TEMAT: Ogród Dali '2013

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:09 #146543

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No tak, znowu mnie odstawiłaś :rotfl1: . U Ciebie już tulipany i narcyzy, a u mnie dopiero krokusy i iryski :happy3:

Też chwilami mam wrażenie, że do lata nie ogarnę tych porządków :dazed: , nie mówiąc już o roślinach i cebulach czekających na wsadzenie :jeez: , bo tych jak na razie co dzień mi przybywa :club2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:14 #146547

  • Poll
  • Poll's Avatar
Dalu, wpadłam zobaczyć postępy wiosny w Twoim ogrodzie i muszę przyznać,że chyba bardziej zaawansowana, niż u mnie, po przeciwnej stronie Wrocławia.
Jak przezimowały Twoje Rh? Są w dobrej kondycji?
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2013 14:14 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:18 #146550

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Zazdraszczam donicy oleandrowej, moje w plastykowych co rusz sie przewracają :( :(
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:45 #146563

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mireczko, miałam ten sam problem - byle podmuch wiatru i oleander lądował na ziemi :angry:
Teraz wkładam donicę do beczki i stoi jak przyklejony :) Beczka miała być na wodę, ale okazała się nieszczelna, więc zmieniła przeznaczenie. Drugiemu za zewnętrzną donicę służy wielki gar, kiedyś chyba do kiszenia kapusty; też jest ciężki i stabilny.

Polu, to, co mam dzisiaj to jakaś anomalia - przed chwilą jedliśmy obiad w ogrodzie, ubrani w koszulki z krótkimi rękawkami :eek3: Teraz już słońce zaczyna chować się za chmurkami, ale na jutro zapowiadają 24 stopnie.
Mam wrażenie, że wszystkie kwiaty zakwitną na raz :flower1: Widać też już wyraźnie kiełki host B)
Rododendrony i azalie przezimowały bardzo dobrze i właśnie szykują się do kwitnienia, zwłaszcza najwcześniejszy -PJM. Dzisiaj w Biedronie były świetne Rh w bardzo dobrej kondycji i długo się zastanawiałam, czy nie kupić :think: Tylko gdzie posadzić?

Martusiu (Markita), dzisiaj u mnie na targu pan sprzedawał piękne, wypasione cebule lilii, a ja nie kupiłam, bo ...nie mam już gdzie sadzić :placze: Nawet na lilie zaczyna brakować mi miejsca. Jeszcze liczę na to, że jak wszystko wylezie z ziemi, to zostaną jakieś wolne przestrzenie, bo teraz boję się coś zniszczyć...

Sylwuś, ten na fotce, owszem, ale drugi jest mniej gęsty. Chyba za słabo jesienią go przycięłam...A może jeszcze się zagęści? Teraz oba dostały trochę świeżej ziemi, a za jakiś czas zacznę je dokarmiać, żeby ładnie i obficie kwitły :flower2: W piwnicy czeka jeszcze na swoją kolej agapant i prusznik; figowca po dwóch latach wsadziłam wczoraj do gruntu ;)

Aniu, za parę dni to już będzie naprawdę kolorowo, bo w blokach startowych czekają też hiacynty i migdałek :flower1:

Jeszcze trochę wiosenki:

007_2013-04-17.JPG



009_2013-04-17.JPG


...i nowy nabytek - komplecik kawowy do kącika słonecznego :drink1: :

011_2013-04-17.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2013 18:56 przez dala.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:49 #146564

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękny ten komplecik kawowy, ale tylko dwa krzesełka? :wink4: Dla gościa nie ma :funnyface:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:50 #146565

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś komplecik przepiękny...... zawsze ,,zazdrosnym,, okiem spoglądałam na ten w cienistym zakątku, a teraz jeszcze tego będę Ci ,,zazdraszczać,, B) .... naprawdę przepiękny :woohoo:
Kolorowo i pięknie u Ciebie..... moje prymulki dopiero raczkują..... a u Ciebie już wspaniałe bukiety....
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 17:02 #146577

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Bardzo eligancki ;) komplet...
A pogoda aż zachęca do przesiadywania w słonecznym kąciku!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 18:47 #146584

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
śliczny komplecik :hearts: ale będzie przyjemnie przy nim siedzieć i pić kawkę...ach :hearts:
pogoda zdecydowanie do tego zacheca! :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 19:39 #146591

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu, muszę przyznać, że tych wszystkich kwitnących teraz roślin, to Ci zazdroszczę :oops: . Widzę też, że bardzo wyrywna wiosna u Was. Mam chyba z tydzień opóźnienia :dazed: . Komplet kawowy bardzo ładny - taki romantyczny :hearts: - nie dziwię się, że tylko dwa krzesełka :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 20:53 #146619

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Komplet kawowy śliczny. Zwłaszcza przy obecnej pogodzie to bardzo potrzebny zestaw w każdym ogrodzie. :)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 21:16 #146634

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu ,

komplet do kącika słonecznego ponad czasowy i taki niepowtarzalny ,lubię takie cacka -super :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 21:21 #146636

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Mogę tylko jako kolejna osoba zachwycić się kompletem. Podobają mi się takie rzeczy :) Mają duszę ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 21:42 #146650

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Dalu, to ja Iza. Pamiętasz mnie? Nie mam tu swojego wątku, ale bardzo mi brakowało starych znajomych ze starego forum, no i ... jestem tutaj. Strasznie się cieszę, że znów będę gościć w twoim cudownym ogrodzie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 21:57 #146659

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-jak patrzę na twoje kwitnące rośliny to zastanawiam się gdzie ja mieszkam :jeez: u mnie dopiero 2 dni temu znikła śnieg i nieśmiało z ziemi wyglądają krokusy i przebiśniegi.Chyba pójdę sobie do Siberi ;) tam przynajmniej nie będę miała stresu :devil1: Patrząc na to co dzieje się u Ciebie to na północy mamy w stosunku do południa, trzy tygodnie opóźnienia.Za to jak u Was już niektóre roślinki przekwitną to u nas dopiero pokarzą na co je stać :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 22:17 #146675

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Izo, miło Cię znowu gościć :) Czekam, aż założysz swój wątek w Oazie :hearts:

Pawle, my też! Długo zastanawialiśmy się nad wyborem mebelków i w końcu względy estetyczne przeważyły nad praktycznymi :whistle: Poprzednie foteliki były o niebo wygodniejsze, ale też nie grzeszyły urodą :silly:

Moniko, zależało mi na tym, żeby nowy stolik nawiązywał stylistycznie do tego z kącika cienistego, a więc stal połączona z kafelkową mozaiką. Jednak tym razem kolor mozaiki musiał współbrzmieć ze starą cegłą stanowiącą obramowanie kącika i glinianymi naczyniami, które 'robią' za osłonki donic B)

Martinko, mebelki przeszły już chrzest bojowy - pierwsza kawka została wypita!

Dorotko, a jutro ma być 25 stopni :eek3: Z pewnością więc zakwitnie morelka i niektóre tulipanki botaniczne :flower1:

Martusiu, my już od kilka dni przenieśliśmy większą część naszej aktywności do ogrodu ;) W ogrodzie jemy, odpoczywamy, przyjmujemy gości i oczywiście - pracujemy. I nie mam tu na myśli tylko prac ogrodowych :silly: Często prowadzimy też nasze zajęcia z uczniami, którzy uwielbiają lekcje 'na łonie przyrody' ;)

Gosiu, pogoda zachęca, oj, zachęca! Siedziałoby się, siedziało dzień cały, ale obowiązki wzywają! No i w ogrodzie ciągle sporo rzeczy do zrobienia :unsure:

Agnieszko, prymulki panoszą się w całym ogrodzie, a czasem w miejscach zupełnie dziwnych - n.p. ni stąd ni zowąd wyrastają ze szczeliny między kamieniami lub na środku trawnika :eek3: Ale o tej porze każdy, najmniejszy nawet kwiatek cieszy :flower2:

Marysiu, wielki stół z ławą i dwoma fotelami jest w kąciku cienistym. Ten ma być tylko dla nas na popołudniową kawkę, a czasami na małe śniadanko w promieniach słońca :hearts:
Dla przypomnienia - kącik cienisty w pełni lata:

P1010481.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 22:21 #146680

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś kiedys ten wlaśnie stolik wspominałam :lol: cudny jest, a ten nowy w kolorkach idealnych do słonecznego zakątka :bravo:
Pasuje do magii ogrodu duszą :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 18 Kwi 2013 07:27 #146767

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Wiosna u Ciebie dużo bardziej zaawansowana niż u mnie. Nowe mebelki są przepiękne i świetnie pasują do twojego domu i ogrodu. Bajer! :) Fajnie, że nawiązują do tych, które już masz.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 19 Kwi 2013 13:31 #147185

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Wiosna dopiero ruszyła pełną parą :) a nowy kącik kawowy już lato zapowiada, ale ten czas leci :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.561 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum