TEMAT: Świat Dorci 2013

Świat Dorci 2013 04 Paź 2013 20:18 #196537

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jak miło czytać, że ktoś jeszcze ma miejsce na cebulowe i za mało kupił! ;)
Dorcia, a Ty te doły kopiesz i kopiesz? Czy już wiadomo, kiedy odbiór?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2013 04 Paź 2013 20:31 #196541

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Porządziłem się i podpisałem :P i tak ma być zawsze proszę Pani!
Żurawki pięknie rosną, zimowymi wieczorkami do bazy z podskokami zdjęcia wklejamy :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Świat Dorci 2013 04 Paź 2013 21:38 #196577

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
dorciaj wrote:

DSC_3946.jpg
:bye:
Ale ta żurawka cuudna :hearts:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 05 Paź 2013 08:44 #196638

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
To Żuraweczka 'Golden Zebra' w jesiennym wybarwieniu :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 08 Paź 2013 13:27 #197243

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ostatnio mało mam czasu na forumowanie :dry: - dlatego ociupinkę zaniedbałam wątek :oops: . Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że znów zaangażowałam się po kokardę w życie szkoły moich synów :silly: i całą energię ostatnich dni skupiałam własnie na tym. Myślę, że po 14 października będę miała trochę oddechu - czyli jak minie tzw. Dzień Nauczyciela i ślubowanie pierwszaków (w tym mojego :woohoo: ).




Iwono dziękuję w imieniu żurawek :wink4: .

Shiralciu ja na okna nie patrzę :whistle: , bo jakbym jeszcze okna teraz wzięła na tapetę, to musiałabym zrezygnować ze snu :happy3: . U mnie jogi nadal nie było :oops: - co nieco tłumaczy moje podminowanie :rotfl1: .

Martuś muszę przyznać, że Twoje ostatnie poczynania ogrodowe bardzo mnie wkurzają :evil: - to znaczy cieszę się oczywiście, że udało Ci się ostro podgonić robotę, ale martwię się moimi opóźnieniami :pinch: . Cebulkowe posadzone w 70% :oops: . Resztę chyba posadzę razem z nowymi różami :think: .

Iwonko jeśli Cię to pocieszy to w chwili obecnej moje hosty już wcale nie wyglądają, bo przymrozki zrobiły swoje :dry: . U mnie ślimaków jest dosyć mało, więc i dziurki na hostach spotykam sporadycznie :) .
Cieszę się, że widoczki się podobają :flower1: - mam nadzieję, że to wrażenie "przemyślanych nasadzeń" będzie również wtedy, gdy wszystko się rozrośnie :oops: .

Marta, u mnie chęci do pracy w ogrodzie są, ale szkoła moich synów rujnuje mi niestety cały dzień. Po pierwsze dwuzmianowość, która totalnie dezorganizuje :sick: , a po drugie moja działalność w Radzie Rodziców :whistle: , która też pochłania sporo czasu. Tak sobie myślę, że sama jestem sobie winna, bo zamiast bawić się w "Matkę Polkę" powinnam zawieść chłopców rano, odebrać po podwieczorku i mieć resztę w głębokim poważaniu :devil1: . Ale nie potrafię tak :oops: .
Dołów nie kopię, bo czasu brak :cry3: - ale do 19 B) powinnam skończyć ;) .

Edytko to masz trochę tak jak ja - okna czekają na to aż nie będę miała innych zajęć :whistle: . Ostatnio stwierdziłam, że teraz to tylko szyby przetrę, żeby świat było widać, a gruntownie umyję przed Bożym Narodzeniem - bo wtedy włącza mi się opcja Perfekcyjnej Pani Domu :rotfl1: .

Grzesiu mój perukowiec nie przebarwia się jesienią :think: - więc efektu "płonącego krzewu" niestety nie mam :dry: .

Małgosiu u mnie znaczniki (czyli plastikowe łyżeczki) są dosyć trwałe :woohoo: , no chyba, że wdepnę na taką łyżeczkę buciorem :happy3: . Ale łyżeczek mam zawsze zapas i wymieniam po prostu rozdeptaną na nową :happy4: .

Pawełku podjechać możesz albo teraz, albo wiosną ;) - jak Ci wygodniej - chętnie się podzielę :woohoo: .

Geniu już Igor odpowiedział, że to żuraweczka 'Golden Zebra'. Jest absolutnie prześliczna :hearts: .

Romka Ty mi nic nie mów o limicie, bo właśnie jestem po akcji opłacania różnych różności związanych ze szkołą i wniosek z tego mam jeden - nie opłaca się mieć dzieci :rotfl1: - ileż można by w ogrodniczym wydać :happy3: .

Igor serdecznie dziękuję za podpisanie żurawek :flower1: . Do bazy już powstawiałam :woohoo: - czyli obowiązek obywatelski spełniony :wink4: .

Aniu, to żuraweczka 'Golden Zebra' - polecam bo jest przepiękna i bardzo ładnie przyrasta, pomimo, że ciągle ja ogołacałam z krótkopędów :) .


Nie chciałam po takiej przerwie fundować Wam odgrzewanych kotletów, więc ruszyłam cztery litery i zrobiłam szybki przemarsz przez ogród. Przy okazji zauważyłam, że sporo krzewów ucierpiało po pierwszych przymrozkach, miłorząb to już całkiem goły stoi :dazed: . Z drugiej strony róże w nadspodziewanie dobrej kondycji :dazed: - nawet rozwijają się kolejne pąki :dazed: .

DSC_3981.jpg
DSC_3979.jpg

DSC_3980.jpg


Pięknie wyglądają teraz azalie wielkokwiatowe :hearts: . Generalnie sadziłam je z myślą o wiosennym kwitnieniu, ale swoim obecnym wyglądem wprawiają mnie w zachwyt właśnie teraz.

DSC_3972.jpg
DSC_3973.jpg


Najpiękniejsze jesienią są dla mnie berberysy :hearts: , to one teraz dają popis.

DSC_3983.jpg
DSC_3978.jpg
DSC_3976.jpg
DSC_3977.jpg


Na koniec jeszcze moje pierwsze marcinki :woohoo: i trzmielina :woohoo:

DSC_3974.jpg
DSC_3975.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2013 13:31 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 08 Paź 2013 14:25 #197254

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chciałam Cię pocieszyć, że ostatnio znów nic w ogrodzie nie robię, bo odkryłam lasek z podgrzybkami :woohoo: :rotfl1: . Wyobrażasz sobie, co przeżywam :happy3: , najchętniej latałabym tam trzy razy dziennie, ale muszę jeździć do szkoły :rotfl1:
Swój wątek też zaniedbałam, a tam tyle gości :oops: , ale tak samo zdjęć nowych nie mam, no chyba, że grzybowe :rotfl1: :crazy:
Ale trawę wczoraj skosiłam :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 08 Paź 2013 15:21 #197264

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
W kwestii berberysów popieram - zdobią ogród cały rok, a jesienią są szczególnie widoczne, co zresztą widać jak się popatrzy na październikowa kartkę z NASZEGO kalendarza.

Azalie masz pięknie zdrowiutkie. Moje niestety w większości chwyciły mączniaka. mam nadzieję, że zmiana miejsca uchroni je w przyszłym roku od tej przypadłości.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 10:18 #197381

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dorcia, piękne kolory jesieni, a też ci co nieco urosło :-)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 11:48 #197391

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Dorotko :hug: czy berberys Maria jest z tych miniaturowych? Potrzebuję jakiegoś niskiego, zwartego do kompozycji - ten wydaje się taki właśnie być :bye:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 15:17 #197408

  • Roma
  • Roma's Avatar
Patrząc na Twoje fotki stanowczo muszę postawić na berberysy to jest to co da trochę kolorów na jaśkowej,jesienią.
Dorcia-stare przysłowie pszczół mówi:
Kto ma pszczoły ten ma miód,
Kto ma dzieci ten ma ...... :P
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2013 15:17 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 16:55 #197415

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Azalie wielkokwiatowe, to jesienią jedne z najpiękniejszych krzewów.... aż płoną...są niesamowite :hearts:
Berberyski też urocze krzewy, u mnie praktycznie same maluchy, nie bardzo jeszcze przyciągają wzrok, ale mam nadzieję, w kolejnych sezonach pokażą na co je stać B) :happy: Twoje Dorotko piękne :P
Mój Erecta został pożarty do gołych gałązek przez obrzydliwe zielone lichy..... dosłownie z dnia na dzień :dry:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 19:19 #197432

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś dziś i ja kosiłam trawę :woohoo: - nareszcie się udało :happy4: , bo trawa spędzała mi już sen z powiek :jeez: . Jutro zamierzam skosić drugą część działki i ogłaszam koniec koszenia trawy w tym sezonie :P .

Iwonko faktycznie większość moich azalii jest zdrowa i pięknie przebarwiona :dance: . Tylko z jedną mam problem bo, podobnie jak u Ciebie, złapała grzyba :sick: . Mam nadzieję, że się jakoś z tego wykaraska, bo bardzo mi na niej zależy, ze względu na jej piękny łososiowy kolor kwiatów :hearts: .

Dorotko oj urosło urosło :dance: . Sama czasami nie dowierzam, że niektóre rośliny były chwilę temu takie maluteńkie, a teraz zaczynają być widoczne na rabatach :woohoo: .

Małgosiu berberys 'Maria' docelowo ma mieć około 1,5m ;), więc zdecydowanie nie jest z tych miniaturowych. Karzełka mam tylko jednego, dziś specjalnie z myślą o Tobie zrobiłam mu fotkę :) . Nazywa się 'Kobold' i u mnie rośnie na wrzosowisku, gdzie wzrostem w żaden sposób się nie wyróżnia :happy4: .

Romka widzisz... pszczoły nie tylko pożyteczne są, ale też bardzo mądre :happy3: . Berberysy zdecydowanie polecam - zresztą trochę ich masz. A poza tym, one idealnie pasują do otoczenia Jaśkowej, bo berberysy dziko rosnące spotykałam na przejażdżkach z Jasiem.

Aga, wiem o jakich lichach piszesz. W tym roku ich nie miałam, ale w zeszłym też mi żarły berberysy :evil: , zwłaszcza jednego :angry: .
Azalie wielkokwiatowe zdecydowanie będę dalej kupować i sadzić ich coraz więcej. Uwielbiam takie rośliny, które o każdej porze roku zachwycają czym innym :woohoo: .




Ależ dziś była piękna pogoda. No chciało się żyć :woohoo: i chciało się pracować w ogrodzie :woohoo: . Połowa działki skoszona, jutro skoszę resztę i w tym roku na łajzę już nie spojrzę :whistle: .
Udało mi się przygotować wszystkie miejsca pod nowe róże :dance: . Mogę już spać spokojnie :happy: .
Miałam ze sobą aparat, nawet cyknęłam dwie fotki na krzyż :tongue2: . Ale wiecie co, jak patrzę na ogród i myślę co by Wam wstawić nowego, to stwierdzam, że nic nowego, i ciekawego zarazem, nie mam :( . Chyba będę musiała niedługo zacząć czas odgrzewania staroci i wstawiania zdjęć z serii "tak było - tak jest".
Za szybko minął ten sezon :happy-old: .

Dzisiejsza marna sesyjka :oops:
DSC_3991.jpg

DSC_3989.jpg

DSC_3988.jpg


Ten widok na wiosnę bardzo mnie ucieszył - ale teraz, jak zaczynają pokazywać się krokusy jesienne, to jakoś na ich widok posmutniałam :cry3:
DSC_3987.jpg



:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2013 19:23 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 19:34 #197440

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Już prawie klikałam "kup teraz" berberys Maria, ale mi odradzono :dry: A on taki piękny :woohoo: Chyba muszę go sobie sprowadzić i posadzić jako moją wizytówkę :rotfl1: :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 20:05 #197450

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No nie mów, że już doły wykopałaś :dazed:

Ja z koszeniem jeszcze nie skończyłam ;) , jak będzie trzeba to będę kosić i w listopadzie :wink4: , bo moja trawa najwyraźniej nadrabia letnią suszę :happy4:

Jeśli mogę wtrącić słówko o berberysach ;) , to karłową odmianą o jasnych liściach jest berberys 'Tiny Gold'


DSC_8457.JPG


inną piękną, karłową odmianą jest 'Admiration' o listkach z żółtym marginesem :P


DSC_8351.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 20:50 #197461

  • Roma
  • Roma's Avatar
Taka piękna pogoda a ja palcem w bucie na dworze nie ruszyłam :angry: Jutro przyjeżdża mój najmłodzy wnuczek Antoś i jakoś musiałam się przygotować na to nasze pierwsze spotkanie :dance: Nawet na tę okoliczność pojechłam do fryzjera :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 21:00 #197464

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Oj, bo tyle czasu na to koszenie poświęcacie! ;) Ja nie koszę, za to doły uczciwie kopię!
Dorcia, róże jak na tę porę roku rewelacja! Od początku wiedziałam, że róże Ci pisane!
A teraz przybędzie, byś mogła się wykazać...
Nie marudź, że sesyjka marna, nieprawda! Teraz zwracamy uwagę na to, co wcześniej na nią nie zasługiwało, a przynajmniej tak nam się wydawało! ;)
Szkoła to masakra! ;) A może nie posyłać do niej dzieci? ;) :devil1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 09 Paź 2013 22:22 #197504

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Oj, cudne są berberyski, te ich jesienne kolory....
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2013 10 Paź 2013 10:20 #197575

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
markita wrote:
inną piękną, karłową odmianą jest 'Admiration' o listkach z żółtym marginesem :P


DSC_8351.JPG
A ten zdecydowanie na słońce :teach: w cieniu zielenieje :flower1:

A u nas zapowiadanego słońca nie widać :blink:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.456 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum