TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 31 Paź 2015 21:38 #411398

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Stroik cudny :woohoo: . To coś na pniu najlepiej jakby było zwisające :think: . Może jakaś wiśnia :think: . A może strzelista Amanogawa?


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 31 Paź 2015 21:45 #411400

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
stroik boooski :hearts: :woohoo:
ja bym tam coś posadziła na pniu, zielonego i płaczącego a pod tym jakieś okrywowe byliny, może jakieś floksy? :whistle:
a pogoda była cudna, ech....a ja siedzę w domu bo mnie tak boli - do licha napatrzył się na mamę czy co? - kark, cały ten odcinek aż czuję w rękach i dłoniach :sick: wiem, ze mam tam skoliozę szyjną ale kurka.....boli to jak cholera :evil:
dziś nie poszłam na działkę ale w poniedziałek idę choćby nie wiem co :evil:

Ogród (nie do) Poznania. 31 Paź 2015 21:57 #411401

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, dzięki za dzisiejszą przerywaną konwersację ;-) :kiss3:
Miło Cię było usłyszeć w ferworze radosnego ogrodowania. Mówiłam chyba, że zazdroszczę?

Uroczo wyszła wiązanka - stonowane barwy, elegancja formy, podoba mi się.
Moja miała taką kwadratową, a w zasadzie rombową, 'jamę' obłożoną mchem, w której mieściły się złote wrzosy, bluszcz, nieco jodełki i gałązka czerwonych owoców zapomniałam jakiej roślinki ;-) Szkoda, że nie sfotografowałam.

Akcent wertykalny w nowopowstałym miejscu bardzo! Jeśli na pniu, to może trzmielina, a może filigranowy miłorząb?

Cieszę się, że wyzdrowiałaś... zupa Pho ma niesamowicie rozgrzewające właściwości, to fakt :)

Miłej niedzieli!

Ogród (nie do) Poznania. 02 Lis 2015 12:21 #411600

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Stroik cudny- ale masz talent w rękach :thanks: pełen "szacun"!

Ogród (nie do) Poznania. 02 Lis 2015 21:25 #411708

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Asieńko :)

Mogłabym siedzieć 12 godzin otoczona składnikami takich dekoracji, a pod koniec dnia spod mojej ręki wyszedłby rozczochrany wiecheć, w niczym nie przypominający chociażby wieńca z Uniwersum ;-) Twoja wiązanka powinna znaleźć się w katalogu wystawowym :bravo: - piękna, bezpretensjonalna, dopieszczona w każdym szczególe.
Czy planujesz w to puste miejsce coś iglastego czy liściastego ? Drzewko, krzew czy bylina ?
Wspaniała donica wyrosła obok krokusików ;-)
pozdrawiam cieplutko ... słoneczko nam dopisało ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród (nie do) Poznania. 03 Lis 2015 22:20 #411906

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też nie mam zdolności artystycznych
Dlatego podziwiam każdego, kto potrafi stworzyć takie dzieło
Jak to zagoniona przez Mufkę
Była u Ciebie?

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lis 2015 09:14 #412058

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gdybym lubiła disco polo (a nie znoszę go wręcz organicznie :sick: ) zaśpiewałabym sobie z autodedykacją: jestem szalona, la la la... :whistle: ...
Gdyby nadal zależało mi na impact factorze (a nie zależy już w ogóle) popełniłabym jakąś prackę nt. szaleństwa udzielonego lub zakaźności tegoż.
Gdybym miała rozum (ale widocznie występują jakieś niedostatki w tym zakresie), potrafiłabym powiedzieć sobie NIE!
Ale ad rem, jak mawiali starożytni Rosjanie.
W poniedziałek wybrałyśmy się z Kasią Robaczkiem na wyprzedaż (wszystko -50% !!!) do Pewnego Centrum Ogrodniczego. Ponieważ, jak Wszystkim zapewne wiadomo, NIE MAM MIEJSCA, wybrałam się tam w celach czysto towarzyskich, składając solenne obietnice sobie i rodzinie, że nie przytargam żadnego chabazia.
Ale z punktu mając na uwadze, że u kobiet przekonania są dopóty silne, dopóki nie zderzą się uczuciami, aktualnie na wsadzenie czekają:
1,5 metrowy cis, dwa derenie kousa China Girl i Beni Fuji, leszczyna Concorta, kalina Escimo na pniu, wisienka Kojo-no-mai - również na pniu, trzy różne ostrokrzewy, enkiant dzwonkowaty, rododendron Shamrok oraz trzmieliny Silver carpet i Silverstone.
Chyba o niczym nie zapomniałam :think: , bo jak tak teraz patrzę, to w sumie niewiele tego dobra... A samochód prawie po dach był wypełniony...
Na pocieszenie dla siebie zdradzę, że Kasia kupiła więcej :rotfl1: .
Dzięki Kasiek za wspaniałe przedpołudnie :kiss3: . Tylko następnym razem jadę bez portfela!!!

Gosiu, do tego nie trzeba mieć wielkich zdolności. Powtykasz kilka drapaków w gąbkę florystyczną i voilà! Ale dziękuję za pochwałę.
Dementuję plotki i domysły - Mufka forumowa mnie nie odwiedziła (ani wirtualnie ani w realu; w Biedronce zresztą też nie :rotfl1: ). Do roboty zagoniła mnie moja własna, domowa Mufka czyli mama.

Aniu, tak wieńce z Uniwersum są zadziwiające... :unsure: Ale moje dokonania rękodzielnicze też nie są najwyższych lotów, nie zasługuję więc na takie komplementy :oops: ... Jednak przyjmuję je z wdzięcznością :kiss3: .
Planowałam tam po prostu COŚ. Myślałam o stożku cisowym, kulistym bukszpanie, Amanogawie, czymś na pniu i sama nie wiem o czym jeszcze... najlepiej żeby było zimozielone, albo przynajmniej miało całoroczną "strukturę". Byliny więc odpadały na starcie.
Po ostatnich zakupach mam aż za dużo roślin do wyboru :jeez: ... i nadal jestem w punkcie wyjścia...
Kochana Redakcjo pomóż!

Edytko - Broju dziękuję za miłe słowa :kiss3: , jednak ja sama nigdy nie jestem zadowolona ze swoich tzw. "dzieł".

Aguś, mam nadzieję, że ostatnie dni przyniosły poprawę samopoczucia i nastroju. Czytałam, że koncert się udał! Szkoda tylko, że przyjechaliście do Poznania na tak krótko, bo byłaby doskonała okazja do spotkania. Rozmawiając z Tobą przez telefon byłam nieco zakręcona (usłyszałaś :oops: ?), za co przepraszam. Kiedy szaleję :rotfl1: w ogrodzie, świat z przyległościami przestaje istnieć i trudno przychodzi koncentracja na innych sprawach. Normalnie (jak każda kobieta) jestem wielozadaniowa, ale w przypadku ogrodu monofixacja jest zbyt silna :supr: .
Jak pisałam powyżej, wybór roślin na wolną miejscówkę mam nadal utrudniony... A mówią, że od przybytku głowa nie boli :pinch: ...

Martuniu, floksy to ja stamtąd właśnie wyekspediowałam :) . Cała rabata jest zajęta przez liliowce i piwonie (których obecnie nie widać. Wolne miejsce jest tylko między bergenią, a hako, akurat na coś pionowego.
Och Wy biedne, schorowane kobiety. Przytulam i pozdrawiam obie :kiss3: .

Edyto - Edyto, Amanogawa była na czele listy, też o niej myślałam, ale niestety na wyprzedaży nie mieli. Za to mam dużo innych roślin do wyboru :hammer: . Sama nie wiem na co się zdecydować...
Naprawdę, podoba Ci się? Dzięki :kiss3: .

Moniko, Tobie też stroik przypadł do gustu? Miło słyszeć, ale jak pisałam powyżej sama nigdy nie jestem do końca usatysfakcjonowana swoją twórczością.
Zdrowie, szczęśliwie jak na razie dopisuje. Chwilowe niedomaganie pokonałam. Do następnego razu.
Z wyborem delikwenta/delikwentki na wolną miejscówkę nadal mam problem. Za dużo roślin do wyboru. Chciałam tam cis, ale po wstępnej przymiarce nie do końca ta koncepcja mi odpowiada, więc główkuję dalej...

Pozdrawiam wszystkich w ten ponury, mglisty ale jednak... "jużczwartek" :woohoo:

A tym czasem na balkonie...






Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, Aguniada, Robaczek, Margo2

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lis 2015 10:17 #412062

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Asia, dobrze że w Centrum byłaś w celach czysto towarzyskich aż się boję jakby wyglądała Twoja wizyta w celach czysto zakupowych :rotfl1: Teraz wiesz, że od nadmiaru dobra też głowa boli. ;) Na pewno znajdziesz miejsce na nowe rośliny ,bo nasze wszystkie ogrody są z gumy. :) Koniecznie pokaż nowe nasadzenia.
Stroik też mnie zachwycił. :)

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lis 2015 10:18 #412063

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aż Wam zazdroszczę :woohoo: , w dodatku bardzo zacne zakupy, z pewnością w pełnej cenie nie kusiłyby tak bardzo ;)
Na dylematy mam taką radę, skoro masz te wszystkie roślinki pod ręką, wstaw w wolną miejscówkę każdą, która wstępnie się kwalifikuje i pooglądaj sobie z każdej strony. do wyobrażenia pozostanie docelowa wysokość i kompozycja z pozostałymi roślinami w sezonie :P

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lis 2015 15:22 #412104

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no cóż ja tylko napiszę a raczej zrobię to.... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
jak to dobrze, że ja mam teraz mniejszą pensję i nie mam samochodu...no teraz to się ciesze :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2015 15:23 przez Shirall.

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lis 2015 16:37 #412112

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A ja patrząc na te wasze zakupy, zmiany i nasadzenia ogrodowe, to wciąż się zastanawiam czy powinnam cieszyć się czy płakać że nie mam własnego ogródka? :think: :happy: W zasadzie niby jakiś skrawek uprawczy pod oknami w bloku mi się skroił, ale to nie to samo co posesyjka z całym ogromem szaleństw ogrodowych. :whistle:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lis 2015 19:22 #412139

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Asiu, dzięki za wspaniałe przedpołudnie :kiss3: Bawiłam się świetnie :woohoo:
Miejscówki już wymyślone? Balkon obsadzony?
Cieszę się też, że "pomogłam" w rozgrzeszeniu :rotfl1:
Ja niestety ogrodu nie zobaczę do soboty... :dry: Na szczęście jutro już piąteczek! :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 09 Lis 2015 22:12 #412754

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Asia, a może przyjedziesz i znajdziesz miejsce na drzewa u mnie?
Oprócz trawnika oczywiście ;)

Ogród (nie do) Poznania. 12 Lis 2015 17:16 #413198

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
UWAGA, UWAGA !
Podaję ważny komunikat!
W tym roku więcej odgrzewanych kotletów nie będzie. Padł mi laptop i szlag trafił twardy dysk. Letnie zdjęcia są więc wspomnieniem... :whistle:
W ogóle mam w związku z tym problem z dostępem do kompa, bo stacjonarny w rękach eMa.

Gosiu, dwa razy nie mów, bo się zamelduję ;) .

Kasiu, jak dotąd w ziemi wylądował cis i ostrokrzew Alaska. Reszta musi się nauczyć cierpliwości ;) . A ja ostro kombinuję... :tongue2:

to nie to samo co posesyjka z całym ogromem szaleństw ogrodowych
Święte słowa Kerstin, święte. Też marzyłaby mi się posesyjka, a nie tylko działka typu ROD.

Marta, następnym razem Cię zabiorę :funnyface: , co masz mieć lepiej ;) .

Marto - Markitko, jednak zdecydowałam się na cis, dosadziłam tam jeszcze ostrokrzew Alaska i chyba jakoś to wygląda. Reszta czeka...

Ino,
Asia, dobrze że w Centrum byłaś w celach czysto towarzyskich aż się boję jakby wyglądała Twoja wizyta w celach czysto zakupowych
ja wolę nie myśleć... A wiesz, że tam wróciłam i dokupiłam jeszcze jeden ostrokrzew :oops: ...

Tylko tyle zdążyłam zrzucić na serwer, zanim komputra trafił szlag...

tak było:


tak jest:





Miłego :bye: ! ... i znów już czwartek ;)
Ostatnio zmieniany: 12 Lis 2015 17:19 przez asia2.

Ogród (nie do) Poznania. 12 Lis 2015 17:36 #413200

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Przykra sprawa :dry: Szkoda pięknych zdjęć, oglądałam z wielką przyjemnością, choć chyba nigdy nie napisałam tego :oops: Ale zrobisz kolejne, równie dobre :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Ogród (nie do) Poznania. 12 Lis 2015 19:26 #413224

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Olibabka mądrze prawi :bravo:
Piękny ogród będzie miał piękne zdjęcia :)

Ogród (nie do) Poznania. 12 Lis 2015 20:39 #413234

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ale teraz w okresie jesienno - zimowym trochę podgrzewania by się przydało :think: :P . Nie zgrywasz zdjęć na żaden hosting?
Amanogawy nie było na wyprzedaży? Ale po co się ograniczać? Kupisz bez wyprzedaży :happy3: .

Ogród (nie do) Poznania. 12 Lis 2015 21:11 #413244

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ajajaj to niefajnie, szkoda zdjęć - biedulko :kiss3:
hehe to trzymam za słowo, zobaczymy kto wyjdzie z pustymi rękami :funnyface:
a do Gardenii coraz bliżej :funnyface: :funnyface:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.503 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum