TEMAT: Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 08 Maj 2015 12:46 #366063

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Edytko moja Royalty też nie należy do olbrzymów, ale mam nadzieję że się szybciutko rozrośnie. Jakoś nie mogłam spotkać 'bogatszego egzemplarza' - jak były bardziej rozrośnięte w gałązki, to znowu niskie.

Wiolu rady jak najbardziej mile widziane :kiss3: Akację za radą sprzedającego, kupiłam szczepioną na dość grubym pniu także mam nadzieję, że nie będzie tak źle :think: Szkoda, że Twojej nie dało się uratować :(

Mam nadzieję, że hortensja rzeczywiście będzie rosła tak pięknie jak mówicie :)


Zaczyna kwitnąć berberys

1-23.jpg


2-21.jpg



Kalina w tym roku ma jedynie 3 pąki

3-17.jpg


4-18.jpg


5-15.jpg



Za to perukowiec szykuje mi piękny prezent w postaci mnóstwa peruczek

6-15.jpg


7-11.jpg



Powoli zaczyna przekwitać tawuła

8-9.jpg


9-8.jpg



Ale niedługo zakwitnie tawułka

10-8.jpg


11-7.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, eda_s


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród moje marzenie 08 Maj 2015 18:04 #366108

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Cieszę się z noowych zakupów :bravo: szczególnie hortensji :lol:

W Twojej Limelight widzę materiał na hortensję na pniu ;) chyba, że planujesz piękny krzak dla zapełnienia kąta przy ogrodzeniu.

W przyszłym roku na wiosnę obcięłabym wszystkie pędy tuż przy ziemi (niebieskie kreski) i zostawiła 1 pęd (strzałka), przywiązałabym go do palika i ciągnęła w górę do porządanej wysokości

13-5a.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2015 18:06 przez affa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monik

Mój ogród moje marzenie 09 Maj 2015 19:54 #366498

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu szczerze mówiąc bardzo lubię roślinki na pniu - prowadzę tak złotokap i planuję to samo z jabłonkami, ale o hortensji jakoś nie pomyślałam... Dziękuję za podpowiedź :kiss3: Nawet w takiej formie lepiej będzie pasowała, bo będzie powód, żeby coś więcej pod nią posadzić :whistle:

1-24.jpg



Kochane czy macie może doświadczenie z żarnowcem? Kupiłam krzaczek w ubiegłym roku ale nie przeżył zimy. Na szczęście od niechcenia wsadziłam w ziemię ułamaną gałązkę i zupełnie o niej zapomniałam - przy okazji plewienia rabaty okazało się, że się przyjęła i rośnie :) Ale w sumie nie o to mi chodzi... Wczoraj kosząc trawę zauważyłam pod świerkiem ok 10 maluszków wyglądem przypominających właśnie żarnowca. Tylko, że miejsce to znajduje się ok 10 m od miejsca, gdzie rósł. Czy to możliwe, żeby się zasiał w takiej odległości?

2-22.jpg


3-18.jpg


4-19.jpg



Skalniaczek na chwilę obecną...

5-16.jpg


6-16.jpg


7-12.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, eda_s

Mój ogród moje marzenie 11 Maj 2015 19:09 #367506

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniś :bye:
Piękny ten skalniczek ci wyszedł. :thanks: Ponownie ci go pochwalę .
Czytam,że kupujesz hortensję bukietową Limelight.Bardzo dobry wybór .Mam ja od ubiegłego roku.Cudna.
I widzę dużo się rozkrzewiła.Także będziesz z niej zadowolona.W ogóle bukietówki są i piękne i wytrzymałe :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Monik

Mój ogród moje marzenie 11 Maj 2015 20:53 #367573

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko ,a mówiłam ,że skalniaczek będzie fajny :hearts: Ja podobnie jak Ty lubię rośliny na pniu .
Mało miejsca zajmują ,ładnie wyglądają a jeszcze do tego można pod nimi coś posadzić . :flower2:

Mój ogród moje marzenie 11 Maj 2015 21:38 #367609

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Monik, :)
jak widać im bardziej się sezon rozkręca, Twój skalniaczek nabiera coraz lepszego wyglądu.
Złotokap też mam u siebie, jednej zimy bardzo nam go mróz uszkodził, ale odbił z drugiego pędu i teraz znowu jest sporym (na wysokość) drzewkiem. Kwiatostany już wiszą, chyba z każdego kącika liściowego. Przemęczył się, ale mam nadzieję, że pięknie zakwitnie. Jak widać to żywotne drzewka.
Też lubię szczepione drzewka, bo nadają się do mniejszych ogrodów i łatwiej nad nimi zapanować niż nad dużymi drzewami.

:)

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 08:39 #368898

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu, Ewo, Danielo :kiss3:

W środę pogoda dopisała i cały wolny czas poświęciliśmy równaniu terenu na powiększonym ogrodzie i sianiu trawy. Nie mogę się doczekać kiedy będzie widać efekty. Trochę to niestety potrwa, bo znajoma u której kupowaliśmy trawę poleciła nam... długowschodzącą. W miejscu gdzie podsialiśmy na próbę zaczęła wschodzić po miesiącu :mad2:

1-31.jpg


2-27.jpg



Postanowiłam też przejść od planów do czynów i zlikwidowałam w końcu rabatkę pod wierzbą która jako jedyna nie była na obrzeżach ogrodu. Roślinki trafiły na istniejące rabaty. Większość na niedawno powiększoną przez M. Trochę to wszystko bez ładu i składu, ale z czasem będzie się zmieniać i przesadzać.

6-17.jpg



M dokończył - póki co - ostatecznie altanę. Wszystko zrobił absolutnie sam. Niby pytał mnie co i jak ale dałam Mu wolną rękę - widziałam, że ma radość, że może zrobić coś po swojemu :)

3-19.jpg


4-20.jpg


5-18.jpg



Posadził sobie takie nowości:

7-13.jpg


8-10.jpg


9-9.jpg


A oprócz tego - rojnika, stokrotkę i prymulki.


Wczoraj pogoda była zmienna - trochę słonka, trochę deszczu, więc jedyne co zrobiłam to trochę wyplewiłam.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 08:44 #368903

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Brawa dla eMa :bravo:
Do tego jeszcze lubi kupować i sadzić rośliny :supr3: Troszkę zazdroszczę :kiss3:

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 08:46 #368904

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Moniko, altana wyszła świetnie. Brawa dla M :bravo: Będzie super miejsce do posiedzenia nawet w chłodniejsze dni.
A przy jej ścianach ile miejsca na pnącza ! Ja bym zaraz kombinowała z powojnikami ;)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 09:16 #368919

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Edytko muszę przyznać, że M mi się udał - spełnia niemal każdy mój kaprys :rotfl1: A tak poważnie bardzo się cieszę, że zaraził się miłością do ogrodu i chętnie coś ze mną robi. Dlatego czasami pozwalam Mu zrobić coś całkiem samodzielnie - mimo, że widziałabym to troszkę inaczej.

Wiolu powiem szczerze, że na początku byłam przeciwna tak mocno zabudowanej altance i nawet nazywałam ją stodołą. Teraz stwierdzam, że w praktyce sprawuje się świetnie, bo przy deszczowej lub wietrznej pogodzie nie trzeba uciekać do domu,tylko można spokojnie sobie grillować :) Powojniki oczywiście będą posadzone. Kratki już czekają na wykończenie i montaż. Planuję je na rogach z tyłu altany. Jeden powojnik będzie przesadzony jesienią, a drugiego kupię jak tylko zamontujemy kratkę.

Pierwsze kwiaty pokazała akacja

3-23.jpg


4-22.jpg


5-19.jpg


6-18.jpg



Rozkręca się azalka japońska i lewizja

8-11.jpg


13-6.jpg


14-5.jpg



Lada moment kwiaty otworzy żurawka i złotokap

9-10.jpg


1-32.jpg



Ostatnie kwiaty ma już magnolia

2-28.jpg



I nowości - pigwowce "Cameo" i "Simonii"

12-6.jpg


10-9.jpg


11-8.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 09:22 #368922

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy Twój M. z premedytacją wybierał takie mikroskopijne roślinki, żeby nie zasłoniły broń Boże altany :rotfl1: ?
Ja rozumiem, że jest dumny i ma z czego, ale nieco wyższe nasadzenia tylko podkreślą piękno tej budowli ;)

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 09:36 #368924

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :)
jestem zachwycona - podobnie jak Ty - dokonaniami Twojego lubego. Z doświadczenia wiem o ile bardziej spektakularne będą efekty wspólnego działania dwójki, niż te wykonane "samotrzeć" przeciwko wszystkim trudnościom. Mój mąż też stara się spełniać moje wszystkie marzenia ogrodowe, jednak powoli (bardzo powoli!) oddaję mu pole i możliwość samodzielnych decyzji. Po wielu latach już tak nasiąkł moim postrzeganiem świata (i gustem), że nasze plany się uzupełniają doskonale. Lata pracy wychowawczej nie poszły w las... :idea1: ;)
Bardzo ładna ta akacja o różowych kwiatach, u mnie spore drzewo rośnie, ale kwiaty są kremowe. Tego pola do popisu to tylko Ci zazdrościć. :oops: Trzeba jednak patrzeć na swoje siły, dlatego chętnie podziwiam nowe rabaty i założenia u innych, swoje raczej tylko dopieszczam. :)

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 09:49 #368928

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś przejrzałaś mojego M dokładnie - nic nie może zasłaniać altany :rotfl1: Pozwoliłam Mu zrobić tak jak chciał, ale z czasem na pewno troszkę ulegnie to zmianie. Ja widzę tam gęsto obsadzone rabaty na szerokości schodków. Może hosty... Myślałam też o zrobieniu ich w formie mini skalniaczków. Szczelinowe mi się bardzo podobają tylko muszę weny twórczej poszukać

Danielo my od niedawna mamy ogród, więc daj mi jeszcze troszkę czasu na wychowanie mojego M :rotfl1: Gdybym powiedziała, że ma być inaczej to by było, ale nie chciałabym zniechęcić Go nie pozwalając Mu podejmować decyzji. Dlatego małymi kroczkami będę dopieszczać to co zrobi sam :whistle:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 13:15 #368967

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniczko, ale Twój M. jest zdolny! Świetna wyszła ta altanka :bravo:
Co do roślinek , to może już bym mu tak do końca nie zostawiała wolnej ręki :happy4: Bo tak jak napisała Marta będzie sadził maleństwa, żeby nie zakryły jego dzieła ;) A fajnie byłoby po tych kratkach jakieś szybko rosnące pnącze puścić...Jak myślisz, M. zgodziłby się?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 13:28 #368972

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko,
czasu dam Ci ile zechcesz. :funnyface: ;) Ja tylko takie rady daję, ale nie pokazuj ich swemu M, bo jeszcze poszuka naszego adresu i... :club2: :P
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2015 13:28 przez Daniela.

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 13:29 #368973

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Przyłączę się i ja do chóru zachwytów nad altaną :bravo: Świetna.
Ogród rosnie w siłę, barwo, nowe nasadzenia kwitnienia, pięknie się robi.
Nie wiem co to za znajoma polecająca mieszankę na trawnik, ale TAK długo wschodząca trawa to chyba przesada, nie lubi Was? ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Mój ogród moje marzenie 15 Maj 2015 22:25 #369211

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Otóż to! :lol: Jakie są zalety trawy długowschodzącej? :rotfl1: Jakby była krótkorosnąca, w sensie nie wymagająca koszenia :lol: , to ja bym się na taką skusiła ;)
Altanka super!
A M. się do nasadzeń wtrąca ;) , czytam... Na tę żółtą tojeść rozesłaną to radziłabym uważać, bo jak ta trawa jeszcze długo nie wzejdzie, to ona z chęcią to miejsce wypełni! :rotfl1:

Mój ogród moje marzenie 18 Maj 2015 16:33 #370260

  • czeszka
  • czeszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 172
Witaj Moniko :)
Prosiłaś o kilka zdjęć mojego skalniaczka,z miłą chęcią ale w Krakowie
będę dopiero po pierwszym czerwca , to coś wrzucę na wątek,tutaj gdzie teraz jestem nie mam dojścia do
zdjęć :dry:
Miłego dnia życzę :P
Przyblokowa rabatka
pozdrawiam
Krysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.434 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum