TEMAT: Ogród Dali '2013

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 15:47 #150331

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Geniu, tak to zawilec gajowy! Cały jego urok polega na tym, że mocno się rozrasta i tworzy wspaniałe kobierce właśnie teraz, wczesną wiosną. Pięknie to wygląda w naturze - w parkach i na obrzeżach lasów; szkoda, że my w naszych ogrodach nie możemy mu pozwolić, żeby zajął nam tyle miejsca, ile chce ;)


002_2013-04-28.JPG



Alinko, magnolia gwiaździsta już przekwitła, morelka zresztą też - przyroda szybko nadrabia straty wynikające z długiej zimy :) Ale za to kwitnie magnolia kolumnowa Galaxy, śliwy wiśniowe Pissardi i obie czereśnie. A już szykują się do kwitnienia wiśnie :flower2:


DSCF4702.JPG


Isiu, o tej porze żółty wygląda rewelacyjnie w ogrodzie; do tego świetny jest kontrast koloru żółtego z jasną, odblaskową, świeżą zielenią!

Dagmarko, gwiaździsta pięknie kwitła, ale już po niej - za gorąco było :( Zostały tylko fotki:


020_2013-04-28.JPG


Martusiu, moja Hessei to już prawie 10 letnie drzewo ! Nigdy jej nie przycinałam, a kwitnie co roku niezawodnie i obficie :flower1: Może tylko tak ładnie jak powinny nie wybarwiają się jej listki...Bo trzeba przyznać, że liście to również jej wielka ozdoba! Ale za to jak jest tak obsypana kwiatkami, to wygląda jak panna młoda. Do tego ten rój owadów, który ją oblega...
Owocowe też już kwitną na całego! Nawet trochę się martwię o moje ulubione czereśnie, bo dzisiaj jest tak zimno, że pszczoły pochowały się do domków i grzeją przy kominku :happy:


0442.JPG


Aniu, widok kwitnących drzew owocowych to jeden z piękniejszych jakie znam :) Jest w nim jakiś efemeryczny urok, delikatność, czar, ulotność i ...nie wiem, co jeszcze, ale mnie niezmiennie rozczula i zachwyca :hearts:
Nie dziwię się, że Japończycy tak uwielbiają swoje kwitnące wiśnie. Kiku-Shidare:


028_2013-04-28.JPG


Jolu, ja swoich magnolii nigdy nie okrywałam, ale u mnie jednak klimat jest nieco łagodniejszy. Piękne są kwitnące magnolie! Ja lubię u siebie ten widok - magnolia w duecie ze śliwą wiśniową:


DSCF4700_2013-04-28.JPG


Dorotko, nie jest wykluczone - magnolie są coraz bardziej popularne, więcej ludzi je kupuje, więc i ceny mogły spaść. Jeśli swoją kupiłaś w zeszłym roku, to w tym będzie słabo kwitła, bo cały swój wysiłek kieruje w rozbudowę systemu korzeniowego. U mnie też tak było. A potem z każdym rokiem daje mocniej czadu!

Dzisiaj zimna, deszczowa niedziela :( Ale może to i dobrze, bo chłód zahamuje rozwój wiosennych kwiatów, wrażliwych na zbyt wysokie temperatury. Ale roślinki są wygrzane, porządnie podlane, więc ogrodnicy się cieszą B)
Pozostając w klimacie deszczowej piosenki '...do łezki łezka, aż będę niebieska...' kwitnąca brunerka:

0113.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 15:55 #150334

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ogrodnicy też grzeją się dziś przy kominku ;) lub innych źródłach ciepła (M? :devil1: )...
Prognozy przewidują jak na razie deszczowy maj...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 15:59 #150337

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś to 10-letnia Hessei :supr3: Musi mieć u Ciebie doskonałe warunki.
Moja trzylatka ogolona, jak nie przymierzając Hakuro w tym roku :rotfl1: Ale zakwitła i mam nadzieję na kolorowe listki.
Chłodniej się zrobilo, to prawda, ale dzięki wilgoci i nagrzanej ziemi będzie mozna zacząć obsiewać warzywnik i kwiaty jednoroczne także wysiać :happy4:
Masz może fotke całej Galaxy? Bardzo zaciekawila mnie ta kolumnowa odmiana :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 16:14 #150344

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, żebyś wiedziała, że mocno się zastanawiamy, czy nie rozpalić w naszej kozie - tak zimno się zrobiło :evil:
A swoją drogą te skoki temperatur są jakieś dziwne - jeszcze w sobotę było prawie 30 stopni, a dzisiaj ledwo 9 :eek3:

Jolu, tam na fotce jest czereśnia. Hessei jest nieco mniejsza, ale też niczego sobie:

DSCF4643_2013-04-28.JPG


Nie mam dobrej fotki magnolii Galaxy z tego roku, ale znalazłam taką sprzed paru lat, gdzie może lepiej widać jej pokrój:

DSCF4697.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 16:20 #150345

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Czyli Galaxy jednopienna u Ciebie. A jaką może mieć średnicę korony?
Widziałam w necie pokroje także bardziej krzaczaste, ale Twoja jest zdecydowanie ładniejsza :)
Czegoś brakuje mojej Hassei :think: może nie lubi marglu :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 16:29 #150347

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
Magnolie przepiękne. Szkoda, że kwitną tak krótko, ale jak efektownie!
Wiśnia 'Kiku-Shidare' bajeczna :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 17:11 #150362

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Dalu, rzeczywiście, moja magnolia ma w tym roku raptem trzy kwiatuszki. Niech sobie te korzonki rozwija :)
Czereśnie i u mnie kwitną, choć to dopiero początek.
Niestety nie spadła ani kropla deszczu :sad2:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 19:22 #150408

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Dalu, zachwycająca mnogość kwiecia u Ciebie. Jednak tych parę kilometrów daje około tygodnia różnicy w wegetacji ;) Widzę, że też hołubisz ziarnopłon. Uwielbiam go i wbrew pozorom wybrał sobie u mnie bardzo suche miejsce.

Gorzatko, jakbyś chciała, mogę teraz kopnąć do doniczki i przy okazji... taki z piasku powinien poczuć się jak u siebie na piasku :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 20:22 #150449

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, spieszę donieść, że moja hessei jednak kwitnie! Dzięki Tobie to zauważyłam! :)
Twoje wielkie kwitnące drzewa robią wrażenie! A Galaxy ogromne! Pamiętam, miałam kiedyś na nią wielką ochotę, nawet poszukiwałam intensywnie, ale kupiłam inne i chyba nie mam już na nią miejsca... Czy Galaxy też tak wolno rośnie? Ile lat ma Twoja wielka? :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 21:12 #150497

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, Galaxy rośnie tak sobie kolumnowo wciśnięta między trzy śliwy wiśniowe :) Ma z 10 lat i kilka metrów wysokości. Jak dla mnie ma piękne kwiaty, olbrzymie, w kształcie motyla, na początku w pąku purpurowe, potem stopniowo różowiejące, tylko za mało, za mało! W niektórych forumkowych ogrodach podziwiam magnolie dosłownie obsypane kwieciem. I to jest to! Galaxy rośnie średnio szybko, że się tak wyrażę, ale nie zajmuje dużo miejsca, bo się nie rozrasta na boki jak inne magnolie.
A co jest nie tak z Twoją śliwą, skoro jej nie zauważyłaś, nawet w czasie kwitnienia? :eek3:

Magdo, ziarnopłon uwielbiam! I powiem Ci, że zachwycają się jego kobiercami wszyscy zwiedzający mój ogród B) Jest teraz dosłownie wszędzie, wciska się w każdy skrawek gołej ziemi, skutecznie ją zadarniając i zagłuszając wszelkie chwasty. Ma śliczne, błyszczące listki, ale jak otworzą się w słońcu te jego żółciaste kwiatuchy, to jest dopiero widok! Ja w każdym razie wymiękam...
Kwiecia rzeczywiście jest sporo, ale sądzisz, że to kwestia nieco łagodniejszego klimatu? A może jednak ten ślężański czakram to nie tak całkiem pic na wodę?

Dorotko, u Ciebie nie padało? Może ten front dotrze do Twojego ogrodu dopiero jutro? Czereśnie kwitną jak zwariowane, tylko za zimno jest dla pszczółek :( Dobrze, że chociaż trzmiele nie boją się zimna i wytrwale pracują ;)

Dawidku, Kiku-Shidare w pełnym rozkwicie, ale Amanogawa i jabłonki ozdobne już w blokach startowych! Oj, będzie się działo!

Jolu, Galaxy ma może ze 2 metry średnicy? piszę to tak 'na oko', bo nie mierzyłam...
Hessei rośnie u mnie na rabacie z iglakami, jedynej zresztą w moim ogrodzie, więc chyba takie towarzystwo jej pasi :wink4: U Ciebie iglaków nie brakuje, więc tu jest może klucz do sukcesu?

Sporo się dzieje w ogrodzie. Mało pokazywałam hiacynty; nasadzenie biedronkowe z tej jesieni to śliczna odmiana Fondant - jasnoróżowa z ciemniejszymi paseczkami:

0092.JPG


Dotąd nie ogłosiłam jeszcze otwarcia sezonu Rh, chociaż powinnam była zrobić to już ładne parę dni temu - kwitnie najwcześniejsza azalia dahurska. Może nie pokazywałam jej dlatego, że nie należy do moich ulubienic.
Tu na fotce w duecie z magnolią gwiaździstą:


0182.JPG


Kwitną jeszcze brunnery, kokorycze, tulipany, narcyzy, ciemierniki, prymule, fiołki, psiezęby i wiele innych, ale ...c.d.n.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 28 Kwi 2013 21:39 #150529

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Masz chyba rację Dalu, że dobrze, że się trochę ochłodziło i pokropiło, bo wszystko rozkwitało i co najgorsze, przekwitał w rekordowym tempie. Moja gwieździsta też się już sypie i sasanki sa już wspomnieniem :unsure:

Magnolia Galaxy jest przepiękna. Muszę trochę o niej poczytać :comp:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 08:18 #150651

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Dalu, szkoda ze gwiaździsta już przekwitła , u mnie magnolia biała zakwitła teraz nie jest zbyt ciepło wiec dłużej będzie , czekam też na kwiaty tej mojej żółtej.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 08:54 #150665

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witaj Dalu, pierwszy raz zostawiam ślad w nowym wątku. Brak czasu dla forum nie pozwala mi cieszyć się moimi ulubionymi ogrodami w tym Twoim. :lol: Pięknie kolorami maluje u Ciebie wiosna, u mnie niestety troszkę oszczędniej. Tak jak wszystkich odwiedzajacych Cię gości i mnie zachwycił komplet kawowy. :flower2: Pozdrawiam wiosennie. :flower1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 09:06 #150667

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:ohmy: Rh już ci kwitnie??U mnie jeszcze śpi :angry:
Piękna ta Galaxy, takie duże ma kwiaty,super,a te gwieździste to chyba najwcześniejsze magnolie,szkoda,że nie mam juz miejsca,bo piękne gwiazdeczki :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 09:50 #150692

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Dalu, u mnie coś nocą obgryzło pączki azalii wielkokwiatowej. Działkę mam nieogrodzoną i mogło to być wszystko :mad2: Nie wiesz, kto lub raczej co może być amatorem pączków azaliowych? Nic innego nie zostało uszkodzone :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 14:37 #150770

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Gęsi... sama widziałam :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 20:56 #150857

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
0082.JPG

Magdo, Dagmarko, może gęsi, a może sarenki? Szczerze mówiąc nie wiem, jakie zwierzaki mogą być miłośnikami azalek :ohmy: Tak czy siak pączków szkoda, zwłaszcza że za chwilę już by kwitły :flower2:

Aniu, na razie kwitnie tylko azalia dahurska, ale za momencik otworzą się pączki Rh PJM Elite; a potem to już cały maj będzie wspaniały festiwal rododendronowo-azaliowy :dance:
Magnolia gwiaździsta kwitnie pięknie i bardzo wcześnie, więc fajnie ją mieć w ogrodzie :)

Gosiu, miło, że znalazłaś chwilkę czasu, żeby odwiedzić mój wiosenny ogródek :flower1: Teraz z każdym dniem robi się coraz pięknie, coraz bardziej zielono i kolorowo! Bo przecież maj to najpiękniejszy miesiąc w ogrodzie ;)

Geniu, tak, magnolie to królowe kwietniowego ogrodu! Ich wspaniałe kwiaty niezmiennie nas zachwycają B)

Iwonko, zrobiło się trochę bardziej normalnie...W kwietniu wystarczy 15 czy 20 stopni, a deszczyk był już bardzo potrzebny! Mój M. dzisiaj zrobił pierwsze koszenie i zapach w ogrodzie - świeżej trawy i wiosennych kwiatów - był nieziemski :flower2:

Kwietniowe kwiatki:

004_2013-04-29.JPG



0134.JPG



0123.JPG



0072.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2013 20:57 przez dala.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 29 Kwi 2013 21:05 #150862

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyżby nasi M-owie się dziś zmówili? :P U mnie też koszenie... ale ja perfidnie wykorzystałam wolny dzień M... i zaordynowałam to przed wyjściem do pracy :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.321 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum