TEMAT: Gorzatkowe wielokąty 2013

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 07:36 #131929

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Gorzata wiosnę ma zaawansowaną jak na te porę bo na piasku urzęduje. Moja glina trzyma zimno :(
Ale z drugiej strony jak patrze na te ostatnie zapowiedzi pogodowe, to może lepiej niech te roślinki siedzą pod ziemią :huh:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 07:40 #131930

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zajrzałam licząc na takie widoki :woohoo: cudnie ... wiosennie :happy4:
Oczywiście nie mogłam sobie odmowić zerknięcia na domek narzędziowy Frankfurt. Bardzo udany zakup :bravo: Będzie Pani zadowolona, jak myślę :wink4:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 08:05 #131940

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
katik wrote:
Gosiu domek kupiłaś - to dopiero zakup
Inwestycje w nieruchomości - to jest to! :rotfl1:

Igor... przy Twoim tempie prac, podejrzewam, że sam spod ziemi te tulipany wygrzebiesz! :funnyface:

Martulu... o M się nie bój... przynajmniej w kontekście montowania domku...
Bardziej drżę o prace rozbiórkowe... wszak będą się odbywały na żywym organiźmie :blink:
Obok gramolą się kły piwonii... i całe mnóstwo innego dobra...
Czuję, że trzeba będzie zatrudnić mediatora, bo prace mogą ugodzić w integralność naszego małżeństwa :happy3:
Męskie podejście: straty muszą być! :evil: A ja nie dam rady wyznaczyć pasa technicznego, jak Elsi przy żywopłocie :happy3:

Magda... piszta jak/gdzie chceta! Ja w każdym razie nie będę miała pretensji ;)

Dawid... domyślam się, że określenie, które zastosowałeś w odniesieniu do moich przebiśniegów, kwalifikuje się do kategorii pejoratywnych? :silly:
Wybaczam, z racji Twojego młodego wieku - Ty jeszcze nie wiesz, że małe jest piękne! :funnyface:

Patryku... powiem Ci, że ja cieszę się nawet z tych pojedynczych kwiatków...
Mam kępkę przebiśniegów od Comci... i kilka takich... wędrownych... nie bardzo mogę sobie przypomnieć, żebym akurat tam je sadziła, ale takie są rezultaty ciągłego przesadzania - jak widać - z niespodziankami :crazy:

Dorota... nooo... nie są fajne te prognozy... stąd liściana kołderka...
Nagarnę ją jeszcze przed weekendem na co bardziej wyrywne egzemplarze... tulipanów na przykład...

Jolu... ja też myślę, że będę zadowolona ;)
Zwłaszcza, że cena była bardzo korzystna - egzemplarz z ekspozycji, ale nie noszący widocznych śladów eksploatacji B)

A dziś - podlewa...
Na moich piaskach każda kropla deszczu jest bezcenna, wiec nie narzekam... jeszcze :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 11:09 #132011

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Oczywiście nie cieszę się z powrotu zimy, ale tego deszczyku to Ci zazdroszczę :dry: . U mnie też już sucho :blink:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 12:46 #132034

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Gosiu piękny domek... mógłbym w nim króliki chować :lol: deszcz się przyda trawa szybciej się zazieleni... a kurzu wszędzie pełno. Z drugiej strony mogłoby poczekać z tym padaniem jeszcze 2 dni bo na skuterze do pracy pomykam :lol: ach! ten klimat południa i wcześniejsza wegetacja my to mamy dobrze :lol:
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2013 12:46 przez Adrian89.
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:16 #132107

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
No, ja też sadziłem, niby parę sztuk ale niekoniecznie mogę je podziwiać, chyba ze posadziłem u sąsiadki :P
Wiosnę masz cudna i w porównaniu do mnie bardzo wczesną, dziś udało mi się dopatrzeć wschodzące cebulowe rośliny oraz zioła
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:25 #132111

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
ładne wiosenne kwiatuszki :flower1:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:34 #132119

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
ry-ku wrote:
Masakra to chyba tylko u mnie wiosna sobie "jaja robi" B)
O ile jeszcze kiedyś najdą Cię takie myśli, zawsze sobie o mnie pomyśl :happy3:

Pojadę w weekend zrobić aktualne fotki :happy: Znów kilka osób się zdziwi :laugh1: na widok zasp!
W sumie nawet nie żałuję, bo zapowiadane -13 może teraz nieźle narozrabiać :jeez:

Gorzatko, kiedy napisałaś o swoim lęku związanym z rozbiórką, przez chwilę wyobraziłam sobie żywy organizm wuja Toma :happy4:

Edit: Zapomniałam napisać, żebyś natentychmiast dokupiła drugi domek, bo ten wystarcza na 2 pierwsze miesiące. Potem (u mnie) zrobił się taki "burdel", że z niczym się nie mieszczę ;-)
Chociaż... jak się weźmie poprawkę na Twoje zamiłowanie do ładu, to może i 1 Frankfurt wystarczy :think:
Mój to nie F., raczej projekt mego stolarza, ale wymiary podobne :-)
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2013 18:38 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:41 #132124

  • ry-ku
  • ry-ku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 23
U mnie też znalazły by się ze dwie zaspy ale po dzisiejszym deszczu mało widoczne są, no a taki deszczyk dziś mi nastrój poprawił niesamowicie B)
Pozdrawiam Patryk

Wątek Ogrodowy :)
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:53 #132133

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Druga odsłona wielokątów... :flower1: u Ciebie już prawdziwa wiosna pięknie kwitną krokusy ..miło popatrzeć na takie kwiatuszki....zanim u mnie zakwitną to Ty już o nich dawno zapomnisz...może po dzisiejszym deszczyku lody stopnieją i ziemia rozmarznie...
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:57 #132135

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Uprzejmie informuję, że pada, bo umyłam okna... Uprzedzam, że jeszcze nie wszystkie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Co do wiosnonośnych piasków... to chyba się humusu dorobiłam, bo moja wiosna bardzo powoli się budzi... A może to ta nawieziona ziemia, co w hałdzie leży :jeez:
Nuda i dłużyzny ;)
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 07 Mar 2013 18:59 #132137

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Siberia wrote:
Zapomniałam napisać, żebyś natentychmiast dokupiła drugi domek, bo ten wystarcza na 2 pierwsze miesiące. Potem (u mnie) zrobił się taki "burdel", że z niczym się nie mieszczę ;-)
Chociaż... jak się weźmie poprawkę na Twoje zamiłowanie do ładu, to może i 1 Frankfurt wystarczy :think:

Nie, nie... jeden wystarczy w zupełności!
Abstrahując od sporego nadwyrężenia portfela, dwa domki, bądź jeden większy, skutkowałyby właśnie bałaganem...
Wiem, co mówię, bo obecna chatka ;) jest niemalże dwukrotnie większa od rzeczonego F., który może pochwalić się rozmiarami 180 cm x 180 cm...
Rezultat jest taki, że gromadzi się w niej różne przydasie ;) ogrodowe... które, zważywszy na panującą wewnątrz ciemność i ogólnie... norowatość, zniechęcającą do przebywania wewnątrz, a co za tym idzie - porządkowania... tworzą zupełnie niemalowniczy nieład :oops:
A ponieważ narzędzia i sprzęty o większej wartości materialnej i tak ulokowane są w znacznie solidniejszym garażu, chatka ma służyć na sprzęt podręczny, jakiś zapasowy wór czy dwa ziemi... albo kory... zatem takie gabaryty wystarczą w zupełności... a okienko zapewni względną przejrzystość całości ;)


Adrian89 wrote:
...na skuterze do pracy pomykam ach! ten klimat południa...
No proszę! Jak na prawdziwego południowca przystało! :happy4:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 08 Mar 2013 22:37 #132527

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Taki domek i mnie by się przydał, bo m. ciągle mi narzedzia w garażu przekłada.
No i dach można zagospodarować na grządki. :P
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 08 Mar 2013 22:49 #132531

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ale piękna wiosna :) takie łany kwiatów :eek3:, że aż miło. A domek na narzędzia bardzo fajny, niezły zakup :) z pewnością się przyda jako podpora pod jakąś pnącą roślinkę :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 10 Mar 2013 18:32 #133047

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Widzę, że zagospodarowywanie mojego, wciąż jeszcze przyszłego :rotfl1: domku, idzie Wam jako po maśle! Kto przyjeżdża składać? :funnyface:

Wiecie... trochę się boję... ale co tam... raz kozie śmierć...
Przyznam się...
Spędziłam dzisiejsze popołudnie... pracując w ogrodzie...
Uff... to nie było takie trudne... nawet jeśli zaraz posypią się młotki i patelnie :lol:

Tak się jakoś składa, że dziś bezwietrznie... bez opadów... i sześć stopni na plusie...
Wobec zapowiadanych na noc opadów nie porwałam się na oprysk Promanalem, natomiast postanowiłam podsypać trawnik dolomitem - mam problem z mchem i doświadczenie z ubiegłego roku pokazuje, że ten zabieg przynosi niezłe rezultaty...

P3100113.JPG


Jak już się uporałam z niewielkim przecież trawnikiem, poczułam, że dopiero zaczynam się rozgrzewać :happy3:
Zabrałam się więc za porządkowanie rabaty przyławeczkowej... sekator poszedł w ruch... przy okazji oplotłam w miarę przyzwoicie pnące róże, które nieco się rozbisurmaniły przez miniony sezon...

P3100117.JPG


Ręce mam w opłakanym stanie, ale jaka satysfakcja!

Sporo badyli wylądowało na kupie do utylizacji... i gdyby nie zapadający zmierzch, chętnie pobawiłabym się dalej :P

To co? Pokazać Wam moją wiosenkę?
I proszę mi tu zaraz nie siać defetyzmu - dla moich okolic w nadchodzącym tygodniu przewidywane są temperatury do -2 w dzień i do -7 w nocy... więc nie dam się zastraszyć! :rotfl1:

P3100082.JPG


P3100083.JPG


P3100084.JPG


P3100087.JPG


P3100089.JPG


P3100090.JPG
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Gorzatkowe wielokąty 2013 10 Mar 2013 18:48 #133050

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ja jeszcze wczoraj szalałem z sekatorem ale dziś już bym nie dał rady, wszystko pokryło się lodem po nocnych opadach. Wiosenkę masz naprawdę niesamowitą, już tak spore krokusy i hiacynty prawie na wierzchu. Jak tylko powróci wiosenna temperaturka to wiosna wystrzeli u ciebie jak fajerwerki na sylwestra :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 10 Mar 2013 18:57 #133054

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Tiaaaa... Się nie ma śniegu, się dolomit wysypuje dla niepoznaki ;)

Tańcz mała tańcz, swą radością się baw
Wprost na spotkanie ognia leć


Tak igrać z ogrodniczą bracią....

A, co tam...

Rety, jak ja lubię gramolące się hiacynty. Ubiegła zima ubiła prawie wszystkie, te co przeżyły były bardzo mizerne. No i wyłazi tylko jeden :supr: Trzeba będzie to poprawić jesienią :)
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2013 10 Mar 2013 19:03 #133059

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Mnie ucieszyły dziś wystające z ziemi listki narcyzów :) - ubiegłej wiosny nie było mi dane podziwiać ani jednej sztuki w moim ogrodzie :placze:
Jesienią nadrabiałam pozimowe straty...

To może by tak jeszcze... :think:

P3100094.JPG


P3100097.JPG


P3100099.JPG


P3100101.JPG


P3100103.JPG


P3100107.JPG


P3100109.JPG


P3100110.JPG
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.461 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum