TEMAT: Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 30 Kwi 2015 05:36 #363189

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Mam 3 synów :rotfl1: jako ewntualna teściowa pokazałabym zęby osobie wycinającej moje jałowce... żartuję, skoro dała Ci zielone światło, działaj! Taki niechciany jałowiec(żal)jest bardzo przydatny w ostatniej fazie wędzenia... Rodek delikatny i uroczy, pod wpływem forum też kupiłam 2 sztuki.


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 08:56 #363502

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dla mnie bukietówki są łatwiejsze w uprawie, mniej wymagające, bardziej wytrzymałe na mróz.Dlatego tych mam 10 a ogrodowych tylko 2.
Serduszki ładne.
Nic dziwnego,że spędzasz więcej czasu koło magnolki, bo śliczna.a nowe kwitnienia, bardziej cieszą i radują nie tylko oczy ale i duszę, prawda ??

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 09:20 #363512

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko uwierz mi, że mnie też było żal usuwać jałowce... Gdyby dało się je przesadzić na pewno bym tego nie zrobiła. Ale spójrz jak to wyglądało...


1-18.jpg


2-17.jpg


4-15.jpg


5-13.jpg


Próbowałam je uformować, ale były zbyt duże i nadal zajmowały cały środek ogrodu :( Jeden z nich został i był przycięty.


6-13.jpg


Teraz troszkę zaniedbany, z braku czasu, znów zarósł i czeka go cięcie, jak tylko trochę się ogarnę.
Pozwolenie od teściów miałam jak najbardziej - jeśli chodzi o ogród mam wolną rękę. Nawet kilka dni temu teściowa wspomniała o wycięciu świerków i jodeł, bo stwierdziła, że zbyt duże urosły, ale uznałam, że ich absolutnie nie ruszamy.

Aniu nabieram ochoty, żeby spróbować z bukietówkami i chyba jak tylko uda mi się gdzieś je potkać to kupię jedną na próbę. Masz rację - nowe kwitnienia niesamowicie cieszą. I mam wrażenie, że niektóre moje rośliny chyba wreszcie się dobrze zadomowiły, bo coraz więcej pąków zauważam :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 14:50 #363606

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Moniko, wcale Ci się nie dziwię, ze wycięłaś te jałowce. One jak się rozbujają to zarosną kawał ogrodu. Ja swojego też musiałam usunąć. Sadziłam go nieświadoma tego, jakie może osiągnąć rozmiary.
Okazało się też, że pod nim myszy miały istny raj.
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 19:12 #363734

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wiolu te jałowce miały parę ładnych lat. Nigdy nie były przycinane i wręcz ciężko było między nimi przejść. Nie było mowy, żeby cokolwiek jeszcze posadzić w ogrodzie, że nie wspomnę już o np. altance czy jakichś atrakcjach dla dzieci.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 19:15 #363738

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Świetnie sobie poradziłaś z tymi jałowcami :bravo:
Ile lat rosną iglaki w Twoim ogrodzie?

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 19:22 #363744

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Edytko ciężko mi powiedzieć ile te jałowce mogły mieć lat, ale na pewno powyżej 10. Sadził je jeszcze mój teść - w czasach, gdy się jeszcze nie znaliśmy :rotfl1:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

Mój ogród moje marzenie 01 Maj 2015 20:06 #363781

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moni, ja takiego jałowca też mam, ale nie chciała, aby traki własnie duży był i dużo mi miejsca na działce zajmował.
.Ale już jak był mniejszy.3 lata temu przycięłam go mocno.I tnę na kulki.Mało miejsca zajmuje .Może jutro zrobię fotkę jego.Zupełnie inaczej wygląda.
A twój jeszcze bardziej bym wycięła:)
Znalazłam takie tylko zdjęcia

Tam widać go w dali

Zdjęcia potem usunę
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2015 20:10 przez anabuko1.

Mój ogród moje marzenie 04 Maj 2015 07:20 #364572

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu mój jałowiec to duży stary okaz i trudno z niego coś fajnego wydobyć, jeśli nie był nigdy przycinany. Ale w tym roku znowu przymierzę się, żeby go przyciąć - właśnie tak mocno. Chociaż słaba ze mnie fryzjerka - bukszpany do dzisiaj straszą :rotfl1: Zdjęć nie usuwaj - przydadzą się.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 04 Maj 2015 10:54 #364640

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu widziałam u Ciebie azalkę, która wg mnie ma bardzo podobne listki, do krzewu który ja mam. Z tym, że ja kupiłam go jako rododendrona. Spójrz proszę czy to jest to samo?


1-19.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 04 Maj 2015 11:15 #364648

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Śliczny kolorek.

Mój ogród moje marzenie 04 Maj 2015 12:53 #364681

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniko, to chyba rzeczywiście jest Azurika - odmiana różanecznika karłowatego. Jest nieco podobny do azalii japońskiej ze względu na niewielki wzrost i zimozielone listki :flower2:
Ale - jak zwał tak zwał, piękny jest i ma śliczny kolor kwiatków :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Mój ogród moje marzenie 06 Maj 2015 19:11 #365455

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu mój 'krzaczek' był opisany jako "Rododendron Purple Pillow" i jak porównałam ze zdjęciami na forum to jest taki sam - chodź bardzo podobny do "Azuriki".

Wczorajszy dzień należał do tych przyjemnych - nareszcie skończyliśmy ostatecznie malować altanę. Dzisiaj M robi jeszcze schodek i zostanie najprzyjemniejsza część, czyli posadzenie przy niej kwiatów.

Pewien staruszek ogrodowy przeszedł metamorfozę. Czy pozytywną nie wiem, ale ja marny fryzjer jestem nawet zadowolona :happy:


1-20.jpg


5-14.jpg



Dzisiejszy dzień z kolej był dość deszczowy. Prace były przerywane i jakoś mi nie szły. W zasadzie posadziłam tylko nowości zakupione wczoraj i zrobiłam kilka okrągłych obrzeży w koło pojedynczych nasadzeń.

Jabłonka Roaylty

6-14.jpg


7-10.jpg


8-8.jpg



Akacja o bordowych listkach

9-7.jpg


10-7.jpg


11-6.jpg



Magnolia "Yellow Lantern"

12-5.jpg



I na koniec to na co mnie namawiały niektóre z Was :) Hortensja bukietowa "Limelight"

13-5.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 06 Maj 2015 20:26 #365499

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :)
fajne zakupy. Te kwitnące to największa radość, bo od razu widać jak wyglądają. A "fryzjerstwo" bardzo stylowo Ci się udało, masz całkiem nową roślinę, bo wygląda całkiem inaczej. :bravo:

Mój ogród moje marzenie 06 Maj 2015 21:21 #365536

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że u Ciebie krótka droga od zachwytu do Twojego ogródka :lol: , dopiero oglądałaś Royalty u mnie, a dziś masz swoją :P . Limelight to też świetny wybór :bravo: , zakwitnie już w tym roku, a w przyszłym będzie dwa razy większa :woohoo:

Mój ogród moje marzenie 07 Maj 2015 14:25 #365760

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Danielo masz rację - te kwitnące dają najwięcej radości. Chodź te ozdobne z liści również są piękne. Ostatnio np. urzekł mnie iglaczek i już prawie był mój, gdy Pan poinformował mnie że rośnie do trzech metrów wysokości i to skutecznie mnie zniechęciło. Ale był naprawdę piękny i nietypowy.

Martuś nie taka ta droga krótka... Roaylity podobała mi się już w ubiegłym roku, ale nie było jeszcze dla niej miejsca :) W tym roku mój M wpadł w manię ozdobnych drzewek owocowych. Kupił już dwie jabłonki i chciał jeszcze kupić czereśnię.


1-21.jpg


2-19.jpg



Wczoraj zauważyłam, że azalia pokazała jednego małego kwiatuszka. A byłam przekonana, że przymrozki jej zaszkodziły. Kolor co prawda inny niż na etykiecie, ale i tak się cieszę :)

3-16.jpg


4-17.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 08 Maj 2015 08:35 #365985

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Fajne zakupy drzewkowe. Kwiatki na nich możesz podziwiać już teraz, a i listki mają bardzo ozdobne. Moja Royalty to patyk, ale widzę że ma ładne, młode przyrosty, więc jej wybaczam brak kwitnienia ;)
Hortensję kupiłaś niezawodną. Ładnie wypełni róg działki :)
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2015 08:36 przez eda_s.

Mój ogród moje marzenie 08 Maj 2015 09:13 #366004

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Super, że zdecydowałaś się na zakup hortensji bukietowej. Limelight, to moim zdaniem jedna z lepszych odmian. Jak już się rozrośnie, to wprost zachwyca kwitnieniem.
Pozostałe zakupy też cudne i jabłonka i akacja.
Jeśli mogę coś doradzić, to akację posadź w takim miejscu, aby nie była narażona na wiatry. One są bardzo kruche. Ja przez wiatr straciłam kilkuletni, wspaniale rozrośnięty okaz. Została doszczętnie połamana. Nie było co ratować
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.443 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum