuję: 21008
Próbowałam czytać "Tadeusz Cegielski- Morderstwo w Alei Róż". Po 1/3 odpuściłam. Zupełnie "nie moja bajka".

Z kryminałów to chyba najbardziej mi podchodzi Dick Francis - może dlatego, że ma sporo "końskich" wątków. Choć nie tylko. Praktycznie lubię wszystko. Niektóre czytam "na okrągło".

Teraz czytam kolejny tom - autor Małgorzata Lisińska - o krasnoludach i nie tylko. Zaczyna się od tomu "Bajki krasnoludzkie". Szału nie ma (= lektura na 1 raz), ale coś muszę czytać.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 13 Mar 2021 23:18 #752565

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Jeśli lubisz baśnie, ro namawiam do przeczytania Sagi o ludziach lodu. Margaret Sandemo.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

Czytamy!!!!! 14 Mar 2021 09:21 #752584

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19543
"Saga o Ludziach Lodu" :hearts: ależ to się czytało. A z jaką niecierpliwością trzeba było czekać na kolejny tomik. Zebrałam wszystkie. Niestety, zostały pożyczone i tyle je widziałam :cry2:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.648 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum