TEMAT: Świat Dorci 2013

Świat Dorci 2013 19 Lut 2013 08:28 #126091

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
chester633 wrote:
Wszystkie nasze czworonogi kochamy :hug: ,wszystko zależy od właściciela i jak ułoży swojego pupila(ile poświęci mu czasu)i tyle. :teach:

Święte słowa, a dobermany to bardzo mądre psy tylko wymagają sporo czasu dla dobrego ułożenia, ale to procentuje. Mój żył 12 lat i wiele przygód z nim przeżyłam, ale chyba zawsze będę stawiać go za wzór :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2013 19 Lut 2013 09:07 #126100

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Nie przepadam za czerwonościami w ogrodzie, ale ten 'Wildfire' :woohoo: nazwa jak najbardziej adekwatna do wyglądu ;)
Mój Amstaf ma 8 lat już :blink: kiedy to minęło :think:
Domowa maskotka, kot rzec by się chciało :lol:
Znajomych uwielbia, dla obcych ... już nie taki przyjazny :lev:
Ale cóż tam, miałam kiedyś króliczka, który żył ... 11 lat, weterynarze przecierali oczy, a kiedy zachorował mówili, że powinien był odjeść 5 lat wcześniej :crazy: :crazy:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 18:55 #126953

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dorotko, a ja to myślę, że w tym upodabnianiu to coś jednak jest :whistle: . Na dowód moje zdjęcie z Fitusiem :happy3:
DSC_2618_kopia.jpg


Martuś, wyobraź sobie, że mój mąż kupił mi w aptece taki psikacz, po którym katar znikał na 4h :blink: - normalnie cud farmakologii :woohoo: .

Marta, 'Minister' oddalony o 1m od tego pięknego, już taki piękny nie był ;) , ale wiadomo minister, ministrowi nie równy :happy3: .

Edyta, dziękuję :)

Magda, nie martw się, na pewno powojniki jeszcze i u Ciebie pokarzą na co je stać :hug: . Ja mam kilka, część z nich od 2009r - postrzegam je raczej jako proste w uprawie :dry: , więc zapewne to kwestia ziemi w ogrodzie ;) .

Diana, moja łysa Pierdoła waży około 48kg. Za nic nie daje się go utuczyć :rotfl1: przez to jego turbodoładowanie :happy: .

Paweł, masz rację, kochamy. Mam tylko czasem wrażenie, że kochać też trzeba umieć ;)

Wiesiu, dla mnie takim wzorem psa był nasz owczarek - Hermes :hearts: . Chyba już zawsze właśnie do niego będę porównywała każdego kolejnego psiaka :dry:

Jolu, 'Wildfire' w żadnym razie nie czerwony ;) - on jest w odcieniach fioletu :woohoo: . To zdecydowanie mój ulubiony powojnik.

A dziś nieco szerszych widoczków :woohoo:

DSC_8705.jpg


DSC_7885.jpg


DSC_8245.jpg


DSC_9488.jpg


DSC_9365.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 19:11 #126958

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
I znów Piorunek w locie :woohoo:
Przeczytałam gdzieś, że kupiłaś kompostownik ( chociaż wcale nie wiem, czy teraz :crazy: :happy3: ) i natychmiast zaczęłam poszukiwania pergoli :search: , którą na wiosnę muszę postawić :tongue2: . Niestety poszukiwania na razie zakończone niepowodzeniem :huh: , chyba trochę za wcześnie :think:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 19:15 #126960

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, teraz kupiłam ;), jeszcze nie dotarł :silly:. A jakiej pergoli szukasz? Drewnianej, czy metaloplastyka?
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 19:46 #126982

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko clematisy przepiękne :P wspaniały jest ten purpurowy..... on na fotce wygląda na taki bordowo -fioletowy....cudo :woohoo: muszę się za nim rozejrzeć, bo nie mam żadnego w takim odcieniu, a to jeden z moich ukochanych kolorów :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 20:51 #127022

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
I ja zajrzałam w poszukiwaniu powojników - przepiękne masz Dorotko. Jednak warto się o nie postarać. A który z jasnych uważasz za łatwy w uprawie ,bujnie i długo kwitnący?
Zdjęcie świetne - w ogóle masz dużo fajnych zdjęć z Fitusiem - wspaniale pozuje :wink4:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 21:20 #127043

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Drewnianej szukam, u mnie wszystko drewniane ;) . Takiej prostej, dwie ścianki z kratki i góra prosta lub lekki łuk, dwumetrowe przejście w środku :P . W zeszłym roku oglądałam, był spory wybór, teraz chyba dopiero czekają na sezon :dry:
A jaki kompostownik kupiłaś? Ja kupowałam w zeszłym roku, też drewniany, dwukomorowy :P . Fajny jest, łatwo się składa i rozkłada, nie potrzebuję pomocy do obsługi :silly:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 22:12 #127078

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Aga, 'Wildfire' jest dostępny w sklepie e-clematis ;). Ten sklep mogę w ciemno polecić, kupowałam w zeszłym roku kilka odmian. Roślinki ładne, wszystkie doskonale się przyjęły. Zgodne odmianowo :idea1: .

Małgosiu, bo Fituś to modelka ;) - on bardzo lubi być fotografowany :wink4: . Z jasnych powojników, w zeszłym roku ujęła mnie 'Utopia' :woohoo: . Bardzo ładnie się rozrastała i pięknie powtarzała kwitnienie.




Martuś, pergoli na aledrogo jest sporo, chyba problem tkwi w tym 2m przejściu :think: . Moja ma przejście 1,6 chyba - to i tak moim zdaniem sporo :whistle: . U mnie też wszystko drewniane, ale w tym roku będę wprowadzała metal :whistle: . Kompostownik kupiłam dwukomorowy, ale plastikowy. Mam drewniany i niestety nie jest trwały. Jedna z komór w tą zimę dokonała żywota... pójdzie na kompost :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 22:22 #127084

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
'Utopia' jest bardzo ładnym powojnikiem! Niemal tak ładnym jak 'Omoshiro' ;) Ale 'Utopia' chyba bardziej blednie...
Dorcia, po pierwsze wcale nie jesteście z Fitusiem do siebie podobni, brakuje Ci tej jasnej pręgi na środku twarzy, co mogłabyś w lecie uzyskać, opalając się z liściem na nosie! :rotfl1:
Jak to w tym roku będziesz wprowadzała metal? A te wszystkie zagrody, siatki antypsowe to z czego? :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 20 Lut 2013 22:29 #127092

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
'Utopia', która rośnie u mnie w pełnym słońcu, wcale nie blednie, to są pomówienia :funnyface: . To 'Omoshiro' gorzej się wybarwia :blink: .

Ach przemilczę resztę uszczypliwości :whistle: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 21 Lut 2013 19:22 #127489

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja się tak przy tych 2 metrach nie będę upierać z metrówką ;) , ale im więcej, tym lepiej :silly:
No popatrz, a z kompostownikami to mamy zupełnie odwrotne doświadczenia :happy3: . Ja kupiłam drewniane, bo mnie wnerwiał mój plastikowy rzekomo termokompostownik :evil:
Być może jest trwalszy, choć mój pies daje mu radę :hammer: , ale kompost robi się w nim znacznie dłużej :angry:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Lut 2013 10:54 #127686

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, nie wykluczam, że po jakimś czasie, i ja będę zdegustowana kompostownikiem plastikowym :rotfl1: . Na razie się cieszę :fly: . Jeśli zadowolisz się mniejszym niż 2m przejściem pod pergolą, to na aledrogo jest jednak spory wybór ;) - ale nie wiem jak teraz z cenami :dry: .

Wczoraj, zmuszona okolicznościami, musiałam odwiedzić pobliskie centrum handlowe. Oprócz rzeczy absolutnie niezbędnej - prezentu urodzinowego dla mojego synusia :woohoo: , wpadły mi do wózka (same oczywiście :devil1: ):
- 3 kłącza pacioreczników
- 1 tawułka Arendsa
- opakowanie miny :woohoo:
- opakowanie kobei :woohoo:
Wszystko już posadzone, posiane :woohoo: .

Upolowałam również kolejną miniaturową różę - tym razem białą :woohoo: .
DSC_0600.jpg
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Lut 2013 11:03 #127691

  • Roma
  • Roma's Avatar
Widzę,że już szalejesz ogrodowo,szybko zaczynasz.Niestety ja w tym roku nie zaszaleję. :(
Coś mi się wydaje,że mnie udusisz,dałam się namówić i dlatego przez jakiś czas ukryję się przed Tobą a tym :club2: :club2: :hammer: :hammer: t sama się potraktuję.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Lut 2013 11:06 #127694

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
dorciaj wrote:
Aga, 'Wildfire' jest dostępny w sklepie e-clematis ;). Ten sklep mogę w ciemno polecić, kupowałam w zeszłym roku kilka odmian. Roślinki ładne, wszystkie doskonale się przyjęły. Zgodne odmianowo :idea1: .

Dorotko i ja kupowałam w tym sklepie w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolona :P Na razie muszę się wstrzymać z zakupami, zobaczymy jaka będzie sytuacja z roślinkami po zimie..... ale jak będę kupowała clematisy to ten na szczycie listy B) :happy:
Biała różyczka piękna :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Lut 2013 12:23 #127715

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Będę kibicować Twoim pnączom :woohoo: , ja wczoraj dokupiłam jeszcze azarinę :dance:
Ale na razie wzięłam się za przesadzanie moich kobył :crazy: , półtorametrowego beniaminka i niewiele mniejszego wawrzyna (laura) :jeez:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Lut 2013 18:38 #127827

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorcia ,u mnie też siatki antypsowe stawiam ,na Cześka jeszcze to działa ale Asia jak złapie azymut to i mur Chiński nie pomoże.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 22 Lut 2013 18:54 #127842

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Dorotko, bardzo Ci do twarzy z tą kupą futra ! Psisko jest cudne :) Uwielbiam takie kudłate stwory, choć moja sunia właśnie jest na etapie pożegnania z zimową okrywą - gubi kłaki garściami!!! :jeez: Mam jednak nadzieję,że to dobry prognostyk i że po prostu wielkimi krokami (choć jeszcze tego wcale nie widać )zbliża się do nas cieplutka , słoneczna WIOSNA . O !
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.368 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum