TEMAT: Ogród Dali '2013

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 17:31 #147213

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Nie ma jak swój własny ogródek i domek można sobie wczesną porą pochodzić po rosie i słuchać śpiewu ptaków .Prymulki u mnie również rosną wszędzie ,bo uwielbiam je tak samo jak bratki .Wiosna każdy kwiatek nawet najmniejszy bardzo cieszy .Piękny komplet a jak będzie śniadanko czy kawka przy nim smakować tete a tete
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 18:55 #147252

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jadziu, tak, to wielka zaleta przydomowego ogródka, że praktycznie w każdej chwili można sobie wyjść, pochodzić, popatrzeć na roślinki, posłuchać śpiewu ptaków, kawkę wypić pod gruszą...

Wiesiu, wczoraj to faktycznie było już lato pełną gębą ;) Dzisiaj trochę popadało, ochłodziło się, ale ja nawet wolę taką pogodę, zwłaszcza w kwietniu :)

Izo, po tych paru bardzo ciepłych dniach wiosna rozbuchała się na całego! Już kilka razy jedliśmy posiłki w ogrodzie, a dzisiaj po południu była i kawka, a jakże!

Jolu, długo zastanawialiśmy się, które mebelki wybrać :think: W końcu zdecydowaliśmy się na te, bo spodobał nam się mozaika, kolorystycznie nawiązująca do roślin (ciemna zieleń) i starej cegły...

Dzisiaj było już znacznie chłodniej - i dobrze! Przynajmniej się tak nie zmęczyłam pracując w ogrodzie :garden:
W końcu udało mi się przyciąć wrzosy; na szczęście M. znowu okazał się pomocny, bo po pół godzinie pracy myślałam, że mi ręka odpadnie...Wrzosy rosną u mnie jak głupie, mam kilkadziesiąt krzaczków, a niektóre mają z pół metra średnicy, tak na oko. Od zeszłego roku przycinam je już takim ustrojstwem do żywopłotów, bo sekatorem to bym się do lipca nie wyrobiła :whistle: Sprzątanie zostawiłam sobie na później, bo wcześniej ścinałam jeszcze paprocie (10 wielkich krzaczorów) i zwyczajnie miałam już dość. A w tzw. 'międzyczasie' posiałam rukolę, koper, kosmos Diablo (Ewelinko, raz jeszcze dzięki :hug: ) i posadziłam kilka lilii :flower2:
Wiosna nadrabia opóźnienia:
wiosenne trio - zawilce, wrzośce i azalka:

002_2013-04-19.JPG



003_2013-04-19.JPG


Magnolia gwiaździsta Rosea - już za chwileczkę, już za momencik:

0112.JPG



012_2013-04-19.JPG


...zaczynają kwitnąć hiacynty:

016_2013-04-19.JPG


...i ciemierniki:

021_2013-04-19.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 19:12 #147261

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Rany, magnolie :woohoo: . Znów przyjdzie sezon na magnolie, a ja jeszcze nie posadziłam :jeez: . Zasuwam w poniedziałek do ogrodniczego :idea1: .

Dalu, z wrzosami w takiej ilości, jak u Ciebie, i jeszcze z takimi rozrośniętymi, to faktycznie mnóstwo pracy :dry: . Dobrze, że chociaż później odwdzięczają się swoją urodą :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 19:13 #147264

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu,

zawilce,wrzośce i ta azalia w pączkach po prostu cudo,u ciebie już na dobre wiosennie :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 20:07 #147299

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Jadzia mówi, że spóźniona to co ja mam powiedzieć :oops: jak zwykle nie zauważyłam, że otworzyłaś nowy wątek. Na usprawiedliwienie powiem tylko, że w ostatni czasie mało się udzielałam w Oazie - praca, wnuczka, praca, wnuczka i tak w kółko.

U ciebie jak zwykle wszystko szybciej kwitnie, choć u mnie już też zaczynają pokazywać się prymulki. Ziarnopłonów nie usuwam nawet mi się podobają (w końcu są żółte). Przepiękny stolik kawowy :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 20:25 #147309

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Magnolie, no właśnie :woohoo: nadchodzi ich czas i u mnie pąki strzeliły :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 21:05 #147328

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dala wrote:
Wrzosy rosną u mnie jak głupie, mam kilkadziesiąt krzaczków, a niektóre mają z pół metra średnicy, tak na oko.
Dalu i dlatego nie masz już gdzie sadzić! Zlikwidować wrzosowisko! ;) :lol:
Jej, u Ciebie już magnolia rozchyla pąki, a ja jestem na etapie "macania" ;) i sprawdzania, czy te puchate czapeczki są żywe czy martwe...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 21:09 #147330

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękna wiosna, u mnie zawilce ledwie noski pokazały :eek3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 21:52 #147364

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marysiu, wiosna teraz to się zrobiła wyrywna, a przedtem, do połowy kwietnia, to gdzieś się zadekowała i ani myślała pokazać :whistle:



Martusiu, o, co to to nie! Kocham moje wrzosowisko, jestem z niego dumna, bo wrzosy wbrew pozorom są kapryśne i kiepsko rosną w większości znanych mi ogrodów. Uważam, że świetnie się komponują z azalkami i Rh i fajnie wyglądają w ich nóżkach ;) No i te piękne, barwne plamy na początku września, kiedy wcale już tak wiele roślinek nie kwitnie...
Moja magnolka Galaxy też jeszcze w fazie stulonych, choć nabrzmiałych pączków; gwiaździsta już za parę dni wystoi się w piękne kwiaty :flower2:

Jolu, kwiaty magnolii co roku zadziwiają mnie swoją wiosenną urodą...Zwłaszcza Galaxy ma niesamowite - wielkie, przypominające kształtem motyla...

Iwonko, jesteś usprawiedliwiona :) Praca i wnuczka, to naprawdę bardzo dużo jak na jedną ogrodniczkę ;)
Ja, gdybym miała wnuczkę lub wnusia, też pewnie wolałabym poświęcić im więcej czasu...A tak, póki co, korzystają pieski, ogród i forum :happy:

Moniko, widziałam w lesie całe łany tych zawilców - wygląda to niesamowicie pięknie! U mnie skomponowały się z wrzoścem, który podkreśla ich delikatną urodę...

Dorotko, sadź, sadź jak najprędzej, bo magnolie znowu tak szybko nie rosną...A czytałaś na forum o nowych, pięknych odmianach? Gdybym tylko miała jeszcze trochę miejsca, to już bym kupiła B)

Tak się rozczuliłam oglądając następny epizod z życia Anny German :placze: Dziwny to serial, taki niedzisiejszy, ckliwy, opowiadany niespiesznie...Ale ogląda się :hug2:
Na dobranoc fragment mojego wrzosowiska, ten z wrzoścami :happy4:

014_2013-04-19-2.JPG
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2013 21:54 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Ogród Dali '2013 21 Kwi 2013 09:54 #147743

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Dalu,

jestem ciekawa o jakich magnoliach myślałaś ?
Kupilam magnolię Felix i planuję kupić Blue Opal, może znasz je ?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 21 Kwi 2013 09:58 #147745

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
Witaj Daluś ;)
Masz już piękne kolory wiosny . Aż miło popatrzeć :) Magnolia już rwie się do kwitnienia ... . To moje ulubione drzewo. Planuje dokupić ich kilka sztuk.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 21 Kwi 2013 10:04 #147748

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O jakie duże już pąki magnoli,u mnie jeszcze śpiące :(
Zawilce ślicznie komponuja się z tymi różowymi wrzoścami :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 21 Kwi 2013 11:38 #147775

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Wczoraj na szkółkingu widziałam wieeele magnoliowych pąków :woohoo: i kwitnące już drzewa :lol:
U Vity w ogrodzie także magnolia strzeliła już z paków, piękny czas się zbliża :happy4: Dobrze, że zima pozowliła utrzymać magnoliowe kwitnienie w obfitości.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 22 Kwi 2013 09:08 #148155

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Mam nadzieję, że nie będzie zapowiadanych przymrozków, bo u mnie też magnolia w pąkach :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 22 Kwi 2013 10:08 #148182

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Witaj Dalu!
Ładny komplecik nabyliście. My szukamy podobnego, ale o mniejszej średnicy gdyż chcemy postawić go na balkonie od strony kuchni. Latem do południa jest tam przyjemny chłodek, więc do porannej kawy w sam raz. Jesteśmy skłonni nawet kupić jakiś solidny "antyk" i tchnąć w niego nowe życie :)
Wiosna u Ciebie w pełni. Magnolia lada chwila zasypie Cię kwiatami. W Twoim ogrodzie jest po prostu pięknie i choć nie było mi dane obejrzeć go do tej pory na żywo to powiem, że jestem w nim zakochana.
Pozdrawiam ciepło :kiss3:
Magda
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 23 Kwi 2013 20:55 #148613

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Magdo, ten komplecik jest wyjątkowo mały, zwłaszcza stoliczek - ten ma tylko 60 cm średnicy :)
Magnolia już obsypała się kwiatkami i o tej porze pięknie dekoruje ogród:

025_2013-04-23.JPG


Wiesiu, ja też mam taką nadzieję, tym bardziej, że oprócz magnolii zakwitła morela...a my tak bardzo chcielibyśmy w końcu doczekać się owoców. W tym roku jest duża szansa, gdyż jej kwitnienie jest stosunkowo późne :dance:

Joluś, gwiaździsta jest właśnie w pełni rozkwitu, ale moja druga - Galaxy też jest już w blokach startowych...
Kwiat magnolii gwiaździstej:


Attachment 0212.JPG not found



Aniu, też lubię to połączenie, zwłaszcza że do wrzośców i zawilców pięknie tulą się też białe prymulki :flower2:

Marcinie, witaj po dłuższej nieobecności :bye:
W ogrodzie robi się w końcu coraz bardziej zielono i kwiatowo, a magnolie to teraz zdecydowane królowe :flower1:

Moniko, niestety nie znam tych odmian; sama mam tylko dwie magnolie - gwiaździstą i kolumnową Galaxy B)
Ale wszystkie są piękne, więc jeśli masz okazję - kupuj!

Dzisiaj mogę powiedzieć, że w końcu uporałam się z pozimowymi porządkami i już jest pięknie :garden:
Końcowym akcentem były porządki w domku ogrodnika. Straszny tam był bałagan :evil:
W ogrodzie zazieleniła się trawka i żywopłot, kwitnie magnolia, śliwa ozdobna Hessei, forsycja, a także tulipanki botaniczne, niektóre narcyzy, ciemierniki, hiacynty, a całe połacie rabatowe pokrył ziarnopłon, który uwielbiam :hearts: Kocham go za to, że o tej porze przykrywa gołą jeszcze ziemię, że ma śliczne zieloniutkie, błyszczące listeczki i całe morze żółtych kwiatuszków. No, spójrzcie sami, czyż nie jest uroczy?
Tutaj otulił wychodzące piwonie:

0052.JPG


...a tutaj morze ziarnopłonu, nad którym góruje hortensja Aspera i złotlin:

024_2013-04-23.JPG


O tej porze dużo jest koloru żółtego w ogrodzie; mam wrażenie, że fajnie to współgra ze szczypiorkowatą zielenią.
Czołowa 'żółcizna', czyli forsycja:


014_2013-04-23.JPG


...i na koniec kwiaty morelki, a w tle kwitnąca śliwa ozdobna. Oba drzewa przez cały dzień oblegają wszelakiej maści owady; aż serce się raduje, że pszczółki tak dzielnie pracują :wink2:


016_2013-04-23.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 23 Kwi 2013 21:00 #148617

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na magnolie to mogę tylko popatrzeć z zazdrością :oops: , niestety wyraźnie mam do nich pecha :dry: , ale za to chyba morelki i u mnie zakwitną :woohoo: . Po raz pierwszy :lol:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 23 Kwi 2013 21:05 #148622

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Na kwitnące drzewa owocowe przyjdzie u nas jeszcze trochę zaczekać, natomiast widokiem magnolii napawałam się w drodze z pracy! :)
Nie wiem, jakie wymagania ma ziarnopłon, ale kępka przywleczona z parku przed kilku laty, gdzieś... znikła :think:
Może miał zbyt... sucho?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.353 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum