TEMAT: Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 19 Maj 2015 19:47 #370651

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu na razie nie będę M psuła Jego 'arcydzieła" - niech się cieszy :) Ale na pewno tego tak nie zostawię :rotfl1: Po kratce planuję puścić powojnika. M nie ma nic przeciwko, bo to był Nasz wspólny pomysł. Z tym, że ta kratka będzie od rogu altany do ogrodzenia i nie będzie jej zasłaniać. Szczerze mówiąc ma ona na celu zapobiec wejściu za altanę - gdyby komuś z grillowiczów przyszedł niemądry pomysł... :whistle:

Danielo wszelkie rady mile widziane :kiss3: Pokazywać Mu nie będę, żeby się biedny nie podłamał :happy:

Dorotko powiem nie skromnie, że mój ogród nareszcie zaczyna mi się podobać :crazy: Jeszcze wiele mu brakuje, ale jest już jakiś efekt widać. A znajoma pewnie nawet nie wiedziała, że ta trawa tak długo wschodzi :jeez:

Martuś nie mam pojęcia w jakim celu ktoś wyprodukował trawę długowschodzącą :think: Jeśli chodzi o trojeść to M ją tak wcisnął w maleńką przerwę między kamieniami, że nie wiem czy da radę się z tego zaułka wydostać :rotfl1: A tak poważnie jak zacznie za bardzo szaleć to ją wywalę :evil:

Krysiu witaj w moich skromnych progach! Na zdjęcia będę cierpliwie czekała :)


Kochane moje przekazałam Wasze miłe słowa M-owi i był tak dumny z siebie, że kazała mi zrobić jeszcze zdjęcia małego placu zabaw dla dzieci, który również On zrobił :rotfl1: Tak więc na Jego życzenie pokazuję ...

1-33.jpg



Zaczyna kwitną różowy rodek

2-29.jpg



Zawciąg

3-24.jpg



I zapomniana w tym roku rabata od podwórka. Muszę pomyśleć o zmianach na niej...

4-23.jpg


5-20.jpg


6-19.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród moje marzenie 19 Maj 2015 20:22 #370687

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniczko, plac zabaw - super! Będę musiała pokazać mojemu M., bo i w naszym ogrodzie wkrótce pojawi się dziecko - nasz pierwszy wnuczek (wnuczka?) i ani się obejrzymy, a będzie potrzebna huśtawka, piaskownica...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Mój ogród moje marzenie 19 Maj 2015 21:04 #370722

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :hug:
plac zabaw... :bravo: :bravo: :bravo: dla M.

Zapomniana rabata wcale nie wygląda na zapomnianą. ;)

Ostatnio zamieniłam się w "rzeźbiarkę" w gazobetonie i wycinam elementy do latarenki japońskiej (w moim wydaniu). Prace idą zachęcająco i szybko, co lubię (bo ja z tych niecierpliwych). :oops:

Mój ogród moje marzenie 20 Maj 2015 10:37 #370910

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu taki niewielki plac zabaw to zbawienie. Dzieciaki mają zajęcie na cały dzień. Ostatnio byli u Nas znajomi i dzieciaczki płakały, że nie chcą wracać do domu. A piaskownica to już w ogóle podstawa - nawet moja 11-letnia córka potrafi się bawić. U nas na razie własnie jej brakuje, ale jest za to duża kupa piachu.

Danielo rabata zapomniana, bo dawno nic nowego nie posadziłam na niej :rotfl1: Ale teraz jakoś tak zajęliśmy się głównie ogrodem... Muszę koniecznie wprowadzić na niej zmiany. A to najbardziej puste miejsce to jest pechowe (jak ja je nazywam), gdzie wszystko żyje jeden sezon. Bardzo jestem ciekawa jakie arcydzieła stworzysz. Czekam na efekty :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 21 Maj 2015 08:51 #371350

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Moniko, ależ Twój M ma zdolne rączki. No skarb po prostu :) Super wyszedł ten plac zabaw :bravo:
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

Mój ogród moje marzenie 21 Maj 2015 15:27 #371515

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wiolu muszę przyznać, że trafił mi się jeden z lepszych egzemplarzy :rotfl1:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 28 Maj 2015 15:53 #374025

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dzisiaj cichutko pospacerowałam po Waszych ogrodach. Zachwycona ilością kolorków i korzystając z okazji, że wszyscy u mnie śpią wyszłam z aparatem... Niestety za wiele zdjęć nie zrobiłam, gdyż nie było obiektów które przyciągałyby wzrok. Maj - czas kwitnień wielu kwiatów i krzewów, a u mnie tego brak... :(

Rhododendron "Catawbiense Grandiflorum"

1-34.jpg


2-30.jpg



Azalka

3-25.jpg


4-24.jpg



Pigwowiec "Cameo"

5-21.jpg



Akacja

6-20.jpg


7-14.jpg



Złotokap

8-12.jpg


9-11.jpg



I maluszki


10-10.jpg


11-9.jpg


12-7.jpg


13-7.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 28 Maj 2015 20:44 #374100

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :)
:think: mało, mało... a patelenką chcesz? Piękny rodek (na każdej gałązeczce bukiecik kwiatów!), w dodatku mam takiego samego w Oliwie. Azalka ma wspaniały kolor, taki malinowy róż. :flower2:

Co do mojej tfórczości :rotfl1: zrobiłam dzisiaj z resztek gazobetonu małą pagodę do ogródka w Oliwie. T się śmieje ze mnie, że mnie pochłonęło to całkiem. ;)

Mój ogród moje marzenie 28 Maj 2015 21:43 #374127

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Powiedz M-owi, że piękny plac zabaw zrobił, tylko jeden feler ma... Nie można go obsadzić roślinami! ;)
Cameo kupiony :)
A sądząc po ilości materiałów budowlanych widocznych za złotokapem, to M. jeszcze jakąś aktywność ma w planach? :)

Mój ogród moje marzenie 29 Maj 2015 08:44 #374247

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Danielo mało kwitnących u mnie... Gdzie nie zajrzę czarują kolorami różaneczniki, powojniki i inne cuda... A u mnie gdyby nie maluchy byłoby naprawdę smutno ... Jak mi się uda to później zrobię zdjęcia z szerszej perspektywy, to zobaczysz jak to naprawdę wygląda. Cieszę się, że Twoja twórczość się rozwija. Tylko, żebyś nie zmieniła miłości do ogrodu na miłość do tworzenia :rotfl1:

Martusiu słusznie zauważyłaś, że placu zabaw nie da się obsadzić roślinami. Jeszcze niedawno w tym miejscu rosły krzewy tawuły i forsycji. Został jeszcze perukowiec, którego muszę przesadzić, ale nie bardzo wiem gdzie. Szkoda też mi go ruszać teraz, bo pięknie zaczyna kwitnąć. Na razie jest mały i nie przeszkadza dzieciakom w zabawie, więc poczekam ze zmianą miejsca do jesieni.

1-35.jpg


Cameo tak mnie zauroczył kwiatami, że nie mogłam się oprzeć :)

Prace ogrodowe - a właściwie podwórkowe trwają cały czas. Materiały, o których piszesz to płyty ażurowe na wjazd. Częściowo są już położone a ja czekam niecierpliwie kiedy będzie już koniec. Mam dość równania terenu związanego z ich kładzeniem.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 29 Maj 2015 19:22 #374380

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No dzieje się u Ciebie ,dzieje .Perukowiec śliczny .U mnie notorycznie gubi peruczki .Ciekawe ,co jest powodem .Natomiast stary krzew kwitnie co roku ,jak szalony :flower1:

Mój ogród moje marzenie 01 Cze 2015 07:04 #375127

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Ewuś perukowca mam dopiero trzeci sezon. Gdy go kupiłam słyszałam dużo opinii, że dopiero po kilku latach od wsadzenia zaczyna kwitnąć. U mnie kwitnie od początku. W ubiegłym sezonie miał kilka peruczek a w tym... jestem z niego bardzo dumna :hearts:

Szersze ujęcie ogrodu - wspomniane wcześniej...

1-36.jpg


2-31.jpg


3-26.jpg


4-25.jpg


5-22.jpg


6-21.jpg


7-15.jpg


8-13.jpg



Rabaty przed wejściem do domu...

9-12.jpg


10-11.jpg


11-10.jpg


12-8.jpg


13-8.jpg


14-6.jpg


15-4.jpg



Podsumowując - dużo zieleni - mało koloru :think:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój ogród moje marzenie 02 Cze 2015 20:54 #375610

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ale przecież zieleń to najpiękniejszy kolor :)
Monika, a co to za obrzeże przy tej rabacie przed domem? Z takimi kamyczkami? To się kupuje takie gotowe czy sama robiłaś?
Pług przy rododendronach? ;) Jakby jednak się nie sprawdziły, to się zaorze? ;)
Kolor Twojej gleby mnie wciąż zdumiewa, to moje piaski przy tym wyglądają całkiem porządnie :)

Mój ogród moje marzenie 08 Cze 2015 11:39 #377270

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś te obrzeża sami robiliśmy. Kamyki z rzeki - mają zielonkawy odcień, a w słońcu błyszczą. Takie pługi w ogrodzie mam dwa - ale chyba słabo straszą rośliny. Jest też sieczkarnia - to i przemielić można :rotfl1: Kolor gleby... hehe to taki wynalazek... Kiedyś rabaty były "posypane" dość grubą warstwą piasku, żeby trochę chwasty ograniczyć. Z czasem podczas plewienia dosadzania i przesadzania piach wymieszał się z ziemią i wyszło co wyszło. Na razie nie robię z tym nic, bo brak mi pomysłu... Zastanawiam się nad wysypaniem drobnych kamyczków... Ostatnio jednak mamy tyle problemów, że ogród zszedł na ostatni plan... :(

Rh zaczyna już przekwitać - nie było czasu, żeby zrobić zdjęcie w najpiękniejszym momencie...

1-37.jpg



Kwitnąć zaczyna pęcherzyca, krzewuszka (słabo w tym roku), piwonia i wiciokrzew...

2-32.jpg


3-27.jpg


4-26.jpg


5-23.jpg


6-22.jpg


7-16.jpg


8-14.jpg



I nowy nabytek mojego M - jak widać większe roślinki też zdarza Mu się kupić :rotfl1:

9-13.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 08 Cze 2015 14:19 #377299

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Modrzew śliczny ,mąż się postarał.Musisz go tylko wyściółkować korą .Różanecznik i azalkę też. Koniecznie ,bo bez tego będą szybko przesychać .Nie nadążysz podlewać i nawet możesz je stracić zwłaszcza rh .Tak tylko Ci mówię ,bo nie wiem ,cz wiesz :kiss3:

Mój ogród moje marzenie 14 Lip 2015 06:57 #388126

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Co tam u Ciebie słychać?
Pozdrawiam cieplutko :)

Mój ogród moje marzenie 14 Lip 2015 09:13 #388154

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moni, widzę,że cały czas pracujesz, modernizujesz :thanks:
Kamienie u mnie tez są zewsząd zwożone i obrzeża z nich robione :)
Nowy nabytek - drzewko fajne.
A ogrodowe co nieco - letnie jest ??
pozdrawiam :flower1:

Mój ogród moje marzenie 31 Lip 2015 08:08 #392634

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witajcie kochane po dłuższej przerwie :kiss3:

Nareszcie znalazłam małą chwilkę, żeby zajrzeć na forum. Ogród nareszcie zaczyna przypominać ogród pomimo, że ciągle czekają go kolejne zmiany. A teraz kilka zaległych zdjęć...


1-38.jpg


2-33.jpg


3-28.jpg


4-27.jpg


5-24.jpg


6-23.jpg


7-17.jpg


8-15.jpg


9-14.jpg


10-12.jpg


11-11.jpg


12-9.jpg


13-9.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.260 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum