TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 10:18 #423093

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marta, w Poznaniu też się tacy zdarzają :rotfl1: . Ciekawe jak im się jeździ z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się od PO :wink4: ...? Może niedługo nam zmienią :devil1: . W ogóle obecna władza postanowiła nas wykończyć. Chyba w ramach podziękowań za poparcie w wyborach :evil: . Będą wskrzeszać pomysł uruchomienia tzw. Rowu Mosińskiego, czyli wydobycia złóż węgla brunatnego. Jeżeli to dojdzie do skutku, całkowitemu zniszczeniu ulegnie m. in. Wielkopolski Park Narodowy i główne ujęcie wody dla Poznania. Miasto umrze....
Czyż to nie genialny plan?

Aguś, no próbuję się fitnessować, ale po Świętach... lepiej nie mówić :jeez: ...
Trochę zrzuciłam, ale jeszcze więcej mi zostało...
Jak mi się uda uwiecznić moją facjatę w przyzwoity sposób, to wstawię nowy avatar. A poprzeczkę postawiłaś wysoko...
A propos, wczoraj eM pyta co tam na forum (żeby zagaić konwersację i odciągnąć mnie od kompa ;) )? Co u Robaczka, Aguniady... ? No to w odpowiedzi pokazałam mu Twoje zdjęcie, a on na to: ona jest dużo młodsza od nas, nie?


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 10:36 #423098

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jest niestety więcej tych "genialnych" planów :evil: , w życiu się tyle petycji nie napodpisywałam :happy3: . Najbardziej nie mogę się doczekać aż zaczną przeglądać na oczy ci, którzy na nich głosowali :devil1:

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 10:39 #423099

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry dzionek!
ciemne.... :unsure: 3cm..... :ohmy: i różki wyrastają ;) coś mnie ominęło?
wszystkiego dobrego w nowym roczku Asiu.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 10:53 #423103

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Love your husband! :devil1:

Z tymi kilogramami to jest jakaś porażka... moja Niśka wp* co chce, w ilościach męskich, i chuda jak patyczak...
To nie jest sprawiedliwe!

Czekam na Twój avatar, a jak nie, to... umawiamy się na zupę rybną TAM :D

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 11:47 #423113

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Chciałam pochwalić za ilość tekstu i zdjęć ale jak doszłam do tego co piszesz o Rowie Mosińskim vel Rowie Poznańskim, to mnie totalnie zmroziło. Przecież ,to mnie bezpośrednio dotyczy bo mieszkam w Mosinie. Myślałam,ze ten pomysł zarzucono, jako bardzo nieopłacalny i za bardzo niszczący środowisko nie mówiąc o wodzie ( 70 % zaopatrzenia P-nia ). Ale teraz niestety mamy decydentów, którzy mają pomysły od czapy, to wszystko jest możliwe.

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 14:31 #423144

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe ale różki :rotfl1:
no na pewno ładniejsze są niż moja codzienna, poranna fryzura......kojarzysz może bajkę Dragonball i postać Vegeta?
tak czasami mam a ułożyć tego się nie da :rotfl1: chyba pora się wybrać do fryzjera i znowu ściąć na króciutko :devil1:
a co do dodatkowych kilogramów......stwierdziłam, że nie ma sensu się nimi przejmować bo i rak zimą przyda się troszkę tłuszczyku a poza tym i tak się zrzuci :wink4: ale i tak zaraz usłyszę......taaaa.....ciekawe co ona chce zrzucać? :rotfl1:

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 15:16 #423162

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Kobietki nie politykujcie, bo się skłócimy :club2: a nie o to tu chodzi. Do wiosny daleko, żeby nas zielony kolorek uspokoił. :flower1: Ja, moja rodzina, znajomi jesteśmy za obecną władzą, bo jakem "rolniczka nie frajerka" za inną nie mogę być. Tak nas rolników była władza plus susza wykończyła, że szybko się nie pozbieramy, a co ciekawe nam ceny w skupie bardzo spadly, a w sklepach po staremu. Chyba nie muszę mówić kto na tym korzysta.

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 15:25 #423166

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Aśka... koniecznie uaktualnij avatar... na obecnym ewidentnie zbyt anielska jesteś ;) a przecież skrzydlata choinka nie czyni anioła :P
Pikna swoją drogą!
I wszelakie wystroje świąteczne również... przyłączam się do próśb o nietrzaskanie :P
Pozdrawiam - Gosia

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 17:27 #423189

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oooo, piękne te różki! :devil1:
Przebiśnieg przed mrozami też cudny, ciemierniki równeż, ciekawe co teraz z nimi? Moje wciąż pod śniegiem..
Dekoracje świąteczne i pierniki przecudne! W przyszłym roku musimy się umówić na wspólne pierniczenie, przyda mi się lekcja od mistrzyni :lev:
A tymczasem, może wcześniej uda się na zaległą kawkę spotkać? :kiss3:
Buziaki noworoczne!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 22:01 #423350

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Bardzo dobry wieczór!
Jakiż miły dzień mam za sobą... :) Mam nadzieję, że Wy również. Wbrew temu co rano widać było za oknem, wyprawie na ogród towarzyszyło słoneczko. Od razu bardziej pozytywnie człowiek na świat spogląda, zwłaszcza, że mrozy nie poczyniły chyba większych szkód.
Zresztą oceńcie sami:

























Potem odwiedziliśmy Casto, w celu nabycia uszczelek do drzwi, ale zamiast uszczelek, ustrzeliłam grabie Gardeny z niewyjaśnionych przyczyn jedyne dostępne za połowę ceny :whistle: .
A wieczór spędzam poczytując (znowu :jeez: ) forum, oczywiście z kieliszkiem czerwonego pod ręką.

Aguś, przekazałam husbendowi Twoje wyznanie. Zmieszał się, ale .... chyba męska próżność została połechtana :devil1: .
Z avatarem kłopot, bo selfie sobie nie trzasnę, a zrobić przyzwoitego zdjęcia nie ma kto.
Zupka TAM jak najbardziej do powtórki, ale wcześniej chyba zobaczymy się w czerwcu. Tylko pytanie co mi do tego czasu w sprawie głowy strzeli do głowy. W końcu kobieta zmienną jest :P .

Inuś, mam nadzieję, że te plany pozostaną tylko na papierze. Inaczej masakra :unsure: ! Władza pomysły ma przednie! Zamiast postawić na odnawialne źródła energii, jak cały cywilizowany świat, odgrzewa pomysły uznane za nierealizowalne już w latach 80.

Hej Martunia, co tam u Was?
Bajki nie kojarzę, ale jestem w stanie sobie wyobrazić Twoja poranną fryzurę. Ja też patrząc codziennie rano w lustro, doznaję lekkiego szoku...
Grubasie :P ....

Aniu, to nie dyskutujmy. Ale musisz przyznać, że chyba nie tak to miało wyglądać...
Szanuję poglądy innych, ale chciałabym, żeby i inni szanowali moje, a nie nazywali " Polakiem gorszego sortu". I żeby była jasność, poprzednia władza też nie była kryształowa.
Ale dość o tem. Ja polityki tak naprawdę nie lubię :P , a już na pewno nie zamierzam się przez nią kłócić :hug: .

Gosiu, bo ja do anielskości dążę, tłamsząc moją diablą naturę (brakuje mi emotki z aureolką ;) ).
Jak pisałam wyżej chcieliśmy dziś kupić uszczelki do drzwi, ale niestety nie znaleźliśmy właściwych. Trzeba będzie uważać... :devil1:

Kasiu, jesteś! A ja już się bałam, że się obraziłaś albo co. Tak nagle przerwałaś naszą smsową konwersację...
Na kawkę wciąż jestem chętna. Może tym razem lepiej pójdzie znalezienie dogodnego terminu :rotfl1: .
Z tą mistrzynią nie przesadzaj, ale wspólnie popierniczyć by można.
Wydaje się, że roślinki jakoś przetrwały mrozy, ale podobno zbliża się kolejna fala :jeez:

Miłego wieczoru :bye: !
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2016 22:06 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): piotrek_ns, IwOnagn

Ogród (nie do) Poznania. 09 Sty 2016 22:13 #423360

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no skoro u Ciebie tak jest to u mnie będzie podobnie na działce B)
ja nie wejdę no chyba że kajak kupię i podpłynę :rotfl1:
a u nas spokojnie, razem z mamą robimy rundki po lekarzach i szybko wszystko załatwiamy, mama już ma skierowanie do szpitala na wycięcie woreczka żółciowego, teraz musi tylko się udać do ordynatora by zobaczyć na kiedy termin zaś w ferie - za tydzień! - ma rehabilitację na kręgosłup piersiowy :kiss3:
ooooooo grubasie......tak to do mnie brat mówi zawsze jak wchodzi mi do pokoju i chce podokuczać :rotfl1:
ja też mi tak wtedy mówię, że sam jest grubas to on wtedy wciąga brzuch tak, że mi żebra widać i pyta gdzie? :rotfl1:
bo przecież w tym domu jeść nie dają :rotfl1:

edit: na kawkę to i ja jestem chętna ;)
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2016 22:13 przez Shirall.

Ogród (nie do) Poznania. 10 Sty 2016 07:51 #423418

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
:oops: Iwonko- Majowa, nie wiem jak to się stało, ale pominęłam Cię w odpowiedziach :blink: . No tak się jakoś porobiło, że avatar nieaktualny ;) .
Tobie także życzę wielu radości w Nowym Roku! I wielu pięknych ujęć! ( to kiedy organizujesz pierwsze warsztaty ;) ? )

Marta, kalosze wędkarskie sobie kup, takie do pasa... :rotfl1: wtedy może nie utoniesz. Nieustające pozdrowienia dla Mamy :kiss3: !
Na kawkę trzeba by się spotkać...

Cudownej, słonecznej niedzieli Wam życzę!
Za tę wiadomość podziękował(a): Shirall, Monika-Sz

Ogród (nie do) Poznania. 10 Sty 2016 23:13 #423826

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale Ty masz piękną ziemię :woohoo:
Jak ja bym chciała taką mieć.
Moje piaski są straszne :cry3:
Nie poznałabym Cię w tych ciemnych włosach.
Dobrze, ze wiem to będę szukała na zlocie czarnej diablicy.
Ale to będzie zlot :devil1:
Wiedźmy też mają być

Ogród (nie do) Poznania. 11 Sty 2016 08:03 #423871

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Poniedziałkowe dzień dobry!
Bry.... Powrót do szarej rzeczywistości. Następny dłuższy urlop zapowiada się dopiero w sierpniu :jeez: . Zlotu nie licząc...
Postanowiłam przywitać nowy tydzień różanie. Niech i Wam wspomnienie letnich dni umili ten ponury (słońca brak :( ) pierwszy dzień...







[/url







Margo, zastanawiałam się długo, gdzie ty tę ziemię dostrzegłaś ... :rotfl1: Niestety, dementuję pogłoski - ona taka fajna tylko na zewnątrz (bo podsypałam ziemią kompostową), pod spodem ciężka glina...
Nie poznałabym Cię w tych ciemnych włosach.
No w końcu jaki kram, taki pan (vide tytuł wątku ;)), czy jakoś tak... :happy2:
Znając pomysły mojego fryzjera, to trzeba mieć na uwadze, że do zlotu moja koafiura może się jeszcze wielokrotnie zmienić :rotfl1: . Postaram się updatować na bieżąco ;) .
Na zlot też już się cieszę :woohoo: !
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2016 08:07 przez asia2.

Ogród (nie do) Poznania. 11 Sty 2016 09:19 #423879

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Za róże pięknie dziękuję, dobry taki początek poniedziałkowego dnia :woohoo: :hug:
Ale czuję potrzebę sprostowania doniesień o smętnej pogodzie ;) - u nas słoneczko i wczorajszy śnieg iskrzy, ładnie jest :dance:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Ogród (nie do) Poznania. 11 Sty 2016 09:41 #423885

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marysiu, tylko pozazdrościć takiej pogody!
U nas +2*, śnieg zamienia się w kałuże (bo ziemia pewnie jeszcze zmarznięta), a do tego mgła... Fuj. :blink:
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2016 09:42 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Ogród (nie do) Poznania. 11 Sty 2016 10:13 #423896

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne róże, ale dziękuje Ci za te przebiśniegi, bo wiesz, co to oznacza ..... że wiosna idzie małymi krokami :funnyface:

Ogród (nie do) Poznania. 11 Sty 2016 14:53 #423970

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Asiu, nic się stało :) dziękuję za porcję ciepełka płynącego ze zdjęć. Przydaje się, bo u mnie jest tak szaro, że mnie ubranej w szarość prawie nie widać w tym paskudnym dniu ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.631 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum