TEMAT: Ogród Dali '2013

Ogród Dali '2013 10 Kwi 2013 15:07 #143835

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witaj Dalu w wiosennej odsłonie. Krokusy śliczne, niestety w moim ogrodzie jeszcze mnóstwo śniegu,zresztą jak zwykle na północy wiosna przychodzi ostatnia. Proszę zatem o kolejne wiosenne fotki i wiosennie pozdrawiam. :hug:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali '2013 10 Kwi 2013 15:08 #143837

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Masz racje dzisiaj pomimo ,że słonko raz było ,potem znikało ,deszcz sobie padał ,potem deszczyk ronił łzy ,ale było o wiele cieplej niż np. wczoraj.Niestety śnieg dalej się utrzymuje chociaż nie tak gruba warstwa jak wczoraj
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 10 Kwi 2013 16:39 #143862

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ależ Ci zazdroszczę, że możesz juz sadzić w ogrodzie :oops:
Ja właśnie walczę z uziemieniem w donicach zamówienia od Marka Podstolca, a lilie też już jadą :jeez: . Tymczasem w ogrodzie wciąż zima :cry3:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 04:46 #144050

  • Comcia
  • Comcia's Avatar
Krokusom musiałaś chyba zrobić zdjęcie jak słonko wyszło zza chmur.
U mnie dopiero zaczynają kwitnienie ale się tulą z powodu braku słoneczka.
Minę wysiałaś ?
U mnie wzeszła jedna, jakaś mizerotka i nie wiem czy dosiewać czy już w tym roku dać sobie spokój.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 14:12 #144214

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mariolu, wczoraj u mnie przed południem były chwile ze słońcem, więc zdążyłam 'ustrzelić' rozwinięte krokusy :)
Miny w tym roku nie wysiewałam, bo eksperymentuję z azariną; Ta póki co ładnie mi rośnie na parapecie, a podobno to jest też bardzo fajne pnącze :flower2:

Marto, u mnie już wiosna, wiosna, wiosna!!! Wczoraj posadziłam pierwszą partię cebul. Jedyne co przeszkadzało, to mokra, klejąca się do łopatki ziemia :unsure:

Jadziu, ja już o śniegu zapomniałam do grudnia co najmniej! teraz przede mną ogrom ogrodowej pracy, ale powolutku robi się pięknie i zielono :flower1:

Martinko, wprawdzie śniegi już stopniały, ale za bardzo jeszcze nie ma czego fotografować. Krokusy i przebiśniegi, owszem, kwitną, ale ciemierniki się ociągają...

Sylwuś, zdaję sobie sprawę, że rolnicy i ogrodnicy będą mieli kłopoty w tym roku, a my razem z nimi (ceny pewnie wzrosną :( )Ja swoim ogrodem specjalnie się nie martwię, bo -mimo długiej zimy- nie ma większych strat. Irytuje mnie tylko, że sezon ogrodowy będzie w tym roku taki krótki :placze: Chyba że tendencja jest taka - długie i ciepłe jesienie, późna wiosna :eek3:

Aniu, krokusy się rozszalały, ale inne kwiatki jeszcze w pąkach. Czekam teraz na ciemierniki, forsycje, no i pierwsze narcyzy i tulipany botaniczne...

Wczoraj, razem z zaprzyjaźnionym ogrodnikiem robiliśmy porządek w ogrodzie. Tzn. on przycinał drzewa i krzewy, a ja próbowałam to jakoś posprzątać. Oj, będzie palenia, kompostowania, rozdrabniania! zmęczyłam się okrutnie, a końca na razie nie widać ;) Czeka mnie jeszcze przycinanie wrzosów i róż (a mam tego dobra, mam), wycinanie badylków, czyszczenie rabat z liści. Aha, wczoraj jeszcze uporządkowałam rabatę z trawami. Nawycinałam się tego, nawycinałam! Najbardziej umęczył mnie miskant, bo twarde to i grube się zrobiło :ohmy: Ale za to mam teraz fajne paliki do podwiązywania :wink2:
Fotek specjalnie nie robiłam, bo nie miałam głowy do tego, ale coś tam pokażę.

092.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, jagoda5214, Kalmia, Martina

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 14:49 #144229

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś iryski cudne, piękna wiosna u Ciebie. U mnie jeszcze leży śnieg, na szczęście dzięki cieplutkim promyczkom słońca pięknie topnieje, tak, że jeszcze dzień, dwa i będzie można zacząć pierwsze prace..... Teraz w związku z tym, że zima tak długo trzymała wszystkie prace trzeba będzie robić na raz..... bo roślinki ruszą na wyścigi i nie będzie czasu na ociąganie sie B) :happy:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 15:34 #144239

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej wiosna na całego! oooo i nawet w jednym krokusie widać pszczołę.....hehe czy raczej jej tył :rotfl1:
krokusy prześliczne no i te irysy :hearts:
ziemia, racja jest strasznie mokra ale czy to nam przeszkadza? :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 15:38 #144241

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie takie same iryski mają może ze dwa centymetry :whistle: , gdzie im do kwitnienia :dazed:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 15:55 #144252

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
U mnie też już wreszcie jest bez śniegu .Krokusy kwitną na całego aż serce się cieszy.Niestety w większości ogródka ziemia jeszcze zamarznięta .Zakwitł dopiero 1 irysek a reszta lada dzień też zakwitnie
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 22:05 #144445

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękne te irysiki :) Ja nie mam tych wczesnych,czas to chyba zmienić ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 11 Kwi 2013 22:12 #144450

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś a ja się wcale nie dziwię e nie miałaś czasu na fotki ;)
Ja od 2 dni także nie mam :blink: za krótkie są dla mnie popołudnia, a pracy tyle :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 12 Kwi 2013 19:56 #144815

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Praca wre w ogrodzie,zaczyna tętnić życiem..kolorowe sie zrobiło na rabatach :)
Dostaniemy popalic przy wiosennych porzadkach oj dostaniemy :) wiesz ? nawet milo wieczorem pobiadolic ze wszyściutko boli
Fajnie zasypiac z mysla ze jutro znowu w kosc dostaniemy :happy: tak juz maja zielono nawiedzeni
Na drugi rok Marzannę utopie w wannie juz styczniu lub w pojemniku z klapą obok dla pewnosci
Zaczne podtapiać wczesniej ,moze pod koniec listopada ? ;) wkurzyla mnie uparciucha w tym roku

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 13 Kwi 2013 09:43 #144972

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dalu odnalazłam Cię :hug: pieknie wiosennie w końcu ! przebiśniegi w towarzystwie krokusów to pierwsze kroki ale jak cieszą :) :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 14 Kwi 2013 08:04 #145253

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu, ależ te iryski piękne :ohmy: .
Czytam, że szalejesz w ogrodzie i to jeszcze z pomocnikiem :woohoo: . Mój pomocnik też się wczoraj zabrał do roboty, ale wcześniej musiałam go zaszantażować, że jak kretowisk nie rozgarnie, to na ryby nie pojedzie :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 15 Kwi 2013 22:05 #146055

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Jestem, jestem Dalu. Odnalazłam Twój nowy wątek i już pozostanę aby podglądać nadchodzącą wiosnę :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 13:14 #146522

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, wiosna zaczyna być mocno widoczna, tym bardziej, że temperatury od wczoraj mamy bardziej letnie jak wiosenne :eek3:

Dorotko, o tej porze pomocnik jest niezbędny, bo sama nie dałabym rady...Dzisiaj wertykuluje trawę, a wczoraj przepuszczał przez rozdrabniarkę cały stos gałęzi :garden:

Isiu, przebiśniegi i krokusy już są wspomnieniem :( Zaczyna się czas narcyzów i wczesnych tulipanków :flower2:

Markus, no, o tej porze to jest co robić w ogrodzie! Czasami to już mam dosyć...Wydaje mi się, że nie dam rady i nigdy nie skończę tych wiosennych porządków, nasadzeń i przesadzeń :angry: Ale tak mam co roku i jakoś w końcu się wyrabiam...Fakt, w tym roku wyjątkowo późno - jest jakiś miesiąc 'obsuwy'.

Joluś, kurcze, tej pracy to końca nie widać...Dopiero wczoraj zmobilizowałam się i zrobiłam parę fotek. A impulsem były kwitnące narcyzki i tulipanki botaniczne...

Aniu, powiem Ci, że z tych wczesnych kwiatków chyba najbardziej lubię iryski żyłkowane. U mnie zdarza się, że te ciemno niebieskie zakwitają już w lutym i ślicznie wyglądają na tle ściany domu :flower1:

Jadziu, u Ciebie już chyba ziemia rozmarzła..bo u mnie dzisiaj to już nie wiosna, ale lato! Krokusy już padły, ale szykują się tulipany i narcyzy :dance:

Martusiu (Markita), teraz to już chyba i u Ciebie zakwitły krokusy. Wiosna jak już zawitała, to na całego!

Martusiu, pszczółki nie mają jeszcze wielkiego wyboru, więc muszą zadowolić się krokusikowym nektarem. Wczoraj widziałam trzmiela, który tak się 'nabombał', że prawie nie mógł się ruszać i tak tkwił w tym krokusie :happy:

Agnieszko, no i mamy w końcu tę wyczekaną wiosnę. Późno do nas dotarła w tym roku...szkoda, bo sezon się skróci...

Kochani, od paru dni spędzam prawie całe dnie w ogrodzie, a i tak wydaje mi się (jak co roku, zresztą :P ), że nie wyrobię się do lipca z tymi wiosennymi pracami...Bo to i trzeba rabatki posprzątać z resztek jesiennych liści, i dokarmić roślinki kompostem, i spalić całe stosy gałęzi, pozostałych z wycinki drzew i krzewów, i pościnać resztki bylin i paproci, i przyciąć róże oraz wrzosy, i posadzić te zalegające w piwnicy cebule, i doprowadzić do porządku trawnik, i zrobić porządek w domku ogrodnika, i wyciągnąć oraz wymyć mebelki, donice, fontannę - ufff :silly:
Wczoraj wystawiłam też do ogrodu moje dwa, całkiem już spore, oleandry. No też trzeba było wymienić im wierzchnią warstwę ziemi i zrobić wiosenny prysznic. Cieszę się, że całkiem ładnie przezimowały:

0132.JPG


Krokusy już przekwitły, ale szaleją samosiejące się prymulki:

006_2013-04-17.JPG



008_2013-04-17.JPG


...i często tępiony w ogrodach ziarnopłon:

005_2013-04-17.JPG


Zakwitł też już pierwszy narcyzek:

004_2013-04-17.JPG


...i tulipanek botaniczny:

Attachment 0102.JPG not found



Za chwilę pękną pączki morelki...Może w tym roku uda jej się zawiązać owocki, bo zazwyczaj w czasie kwitnienia przychodzą przymrozki i :placze:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 13:28 #146528

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale masz dużego oleandra,a jaka fajna,pomysłowa donica :bravo:
Wiosenne mnożą się już u ciebie rozkwitnięciami,piękne pierwiosnki ,,i :ohmy:
tulipanek juz kwitnie,,coraz piękniej zaczyna sie robic :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 17 Kwi 2013 14:00 #146539

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dalu, Twoje oleandry, to nie ładnie, a pięknie przezimowały :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.321 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum