TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 05:29 #857550

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2274
  • Otrzymane dziękuję: 9966
Termometr 2m nad ziemią pokazuje +1*C, ale trawa biała, czyli jednak przymroziło. Dobrze, że co się dało, wieczorem zabezpieczyłam.

20240513_051426.jpg



Mam nadzieję, że od dziś już tylko cieplej będzie. :flower2:
:coffe:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, surk, Grzebuła, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 07:00 #857555

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
U mnie 6*. Dzisiejsze niebo nie jest już takie błękitne jak wczoraj. Jakieś zamglone z białymi smugami. Jednak słoneczko pracuje. Wczoraj był dzień leniwca, więc wypoczęta jestem, to może coś podziałam w ogrodzie ;)
Za dwa dni, mam nadzieję, zacznie się wielkie sadzenie. Nareszcie :lev:

9EC96DC1-FA5D-4776-9CAF-6C183BF4730E.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 08:22 #857565

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4711
  • Otrzymane dziękuję: 17401
U mnie też zimno.
Kolejnym kwiatom truskawek czernieją środki po dzisiejszej nocy.

20240513_073829.jpg


Pomidory nosimy w tę i we wtorek, mamy już dość.
Nie wiem kiedy uda się wsadzić, przy takich porannych temperaturach.
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2024 08:30 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 08:33 #857568

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 936
  • Otrzymane dziękuję: 6283
Przymrozku nie było, jest 12*, w końcu bezwietrznie, ale chłodno.
Słońce w pełni, niebo bezchmurne. Choć ostatnio chmury ganiały, nic nie popadało. Jest sucho, ciężko będzie się sadziło w ten lotny piaseczek :(
Ja też mam nadzieję, że teraz już tylko cieplej będzie i rośliny powędrują na swoje miejsca.


20240513_082255.jpg



20240513_082142.jpg


Dobrego tygodnia :coffe: :drink1:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 08:47 #857570

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1557
  • Otrzymane dziękuję: 11955
A u mnie ciepło, nawet bardzo i to od samego rana i tak ma być do samego wieczora. I jutro i pojutrze - tak pokazuje radar pogodowy na najbliższe trzy dni.
Jednak ja, niedowiarek, jeszcze poczekam z wysadzaniem rozsad. Zajmę się dzisiaj gruntownym podlaniem ogrodu, bo sucho bardzo i brak widoku na opady.

IMG_20240513_083613.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, jagodka27, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 08:47 #857571

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1868
  • Otrzymane dziękuję: 8436
A u mnie przymrozek był. Ok 3 godziny w nocy na termometrze było +0,2 czyli przy gruncie musiał być minus. Szron na trawie i samochodach. Poprzykrywałam co się dało bo cały wczorajszy dzień wiał zimny przenikliwy wiatr a do słońca było cieplutko. Pomidory dalej noszę z folii do domu. We wcześniejszym okresie przymrozku u mnie nie było.
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2024 08:50 przez jagodka27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 08:49 #857572

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19851
  • Otrzymane dziękuję: 82672
Ewuniu, róża ma sublokatorów, chyba pilnie potrzebny oprysk. :idea1:

We Wrocławiu też obywa się bez ekscesów termicznych, wszystko nocuje na zewnątrz i cieszy się słońce, rano nieco zamglonym, teraz już pracującym na pełnym etacie. Temperatura przyjemna, nie wiem, jaka, bo termometr od wschodu.
Dobrego tygodnia!

Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 09:30 #857573

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 936
  • Otrzymane dziękuję: 6283
No ma, dopiero w zbliżeniu zobaczyłam :rotfl1:
Dziękuję :flower2:
Lecę pryskać
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 13:26 #857588

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43206
Od godz.3 do 6 30 termometr pokazywał 10,3*C.Poranek słonezny szybko pdniósł temperaturę.Teraz jest 22,6*.W słońcu jest wspaniale,w cieniu tak jak od kilku dni chłodno(zimno).Podwiewa zimny wiaterek.Rozsada od rana na zewnątrz trochę w słońcu część w cieniu.Myślę,że w piątek-sobotę roślinki pójdą na miejsca stałe. :garden1: :garden1: :bye: :bye: :coffe: :coffe: ;) ;)

001-978.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 21:31 #857612

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6783
  • Otrzymane dziękuję: 24989
Podsumowanie dnia . :)
Gorący Lublin ,gorące ważne badanie lekarskie .
Obserwacja terenu :P jako odchylenie
już całkiem i udany zakup ;) :drink1:

DSC00406.jpg


DSC00411.jpg


DSC00418.jpg


DSC00426-2.jpg


DSC00412.jpg

Spokojnej nocy życzę :bravo:
Meczyk trwa :drink1:
FC Barcelona po leniwym weekendzie :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 13 Maj 2024 22:51 #857627

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1365
  • Otrzymane dziękuję: 9004
Na słońcu ciepło, a dodatkowo za wiatrem wręcz upalnie. Sucho.

Wysadziłem dziś ponad połowę podpędzonych dalii, mają po kilkanaście cm i ładne liście, jutro dokończę.
Wysadziłem też 8 pomidorów (Maliniak i Gordost Syberii).

Jutro wyłożę do skiełkowania nasiona ogórków.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 06:59 #857642

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2274
  • Otrzymane dziękuję: 9966
6 stopni na plusie. Nie jest źle. Słońce już pracuje.
Wczoraj wysadziłam część rozsady... kalarepy, kalafiory, fasola tyczna... chyba nie było im za zimno. Dostały kołdrę :wink4:

20240513_181111.jpg


20240513_182529.jpg



Udanego dnia :coffe:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 07:04 #857643

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
:bye:
Pogodowo jest coraz lepiej, w nocy było +12,3°C
Poranek żółto-niebieski, bezwietrznie, w ciągu dnia brak opadów.
"Zimni ogrodnicy", czyli majowe ochłodzenie i nocne przymrozki, powoli odchodzą w niepamięć. Noc z poniedziałku na wtorek powinna być ostatnią w najbliższym czasie z przygruntowymi przymrozkami, które wystąpią na południowym wschodzie kraju.
Idzie zmiana w pogodzie.
Nadchodzi ocieplenie. Synoptycy podkreślają, że w najbliższych dniach pogodę w Polsce kształtować będzie pogodny wyż Uwe.
Więcej chmur i znaczące opady deszczu pojawią się dopiero pod koniec tego tygodnia.

Legnica, 14.05.2024 r.

20240514_leg.jpg


Udanego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 07:49 #857646

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19851
  • Otrzymane dziękuję: 82672
Nad Wrocławiem też niebieściutko, słońce dziarsko przygrzewa i temperatura szybko rośnie. Jak było w nocy, nie wiem, ale o 21 wczoraj samochodowy termometr twierdził, że 19 stopni. Jak na wieczór w połowie maja, nieźle.
Co do opadów, zastępuję je od weekendu codziennym podlewaniem, bo rabaty stanowczo wołają o wodę, zwłaszcza rośliny "po przejściach". Piwonie nawet kwitną, ale kwiaty nie takie, jak powinny. O różach nawet nie chcę wspominać.



Dobrego wtorku!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 07:52 #857647

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1868
  • Otrzymane dziękuję: 8436
Ochłodzenie przeszło do nas od Mirka. Napisał że na południowym wschodzie przymrozki i tak było.
:club2: U mnie w nocy ok 2 stopnie. Poprzykrywałam wszystko i to ok godz.23 bo temperatura błyskawicznie spadała i jak doszło do 6-7 stopni to decyzja przykrywam.
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2024 07:57 przez jagodka27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 11:35 #857666

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1365
  • Otrzymane dziękuję: 9004
Łatka - Ania zazdroszczę kwitnącej piwonii, u mnie zakwitł jeden czy dwa kwiaty w zeszłym roku, na jednej roślinie nieprzesadzanej od wielu lat.

Wczoraj wysadziłem 8 pomidorów, dziś wkopię podpory pod kolejne samokończące, później będzie łatwiej bo mam pręty zbrojeniowe pod wysokie krzewy, ale wystarczy tylko wbić młotkiem w ziemię i bajo, a drewniane trzeba wkopywać w suchą, zbitą ziemię. :jeez:

Rano dokończyłem wysadzanie podpędzanych dalii, zostały same sadzonki zielne, ale poczekam, aż wytworzą się korzenie na dnach doniczek.

Dzień słoneczny od samego rana, lekki wiatr.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, jagodka27, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 15:16 #857674

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7053
  • Otrzymane dziękuję: 43206
Nocka zakończyła się temperaturą 10,6*C.Od rana słońce operuje całą mocą a temperatura podniosła się do 25,5*C w cieniu.Podwiewa lekko wiaterek ale niestety dalej zimnym powietrzem.Od piątku zacznę wysadzać paprykę i ogórki na miejsca stałe.Dziś targ proponował sadzonki ogórków w granicach 4-6 zł.z rozwiiętm2 liściem właściwym.W sprzedaży królował śremski. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :garden1: :garden1: :) :)

002-766.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2024 15:17 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, jagodka27, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 14 Maj 2024 22:22 #857697

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6132
  • Otrzymane dziękuję: 28924
Jak czytam, że Wasze papryki, ogórki wysadzone, to ja chyba mieszkam w jakiejś zamkniętej kropli chłodu, cały czas pizga lodowaty wiatr ze wschodu. Dzisiaj przeniosłam się z robotą na dwór i tak mnie przewiało, że mi zatokę złapało, a miałam grubą i szeroką opaskę. Ziemia, którą miałam w wiadrze jak postała w cieniu, była zimna, pomidorom zmarzły w niej nogi :jeez: U mnie jest tylko ciepło w szklarni i to tylko w dzień.
Cebula nie wzeszła, groszek nie chce rosnąć, zresztą u znajomej też nie, dziś z nią rozmawiałam. Mam tego serdecznie dosyć, po co mi to, zapieprzam jak mały samochodzik, a i tak guzik z tego, do tego pogoda u mnie inna niż u Was, u mnie ziemia nie jest cieplutka, jest zimna :sad2:, ale ja sprawdzałam po nocy, nie w południe, a rosa rano lodowata.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2024 22:26 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.802 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum