TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2016 22:43 #464815

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ewcia :)
Pomarzyć dobra rzecz ;) Ale bardzo bym chciała, żeby już nie było. Rzadko u nas się to zdarza, ale się zdarza.

Vero :)
Musiał być u Was bardzo ostry przymrozek, że narobił takich szkód. Może jednak nie wszystkie kwiaty były jeszcze otwarte i coś ocaleje. Podobno wystarczy, że 10% kwiatów ocaleje, by dać obfite owocowanie. Brzoskwiń nie sprawdzałam, zobaczę jak kwiatki zaczną opadać.
Pięknie było to fakt, niemal letni dzień.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2016 22:43 przez aguskac.


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2016 12:31 #464930

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Lucynko, jest sprawiedliwość na tym świecie! U Ciebie teraz cieplutko i ładna wiosenka, a u nas ziąb i od wczoraj pada :angry:
Nie wiem, czy będą jakieś owoce, bo na moreli zaraza, a czereśnie, grusze, śliwy wprawdzie kwitną, ale jest tak zimno, że pszczół ani widu, a ni słychu :(
Nie zmartwię się tylko, jak będzie mniej jabłek ;)
Zadowolona z nowego roweru? Moja Srebrna Strzała czeka na lepszą pogodę...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2016 14:58 #464971

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Daluś :)
Wyszedł kiełek jednej z morelek :woohoo:

Dziś brzydko i chłodno, ale to podobno tylko jeden dzień i ma się poprawić. Oby!! Akurat na dziś zaplanowałam sadzenie pomidorów w szklarni, więc dobrze, że nie przypieka. Już im czas, bo kwitnąć zaczynają.
Rower fajnie mi się sprawdza, na razie dużo nie jeździłam, ale przedwczoraj i wczoraj zrobiłam małe przejażdżki korzystając z ładnej pogody.

W szklarni trzymam małe co nieco, będę musiała to jakoś poupychać między posadzone pomidory.

Patyki winorośli

IMG_6422.jpg


IMG_6433.jpg


Fasolka tyczna, wysiana w poniedziałek

IMG_6423.jpg


Fasolka karłowa, posiana przed długim weekendem

IMG_6427.jpg


Najmniejsze pomidorki rosną jak na drożdżach, ale tych jeszcze nie sadzę.

IMG_6426.jpg


IMG_6430.jpg


IMG_6431.jpg


Rzodkiewka zabiera mi trochę powierzchni do nasadzeń
Po lewej:

IMG_6424.jpg


IMG_6432.jpg


I na prawo:

IMG_6425.jpg


IMG_6434.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2016 15:00 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, terlica, zanetatacz

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2016 15:30 #464977

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Witaj Aguś.Moje pomidorki posadzone w szklarni ...hmm czy nie za wcześnie? :ohmy:

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2016 16:42 #464990

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witaj :)
Pomidory na pewno docenią to, że są już w gruncie, a nie w pudełkach czy doniczkach. Niestety musimy liczyć się z tym, że może nadejść przymrozek, ja mam przygotowaną włókninę na tę ewentualność. Tylko nie wolno jej kłaść na pomidorach, bo zmarzną w miejscu dotknięcia tkaniny. Wbijam zawsze kijaszki troszkę tylko wyższe niż pomidory i na nie narzucam włókninę.

Ja posadziłam na razie ok. 15 szt. i przyszłam odetchnąć. Samo sadzenie to pikuś, ale każdemu trzeba wykopać dołek, dać obornik i kompost... Trochę się trzeba przy tym nagimnastykować. Tylko pozazdrościć, że masz to już za sobą. Ja lawirowałam między rzodkiewkami :wink4: Jutro przywiozę kolejne od mamy ze słonecznych parapetów. Część pójdzie do gruntu, te na razie postoją sobie w szklarni pomiędzy posadzonymi.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2016 20:37 #465087

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam no i znalazły sie sadzonki winorośli szukałem ich wczoraj a one pojawiły się dziś :happy:
Jednak te twoje są chyba o wiele większe , ale zdje się że i same sztobry jak by większe ,moje dziś poszly na dwór
mam coraz większy optymizm że coś z tego będzie :bravo:
Te pomidorki bardzo ladne ,ja niestety w tym roku jestem zmuszony kupić
Jak to dobrze że masz zdrowy kręgosłup :rotfl1: :rotfl1: to możesz i robotki troszke machnąć
Dbaj o niego bo ja też sobie lekceważyłem a teraz klops :cry3: :cry3: poz. Krzyś
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2016 21:54 #465166

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Własnie dopiero dziś po pracy skojarzyłam, że w końcu nie wkleiłam tych winorośli. Patyki wydają się dłuższe, bo ja je płytko wsadziłam. Zobaczysz, Twoje listki za 2 tygodnie tak ruszą, że ich nie poznasz :)

Pomidory to najmniejsze :) Ale są ładne, krępe, bo siedzą w szklarni cały czas, zabierałam tylko na noc jak były przymrozki. Te które przywiozłam dziś ze szkoły są o wiele większe, niektóre już kwitną, ale też są chudsze i wybiegnięte, bo ciągnęły się do słonka. Miałam nawet fotkę zrobić, ale w ferworze sadzenia zupełnie o tym zapomniałam. Może jutro coś cyknę, jak dowiozę kolejne.

Się proszę nie śmiać z koleżanki i jej starego kręgosłupa!!! Muszę stwierdzić, że joga chyba pomaga, bo jednak o wiele mniej stękam po robocie :devil1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 07:21 #465240

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 293
Pomaga. Ja robię streching z elementami yogi. Po pierwszym w tym roku kopaniu (nizełym) byłam pewna, że zakwasy utrudnią mi kolejnych kilka dni. Nic nie było. Nawet jeden mięsień mnie nie bolał :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 09:34 #465273

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie już przymrozków ma nie być. Chyba w najbliższym czasie przesadze pomidorki już do docelowych doniczek. Pod ścianą domu nie powinno im zaszkodzić, a słoneczko im się przyda.
Na razie wystawiłam na taras, żeby się oswoiły ze świeżym powietrzem :happy:

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 20:12 #465458

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ewcia :)
Ty młoda jesteś, to jeszcze brykasz, ja już chodzę na taką jogę dla starszych pań :devil1:
U mnie to nie ma, że tak nic nie boli, ale nie jest to ból wredny. Da się podziałać i nie wracać na czterech :wink4:

Gosiu :)
U mnie też nie zapowiadali i nie zapowiadają, ale dziś miało być kilka stopni powyżej zera rano, a był tylko 1!! Mało brakowało, dlatego ja ich obietnicom nie wierzę. Zwłaszcza tym składanym na 2 tygodnie w przód!
Czy ja dobrze zrozumiałam? Masz zamiar sadzić na stałe pomidory w donice?? A dlaczego? Przecież to potem dziadostwo podlewać trzeba w kółko :supr:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 20:27 #465469

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Czas trzasnąć majem po oczach ;)
Skalniak opanowany przez podagrycznik

IMG_6413.jpg


IMG_6414.jpg


IMG_6415.jpg


IMG_6416.jpg


IMG_6417.jpg


Byłe jajo, przeznaczone do likwidacji i kwiaty w podagryczniku

IMG_6418.jpg


Ściana winorośli jeszcze śpiąca, dopiero przeciera zaspane oczy

IMG_6419.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 20:38 #465478

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam tulipany bardzo ładne :bravo: Tylko :supr3: czemu jajo do likwidacji ?
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 21:11 #465502

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
No, Kochana, to z pazerności - to co się w foliaku nie zmieści, poszło do donic (6 szt.). A dziś już część pomidorów posadziłam w foliaku.
Z Twoich 6 nasionek cytrynka, przekazanych na peronie kolejowym, mam 6 krzaków!

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 21:54 #465548

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pięknie trzasnęłaś po oczach :woohoo:

Ja w tym roku pasuję z pomidorami, za to po raz pierwszy będe miała ogórki :blink: , pnące :dazed:

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 22:26 #465574

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
pszczelarz5 wrote:
Witam tulipany bardzo ładne :bravo: Tylko :supr3: czemu jajo do likwidacji ?
Stworzyłam już nowe, obok :) To małe jest zarośnięte podagrycznikiem, nie jestem w stanie go odchwaścić.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 22:31 #465580

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Małgoś :)
Mam nadzieję, że Cytrynek w foliaku, on jest wrażliwy na zarazę i w gruncie nie miałam z niego pociechy. Też mam sporo cytrynków, ale nie liczyłam ile. Wszyscy się za nie łapią w pierwszej kolejności bo słodziutkie.

U mnie jest tak samo - część nie wejdzie do szklarenki. Od razu zrobiłam segregację i reszta pójdzie w grunt, ale do donic za nic w świecie. Uschły by przy moim podlewaniu :silly: W grunt wsadzam, podlewam raz i zapominam do czasu gdy pojawią się owoce. No, może nie tak całkiem, bo trzeba je podwiązywać i wilki obrywać.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 05 Maj 2016 22:36 #465585

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Martuś :)
Pomidorów nie odpuszczam, radzą sobie u mnie dość dobrze i dlatego je lubię. Nie uprawiam tego co słabo mi rośnie, bo to nie ma sensu i wbrew naturze :wink4:
Ogórków na sznurkach próbowałam, ale jakoś mi słabo rodziły. Musiałabym chyba zastosować się do porad z obrywaniem pierwszych kwiatków. Chyba sobie przeczytam zalecenia i przypomnę zasady, może z ciekawości dam jeden rządek na sznurki. Chyba jednak wolę formę tradycyjną, mam nadzieję, że lada dzień zaczną mi one kiełkować.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 11 Maj 2016 22:57 #467815

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Dobrze że zostawiłaś te tulipany, piękna kępa. Współczuję podagrycznika.
U mnie nie rośnie, na szczęście, ale ja mam za to wszędobylskie jaskry i mleczyki. Kocham je ale czy muszą się pchać w sam środek moich roślin? Nie chce mi się wykopywać,oddzielać korzonki, bo i tak za miesiąc czy dwa będzie znów to samo. Aż boję się myśleć o tym co będzie się działo gdy wyjadę...
Gdy czytam o wysiewaniu warzyw to mnie lekko skręca ;) i znowu sobie zadaję pytanie - co ja tam będę jadła. :happy:
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2016 23:02 przez futrzasta.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.633 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum