TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 10 Lip 2014 22:40 #281702

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tak tylko wpadłam zameldować, że wróciłam już niestety.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 10 Lip 2014 22:57 #281720

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Przyjęłam meldunek, a teraz proszę o sprawozdanie z fotorelacją w pakiecie. :coffe:

Na wiejskim podwórku 10 Lip 2014 23:19 #281735

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
18 h jechałam do domu naszymi zacnymi kolejami, zatem proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Relacja będzie jak wypocznę :tongue2: Fotorelacja :P

Teraz to mogę jedynie zdać sprawozdanie z tego co zastałam w ogrodzie.
1. Trawa zadziwiająco mało urosła, chyba byłam zbyt krótko, zawsze po powrocie była większa.
2. Wiśnie pięknie dojrzewają, czas zacząć robić nalewki
3. Agrest jest przepyszny i porzeczki pięknie dojrzały
4. Do szklarni ciężko było wejść, ale dojrzało kilka Cytrynków, Maskotek, Black Cherry i Stupice :) Podwiązałam część najmocniej rozkładających się krzaczorów.
5. Ogórki prawie gotowe do zjedzenia :woohoo: jutro robię pierwsze małosolne.
6. Fasolka za to dopiero kwitnie
7. Róże i inne gady proszą p przycięcie tego co przekwitło

Aaaa muszę się pochwalić - czekał na mnie prezent imieninowy
www.promoceny.pl/detail/lidl-akumulatoro...do-zywoplotu-224128/
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 11 Lip 2014 00:11 #281748

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Uśmiałam się z historyjki o krecie, oczywiście tym który wrócił. Moje kotki - a mam ich 4 bo jedna się rozmnożyła (strach pomyśleć co będzie dalej :rotfl1: ) albo są wyjątkowo łowne albo krety i inne ryjące na widok takiego stada spakowały manatki i wyprowadziły się dobrowolnie, bo w tym roku nie mam kopców ani śladów rycia w ogóle. Znaczy się, że kotki na miskę zasługują ;)
hmm... taki prezent to ja rozumiem ;)

Na wiejskim podwórku 11 Lip 2014 07:30 #281772

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Lucyna,
trawa mało urosła,bo niezłe upały były. U mnie jak zwykle wypalone placki. I dobrze,nie trzeba kosić tak często.
Prezent super :)
Siadam obok dziewczyn i czekam na zdjęcia ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Na wiejskim podwórku 11 Lip 2014 08:49 #281794

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dziewczyny, prezent jeszcze nie testowany, bo mamy gości. Fotki też dopiero wieczorem posortuję, pozmniejszam.

Ja miałam 2 koty, ale na krety polować zbytnio nie chciały. Jednemu tak amory w głowie zawróciły, że któregoś razu jak poszedł tak nie wrócił. Lenka łowi głównie myszy i niestety ptaszki.

Upały upałami, ale jak leje co wieczór, to i trawsko zwykle rośnie, a tu niespodzianka jakże miła. Przez 8 lat jak tu mieszkam tylko raz w czasie dłuuugiej suszy miałam przyżółkniętą trawę pod jesionami i nigdzie więcej.

Wróciłam z ogrodu. Ogórki oplewione z grubsza i pozrywane chore liście. Wieczorem dostaną jakiś oprysk jak zbiorę pierwsze ogóraski na małosolne. Szklarnia zrobiona na tip top :P
Nawet prysnęłam 2 krzaczki podejrzane o początki zarazy, bo miałam w opryskiwaczu rozrobioną końcówkę Infinito.

Wykarczowałam krzaczor malinojeżyny. Mam ją 5 rok i jeszcze nigdy nie miała więcej jak 5 owoców na dodatek jakichś schorowanych. Rozrosło się toto koszmarnie, a pożytku żadnego. Rozstałam się z nim bez żalu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 11 Lip 2014 18:57 #281952

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ja też wczoraj wróciłam, ale nie mam czasu nawet się zameldować. Od wejścia odgruzowuje i odszczurzam i odchwaszczam i podlewam i... zrywam i mrożę maliny, bo marnacja okrutna!
Się odezwę jakoś, wkrótce...
A TAM kolejny exodus, ach, jakoś nie jestem zdziwiona.

Na wiejskim podwórku 11 Lip 2014 19:19 #281962

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wycieczka super....i porządki pod nieobecność, tylko żyć....i wyjeżdżać :rotfl1: obfitość owoców i warzyw u Ciebie.....pomidorki pryskasz tym środkiem ?,nie działają te antychemiczne czy nie uZywasz ich wcale ?

Na wiejskim podwórku 11 Lip 2014 20:17 #281990

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aguś fajnie, że już jesteś, chociaż podejrzewam, że Ty chciałabyś jeszcze trochę pourlopować B) :kiss3: Czekam z niecierpliwością na fotki :P
Piszesz, że wisienki dojrzewają..... moje niestety chore i kilka wiader owoców pójdzie do wywalenia :placze:

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 00:29 #282148

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witaj Małgoś po wojażach :) Ja też jeszcze nie doszłam całkiem do siebie, a tu goście walą drzwiami i oknami. Nie mam kiedy odszczurzyć chałupki i podziałaś w ogrodzie.

Malin to u mnie nie ma, bo ja mam tą późną odmianę. Za to agresty pyszne, porzeczki i wiśnie w dużych ilościach.
Mówisz, że TAM się dzieje? Aż muszę zajrzeć.

Sieriko :) Staram się pryskać jak najmniej, ale wyjeżdżałam jak wiesz więc prysnęłam zapobiegawczo. Wygląda na to, że skutecznie. Teraz po usunięciu niewielu podejrzanych liści mam nadzieję, na dłuższy spokój, choć Szara małpa atakuje znów pojedyncze pomidory.
Używam OW, ale robiłam dopiero 2 opryski, jutro kolejny o ile pogoda dopisze.

Aguś :)
Moje wiśnie łapały brunatną, musiałam pryskać 2 razy. Potem napadły je mszyce, nawet nie wiedziałam, że gustują w wisniach, bo nigdy ich nie było. Na szczęście oparły się wszystkiemu i czas zacząć przerabianie.

Bardzo chciałam zostać jeszcze w Tatrach, bo był 3-dniowy plan wypadowy na Słowację. Raz nawet ruszyłyśmy na trasę, ale o 8 zaczęło lać i padało do wieczora, więc po godzinie marszu w deszczu zrobiłyśmy odwrót.

Goście dopisali, więc fotki muszą poczekać.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 08:46 #282186

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Miało być upalnie :angry: a leje!!!!!!!
Czyżby przydział lata w tym roku mnie nie dotyczył?? Było tu, kiedy ja byłam w górach, wróciłam i poszło gdzieś indziej :blink:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 09:11 #282189

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ja na dobre oprócz tunelu... nie mam gdzie popracować. Ale by zająć się tunelem musiałabym jakoś dotrzeć na działeczke. Pomijając, że w deszcz moja córcia by się nudziła. Na dłuższą metę to i za zimno, musiałabym napalić i pilnować co jakiś czas ognia w kozie. Jednym słowem - mimo wściekłości dziś nie mam szans na działeczkę. Dlatego wiem jaką czujesz złość na pogodę.

Ale uśmiechnij się, jak i ja próbuję, może w końcu będziesz mogła się na nowo nacieszyć tym co kwitnie, pachnie i rośnie dla Ciebie:)

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 09:40 #282204

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dzięki za słowa pociechy, może jednak się poprawi. Ale czy upały tutaj musiały być akurat jak mnie nie było?? Kiedy mam wygrzać kości, jak zaraz znów zima będzie :dry:

Życzę i Tobie poprawy pogody.

Jejuś przez rewolucje na FO cały wieczór czytałam... no i fotki górskie nadal nie obrobione, biorę się do roboty, bo to mogę nawet w deszczu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 09:48 #282205

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Agusia ja co mogę to ewentualnie zejść i spisać dokładnie moje nowe zakupy. Jeśli nie znajdę lepszego na dziś pomysłu to pewnie zacznę coś czego nie lubię - sprzątanie.

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 09:52 #282207

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak byś zobaczyła mój domek po powrocie to padłabyś w progu... sprzątam od 3 dni, a nie cierpię tego :evil:

Za to wczoraj wypróbowałam swój imieninowy prezent i jestem zachwycona :dance:
Część fotek mam ogarnięte, więc zaraz pozmniejszam i coś wkleję :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 10:05 #282210

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Aga, upały jeszcze będą, nie ma innej opcji, muszą być bo ja jeszcze nie opaliłam się należycie :happy: Kości też nie nagrzałam, bo wiało zimnym przenikającym na wskroś :angry:
Dziewczyny, nic nie mówcie o sprzątaniu, od tygodnia przymierzam się do góry prasowania która rośnie i rośnie i rośnie... a dziś jest taka dobra pogoda na przesadzanie.... Może by tak jakiś mądry człowiek wymyślił prasowalnicę automatyczną... :rotfl1:

Czekam cierpliwie na zdjęcia z Tatr :)

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 10:44 #282229

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
U nas upały są taką rzadkością, że na lipiec to na pewno już wszystko, może cos w sierpniu się wydarzy oby nie wtedy gdy znów będę na wyjeździe.

Droga "Ceprostrada" pod Szpiglasowy - tylko krótki wieczorny spacer

IMG_1745.JPG


IMG_1733.JPG


i widoki na M. Oko

IMG_1740.JPG


IMG_1748.JPG


IMG_1749.JPG


IMG_1752.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2014 10:47 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 12 Lip 2014 10:50 #282230

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wokół Morskiego Oka

IMG_1753.JPG


IMG_1758.JPG


IMG_1759.JPG


IMG_1762.JPG


IMG_1763.JPG


i nad Czarny Staw pod Rysami złapać ostatnie promienie słońca

IMG_1765.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2014 10:51 przez aguskac.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.672 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum